500 dní se Summer

(500) Days of Summer

500 dní so Summer

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 91 min

To znám!? Ráno se vyškrábete z postele, pustíte si hudbu a už to jede.. Pohlíží na vás jako na blázna, který to měl dříve v hlavě srovnaný, ale dneska ho evidentně pustili z Bohnic. U snídaně se smějete, zatímco ostatní mají pytle pod očima. Veršujete: "....rohlík namazaný máslem, celý den prodchnutý krásnem..". Jdete do školy- sami, jelikož všichni jsou dneska jako zpomalanej film, a do háje já toho musím stihnout tolik! Mezi druhým kafem a třetí koblihou uvidíte osobu, kvůli které jste se vyfešákovali, ale jelikož sedíte v tom nejdebilnějším koutě bufetu, je vám to k prdu, nevidí vás. Pak se zadaří a vy místo řečnických obratů gestikulujete, protože se nemůžete vyjádřit. Vyprávíte scestnou scénu z výletu do Berlína, která nemá hlavu natož patu. Představujete si jak vás nacisti postaví ke zdi a zastřelí, úleva. Ale jste z toho všeho happy, celý týden! Pak nastane obrat. Ráno se praštíte hlavou o palandu a jste to vy, kdo má u snídaně pytle pod očima. Neveršujete. Mezi dvanáctým zívnutím a dvaadvacátou myšlenkou: "To jsem teda dopad!", přichází ona osůbka, nepozdraví. Představujete si, že se ufetujete k smrti a všichni vás oplakávaj. Polejete se kafem.__Všechno je k něčemu. Jednou jsme dole jednou nahoře. Jednou v prdeli, podruhé v nebi. (500) Days of Summer pojednává o výše zmiňovaném. Óda na nenaplněný vztah. Jsem za ten film vděčný, zjistil jsem, že nejsem jediný, kdo čeká na Godota. Na Godota nenaplněnýho snu!(25.12.2009)

Dva neuvěřitelně příjemní lidé - Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel. Nádherný romantický příběh mezi nima. Do toho skvělá romanticky příjemná hudba a atmosféra, která se v žádném jiném filmu nedá nahradit. 500 dní se Summer byla romantika jako blázen a já jsem rád, že scénáristi stále na poli romantiky dokážou být originální, protože co jiného, než právě romantika v originálním pojetí dokáže být skutečnou romantikou pro nás všechny.(12.9.2011)

"Ak sa Tom niečo naučil, tak že prostej svetskej události nemožno pripisovať nebytočnú dôležisoť. Súhra náhod. To je to, čím to všetko je." Veľká pravda a argumentom budiž každá jedna minúta so Summer (aspoň v hlave). Kto zažil, nemôže ísť pod 4*. A ano, Levitt a Deschanel minimálne na hrad. 90%(14.2.2010)

Máme tu další nezávislou romantickou komedii, která se podobá komornější verzi filmu Láska nebeská. Nabízí se nám tu skvěle natočený režijní debut, který obsahuje to nejlepší z romantických filmů, ať už je to zmíněná Láska nebeská. Ale obsahuje i spoustu "moudrých slov" ze seriálů jako je třeba How I met your mother (možná by takhle vypadal celovečerní film, kdyby se nenatočil seriál). I když by se mohlo zdát o kopie všeho možného, nepřihlížejte k tomu tak. Film má i skvělé postavy, které jen tak neuvidíte - rozumově vyspělejší náctiletou ségru hlavní postavy, která je možná ještě mladší než náctiletá. A přesto svoji roli odehrála na výbornou. Každá láska má dvě mince a aby jsme viděli obě strany, stačí nám k tomu právě 500 dní se Summer.(24.10.2009)

Následující děj je smyšlený. Je to příběh o seznámení chlapce a dívky. Ale nečekejte LOVE STORY!..... Možná by stačilo napsat, že ONA JE JEHO OSUD!!! Atmosféru má tento příběh úchvatnou. Říkám si, že život za to stojí. Jistě i díky skvěle padnoucímu soundtracku a obsazení. Už dlouho jsem neviděl takhle optimistický film ze života. Všichni ví, že přijde žal, zlomenost a skleslost na konci vztahu. Stejně jako ti zkušenější, že ryb je v moři habaděj! Asi bych film nedoporučoval beznadějně zamilovaným, ale snílci, kteří stále hledají a věří v osud budou nadšeni. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(13.12.2009)

• - V Tomově dětském pokoji jsou k zahlédnutí i obaly alb Louder Than Bombs od The Smiths, Psychocandy od The Jesus & Mary Chain a Album od Public Image Ltd.'s. (Huntelaar)

• - Plážová scéna z filmu, který sleduje Tom v kině, je parafrází ústředního motivu Bergmanovy Sedmé pečeti (1957). (Hwaelos)

• - Obal debutového alba Morrisseyho (exzpěvák The Smiths) Viva Hatre je k zahlédnutí v dětských pokojích Toma i Summer. (Huntelaar)