Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neotřelá romantická komedie o ženě, která nevěří v pravou lásku a muži, který se do ní bezhlavě zamiluje.  Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů... A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finnová (Zooey Deschanelová) mohla být tou pravou. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje, že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná a nekontrolovatelná - jeden z nich je totiž nenapravitelný snílek a druhý moderní cynik. Originálně pojatá love story vás rozhodně chytí za srdce. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (1 680)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Perfektni romanticka komedie, i kdyz spis to romanticka nez komedie, nejaky vylozene forky tu moc nejsou, i kdyz to cely odsejpa s lehkosti a vtipem. To rozsekani na dni a skakani mezi nima je sice fajn, ale ve vysledku naprosto zbytecny a je to pro Webba jen takova berlicka, aby to nevypravel jako kazdej tuctovej romantickej film, kde se on a ona seznami, zamilujou, chodi spolu a resi problemy. Takle se to hezky strida, chvily jsou stastny, chvily se hadaj a cloveku to pak nezevsedni a nespadne to do stereotypu a to i presto, ze se tu vlastne nic moc nedeje. Navic herci jsou skvely sympataci, obzvlast Moretz radici se vztahama nema chybu. Takze neni to zadna velka sranda, jak jsem cekal, ale presto jsem se dobre bavil a prijemne stravil 100 minut, navic pohodova hudba a scena ocekavani x realita nema chybu. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Webb má cit pro vyprávění, což dokázal už ve své prvotině (500) Days of Summer, kde svedl dohromady už tehdy výborného Josepha Gordon-Levitta a krásnou Zooey Deschanel a připravil nezapomenutelný příběh, i když podle svých slov ne Love story, který dokáže nadchnout, nebo lépe, dojmout. Výborná práce...85% ()

Reklama

Traffic 

všechny recenze uživatele

Může být film, který si do úvodních titulků dá Reginu Spektor, špatný? Tenhle je přímo vynikající, především svojí lehkostí, s jakou podává nesčetněkrát zpracovanou látku vztahového idealismu vs. cynismu. Celý ten indie vibe se mi naprosto trefil do noty, až jsem si ve své nekritičnosti připadal jako nějaká mamina v zástěře, culící se u "odpočinkových" filmů Poledňákové. Dost jsem se v tom viděl a pravděpodobně si to pustím ještě asi tak pětsetkrát. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

V Hollywoodu někdo přijde na to, že ne každý vztah končí svatbou, děj jde vyprávět nechronologicky, film naplnit všelikými nápady pro zahnání nudy a ejhle... máme tu svěží, nový a invativní přístup k žánru, nebývalou originalitu a realističnost. Nebudu lhát, že mě některé scény "s všelikými nápady" nebavily - nákup nábytku, scénu po prvním sexu či očekávání/realitu vnímám pozitivně. Jde však o úspěch dílčí, který film jako celek nijak zvlášť neodvrátil od standardů žánru, který je mi až na vzácné výjimky velmi cizí. To jest: milenci jsou tupě vzdychající romantičtí nudaři polepení hesly o jejich zábavnoti, z úst vypouštějí hlubokonesmyslné fráze o životě či lásce, jejich sekundanti jsou zvykle komická, ale nikoliv vtipná stvoření (pekelná, předčasně duševně vyspělá mladší sestra, tupí kolegové z práce) a každá scéna zavánějící smutkem je doplněna o nějaký roztomilý prvek, jenž určitě musí vyvolat u diváka úsměv. Často přiblblý. O tolikrát komentáři zmiňovanou hořkost jsem ani nezavadil, tu mohou zažívat leda postavy, divák ne. Silné **. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Nadherny film o laske, takmer laske, predstave o laske, o hladani lasky, o jej strate a o tom, ze po Lete vzdy pride krajsia a farebnejsia Jesen. "- What happens if you fall in love? - You dont believe in that, do you? - Its love, not Santa Claus. - There is no such thing as love. Its fantasy... - Well, I think you are wrong. " ()

Galerie (97)

Zajímavosti (34)

  • Film byl inspirován skutečným vztahem scenáristy Scotta Neustadtera a jisté Jenny Beckman, která mu dala kopačky. Neustadter jí věnoval "vzkaz" v úvodu filmu, kde mj. stojí: "Jakákoli podobnost se skutečnými žijícími i nežijícími osobami je čistě náhodná. Obzvláště to platí pro tebe, Jenny Beckman. Krávo." Jenny se příběh údajně moc líbil, v Summer (Zooey Deschanel) se však prý vůbec nepoznala. (yugy)
  • Jediné, čo mali Tom (Joseph Gordon-Levitt) a Summer (Zooey Deschanel) podobné, bola ich obľuba pre "Bananafish". To je nepochybne odkaz na novelu "A Perfect Day for Bananafish" spisovateľa J. D. Salingera. (ČSFD)

Související novinky

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (více)

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)

Reklama

Reklama