VOD (1)

Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

Trailer

gogo76

Herecké obsadenie je aspoň pre mňa veľkým lákadlom. Politiky a obkecávania je tu v prvej polhodine až-až. Napínavejšie to začne byť po verejnom prezradení tajnej identity agentky. Tento boj s Bielym domom, pravdou a lžou celkovo politikou USA ma zaujal. Kolíska demokracie dostala pri vláde Busha dostala poriadne na frak a už dlho sa všetci pozerajú na USA trochu inak. Film v istých momentoch kladie zaujímavé otázky a poukazuje na špinavú hru vo vysokej politike, ale nedokázali z toho vytrieskať strhujúcejší film, aj keď zavarené naň bolo. U mňa priemer, ale za to s presvedčivo hrajúcou N. Watts i S. Pennom, čo nie je málo. 60%. ()

M.i.k.e

Doug Liman dává zapomenout na nepovedeného Jumpera a napravuje si reputaci tímto v mnoha ohledech strhujícím politickým thrillerem.To vše navíc podpořené výbornými výkony ústřední dvojice Penn-Watts.Osobně mě fascinuje,co všechno je možné v rámci odlákání pozornosti.Také právě v těchto momentech je Fair Game nejslinější.První polovina je iracká "tuctovka",kterých v poslední době vzniká poměrně dost,ale ve chvíli,kdy je Valerie Plame "odtajněna" nabere snímek obrátky,které si udrží až do konce a i kdyby vás snad první půlka nudila (byť pro pochopení je nutná),ta druhá vám to bohatě vynahradí...70% ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Když se o filmu, o kterém se nijak nemluví a neví se o něm, navíc řekne, že je podle skutečné události a navíc se točí kolem tajných služeb a Iráku, je jasné, že nic úžasného to nebude. Jednoduše proto, že to nikdo neumí natočit tak, aby to nebylo nudné. A ono to tak nudné je. ~ Jedná se o politicko-špionážní rádoby drama, které je tak přeplácané informacemi, nahňahňanými na sobě jedna na druhé tak, že se v tom už na začátku začnete ztrácet a pak už jen pomyslně sledujete vzestupnou křivku nudy. ~ Naomi Watts a Sean Penn jsou manželé. Saen analytik zahraniční politiky, Naomi tajná agentka CIA. Naomi má důležitější práci, Sean zůstává s děckem doma. Naomi má za úkol prověřit, jak je to s chemickými zbraněmi v Iráku, pomáhá jí v tom i manžel a díky vyšetřování se zjišťuje, že Irák žádné takové zbraně nemá a nevyvíjí. Jenže kolotoč už je roztočen a ne všichni mají zájem na tom, aby válka nebyla a aby se ven dostaly Naominy informace. Tajní agenti z řad tajných agentů, o jejichž práci nemají tajní agenti ani potuchy, protože jsou tajní i s tajnými informacemi a tajným posláním, daným jim někým, kdo je tajný a má své tajné zájmy... co že jsem to chtěl? ~ Prostě Naomi a Seana chtějí zdiskreditovat a všechny ty průsery hodit na jejich hlavu, tedy hlavně na její hlavu. Manžel tak lítá po Americe a vede diskuze s cílem všechny očistit, manželka jde vypovídat před senát. A tím to končí. Takhle to prý skutečně bylo a mě je to skutečně u zadku. Jednoduše proto, že něco takhle nudně zpracovaného se hned tak nevidí. Ať to bylo jak chce, stejně se to nikdo nedozví. ()

numi

To neustálé pobíhání od dynamického thrilleru k línému rodinnému dramatu může někomu vadit, ale zase na druhou stranu přesně odráží rozdílnost života obou hlavních postav. A snad i proto, že se mi ta druhá, dramatičtější část filmu líbila více než první, thrillerovější. A hlavně: uchvátil mě (opět) Sean Penn. Zastínit Naomi Watts, pokud má na plátně více minut, je kousek husarský. Obecně ale jde o lehce nadprůměrnou filipiku proti vládním a vojenským zájmům v Iráku. Taková dospělejší Zelená zóna. ()

Hild

Film, na který jsem se velice těšila z několika důvodů. Téma je rozhodně zajímavé, navíc se jedná o příběh natočený podle skutečných událostí, dalším důvodem samozřejmě byla další spolupráce herecké dvojky Penn - Watts. Jejich výkony jsou jako vždy skvělé, chemie mezi nimi stále funguje. Film mě však zklamal. Klasické politické konverzační drama, které nijak nevybočuje z řady. Pokud se blíže nezajímáte o toto téma, pravděpodobně vás nezaujme ani film, navíc není úplně lehké se hned od začátku ve všem orientovat a člověk se může lehce ztratit. V první půlce se nejdříve pomalu poodhaluje celé pozadí, které rozhodně není špatné, ale podle mého názoru se z tohoto příběhu dalo udělat daleko více, chtělo to hlavně mnohem zajímavější zpracování, aby to zaujalo i diváky, kteří se až tak v politice neorientují. Druhá půlka je už daleko lepší než ta první. Máme tak tady další politické drama se skvělými herci, na které si už ale za měsíc ani nevzpomeneme. ()

• Režisérsky zostrih filmu vyšiel až o 8 rokov neskôr. (Real Tom Hardy)
  • Závěrečné titulky v sobě skrývají šifrovanou zprávu, kterou se doposud nikomu nepodařilo rozluštit. (Mr.Hudson)

Související novinky

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)