poster

500 dní se Summer

 • Česko

  Byla jednou jedna láska

 • USA

  (500) Days of Summer

 • Slovensko

  500 dní so Summer

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ****

  To znám!? Ráno se vyškrábete z postele, pustíte si hudbu a už to jede.. Pohlíží na vás jako na blázna, který to měl dříve v hlavě srovnaný, ale dneska ho evidentně pustili z Bohnic. U snídaně se smějete, zatímco ostatní mají pytle pod očima. Veršujete: "....rohlík namazaný máslem, celý den prodchnutý krásnem..". Jdete do školy- sami, jelikož všichni jsou dneska jako zpomalanej film, a do háje já toho musím stihnout tolik! Mezi druhým kafem a třetí koblihou uvidíte osobu, kvůli které jste se vyfešákovali, ale jelikož sedíte v tom nejdebilnějším koutě bufetu, je vám to k prdu, nevidí vás. Pak se zadaří a vy místo řečnických obratů gestikulujete, protože se nemůžete vyjádřit. Vyprávíte scestnou scénu z výletu do Berlína, která nemá hlavu natož patu. Představujete si jak vás nacisti postaví ke zdi a zastřelí, úleva. Ale jste z toho všeho happy, celý týden! Pak nastane obrat. Ráno se praštíte hlavou o palandu a jste to vy, kdo má u snídaně pytle pod očima. Neveršujete. Mezi dvanáctým zívnutím a dvaadvacátou myšlenkou: "To jsem teda dopad!", přichází ona osůbka, nepozdraví. Představujete si, že se ufetujete k smrti a všichni vás oplakávaj. Polejete se kafem.__Všechno je k něčemu. Jednou jsme dole jednou nahoře. Jednou v prdeli, podruhé v nebi. (500) Days of Summer pojednává o výše zmiňovaném. Óda na nenaplněný vztah. Jsem za ten film vděčný, zjistil jsem, že nejsem jediný, kdo čeká na Godota. Na Godota nenaplněnýho snu!(25.12.2009)

 • Malarkey
  *****

  Dva neuvěřitelně příjemní lidé - Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel. Nádherný romantický příběh mezi nima. Do toho skvělá romanticky příjemná hudba a atmosféra, která se v žádném jiném filmu nedá nahradit. 500 dní se Summer byla romantika jako blázen a já jsem rád, že scénáristi stále na poli romantiky dokážou být originální, protože co jiného, než právě romantika v originálním pojetí dokáže být skutečnou romantikou pro nás všechny.(12.9.2011)

 • Le_Chuck
  *****

  "Ak sa Tom niečo naučil, tak že prostej svetskej události nemožno pripisovať nebytočnú dôležisoť. Súhra náhod. To je to, čím to všetko je." Veľká pravda a argumentom budiž každá jedna minúta so Summer (aspoň v hlave). Kto zažil, nemôže ísť pod 4*. A ano, Levitt a Deschanel minimálne na hrad. 90%(14.2.2010)

 • Kryšpín
  ****

  Máme tu další nezávislou romantickou komedii, která se podobá komornější verzi filmu Láska nebeská. Nabízí se nám tu skvěle natočený režijní debut, který obsahuje to nejlepší z romantických filmů, ať už je to zmíněná Láska nebeská. Ale obsahuje i spoustu "moudrých slov" ze seriálů jako je třeba How I met your mother (možná by takhle vypadal celovečerní film, kdyby se nenatočil seriál). I když by se mohlo zdát o kopie všeho možného, nepřihlížejte k tomu tak. Film má i skvělé postavy, které jen tak neuvidíte - rozumově vyspělejší náctiletou ségru hlavní postavy, která je možná ještě mladší než náctiletá. A přesto svoji roli odehrála na výbornou. Každá láska má dvě mince a aby jsme viděli obě strany, stačí nám k tomu právě 500 dní se Summer.(24.10.2009)

 • Fr
  ****

  Následující děj je smyšlený. Je to příběh o seznámení chlapce a dívky. Ale nečekejte LOVE STORY!..... Možná by stačilo napsat, že ONA JE JEHO OSUD!!! Atmosféru má tento příběh úchvatnou. Říkám si, že život za to stojí. Jistě i díky skvěle padnoucímu soundtracku a obsazení. Už dlouho jsem neviděl takhle optimistický film ze života. Všichni ví, že přijde žal, zlomenost a skleslost na konci vztahu. Stejně jako ti zkušenější, že ryb je v moři habaděj! Asi bych film nedoporučoval beznadějně zamilovaným, ale snílci, kteří stále hledají a věří v osud budou nadšeni. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(13.12.2009)

 • - V Tomově dětském pokoji jsou k zahlédnutí i obaly alb Louder Than Bombs od The Smiths, Psychocandy od The Jesus & Mary Chain a Album od Public Image Ltd.'s. (Huntelaar)

 • - Plážová scéna z filmu, který sleduje Tom v kině, je parafrází ústředního motivu Bergmanovy Sedmé pečeti (1957). (Hwaelos)

 • - Obal debutového alba Morrisseyho (exzpěvák The Smiths) Viva Hatre je k zahlédnutí v dětských pokojích Toma i Summer. (Huntelaar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace