Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

martins

O chlup lepší než podobný film Orel deváté legie, jeden obrovský masakr, který přežije jen hrstka mužů, kteří se snaží zachránit útěkem do bezpečí, na závěr pak boj muže proti muži, když pomineme historické omyly, slušný film ()

Mikecat

Pokorena 9.legia partizanmi z kmena Piktov na cele s krvilacnym Gorlaconom. Uvod celkom fajn, potom pride partizansky prepad a par rimskych vojakov uteka cez hory a doly bez jedla a vody akoby mali raketove svaly a nekonecnu davku energie. Potom sa pomaly kynozia ci uz na jednej strane alebo druhej az zostane sam Quintus Dias, ktoreho vsak rim neprijme aby hajil svoju neprestrelnu povest tak sa vrati do lesa ku krasnej carodejke ktora im pomohla na ceste Britaniou.ws ()

vodkasesemte

This is a new kind of war, a war without honour, without end - To truly defeat an enemy, a you must know him better than yourself - They play only to their strengths, and will not be drawn into open fight - In training he is our scholar, at the feast he is our father, in the ranks he is our brother - And in the battle he is the god we pray to save our souls - Probably wrote it himself. Hes a ruthless, reckless (bezohledný) bastard - And I would die for him without hesitation - She must be a good scout if yshe can find your cock (dobrý hlášky) - Centurion Remus, take the column - Jasně, ta vám pomáhá, a neznáte náhodou duvod? - Před tímhle a tak obecně římskými filmy byste si měli zahrát RTW - Ta jejich angličtina… - He taught me how to fight, when to choose my battles - Jak muže dělat skouta s legií za zády? Možná pruvodce - Do tý Mlhy bch nevjel - Rozhodně lepší než Orel deváté legie, vy pisálci - Jste trošku blízko u sebe, ne? Jděte dopředu, at máte trochu prostor. Víc vás překvapit nemužou – leda, že by vás měli přečtený - Whatevercomes out of that mist, lads, you will hold the line (se mi líbí jak mluví v klidu) - Tak tudle taktiku zníte, lepší než zápalný prasata - Hroznej pohled, jeden na jednoho. Takhle by celej kontinent nedobyli - Po tomhle se snad zase vrátím k Total Waru – Isles - To je nádherný, ten vítěznej pokřik, zatímco drží hlavu Římana v ruce - In the chaos of battle its easy to turn to the gods for salvation. But ist soldiers who do the fighting and soldiers who do the dying - They will have patrols sweeping these forests for survivors - Běží sám na ně jako? - Where did you come from? From the kitchens (tam jseou největší psychopati, co neprošli testama) - Scavenge what you can, food suplies, weapons. Ditch your armour. We travel light - We make the food, we know everything - Myslel, že jste hledali další legionáře, a ted jsou zalezlí, když je to fifty-fifty - Věřím, že svoje nepřátele na svém uzemí tolik nesnášeli, ale ona to jen hraje - Jsou posraný z jedný pýči - To sou dementi. Tak oni už tam jsou a neosvoboděj ho. Prej potřebujeme sekeru, tam je v každým stanu - Thats for the Ninth (dobře) - Tolik dřeva kvuli jednomu smradovi? Asi si ho jeho fetáckej tatík vážil. Smula no. Měl jsi zustat u okopávání brambor - Cold iron does not bend. It breaks - Lets see what you are made of…she-wolf (lepší než shemale) - Začíná se mi to zabíjení líbit – jako zvířata - Nenávist je naprosto skvělá, zdravá a přirozená, hlavně to nesemíte moc prožívat - Jo, ujde to na béčko - Where they may hesitate, we must go - We cant outrun them (jdou na sever, chytrej parchant) - So we have to outsmart them - We head north, throw them off our trail, then double back, west, then south - Není to chyba tam nechat tu helmu? - Etain, you are my wrath. Send their bodies to hell and bring me their heads - Možná by si měla zašukat - They can run for hours, ride for days. They barely eat and rarely sleep (jasně, jsou to nad lidi – nebo na pokraji smrti) - Etain, like the wolf, has learned to hunt from birth. It is part sense, part instinct - She can read the terrain, search for signs of passing - Run her quarry (lom) to ground and close in for the kill - Now she hunts Romans (moc jí to nevěřím) - Jo, jdeme na total war, todle ho ve mně přímo evokuje - We live united or die divided (Two Steps From Hell) - When they paint their faces in the blue woad (směs), it is more than just a decoration. It is a sacred rite (to nám nedošlo). It means they would sooner die than fail. There is no turning back - Duty and honour matter above all things - A man without his word is no better than a BEAST - Tvl, oni zabijou kamenem jelena, ok, a pak mu sežerou obsah žaludku. Tak to rovnou mohli začít žrát trávu - Kuchař si zlomil hnátu, nešika - Going to even the odds - Štěstí přeje odvážným - Your frinds across the river are already dead (jasně, a vy jste si dali šlofíka) - A je vyléčenej… - Jé, vlci, ty sejmeš mečem jako nic - To je svině! Toho spratka plně chápu, ale todle posral - Co to je za kundu? Ten její nekromanceří přízvuk - Has our witch worked her magic? - A demon stalks us day and night - Her soul is an empty VESSEL. Only Roman blood can fill it - Tak jestli si nevšimne tří lžiček v kuchyni, i když tam moc času netráví, tak to je konec - Cat got your tongue (die hard)? - What cruel devices does fate yet have in store for us? Find SANCTUARY in the house of enemy - Ten idiot si nevzal bundu? Možná schválně - I owe allegiance to no man, but to whom I choose (už vím, proč ji vyhnali) - Nakonec z toho bude románek - Good luck, witch - Hot food and a dry bed (někomu stačí málo) - Fakt pech - Emperor Hadrian (defensive line) - Nevýrazná hudba - To je celý? Ještě ten jejich kámoš - At least, three of us made it (přesně) - Struck from the record (je, jim rozbili jednu legii) - No, tak ted má i legitimní duvod se vrátit - My life is in your hands again () (méně) (více)

Mamutol

Příběh je něco lepší než Orel Deváté legie (2011), tečou tady hektolitry digitálně dodělané krve a zažijeme spoustu špatně sestříhaných soubojů. Ale zábava to je. A taky trocha romantiky na konec. ()

mFranta

POZOR, SPOILERY: Film obsahuje tolik krve, že by Tarantinovi stačila na dva film a to je co říct. Děj trochu klišoidní, ale vše je vynahrazené velmi dobrou kamerou a pěknými záběry krajiny. Sice jsem čekal něco jiného, ale spokojený jsem. A závěr filmu? Já čekal, že všichni umřou, takže mi zase zkazili radost... ()

lisma

Nikterak komplikovaný příběh shrnutelný do věty "Kdo uteče vyhraje". Chlad skotské vysočiny druhého století po Kristu disrtibuován do vašich kin či obývacích pokojů je kolbištěm pro střet několika přeživších členů legie římského impéria s domorodými divochy kmene Piktů pod vedením nelítostné Olgy Kurylenko, které ve filmu doslova neřekne ani slovo. Standartní řež na jedno podívání, ideální například pro páteční večer. ()

sAreOn

Perfektní žánrovka, která nemá proporce na to, aby byla něco víc, než jen perfektní zábavou na jeden chmurný večer. Jednoduchý příběh, který často vaří z vody, umělá krev, která je filmu na obtíž atd. Ale pokud nejste náročný divák, tak se přesto lehce přenesete a užijete si jízdu lesem s římskými vojáky! ()

t4

Celkem pekny pribeh, ktery me rozhodne nenudil, skoda jen toho "americkeho" konce. 70% *** kvuli tomu konci ()

Rodriguess

Velmi pekny film uzasne vytvorene prostredie ma to rychly spad a je to velmi napinave - mne osobne sa to velmi pacilo az na ten koniec :)) ()

nefersobek

i když akcí nabité bitevní filmy moc nemusím, tenhle byl fajn, jen ten konec trošku moc přitažený za vlasy "happyendem" hlavního hrdiny, který se vrátil k hodné "čarodějce" a žili spolu štastně až do smrti.... ()

FEAR99

Letošní velmi milé překvapení jsem dostal filmem, od kterého bych to moc nečekal. Marshall platí za solidního řezníka a schopného tvůrce. V Centurionu si svůj status jen a jen potvrzuje. Pád do tmy mě bavil, ale nepovažuju ho za nějaký zásadní zlom. Soudný den jsem neviděl. Nemůžu tvrdit najisto, ale přijde mi, že Marshall jde v Centurionu nejdál, co kdy byl. Vytváří nejenom na rychlo upečené béčko, ale béčko, které je dotažené a už svým způsobem není béčkem, ale filmem, který zavání áčkovou produkcí. Velká pochvala patří zejména kameramanovi. Jeho snímání a cit pro obraz mě v některých momentech opravdu fascinovali. Toužil jsem to vidět na velkém plátně. Facka českému distributorovi, který film těsně přes premiérou stáhl z kin. Centurion si o velké plátno přímo říká. A nejenom díky kameře, přehlednému střihu apod. Je tu i dobrá hudba, výborný Michael Fassbender (dojem, že rolička v Hanebných panchartech nebyla náhoda) mlčící, ale fajnová Olga Kurylenko a jak už jsem naznačil na začátku, Marshall v té nejlepší kondici. Dojem nezkazí ani potoky digitální krve či trošku uspěchaný konec. Čisté 4*. ()

Cajka

Film je mimo jiné o způsobu vyrovnání se Římského impéria z porážkou na severní frontě s Pikty. Michael Fassbender v hlavní roli mě velice překvapil. Hlavně na začátku, kdy se byste mu i nevěřili že hraje. Zmátla mě Olga Kurylenko. Jakožto hlavní záporná postava bych čekal že bude "černobílá". Ejhle, nebyla. Jakoby se nám snažila říct něco jiného. Jakoby pod tou slupkou krvelačné bojovnice byla přece furt žena. Masakrovala vojáky, ale měla v očích lítost. Nevím nakolik je to dílo režiséra, nebo jejího hereckého umu ať dobrého nebo špatného. Měla zvolenou nevhodnou zbraň. Oštěp (kopí) které absolutně neodpovídá tehdejší době a navíc vzhledem fyzické zdatnosti herečky bych volil něco menšího. Do první poloviny se příběh filmu dal dost těžko odhadnout. Po potkání "čarodějky" už bylo veš bohužel jasné. Nejsem si jistý zda můžu film doporučit. Rozhodně to nebylo špatné. ()

rigby

Už v prvních minutách divák zjistí, že to bylo natočeno jen pro digitální efekty. Bitvy, bitky, zápasy, krev, špína, prach. O ničem jiném tento film není. Útěk až do posledního muže. Jen některé scény jsou zbytečně brutální. Stejně zbytečné jako celý film, který se ostatně mohl odehrávat kdekoli a kdykoli jinde. ()

mouzi

Hodne kvalitni staroveka rezba, ale porad mi tam neco chybelo, pripadlo mi to takove nesourode, rozkouskovane. Michaela Fassbendera jsem si oblibil od chvile, kdy jsem ho videl v Hanebnych panchartech, Imogen Poots byla naprosto nadherna. Tomu pribehu neco chybelo. Nevim co, ale kdyby to tam bylo, je to za plny pocet. P.S. Opravdu jsem nepochopil ten krok Friskeho kone, kdyz legie jede do pasti. Bud to diky nepozornosti rezie proslo, nebo to reziser sam chtel a v tom pripade je to palec dolu, takhle normalni kun nechodi a dokonce ani Frisak ne :( ()

brodži

Počáteční velkolepá podívaná na přehlídku římské armády. Následující velkou ale docela krátkou bitvou mezi Pikty a Římany v lese. Příběh o putování několika říkanů, co jdou zachránit svého generála to bohužel podtrhlo. Vyrovnalo to pouze to, že byli loveni Piktskou lovkyní a hnáni jako zvěř. 4* ()

E.T.Martin

Nový Centurion se nakonec do českých kin nedostal. Ani se nedivím: přes poměrně vysoký rozpočet jde spíše o menšinovou záležitost určenou pro fanoušky "béčkových" filmů. Neil Marshall, který naposledy zaperlil se svou zběsilostí nazvanou Soudný den, se tentokrát drží zkrátka. I tak mu ale stále jde hlavně o jedno: o krvavé dobrodružství, při němž se krví a odseknutými hlavami a končetinami opravdu nešetří. Honička legionářů s divokými Pikty sice není světoborná, ale pobavit dokáže dobře. ()

Johnysman

Nu čím začít...akční stříkačka počítačem vytvořené krve mě neohromila a spíše naopak zhnusila. Nějak jsem nemohl překousnout ,,drsnou agličtinu" ve filmu o římanech. Zápletka mizerná, asi nastiňuje krutost severních kměnů v tehdejší době a také různé lidské ctnosti a neřesti. Bohužel ve snímku bylo poznat, že komparz nečítal mnoho lidí a tak se ze záměru udělat pořádná masová jatka stala fraška s přehnanou akčností a krvavými efekty....později bloudění pár římanů a jednoho luckera, který přežije téměř vše. Film hodnotím jako podprůměr. ()

Obenny

Podstata tohohle filmu je v ničem a hovoří o ničem, ale přesto je to takové jaké by jste u takového filmu chtěli aby to bylo, bohužel je několik trapných okamžiků, které by jste ze scénáře vyřadili, ale přesto je film svižný a má myšlenku, některé scény Vám jistě budou připadat jako velmi přehnané, ale zase na druhou stranu scény bojového ražení jsou opravdu na dobré úrovni samozřejmě jsou doprovázeny výstřiky krve a useknutých končetin. Dokonce se dostaneme i k lásce, ale zhodnocení téhle pasáže nechám na Vás. ()

superzurda

aneb Potoky římské krve. To je totiž to jediné, co si zaslouží pochválit. Film jinak nestojí za nic. nechápu jak je možné, že němá stopařka vycítí Římana na padesát metrů a pak nad ním chodí a ničeho si nevšimne. Na začátku byla celá legie, pak osmičlenný oddíl, jenž chtěl vysvobodit svého generála a omylem zabil prince. Načež se stávají novou kořistí. Jejich útěk po drsné krajině je doprvázen hudbou, která se k tomu parádně, ale když se to děje několik mintu, tak se celý nápad devalvuje. Veškerá hloupost vyvrcholí příjezdem tří hrdinů k římskému opevnění, kde se začnou dva z nich řezat a zákonitě prohraje ten, který předtím prořízl nohu svému kamarádovi, aby získal čas k útěku před vlčí smečkou. Aby přežil opravdu jen jeden, tak toho předposledního zabijou při příjezdu římští vojáci. Nemám ve zvyku psát obsah filmu, ani jak to dopadne, ale tohle je taková kokotina, že musím varovat všechny, kteří si toto přečtou. ()

veverysiak

Staroveký lov na ľudí v divej britskej prírode, ktorý síce nezaujme ničím originálnym v scenári a v zobrazení akcií, ale tempom a spracovaním rozhodne áno, sympatické herecké výkony, zaujímavé zobrazenie prostredia, trošku mystiky a romantiky, potoky krvi a naturalistické bojové scény potláčajú do úzadia nepopierateľný komorný charakter filmu, a tá rambovská pasáž vyslobodzovania zajatého veliteľa hŕstkou odvážlivcov je ohromná, takže 75%. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)