Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

bonovox

Pre mňa je tento film veľkým sklamaním a dopozeral som ho len kvôli perfektným hercom. Toto mal režírovať úplne niekto iný... ()

spacowa

Colin Farrel, Keira Knightley, David Thewlis, nefalšovaná britská angličtina a chladnokrevný příběh končící ironií osudu. 75% ()

blezg

Všechno spěje k tomu, že blížící se konec bude romanticky špatný happyend, což se také stane... To ale nepůsobí nijak zle. Velmi se mi líbilo prohlížet si Londýn, vychutnávat si projev Farrela a hlavně Thewlise, ale pocítil jsem zklamání z poslední třetiny filmu, který mě doslova vykopl z plátna, místo aby mě porádně nasál... Podruhé o hodně lepší dojem... ()

kolodej1

poměrně známé schéma, celkem tradiční gangsterské pojetí. Ale nestěžuju si, mám tyhle filmy rád. Tohle mi bylo zvlášť příjemné účastí Colina Farrella, mého oblíbence a příjemným ozvláštněním pro mě byl i jeho vztah s herečkou, kterou představovala Keira Knightley, Některé gangsterky bývají ještě o něco šílenější, bizarnější postavičky se zde objevují i třeba více hlášek. Přesto se mi to líbilo, atmosféru to mělo pěknou. A film mi utekl, ani nevím jak. A to je signálem dobrého filmového zážitku ()

Ironhead

Bylo to fajn... hlavne obsazeni, hudba, krasne pomale a zvlastni tempo... zadna velika akce, ktera byse do toho ani nehodila... proste fajn ;) ()

Heywood

Prvotřídní muzika v celém filmu, to byl zážitek. Vražedná buzna- dnes by to cenzura zakázala, aby se někdo neurazil a nešel čůrat na Churchilla. Platí zásada: Velkorysost si dopřávej krytý. Jednou vrah - vždycky vrah. Farrell by výborný, na Knightley byl pohled ošklivý - začínala - dnes se ty "úpravy" projevují v lepší vizáži. Mělo to spád, bylo to otřesně cynické a drogy jsou opravdu morem světa. David Thewlis udělal z minirole skvělou postavu, takže 70% ()

BarGoldstein

Jedna hvězda je za ten pěkný sen, který se mi zdál, když jsem u týhle slátaniny usnul, a Keira mi v něm lízala koule a klátil jsem ji do kaďáku! ()

Ailly

Aaaale Monahan sa zahral na Tarantina, chvíľu to fungovalo chvíľu zasa nie. Počtom sprostých slov by svojho skúsenejšieho kolegu v tejto mierne absurdnej gangsterke možno aj tromfol, ale najmä zo začiatku je to lenivé a chýba tomu akási komplexnosť a tiež niečo čo pomenujem ako cit pre vyhrotenie udalostí. Presvedčivé herecké výkony, výborný soundtrack a skvelá Farellova hláška na pohrebe. Tak tak Colin, we're all fucked up. ()

Petro

Tenhle film je trošku jiný, žádná šílená akčňárna. Taková radůstka režiséra, bych řekl. Plné plátno, malované titulky, hudba. Trochu depresivní výpověď o tom, že "Jo. Všichni jsem v prdeli." Že někomu někdy toho moc nezbývá. Pro mě silný filmový zážitek, který vydal za dost i nadprůměrných filmů. ()

aallccaapp

Těšil jsem se na nářez ve stylu RocknRolla ale omyl.... Utahané, nudné, s bezvýznamnými dějovými odbočkami. Hrozná náhoda, že zrovna den po propuštění z vězení mu zabijou kamaráda. Proč to byl jeho kamarád? Proč šel sakra pracovat k tý "celebritě"? Co vlastně pro ní dělal? Proč byla ta ženská celebrita? Proč ty kluci zabili toho dědka? Čím se hlavní hrdina proslavil, že ho zná celý Londýn? To se nikdy nikdo nedozví :-) A co jako měli být ti paparazzi??? VELKÉ ZKLAMÁNÍ!!!! ()

JimJam

Konečně inteligentní film, který není tupá hollywoodská střílečka či sladkobolný slaďák se šťastným koncem. Režisér očividně věděl co chtěl, připadalo mi však, že svou vizi zcela nedotáhl do konce, aby to diváky "posadilo na zadek". Povedl se dobrý mix realističnosti, drsnosti a vtipu, kdy některé postavy (zejména Thewlisova) chrlí vtipné hlášky a vyrábí vtipné situace (viz celá scéna pohřbu) Škoda, že Keira Knightley nedostane moc prostoru, trochu odsunutý je i Farrell, ale nevadí to, neboť scény si pro sebe kradou Anna Friel, Winstone a zejména přesný kliďas David Thewlis, kterému patří i závěr filmu. ()

miromir

V prvni polovine jsem se trochu ztracel, a nejak sem porad nemohl prijit o cem to vlastne je? miluju gangsterky ale tato mi nejak zvlast nesedla. ()

Pavlo

Po zhliadnutí tohto filmu konštatujem, že patrí medzi nadpriemerné gangsterky, čo som videl. Výborný herci, výprava a dobrá hudba. Dej je inteligentný, len posledné minúty filmu ma trocha sklamali. Tvorcovia sa snažili podľa mňa rýchlo dej ukončiť a preto už nepôsobia tak chytro ako ostatná časť deja. No výsledok je aj tak veľmi podarený. ()

RoyBatty444

Nazvať tento film romantický je prehnané. Aká taká aférka tam pebieha, ale len aby mal hlavný hrdina viac dôvodov na to aby sa cítil ohrozený a vybudovalo sa aké také napätie. Spád Monahan nepozná a preto sa poväčšinu času pýtate ešte nie sme tam ako oslík v shrekovi. Obsadenie v hlavných rolách je dobré a v žánry dobre odskúšané. Vyvstáva len otázka načo Colin Farrell tú rolu zobral, keď má už to isté za sebou v In Bruges ()

complex

opäť britská gangsterka, pripominálo mi to film v brugách... ako bolo to naozaj dobré, ale opäť je to kopírka už vytvorených filmov... neukázalo to nič nové... ale keby som nevidel pár takých podobných filmov tak by som si povedal, že fakt veľmi dobré, pre to aj také hodnotenie... p.s: neviem či len ja som tam cítil napodobňovanie guy ritchieho... ()

ragtime

Layer cake pre menej náročného diváka. Kde film Matthewa Vaughna vyžadoval trvalú pozornosť a najlepšie aj 2. zhliadnutie, tam LB ponúka jednoduchý príbeh, pevne dané charaktery a výborných hercov. Kto si vychutnáva londýnsky akcent tak ako ja, musí si celý film spokojne chrochtať. ()

veere

Zajímavé ztvárnění klasické gangstarky s prapodivným melodramatickým příběhem. První část je víceméně nuda s debilními dialogy, ale Colin Firth a "potterovský prof. Lupin" David Thewlis na plátně vážně válí, a jakmile dojde k zůčtování jsou předchozí chyby odpuštěny; nebude to nikdy klasika typu Snatch, ale jako podobná zábava funguje dobře ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)