Neotřelá romantická komedie o ženě, která nevěří v pravou lásku a muži, který se do ní bezhlavě zamiluje.  Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů... A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finnová (Zooey Deschanelová) mohla být tou pravou. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje, že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná a nekontrolovatelná - jeden z nich je totiž nenapravitelný snílek a druhý moderní cynik. Originálně pojatá love story vás rozhodně chytí za srdce. (oficiální text distributora)

Trailer

Recenze (1 684)

larelay

Nadherny film o laske, takmer laske, predstave o laske, o hladani lasky, o jej strate a o tom, ze po Lete vzdy pride krajsia a farebnejsia Jesen. "- What happens if you fall in love? - You dont believe in that, do you? - Its love, not Santa Claus. - There is no such thing as love. Its fantasy... - Well, I think you are wrong. " ()

Fr

Následující děj je smyšlený. Je to příběh o seznámení chlapce a dívky. Ale nečekejte LOVE STORY!..... Možná by stačilo napsat, že ONA JE JEHO OSUD!!! Atmosféru má tento příběh úchvatnou. Říkám si, že život za to stojí. Jistě i díky skvěle padnoucímu soundtracku a obsazení. Už dlouho jsem neviděl takhle optimistický film ze života. Všichni ví, že přijde žal, zlomenost a skleslost na konci vztahu. Stejně jako ti zkušenější, že ryb je v moři habaděj! Asi bych film nedoporučoval beznadějně zamilovaným, ale snílci, kteří stále hledají a věří v osud budou nadšeni. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Cervenak

JGL je nový Heath Ledger a Zooey je ako vždy absolútne očarujúca - aj vďaka tomu, že hrá jednu z najlepšie napísaných ženských postáv za posledných... dajme tomu 500 dní. K tomu skvelé vedľajšie postavy (hlavne malá Chloe Moretz dokazuje svoj prudký nástup na scénu) a vycibrený scenár, ktorý naozaj nie je love story, ale príbeh o tom, ako jeden mladík dospel a našiel svoju cestu. Výborná vzťahovka s niekoľkými geniálnymi scénami (expectations/reality). ()

viperblade

No konečně. Už se zdálo, že rok 2009 bude bez pořádného romantického filmu, ale pak se objeví (500) Days of Summer a všechny (včetně mě) dostane. A čím? Především tím, že s divákem jedná jako s normálním člověkem, čili nemusíte mít strach, že to bude jen další tupá romantika s happy endem. Na to jsme ostatně upozorněni již začátkem filmu. Další věc, kterou si mě tento film získal, byla hudba. Ať už krátce (ale vkusně) vložená "She's Like The Wind" od Patricka Swayzeho, či další skvělé songy, které se mi dostaly pod kůži. Ale především tu máme fakt sympatickou dvojici, mezi kterými to opravdu jiskří, kterým tu lásku/nelásku fakt věřím. Jak jsem si kdysi o Josephovi myslel, že neumí hrát, tak to beru zpět, mimochodem… :-) A Zooey je více než okouzlující… každý její pohled je tak hypnotizující, tak krásný, tak opravdový. Zatraceně, takhle bych mohl psát další hodinu, ale vážně se mi nechce. Ještě akorát dodám, že nálepka Překvapení roku a Nejlepší romantický film roku 2009 se nehodí nikde tak krásně, jako tady. ()

Kryšpín

Máme tu další nezávislou romantickou komedii, která se podobá komornější verzi filmu Láska nebeská. Nabízí se nám tu skvěle natočený režijní debut, který obsahuje to nejlepší z romantických filmů, ať už je to zmíněná Láska nebeská. Ale obsahuje i spoustu "moudrých slov" ze seriálů jako je třeba How I met your mother (možná by takhle vypadal celovečerní film, kdyby se nenatočil seriál). I když by se mohlo zdát o kopie všeho možného, nepřihlížejte k tomu tak. Film má i skvělé postavy, které jen tak neuvidíte - rozumově vyspělejší náctiletou ségru hlavní postavy, která je možná ještě mladší než náctiletá. A přesto svoji roli odehrála na výbornou. Každá láska má dvě mince a aby jsme viděli obě strany, stačí nám k tomu právě 500 dní se Summer. ()

• Den 22 připadá na pondělí a protagonisté jsou v práci. 27. den také všichni pracují, přitom je ale sobota. (Cheeker)
  • Ve filmu se hojně používala modrá, aby vynikla modrá barva očí Summer (Zooey Deschanel). (Doski)

Související novinky

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (více)

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)