500 dní se Summer

(500) Days of Summer

500 dní so Summer

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 91 min

Toma Hansena mi bolo fakt luto, pretoze akokolvek sa snazil a mal dlho trpezlivost, Summer nechcela zmenit svoju predstavu o cistom priatelstve, takze z tohto pohladu bolo jej spravanie pre mna nepochopitelne. Avsak romanticky film ma celkom bavil. Dobry napad bol zobrazovat dni, aj ked ma to skakanie s dnami hore dole trosku vyrusovalo, ale reziser zrejme nechcel prilis dlho natahovat divakov, ze ci z toho vztahu nieco bude alebo nebude a skor navodil bud humorny alebo nestastny pohlad alebo iba predstavy hlavneho hrdinu a jeho zelania. Treba vidiet, je to celkom prijemny film s peknym soundtrackom, s odkazmi na Bergmanove filmy alebo i jeden pohlad na Harrisona Forda :-) ...31.10.2010 _________ Joseph Gordon-Levitt - (Tom Hansen) +++ Zooey Deschanel - (Summer Finn) +++ Geoffrey Arend - (McKenzie) +++ Chloe Meretz - (Rachel Hansen) +++ Matthew Gray Gubler - (Paul) +++ Clark Gregg - (Vance) +++ Patricia Belcher - (Millie) +++ Hudba: Mychael Danna a Rob Simonsen(31.10.2010)

Marc Webb je můj oblíbený videoklipař, přesto bych ani v tom nejdivočejším snu nedoufala, že pod jeho vedením může vykvést celovečerní dílko tak milé, neotřelé a poetické. Stačilo prvních pár minut a byla jsem v tom až po uši. Jsem si jistá, že i napodruhé, napotřetí, napočtvrté... mi ta hoďka a půl se Summer a Tomem zavoní stejně. P.S: Konečně to někdo řekl nahlas - Octopus's Garden opravdu JE nejlepší písnička od Beatles!:-)(16.1.2010)

„Na svete sú dva druhy ľudí... Muži a ženy.“ Takéto dobré filmy by som mohol/vedel/chcel pozerať každý deň. Ani neviem, či ma viac potešila skvelá „technická stránka“ (rozdelenie plátna, hraný film plynulo prejdúci do kresleného, melodráma do muzikálu), v romantických filmoch nečasté (ale niečo by sa našlo) „rozdelenie síl“ (chlapec zodpovedný, dievča nie) alebo prirodzené herecké výkony. Zooey Deschanelová je „len“ veľmi dobrá, ale to, čo predvádza konečne pre dobro veci/divákovo skrotený pošuk Joseph Gordon-Levitt („Takí normálni mimozemšťania“, HALLOWEEN: H20, RANA ISTOTY, POČIATOK), je sila, pretože obyčajnosť zvládnu zahrať len herci, ktorí sa dokážu VEĽMI krotiť a nepreháňať. Pôsobivé, milé, hravé, smiešne, svieže, rozkošné, smutné, smutné hlavne – ale s pár milimetrami ďalšej nádeje do dňa s číslom 501. KEĎ HARRY STRETOL SALLY pre divákov, narodených povedzme po roku 1990. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(23.12.2010)

No konečně. Už se zdálo, že rok 2009 bude bez pořádného romantického filmu, ale pak se objeví (500) Days of Summer a všechny (včetně mě) dostane. A čím? Především tím, že s divákem jedná jako s normálním člověkem, čili nemusíte mít strach, že to bude jen další tupá romantika s happy endem. Na to jsme ostatně upozorněni již začátkem filmu. Další věc, kterou si mě tento film získal, byla hudba. Ať už krátce (ale vkusně) vložená "She's Like The Wind" od Patricka Swayzeho, či další skvělé songy, které se mi dostaly pod kůži. Ale především tu máme fakt sympatickou dvojici, mezi kterými to opravdu jiskří, kterým tu lásku/nelásku fakt věřím. Jak jsem si kdysi o Josephovi myslel, že neumí hrát, tak to beru zpět, mimochodem… :-) A Zooey je více než okouzlující… každý její pohled je tak hypnotizující, tak krásný, tak opravdový. Zatraceně, takhle bych mohl psát další hodinu, ale vážně se mi nechce. Ještě akorát dodám, že nálepka Překvapení roku a Nejlepší romantický film roku 2009 se nehodí nikde tak krásně, jako tady.(15.12.2009)

JGL je nový Heath Ledger a Zooey je ako vždy absolútne očarujúca - aj vďaka tomu, že hrá jednu z najlepšie napísaných ženských postáv za posledných... dajme tomu 500 dní. K tomu skvelé vedľajšie postavy (hlavne malá Chloe Moretz dokazuje svoj prudký nástup na scénu) a vycibrený scenár, ktorý naozaj nie je love story, ale príbeh o tom, ako jeden mladík dospel a našiel svoju cestu. Výborná vzťahovka s niekoľkými geniálnymi scénami (expectations/reality).(2.12.2009)

• - Zooey Deschanel si sama vybrala písničku, kterou zazpívala při karaoke. (Pumiiix)

• - V originálním znění říká Paul (Joseph Gordon-Levitt) "humjob" místo "blowjob", aby filmu nebyl přidělen rating R. (Cheeker)

• - V scéne, kde Tom prvýkrát vstúpi do bytu Summer, kamera zaostrí na klobúk so zeleným jablkom navrchu. To je odkaz na slávny obraz "The Son of Man" maliara Reného Magritta. Summer predtým povedala, že René Magritte je jedným z jej obľúbených umelcov. (dexter)