Internát (TV seriál)

• Španělsko

El Internado

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko, 2007–2010, 91 h 37 min (Minutáž: 69–88 min)

Martiño Rivas, Yon González, Elena Furiase, Blanca Suárez, Luis Merlo, Carlos Leal, Damián Alcolea, Eduardo García, Lolita Flores, Guillermo Campra, Andrea Ros, Alejandro Casaseca, Rodrigo Sáenz de Heredia, Carlos Olalla, Carmen Sánchez, Ana de Armas, Irene Montalà, Inma Nieto, Cristina Marcos, Manuel de Blas, Julio Vélez, Matthias Bullach, Úrsula Corberó, Fernando Tielve, Amparo Baró, Yolanda Arestegui, Elisabet Gelabert, Marta Hazas, Eduardo MacGregor (herec, a.z.), Carla Díaz, Patricia Montero, Ayoub El Hilali, Paloma Bloyd, María Jesús Hoyos (herec, a.z.), Francisco Merino, Pedro Civera, Concha Hidalgo, Lowena McDonell, Joe Manjón, Raúl Fernández de Pablo, Francisco Merino (a.z.), Lucina Gil, Carlos Leal (a.z.), Natalia Millán (herec, a.z.), Marta Torné, Manuel de Blas (a.z.), Javier Ríos, Paco Escribano, Saida Benzal, Fernando Tielve (a.z.), Mario Tardón, Daniel Sánchez de la Hera, Carlos Olalla (a.z.), Bernabé Fernández, Carlota García, Ismael Martínez, Carolina Lapausa (herec, a.z.), Rafael Martinez, Eduardo Velasco (herec, a.z.), Yolanda Arestegui (a.z.), Guillermo Campra (a.z.), Juan Manuel Cotelo, Karmele Aranburu, Daniel Retuerta (herec, a.z.), Denisse Peña, Teresa Lozano, Adam Quintero, Teresa Lozano (a.z.), Adam Quintero (a.z.), Concha Hidalgo (a.z.), Lola Baldrich, Luis Mottola (herec, a.z.), Carlota Gaviño, Javier Botet, Santi Pons, Ana de Armas (a.z.), Luis Merlo (a.z.), Nani Jiménez, Macarena García, Carlos Robles, Lola Baldrich (a.z.), Pedro Civera (a.z.)

Scénografie:

Fernando González

Tak jsem zhlédl kompletní první sérii. Šest dílů opravdu není mnoho na utvoření objektivního názoru, zvláště pokud děj zůstává zcela otevřený a velice mnoho otázek zůstává divákovi nezodpovězeno, což je u mysteriózního seriálu docela zásadní věc. Ale nechci čekat, až uvidím druhou sérii, a když už tu nějaká hodnocení jsou, tak já se přidám. Podle mě se jedná o docela originální počin ze Španělska. Je zde totiž sklouben mysteriózní žánr s žánrem teenagerovského seriálu. Celý děj seriálu se odehrává v internátní škole, která sídlí na samotě v lesích. Jedná se však o jednu z nejlepších a nejluxusnějších španělských internátních škol a rodiče neváhají platit vysoké školné za studium svých potomků. Studují zde teenageři i děti velice malé. A právě nyní, v novém školním roce, se skupinka studentů dozvídá od svého profesora, že škola je nebezpečná a že by měli urychleně odejít. V lese se totiž děje něco podivného a nevysvětelného a čím blíže jsou studenti k vyřešení záhady, tím nebezpečnější se pro ně stává školní půda, dokonce jim jde o život. Zdá se totiž, že někdo nechce, aby se dostali tomu všemu na kloub a že jsou v tom namočení i někteří profesoři. Tolik jen ve zkratce děj. Samozřejmě, že na pozadí této mysteriózní části seriálu se také odehrávají jiné zápletky, které nesouvisí vůbec s onou záhadou. Stranou nezůstává soukromý život studentů, jako jsou lásky a nenávist, soukromý život profesorů, a také soukromý život personálu. Zkrátka je to taková směsice několika žánrů. A já jsem tímto seriálem naprosto nadčený a ohromený. Od prvního záběru jsem tušil, že se stanu věrným a pravidelným divákem tohoto seriálu, a měl jsem správné tušení. Těším se na každý díl, všechny příběhy prožívám spolu s aktéry a tenhle seriál si celkově velice užívám. Je to totiž zase trochu jiný seriál, navíc seriál z Evropy. Španělé totiž umí točit dobré seriály, což se mi potvrdilo díky seriálu "Tady se nedá žít", díky kterému jsem vlastně začal sledovat tento seriál. V tomto seriálu totiž hraje hlavní roli Luis Merlo, který mě naprosto dostal v již zmíněném seriálu, a když jsem zjistil, že hraje i v tomto seriálu, tak jsem neváhal a kvůli němu jsem na tento seriál kouknul. A nebyl jsem zklamán. Ovšem i ostatní herci hrají dobře, mladí herci své role zvládají, navíc není an škodu podívat se na sympatické mladé lidi. I dospělí herci jsou ovšem velice dobří a celkově se ten seriál velice povedl. A o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že za necelé dva roky byly natočeny 4 série (celkem 34 dílů) a letos se začne natáčet již pátá série. A já už se velice těším na další díly. Takže za sebe uděluji pět hvězdiček a děkuji stanici AXN, že díky ní se dostal tento seriál i k českým divákům.(11.5.2009)

Hoci herecké výkony sú značne, ak nie veľmi slabé (postáv je však príliš veľa, a tak sa výber hercov akiste praktizoval aj skrz výšky honorára). Napriek tomuto deficitu je však seriál príjemným spestrením - popri všetkých ostatných krimiseriáloch "na jedno kopyto", ktoré aktuálne bombardujú televízneho diváka, Internát má svoju myšlienku, ktorej sa počas celých 7 sérií drží a ktorú prehlbuje. Mysterióznosť je takmer vždy použitá na tých správnych miestach, nie je to žiadne prehnané využívanie záhadných prvkov. Na to, že každá časť trvá takmer hodinu a pol, je až obdivuhodné, že sa takýchto častí podarilo natočiť viac než 70. A všetky dokážu diváka zaujať rovnako dobrým spôsobom, čo pri seriáloch nebýva pravidlom.(22.8.2013)

Jako poslední jsem zatím shlédl 4 serii a musim říct, že tenhle seriál má ty správný grády. Španělská telenovela s mysteriózní zápletkou, která tento seriál dělá tím čím je.První díly člověka hodně zaujmou a po shlédnutí posledních dílů vám to nedá a musíte se koukat na další a další série. Příjemní mladí herci podávají skvělé výkony, a to nemluvím jen o teenagerech. Mále holčičky jsou sice někdy až moc otravné, ale vždy mě pobaví. Jediné co bych na tomhle seriálu hodnotil záporně je délka každého dílu. Myslím si, že 85 minut na každý díl je až moc. Někdy v 50 minutě se začnete nudit, pokud nejde o díl, kde se rozluští nějaké to tajemství a zápletka je opět o trochu jasnější. Ale ani tohle mi nezabrání, abych dal plný počet hvězd.(16.5.2011)

Něco zlého se ukrývá v tajných chodbách pod internátem Černá laguna a skupina neohrožených španělských středoškoláků riskuje své životy, aby tomu všemu přišla na kloub…… Směska telenovely s mysteriózním dramatem kupodivu funguje. Seriál se hned člověku dostane pod kůži, i když některé dějové zvraty jsou hodně nadsazené. A herecké obsazení prostě nemá chybu: neskuteční Amparo Baró a Luis Merlo. Po 6 řadách musím hodnotit kladně. Opravdu návykové!(23.9.2010)

Sice skoro telenovela jak vyšitá, ale kdyby byly všechny telenovely aspoň zčásti takové, jako Internát, tak s nima snad ani nemám problém... Jo, vadí mi to temeramentní přehrávání a chvílemi neskutečné stupidity, ale autorům nelze upřít snahu tento námět osvěžit, což se jim samotným prostředím i látkou celkem povedlo...(9.7.2011)

• - Rodiče Marcose (Martiño Rivas) a Pauly (Carlota García) se během série měnili. Na fotkách v dřívějších dílech jsou jiní herci než v pozdějších epizodách. (D3NJI)

• - Spoiler: Na konci 9. dílu 3.řady po smrti Nory (Mariona Ribas) lze vidět, že ještě dýchá. (D3NJI)

• - Na internátě lze vidět několik plakátů a brožur s nápisem Universita Nebrija, což je jedna z lokací, kde se seriál natáčí. (D3NJI)