V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

RajCZitko

Chápu, ze tento film nemusi byt pro vsecky ale 49% je opravdu sakra málo. Je to milý, je to vtipný, má to alespoň nějaký nápad narozdíl od jiných filmů. Ano je to sice kravinka s nadsázkou, ale proboha, znáte Jack Blacka, tak co jste čekali? Snad ne tu knížku...Todle bylo prostě pěkný, zasmál jsem se a opravdu mi to pozvedlo náladu. Ano uznávám, že na konci už znova transformera vytahovat nemuseli, ale co... ()

wOOzIe

Začátek zajímavý, ale postupem času, až moc vyditelné násilné posunování děje, viditelná neschopnost scenaristy vymyslet pokračování příběhu smysluplně , aby si film zachoval aspoň nějaké dekorum. Jack Black nezklame, triky nebyly až tak hrozné a třikrát sem se zasmál .. Je to pojato po svéma s originalitou alespoň trochu, ale myslím že tohle si Swift nezaslouží, i když se možná až tak v hrobě obracet nebude... čestné 2 víc si Black nezaslouží.. ()

Shredder

Zopar celkom podarenych vtipov nemoze zakryt absenciu originality rovnako ako Jack Black nemoze utiahnut cely film len pomocou grimas a vrestania. Pribeh v podstate negraduje a stoji na dokolecka sa opakujucich situaciach a zaver je jedno velke sklamanie vdaka hlupuckemu scenaru. Dva svetle body filmu - O'Dowdove dvorenie princeznej a Jack predvadzajuci "prirodzeny pohlad" ala Brad Pitt v Troji. ()

freyinec

Přiblblé a místy absorudní, což se dalo čekat, ale konečná písnička, kde američan zpívá "Na co nám je válka dobrá?" mě opravdu pobavila. ()

DaveSmith

Jak už tady někdo napsal, nechápu to nízký hodnocení. Jason Segel mě dostával do kolen, Chris O'Dowd byl výbornej záporák a Jacka Blacka prostě zbožňuju. Pravdou je, že rockový ladění filmu mi až tak nesedělo, obzvlášť Guitar Hero "živě" (sice vtipně, ale trochu trapně). Ale suma sumárum jsem se nasmál, a to hodně. ()

DjMetal

Je to uplne uzasne sledovanie normalnych ludi, malych ludi, velkych ludi a zrazu este vacsich ludi....Trochu je to smiesne ze tam zaviedli elektriku, postavili robota,ale je to vlastne taka rozpravka :) .....Mne sa to velmi pacilo 4 a1/2* ()

datos

Taková normální rodinná komedie. Film u kterého se pobavíte, ale příliš Vás nenadchne. Ale každopádně nepatří mezi ty špatný filmy. Zasmál jsem se, nenudil jsem se a s příjemným pocitem sem celý film viděl až do konce. ()

Pawlyg

Na tenhle film jsem se docela těšil a bylo díky vložení příběhu do současnosti a hereckým obsazením. V průběhu filmu jsem se i dobře pobavil, nicméně konec filmu hýřil trapností. Hodnotím 2 z 5 ()

dj_kure

Nemůžu si pomoct, byla to prdel :) Až na pár trapných chvil viz poslední song při kterém dělalo křoví celé království.. Dvojice Black a Segel byla perfektní. Škoda jen, že se Gulliver nezdržel déle v zemi obrů... Ano, je to trochu stupidní, ale nepotřebujem se občas kouknout na přesně takovej film? 55%/3* ()

Čiban

Skělý film se skvělým hercem Jackem Blackem.Hudba k filmu se Henrymu Jackamovi dost povedla.Jack Black je vždy tak dobrý herec protože hraje vždy sám sebe. 4/5 ()

ClapTrap

Jelikož jsem čekal, že to bude nějaká blbost, tak jsem si pouze sednul do křesla, připravil ovoce (nemusim popkorn :)), nalil colu a pustil film. Následujících 85 minut jsem se ale vyloženě bavil! :) Přišlo mi to jak vtipný, tak napínavý a mělo to šmrnc. Jack Black mi tam seděl, on je na takové role prostě stavěný a Emily Blunt s Amandou Peet byly krásný. Já bych všem tento film doporučil, protože já se vážně moc bavil! Palec hore, 4* a 80%! ()

Zombiepod

Gulliver tentoraz nesplnil moje očakávania, na môj vkus príliš plytké, okukané a prihlúple, niekedy až prehnane preameričtené. Temperamentný a skvelý Jack Black však dokáže aj náročnejšieho diváka presvedčiť aby túto neškodnú hlúposť pozrel do konca a spokojne zaspal :) ()

Lilien

zhovaďovanie klasickej literatúry je zrejme lakšie ako natočiť dobrý a kvalitný film. Niečo tak trápne a úchylné som už dávno nevidel. A tie veci čo mali vznieť vtipne boli to najtrápnejšie. Obsadenie celkom kvalitné, okrem Emily Blunt ktorej som mal dať chuť pár faciek,že sa upísala takémuto projektu. No par krát som sa zasmial to je pravda, pár krát aj Kissáci zanôtili ale k vyššiemu hodnoteniu ma to nedokopalo. ()

jadran90

Já to Blackovi říkal: "Nech toho King Konga na svobodě. Taky by se ti nelíbilo, kdyby na tebe banda červů čuměla jako na nějakou příšeru." Samotný film ničím nevybočuje. Možná už jsem na něj moc starý a nepochopil jsem, vo co go. Ne že bych se nezasmál, ale mnohem víckrát jsem se cítil trapně. Trapnost vyvrcholila závěrečnou písní o tom, jak je válka špatná a ejhle, dva znepřátelení králové si padli do náručí. Hudba je vůbec dost podprůměrná. Black si tu samozřejmě založil svou osobní pidiškolu ro(c)ku, ale celkově je jeho postava jen slátaninou předchozích rolí. Film zachraňují kvalitně obsazené vedlejší role. Segel se teda moc nevytáhl, ale Amanda Peet měla kouzlo, Emily Blunt byla čupr princezna a Chris O'Dowd se tu mohl opravdu vyžít. Možná měl toho robota po nakládačce zkusit vypnout a zapnout.:-D Narážka na Transformers mi tedy do díla založeném na kvalitní literatuře (natož do království bez technických vymožeností) vůbec nepasovala, u parodií slavných filmů jsem se občas zasmál. Není to zlé. Jen poněkud zprstěná verze Swiftova příběhu. Hodnocení: 40% ()

sWONDER

Išiel som do toho akože si pozriem nejakú ľahučkú somarinku! Ale aj tak ma to dokázalo prekvapiť. Otrepaný príbeh je síce spestrený istou dávkou humoru, veľmi zlými efektmi a snahou to oživiť neakym nápadom, ale mnohokrát trápne dialógy, scény a hudobno tanečné číslo v závere ma totálne odrovnali. MIestami som myslel, že pozerám parodiu na Gullivera. Odpad nedávam iba kvôli Jackovy, ktorého mi je celkom ľúto. ()

Godhaj

,,You mean to say, that you actually died in this shipwreck?“ ,,Yeah, I died.“ Jacka Blacka nemám příliš v oblibě, ale tady mi byl poměrně sympatický. Film se výborně rozjíždí, vtipy těží hlavně z nevázanosti hlavního hrdiny, které ostře kontrastuje s konzervativní společností v Liliputu. Ve druhé půli ale filmu hodně dochází dech, začnou se narovnávat vztahy, což se neobejde bez nudného moralizování. Závěr pak definitivně sráží závěrečný souboj a muzikálové číslo, které jsou úplně mimo. ()

biergof

Není mi jasno, zda to byl záměr ale je to pohádka pro velmi, velmi malé lidi, tedy děti. Kouzlo Jacka Blacka zmutovalo do slimáka v podpaží. ()