Internát (TV seriál)

• Španělsko

El Internado

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko, 2007 - 2010, 91 h 37 min (Minutáž: 71x85 min)

Martiño Rivas, Yon González, Elena Furiase, Blanca Suárez, Luis Merlo, Carlos Leal, Damián Alcolea, Eduardo García, Lolita Flores, Guillermo Campra, Andrea Ros, Alejandro Casaseca, Rodrigo Sáenz de Heredia, Carlos Olalla, Carmen Sánchez, Ana de Armas, Irene Montalà, Inma Nieto, Cristina Marcos, Manuel de Blas, Julio Vélez, Matthias Bullach, Úrsula Corberó, Fernando Tielve, Amparo Baró, Yolanda Arestegui, Elisabet Gelabert, Marta Hazas, Eduardo MacGregor (herec, a.z.), Carla Díaz, Patricia Montero, Ayoub El Hilali, Paloma Bloyd, María Jesús Hoyos (herec, a.z.), Francisco Merino, Pedro Civera, Concha Hidalgo, Lowena McDonell, Joe Manjón, Raúl Fernández de Pablo, Francisco Merino (a.z.), Lucina Gil, Carlos Leal (a.z.), Natalia Millán (herec, a.z.), Marta Torné, Manuel de Blas (a.z.), Javier Ríos, Paco Escribano, Saida Benzal, Fernando Tielve (a.z.), Mario Tardón, Daniel Sánchez de la Hera, Carlos Olalla (a.z.), Bernabé Fernández, Carlota García, Ismael Martínez, Carolina Lapausa (herec, a.z.), Rafael Martinez, Eduardo Velasco (herec, a.z.), Yolanda Arestegui (a.z.), Guillermo Campra (a.z.), Juan Manuel Cotelo

Scénografie:

Fernando González

Perfektný seriál, ale do 5 mu chýba jedno - niekedy máte pocit, že za síce stále niečo deje, ale nie je to nič podstatné a ak by ste to nevideli, ani by vám to nechýbalo. Len pár záhadných pohľadov do prázdna, náznakov niečoho tajomného... Len sa bojím, aby to, podobne ako mnoho iných podobných seriálov, neskončilo niekde v prostriedku bez skutočného vyriešenia.(3.10.2009)

Jako poslední jsem zatím shlédl 4 serii a musim říct, že tenhle seriál má ty správný grády. Španělská telenovela s mysteriózní zápletkou, která tento seriál dělá tím čím je.První díly člověka hodně zaujmou a po shlédnutí posledních dílů vám to nedá a musíte se koukat na další a další série. Příjemní mladí herci podávají skvělé výkony, a to nemluvím jen o teenagerech. Mále holčičky jsou sice někdy až moc otravné, ale vždy mě pobaví. Jediné co bych na tomhle seriálu hodnotil záporně je délka každého dílu. Myslím si, že 85 minut na každý díl je až moc. Někdy v 50 minutě se začnete nudit, pokud nejde o díl, kde se rozluští nějaké to tajemství a zápletka je opět o trochu jasnější. Ale ani tohle mi nezabrání, abych dal plný počet hvězd.(16.5.2011)

Sice skoro telenovela jak vyšitá, ale kdyby byly všechny telenovely aspoň zčásti takové, jako Internát, tak s nima snad ani nemám problém... Jo, vadí mi to temeramentní přehrávání a chvílemi neskutečné stupidity, ale autorům nelze upřít snahu tento námět osvěžit, což se jim samotným prostředím i látkou celkem povedlo...(9.7.2011)

Seriály tohoto typu jsem nikdy nesledoval, ale v případě Internátu jsem udělal výjimku. Natrefil jsem na něj náhodou v době, kdy jsem neměl co sledovat, tak jsem ze zvědavosti zkusil prvních pár dílů. A musím přiznat, že Internát Černá laguna je velice návykový seriál. Shlédnete jeden díl a chcete vidět další a po něm zas další (třebaže jedna epizoda má délku celovečerního filmu) a se zájmem čekáte, jak se děj rozvine. I když to není zrovna můj šálek čaje, z nějakého důvodu jsem to nemohl přestat sledovat. Jedná se o zajímavě skloubenou směsici mnoha žánrů a každý si v tom najde to své. Prostředí internátní školy izolované od okolního světa a obklopené strašidelným lesem, tajemné spletité chodby podzemního labyrintu a v něm několik desítek let staré kostry, zapečetěné pokoje a laboratoře, bílé světlo vycházející z lesa a obrázkový blok jako předzvěst záhadných úmrtí, banda nacistů infiltrovaných v učitelském sboru, smrtelný virus a holka, které se zjevují duchové zavražděných nebo desítky let zmrazená dcera zakladatele projektu Blíženci... Tohle všechno mě navnadilo a už nepustilo. Je pravda, že v seriálu je mnoho scén připomínajících telenovelu a některé postavy, jmenovitě Marie a Marcos mě často iritují svým nesmyslným chováním, ale zase se mi líbí postupné sbližování Ivana s "ducholapkou" Julií. Jejich škádlení a hašteření je celkem zábavné a v posledních dílech vyústí v pěkný doják. Občas mi šly na nervy hry Pauly a Evelíny, neboť několikrát nevědomky pomohly těm vrahům z Ottoxu, např. odhalily Hugova bratra dvojče. Na druhou stranu ale ukradly Amélii pistoli, čímž otevřely oči i tupému Marcosovi. Taky mě pobavilo, jak Noiret zuřil, když mu sebraly kufřík s prachama a spálily je. Velmi působivé jsou retrospektivní scény s odloučením malého Samuela Espí od jeho sestry Ireny a jejich následné shledání po mnoha letech na konci seriálu. Škoda úmrtí některých postav, zejména Carolínu, Elsu a Fermina mohli scénáristé ušetřit, ale to by zas byl závěr až příliš zidealizovaný. Alespoň že Hectora nechali přežít až do konce. Docela mě naštvalo, že v posledním dílu česky dabované verze nesmyslně vystřihli scénu z podzemí, kdy Amaia unáší Paulu, Vicky ji srazí k zemi a Amaia po aplikování injekce s jedem umírá. Herecké výkony všech zúčastněných jsou vynikající a uvěřitelné. Smekám i za výrobu uniforem, pro ty desítky (možná i stovky) herců včetně komparsistů to muselo dát fušku všechny je ušít. V prvních dílech mi trochu vadí zbytečná přemíra vulgarismů, naštěstí překladatel byl brzy vyměněn. Vezmu-li v úvahu, že seriály natočené po roce 2000, k tomu mysteriózní krváky zásadně nesleduji, dávám Internátu velmi slušné 4 *. Seriálu, který mi na několika místech dokáže vehnat slzy do očí a mohu jej shlédnout vícekrát bez omrzení méně dát nemohu. 80%(2.9.2016)

Pro Argentina a honanjz: Komentovat umí každý debil a je lehké si udělat obrázek po prvním dílu nebo ukázek z YT. Kdybyste se poctivě dívali, tak se vám tak zvedne adrenalin, že to týden nerozchodíte. Takže bláboly že je to telenovela a že je to jak BH 90210 jsou jen nesmyslné kecy. Když chceš telenovelu, dívej se na Terra nostra nebo 1000 a 1 noc, tohle mysteriozní, ani kousek telenovely. Tento seriál objevila moje mamka a prvně mě nalákala až od druhého dílu. Jakmile po 4té řadě byla pauza, tak jsem překecal bráchu a ted se díváme všichni poctivě. Takže když něco komentujete a hodnotíte, tak to musíte vidět!!!! Hamba na vás!!!(21.6.2010)

• - Rodiče Marcose (Martiño Rivas) a Pauly (Carlota García) se během série měnili. Na fotkách v dřívějších dílech jsou jiní herci než v pozdějších epizodách. (D3NJI)

• - Spoiler: Na konci 9. dílu 3.řady po smrti Nory (Mariona Ribas) lze vidět, že ještě dýchá. (D3NJI)

• - Na internátě lze vidět několik plakátů a brožur s nápisem Universita Nebrija, což je jedna z lokací, kde se seriál natáčí. (D3NJI)