V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

Kissak

Jack Black je super, děj má spád a rozhodně je to film, který mě pobavil. Rock And Roll All Nite And Party Every Day !!! ()

pepa3rd

Klasika trochu, tedy vlastně opravdu hodně, jinak. Guliverovy cesty jsem nikdy neměl moc rád, takže všechny ty změny se mě po této stránce nijak nedotýkají. Když se odporostíte od zažitých stereotypů a přetrpíte pár přehmatů ala transformers, tak je to vlastně docela zábavné. Na jedno podívání a bez přehnaného očekávání, průměrných 50 % ()

Kingjiri

Kdyby ještě Jonathan Swift žil, asi by si trhal vlasy hrůzou, co z jeho díla tvůrci téhle komedie udělali. Abych byl férový, je potřeba říci, že to ale mohlo být ještě horší. Jenomže vtipných momentů tu moc není i přesto, že se tu vedle Blacka objeví i Chris O'Dowd alias Roy z It Crowd. Prakticky jediný, co tuhle komedii trochu zachraňovalo byl právě on a sem tam nějakej ten xicht a hláška Jacka Blacka. Celkově tedy nezajímavá jednorázovka bez většího množství vtipu. Přežít se to dá, ale vidět se to nemusí, dávám dvě hvězdy. ()

figliar

Práve som si film pozrel na HBO, pretože nič iné v TV nedávali. Najskôr musím podotknúť, že český dabing sa vážne vôbec, ale vôbec nepodaril. Keby sa dalo, ihneď volím pôvodné znenie. Herecké obsadenie bolo výborné, zato výkony boli slabé. Ak by film bol dlhší, možno by som ho nakoniec aj prepol. Avšak nakoniec, za zopár podarených vtipov a nejaké tie svetlejšie momenty dávam zaslúžené 2 hviezdy. ()

palmrus

Tak hodně nízký hodnocení moc nechápu, nečekal jsem od toho moc, ale byl jsem překvapenej, celkem originální nápad a některý hlášky byly celkem vydařený. Délka byla taky akorát, což oceňuju v době kdy se režiséři předháněj kdo udělá delší film a obsazení taky výborný. Konec byl sice slabší ale i tak 4*. ()

Torgal

Druhá hviezda asi fakt len za Roya z IT Crowdu, ktorý ma jediný z celého filmu bavil. Inak nechápem rozpočet filmu 112 mega - trikov tu bolo mnoho, ale ich úroveň bola riadne nízka. Black si sem zas prepašoval nejaké spevácke a rockové čísla (asi to je obsahom jeho štandardnej zmluvy), humor ale aby človek hľadal s lupou. 3+/10 ()

redwik

Bol som celkom zvedavý ako sa Jack Black popasuje s rolou veľkého cestovateľa (slovo veľkého sa dá brať ako dvojzmysel). No celý film bol až príliš rýchly. Človek si ani pomaly nestihol všimnúť Amandu Peet a hlavný hrdina už bol v Lilipute. A potom, odrazu finálny súboj a koniec. Ale na druhej strane, možno keby to bolo trošku dlhšie a rozvláčnejšie, nebavilo by ma to. Bolo fajn vo filme vidieť niekoľko odkazov na iné filmy (Titanic, Star Wars V) alebo firmy (Rolex). Celkové hodnotenie však ostáva na horšom priemere. ()

tranquill

Beru to s nadhledem. Je to zábava. Poněkud jiné zpracování Gulliverovy cesty namixované s romantickou komedií. Proč ne. Ale jednu hvězdu jsem stejně dal navíc za scénu, kdy hrají Guitar Hero - Kissáky, a vůbec muzika byla solidní. ()

siloalampa

Swift písal román pre radosť a šikovných múdrych mladých čitateľov. Letterman točil tento film pre peniaze a tučné hlúpe americké deti. A tak si už len stačí vybrať cieľovú skupinu, ku ktorej máte bližšie... ()

haroska

Ani nevím jak to popsat.Celé je to takové "Nijaké".Velmi slabý,nenápaditý děj,chabé dialogy,dle mého na dnešní dobu špatné trikové provedení rozdílů mezi malými a velkými lidmi,nevýrazná(nebo spíše nehodící se) hudba a ani Jack Black,který mě většinou baví,tady nic moc nepředvádí.Emily Blunt hrající (lépe řečeno přehrávající) princeznu mě naprosto iritovala po celý děj.2 hvězdy jen za to,že scéna,kdy se J.Black promění v panenku v hracím domečku,mě vážně pobavila. ()

Nocturno culto

Mě se to náhodou líbí,je to vtipné tak jak to jen Jack Black dokáže a že on to umí skvěle....a taky myslím že je plno horších filmů které mají daleko vyšší hodnocení!! JB rulesss.....no ale hlavně to hudebně doprovází jedna z mých nejoblíbenějších kapel-KISS..!!! ()

mudvayner

Nečekal jsem žádné kulturně povznášející dílo, jen zábavu, o tom ten film měl být. Dobré herecké obsazení - JB, Jason Segel (HIMYM), Chris O'Dowd (IT Crowd). Ale s tou zábavou to poněkud pokulhává... všemožné odkazy na slavné filmy posledních let vyvolají leda tak lehký úsměv, avšak smích se nedostavil ani jednou. JB si odehrál svůj průměr, ve všech filmech hraje stejně, takže to stojí a padá na scénáři. A tady se to moc nepovedlo. Naštěstí to není přehnaně dlouhé a i nějaký ten metal se objeví. Průměrný film, který stačí vidět jednou a dá se při tom stihnout spoustu dalších věcí. ()

Bart16

Upřímně přiznávám, že jsem Gulliverovy cesty Jonathana Swifta nečetl. Jsem si ale docela jistý, že s tímhle filmem nemají nic společného. V žádném případě nejde o to, že se Gulliver přenesl do současnosti, kde jeho dobrodružství lemují odkazy na Hvězdné války a focení iPhonem. Problémem číslo jedna je fakt, že se satirický výlet mezi liliputy změnil v komerční břečku první kategorie, která nemá invence, vkusu nebo kvalitního humoru, ani co by se za liliputí nehet vešlo.Není problém smířit se s faktem, že Jack Black nepřišel hrát nějakého Gullivera, nýbrž sám sebe. A to doslova, protože figurka Darth Vadera se objevuje ve druhé minutě, zpívání ve sprše následuje ve třetí a do čtvrt hodinky je před vámi dobře známý loser, který bude muset zatnout zuby a probít se k troše respektu (Dewey ze Školy ro(c)ku, Nacho z Božího zápasníka... stačí použít paměť). ()

Sykon

Komediální filmy s Jackem Blackem mám celkem rád, a když jsem zjistil, že se ve filmu objeví i Jason Segel z HIMYMu, začal jsem se těšit. Bohužel jsem se dočkal jen průměrného amerického bijáku vršícího přes sebe páté přes deváté bez špetky logiky. Spoustu věcí bych byl ochoten pominout, nápad s „kinem“ mě dokonce pobavil, ale zjevení obřího robota mi přišlo už trochu moc. Jedinou silnější stopu ve mně zanechala jen závěrečná hudební scéna – a díky ní film přišel i o už tak velmi slabou třetí *. ()