Romantická komedie vypráví příběh zajímavého mladého muže, který vždy žil tak trochu schován ve své vlastní ulitě. Jednoho dne se setká s krásnou kosmopolitní mladou ženou, která mu ukáže okolní svět v těch nejkrásnějších barvách... Láska může být riskantní, matoucí a plná nedorozumění, tedy pokud nejste Adam (Hugh Dancy), který žije jaksi skrytý před nástrahami okolního světa. Jenže potom potká svou novou sousedku Beth (Rose Byrneová), která ho vytáhne z bezpečí jeho ulity. Každá akce má však nějaké následky, v tomto případě velmi neočekávané, dojemné a veselé. Jejich neuvěřitelný vztah ukazuje, že i lidé ze dvou naprosto odlišných světů mohou být spojeni mimořádným poutem. (HBO Europe)

Macio

"Svetlo z dvoch alebo viac ďalekohľadov dokáže vyprodukovať jasnejší obraz, než len jediný. Ale niekedy je najlepšie len sa pozrieť na nočnú oblohu." povedal Adam. ()

Revelate_17

Velice milý film. Hugh Dancy se předvedl jako šikovný herec, který si se svým nemocným a plachým Adamem skvěle poradil. Romantický nádech nebyl zbytečně přeslazený a celý film v člověku zanechá příjemný pocit, že žádný handicap nemusí být skutečný handicap, jen se musí chtít s tím něco udělat. ()

aaLucajdaa

Film mě velmi zaujal svou křehkostí a lehkostí..dlouho už jsem neviděla film kde bych dopředu nepředpokládala konec..dva obyčejní herci ne žádní přední modelové..prostě obyčejní lidé kteří navzdory všem zužujícím názorům společnosti prostě jsou..nic náročného na přemýšlení...prostě film na nedělní odpoledne :D ()

mr_radek

Podle mě hodně nedoceněný film. Dnešní společnost hodně hledí na obal než na skutečný obsah, a to je škoda. Hugh Dancy ze sebe vydává maximum, a je to uvěřitelné. Cesta do duše člověka, který žije v jiném světě než my ostatní. Rose Byrne jako krásná sousedka, působí skromně a příjemně, dodává celému filmu harmonii. Potěšil mě i konec, žádná hollywoodská tleskačka. Pokud máte rádi hlubší filmy k zamyšlení, určitě mohu doporučit. ()

Lonelybiker

Příjemný film, v němž se krásně dívá hlavně na Rose Byrne. Konec není klišovitý a vlastně celý film ukazuje vztah dvou lidí, který má svoje mouchy a není to jen ideál, který známe z většiny filmů podobného ražení. ()

Konev

Protože procházím bolestivým rozchodem s partnerkou, tak jsem nějak citlivější, a proto asi na mě ten film působil velmi emocionálně. Prožíval jsem s hlavními představiteli každý okamžik. Když film skončil, tak jsem myslel, že je to konec první části. Určitě by si zasloužil pokračování... ()

ájulinka

Asperger absolutně nepřesvědčivý, nulový závěr, příběh taktéž... Pořád jsem čekala a dávala tomu naději, že se něco stane. Bohužel jsem se nedočkala. Člověk, co tohle natočil navíc nemá zřejmě ani trochu ponětí o tom, jak se cítí člověk s aspergrem, a herec už vůbec ne. Kde tenhle film sebral těch 71% opravdu nechápu. ()

illilay

Kedze tato tema vstupila do mojho zivota, tak sa ma film dotkol a budem dufat, ze aj v realy moze koncit usmevom. Suhlasim vsak s ostatnymi, ze z komedie tu nie je nič. ()

sun.eagle

Komedie? no nevím. Adam se dostává díky své diagnoze do pro normálního člověka úsměvných situací, ale není to žádná prvoplánová taškařice. Ne hraje se tady většinou na vážnou strunu, a podtrhuje to překvapivě reálný a uvěřitelný konec. ()

Sejkorka

Za prvé je blbost žánrové označení komedie ( i když se člověk občas zasměje). Za druhé je to o klukovi, který trpí Aspergerovým syndromem. Což musí průměrný divák goooglit, aby pochopil, vo co go. Za třetí, hepyš se nekoná a to je dobře. Byl by jak pěst na oko. Za čtvrté, výborní jsou skvělí oba dva hlavní představitelé Adam (Hugh Dancy), který žije jaksi skrytý před nástrahami okolního světa. Jenže potom potká svou novou sousedku Beth (Rose Byrneová), která ho vytáhne z bezpečí jeho ulity.  ()