Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

danny_21

Tenhle e-mailový romanticko-snílkový snímek je u mě daleko lepším počinem něž o dost starší Samotář v Seattlu se stejnou dvojkou. Když se člověk naladí a zaposlouchá se do té jejich poetické mailové přestřelky, nevěřím, že by se našel někdo, kdo by jim to shledání nepřál a netrpělivě ho nevyhlížel jak to mezi nimi jiskří. Sázka na jistotu, tohle nezklame - 80 % ()

porky93

Příjemná a vtipná romantická komedie s neodolatelnými Tomem Hanksem a Meg Ryan v hlavních rolích. Nebýt přílišného divadelního střihu a občasných nudných míst šel bych s hodnocením výš. I tak je to ale pohodový filmový zážitek.:) ()

ZnalecH

Velice originální film. Líbí se mi ta myšlenka, že někoho znáte a přitom ho neznáte. Potkáváte ho znovu a znovu a stále vám nedochází, že je to on. ()

Psycho.R

V roce 1998 to byla určitě nejlepší romantická komedie roku, já sám jsem si jí tehdy pouštěl na ošuntělé vhs stále dokola, dokud jsem neviděl Po čem ženy touží, tam jsem přeskočil ze střechy tohoto vlaku na jiný vagón. ()

Nocturno culto

Příjemně odvyprávěný příběh se sympatickou Meg Ryan a vždy perfektním a skvělým Tomem Hanksem ..dobrý příklad toho že se protiklady přitahují ... ()

Zverca

,,Zapnu svúj počitač, už jsem online... je tu mail." K tomu skvelá pieseň Dreams od Zombie, jesenný New York... Skrátka čarovný film so skvelou dvojicou hercov, medzi ktorými to tak správne vrie. Nenávisť vyusťujúca do lásky, jemný nesilený humor (ako to bohužiaľ nebýva vo väčšine romantikách), ktorý Vám vyčarí úsmev...Rozhodne si to odporúčam pozrieť aspoň raz.A nie len ženy :) ()

balcazar

Romantická odrhovačka, ktorá si drží svoju úroveň. Ak ju pozeráte v správnej spoločnosti, rozpoložení, jednoducho, v správnych podmienkach, neomrzí snáď nikdy. ()

boni

Zářný příklad toho, jak by měla vypadat vkusná a inteligentní romance, která splňuje veškeré aspekty tohoto žánru, a díky tomu nám dává jistotu velmi příjemně strávených dvou hodin. A ta chemie mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan vážně funguje. ()

Nix

Takhle nějak si člověk představuje své seznámení s někým na internetu. Film má šmrnc a je velice sympatický, herecké výkony taky. Tohle je romanťárna, která se mi fakt líbí. ()

src

Klasicky strizena ctyrhvezdickova romanticka komedie s osvedcenou dvojici Hanks, Ryan. Hvezdicka navic za originalni (protoze skutecne a bez prikras - vzpomenme na Sit) pouziti internetu a za odkazy na Kmotra. ()

Austen

V tomto žánru to patří mezi mé nejoblíbenější z posledních let. Kromě toho- prostředí knihkupecví, New York a k tomu kopretiny. Této směsici nemůžu odolat. Když mi k tomu přidají Toma Hankse s osvědčenou Meg Ryan. K tomu použité schéma i téma Pýchy a předsudku. Co víc si přát od romantické komedie? ()

KdG

Opět dvojice Hanks a Ryanová, Hankse opravdu nemusím, Ryanová tu taky nijak neexceluje. Konec je předvídatelný skoro od začátku. ()

MRPitivier

Tak Nora Ephron udělala o krok dál v životě, když po Samotáři v Seattlu opět spojila dvojici Tom Hanks a Meg Ryan a vytvořila další pěkný film, tentokrát z prostředí N.Y.C. Režisérka vyspěla, vychytala nudné pasáže a využila něco nového, něco originálního...internet! Pěkný a zajímavý nápad, který ukazuje pomalu začínající závislost lidí na tomto pekelném prostoru! Dva lidé žijící v blízkosti sebe a v blízkosti vlastní oba obchody, které sice mají stejný sortiment a to knížky, ale Meg prodává řekněme postaru a Tom na to jde velkoobchodně... jejich cesty se zkříží poprvé jako protivníci a je z toho boj na život a na smrt, nakonec umírá menší a tradičnější knihkupectví Meg! Podruhé už to bude příjemnější a je to romantický film, takže se šťastným koncem, i když cesta je těžká a oba nic netušící hrdinové pomalu přicházejí na to, s kým mají tu čest si psát po internetu. Tom Hanks mi v tomto filmu připadne buď šťastnější nebo bystřejší, protože vždycky vyhraje nebo se rozejde první nebo jako první přijde na to, s kým si vlastně píše. Tak někdo musí být dokonalej a Hanks po herecké stránce je! :) Takže ke shrnutí: Tom Hanks a Meg Ryan hrají výborně, originální zápletka a svižný děj vám zaručí kvalitní podívanou! Doporučuji pro nudné večery! ()

Izz

Symbol a vzor romantických komedií začátku nového milénia.Nenajdeme větší koncentraci komerce,klišé a hřejivosti.A v případě Lásky přes internet to dodnes žeru i s navijákem. ()

Judy24

Roztomile zábavná romantická komedie. Musím přiznat, že kombinace Toma Hankse (ať už dabovaného Vladimírem Dlouhým či nikoliv) a Meg Ryan funguje skvěle, nemluvě o vtipnosti srovnání tehdejší techniky s tou současnou a kouzlu malého knihkupectví. Tak akorát. ()

Lavinia

Trapný remake mého milovaného filmu The Shop Around the Corner, kde si dopisovali přes poštovní schránku a šifru, kde se v osobním životě nenáviděli a v dopisech se zamilovali. Krom toho to byl sakra vtipný film, už jen to prostředí: údajně Budapešť, jména dost česká - takový ten americký zeměpisný přesmyk. Romantické téma je v tomto novém filmu nechutně přenesené do internetové doby, kdy mi oba aktéři přišli padlí na hlavu, že se hned nepoznali, a proč se pitomá husa zabouchla do vyloženého hnusáka je ve hvězdách. Přeslazený sirup ze shnilého ovoce aneb nesahejte mi na moje drahé klasiky a laskavě si vymyslete vlastní zápletku. ()