Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

movie

Doplnil jsem si vzdělání! Super kamera a střih, ale škoda, že tu Allen neumocnil atmosféru New Yorku stejně jako v MANHATTANU. Určitě sem se ujistil, že Diane Keaton nemám rád v žádném z jejích období a že Christopher Walken vypadal úchvatně kdykoliv. Má tu mimochodem geniální scénku, kdy se Allenovi svěřuje a o svém řidičském traumatu a následně ho veze na letiště. ()

Marius

Výborný film, ktorý sa obsahovo zameriava čisto na vykreslenie dvoch hlavných postáv a histórie ich vzťahu . I všetky vedľajšie postavy, či už povedia jednu vetu alebo sú pre dej významnejšie sú podriadené práve tomu, aby vykreslili nejakú črtu neurotického Allena alebo živelnej Diane Keaton. Cieľu rozpitvať vzťah neurotika a voľnomyšlienkárky je podriadené všetko od A po Z. Alvyho siahodlhé monológy ponúkajú pohľad z jeho strany, na vykreslenie pocitov a osobnosti Annie potom Allen použije nekonečné množstvo režisérskych nápadov od vychádzania z tela, či prítomnosť postáv v scéne z minulosti až po jej vnútorný monológ. Takto vlastne síce máme pocit, že príbeh rozpráva Alvy, ale vidíme veci i zo strany Annie, preto film pôsobí z hľadiska uhlov pohľadu oboch pohlaví veľmi vyvážene. Humor snímku je v prvom rade intelektuálny. Nie je to komédia pri ktorej sa bežný žrút popkornu bude smiať na plné ústa, svoju cieľovú skupinu však Woody poteší najmä inteligentnými hláškami plnými irónie a sarkazmu. Annie Hall stojí za pozornosť, už len kvôli tomu ako trčí z neskorších Allenových filmoch v ktorých postupy i typy postáv, s ktorými tu začal pracovať, už len so striedavými úspechmi donekonečna variuje. 10/10 ()

RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. No a za mne - neuroticko intelektuální styl Woodyho Allena mi nevyhovuje a přes spíše zřídkavé výbuchy smíchu („Ti, co nic neumí, učí. Ti, co neumí učit, učí tělocvik.") jsem většinu snímku zíval nudou. Asi to bude tím, že nechodím k žádnému psychoanalytikovi... Lá di dá, lá di dá... Trailer: http://www.videodetective.com/movie_trailer/ANNIE_HALL/trailer/P00000177.htm ()

Boss321

Tento film je první, který jsem viděl od Woodyho Allena a musím říct, že jsem se po celou dobře bavil. I když Woodyho humor nemusí sednout každému (ale to nepíšu nic nového). Film nám vypovídá o lidských vztazích a o běžných věcech, které se mohou stát naprosto každému. Filmu dominují skvělé herecké výkony ústřední dvojice Diany Keaton, která za svůj výkon obdržela Oscara a Woodyho Allena, který získal jen nominaci, ale vyhrál v kategorii režie, scénář a nejlepší film. Opravdu to byl skvělý zážitek, ale dávám pro někoho jen čtyři hvězdičky. ()

DaviD3141

Kým Woody Allen nenatočil Annie Hall, považovali ho za jedného z najoriginálnejších amerických komikov, ktorého filmy však neboli viac než len sériou kabaretných skečov. Slávu mu priniesla až táto „nervózna romanca“, ktorá získala štyri Oscary, dosiahla obrovské tržby a stala sa kultovým dielom. Námet filmu – vzťah televízneho a barového komika Alvyho Singera (Woody Allen) a nádejnej speváčky Annie Hall (Diane Keaton), ktorí sa neustále schádzajú a rozchádzajú, je poloautobiografický a voľne založený na skutočnom vzťahu týchto hviezd (Keatonovej skutočné meno je Diane Hall a prezývajú ju Annie). Vo filme sa ich priateľstvo začne v tenisovej hale počas zmiešanej dvojhry, v ktorej Annie zvíťazí, a pokračuje nemotorným a komickým stretnutím žida Alvyho s Anninou protestantskou rodinou. Alvy zbožnujúci New York potom nasleduje Annie do „príjemnej“ Kalifornie. Obaja stelesňujú inteligentnú dospelú dvojicu súčasnej doby s dôvtipom, precíznosťou a podtónom úzkosti. Jedným z vrcholov filmu je scéna, v ktorej sa zrazu objaví mediálny guru Marshall McLuhan (hrá sám seba), aby vyvrátil, čo o ňom hovorí istý pokrytec, ktorý stojí v rade na lístky na Bergmanov film. Keatonovej unisexové oblečenie pozostávajúce zo širokých nohavíc, pletenej čiernej viazanky, šatky a plstného klubúka vyžarovalo charizmu a silne ovplyvnilo štýl moderných, nezávislých žien konca 70. rokov 20. storočia. 80% ()

Kulmon

Zjišťuju, že Woody je bůh. Stejně tak Diane Keaton, která dokazuje, že je nejen krásná, ale i báječná herečka. Tento film je dalším Allenovým klenotem, plným intelektuálních žvástů a filozofování o vztazích a sexu. "Masturbace je sex s osobou, kterou mám nejradši" ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdy nechci patřit do klubu, který by chtěl někoho, jako jsem já, za člena." Neurotický newyorský intelektuál Alvy je mi sympatický. Taky bych se chtěl umět v takovém poklidu rozejít se ženou svého života, rozdělit si knížky ("ty o smrti jsou tvoje, poezie je moje") a utíkat si užívat. Jenže já už vím, že to není tak jednoduché a tak mě bavilo sledovat Alvyho, jak by najednou rád hrál s Annie tenis, navštěvoval psychiatry a sledoval na plátně filmy s kompletními švédskými titulky. Však on na to přijde, že ptát se korzujících lidí a obracet se se zoufalým výrazem na diváka je zbytečné. Do té doby mě Alvy bav, protože v tom jsi opravdu dobrý. ()

H34D

Nádherný film, vskutku geniální dialogy (i monology), vtipné a přitom pravdivé, nemá smysl se více rozepisovat, neboť aby člověk pochopil, musí film vidět! "Guy goes to a psychiatrist and says: Doc, my brother's crazy, he thinks he's chicken. So why don't you turn him in? I would, but i need the eggs." 9/10 ()

xxmartinxx

Woodymu Allenovi jsem se z mnoha různých důvodů vyhýbal, ale když už jsem si řekl, že se na můj postoj k němu (až mi bude padesát a budu nesnášet celý svět, ocením to spíš) vykašlu, nemohl jsem si přát lepší film na začátek. Annie Hallová je vtipný a chytrý kousek se vším všudy. ()

dobytek

Zase jedna komedie z kategorie "jestli se nezasměješ, jsi blbec". Na začátku to bylo celkem vtipný. Třeba ta scénka ze školy nebo ten magor ve frontě v kině, tomu jsem se i zasmál. Jenže potom už akorát Woody Allen a Diane Keaton spolu kecaj o hovně a do toho je občas nějakej "intelektuální" pokus o humor. 20% ()

charlosina

Nejupřímnější, nejosobitější a nejupovídanější konverzačka Woodyho Allenů. // Vtáhnutí do děje jako nikdy předtím. Kult. ()

ORIN

Před všemi těmi Když Harry potkal Sally, Věčnými svity neposkvrněné mysli, 500 dny se Summer, Ruby Sparks a mnoha dalšími tu byla jako první Annie Hallová - neobyčejně obyčejná, inspirativní, zábavná, uvolněná a po právu nejlepší. ()

gudaulin

V převážné většině svých filmů nechává Woody Allen otisk sebe sama. A to nejen tím, že v nich po dlouhou dobu hrával také hlavní role. Můžeme z nich jasně vyčíst jeho názory na svět, politické preference, hodnotový žebříček a především střípky svých vlastních životních zkušeností. Annie Hallová jde v tom ale mnohem dál. Woody Allen se tady rozhodl natočit v podstatě autobiografický film o sobě a svém vztahu s Diane Keatonovou. Je vlastně pikantní, že oba dva někdejší partneři hrají po svém boku, představují sebe sama a pracovali spolu na scénáři i dialozích. Woody tady oslovuje diváky, přemýšlí nahlas, glosuje svůj dosavadní život, ironizuje své slabosti, své prohry a omyly. Je to taková kronika jednoho vztahu, ze které se dá dodneška čerpat, protože má do značné míry univerzální charakter. Oba partneři jsou hodně odlišní a, jak už to bývá, právě ta jejich odlišnost je nejvíc přitahuje. Na druhou stranu totéž ale přispívá k rozpadu jejich soužití, zvlášť když ani jeden z nich není dostatečně trpělivý a tolerantní. Woody v podobě svého alter ega Alvyho Singera se nedokáže zbavit své snahy partnerku převychovat a předělat k obrazu svému a Annie Hallová alias Diane Keaton se nedokáže zbavit svého bohémského stylu života a přelétavé povahy. Tomuhle filmu přikládal Woody Allen velkou váhu a nesnažil se tam jenom nacpat dostatek vhodných fórků a gagů, ale měl ambice k hlubší umělecké výpovědi o partnerském vztahu a životě. Určitě patří v rámci jeho tvorby k nadprůměru, jakkoliv nejde o úplný umělecký vrchol, protože scénář nedrží úplně pohromadě, ten film zkrátka tak nějak není kompaktní. To už tak chodí, když je hodně snahy. Ať je to jak chce, Woodymu se povedlo udělat film, který patří mezi jeho fanoušky i nejširší diváckou obcí k těm nejznámějším. Celkový dojem: 85 %. ()

Sarkastic

Taková hodně zvláštní romantická komedie. Ubíhá vcelku pomalu, koncentrace kvalitních fórů není až tak vysoká, ale když už nějaký ten vtípek přijde, tak opravu stojí zato. Každopádně je to pohodový film, u kterého se sem tam zasmějete a lehce spolu s Woodym zapřemýšlíte o vztazích. Prozatím hodnotím "jen" 4*, ale rozhodně si Annie Hallovou časem pustím a třeba i pozměním hodnocení. "Moje babička mi nikdy dárky nedávala. Kozáci, kteří ji znásilňovali, jí nenechali moc času na rodinu." ()

Aluska88

Nějak jsem se do tohoto filmu nemohla dostat. Nejspíše to bylo tím, že děj byl doslova nabit intelektuálními dialogy a myšlenkami, a já stíhala sotva číst titulky, takže na věnování pozornosti ději a hercům mi téměř nezbyl čas:) ()

genetique

Popri dnešných romantických, veľakrát umelo pôsobiacich komédiách mi 'Annie Hall' príde ako pohladenie po duši. Aj keď nie až také omamujúce ako vidno z top rebríčku. V niektorých momentoch mi to pripadalo akoby Allen filmom parodoval jeho žáner. Romantickosť natlačená až do absurdnosti, čím sa film stáva ešte zaujímavejší. Možno som čakal väčšie výbuchy smiechu, alebo rozjímavejší koniec. Btw, je zaujímavé sledovať ako sa pre súčasné hviezdy ako Goldbluma, Weaver, D'Angelo alebo Walkena stal tento film odrazový v ich kariére. 80%. ()

Madison

Dokonalá štúdia roztopašných ľudských charakterov skrz výpovedné okuliare allenovského intelektu prebíjajúceho tých najlepších psychológov široko ďaleko. To, čo predvádza Woody, hraničí s bizarnosťou a rada by som mu aspoň na malú sekundu nazrela do mozgu za účelom neohrozeného zistenia jeho myšlienkových operácií. Živé zasväcovanie divákov do sveta neškodného príbehu Annie Hallovej a filozofa Alvyho Singera, pocit, že sme ,,tam s nimi" a všetko to ,,s nimi prežívame". Vďaka, Woody, za neobvyklú možnosť vstúpenia k vám, postavám a nadobudnutie tohto intenzívneho feelingu. ()

NinadeL

Ty vztahové Allenkovy jsou všechny jako vejce vejci, hromada intelektuálních odkazů odkudkoli kamkoli, břitký humor, několik vrstev emocí, oblíbení herci a oblíbená témata ke konverzaci a k zamyšlení. Často mám pocit, jakoby to nebyly jednotlivé filmy, ale epizody seriálu "Woody a jeho názory na ženy". Chce to mít náladu a nadhled nad vlastními vztahy, aby to člověk mohl sledovat. Navíc ty "legrační" formální vychytávky a promluvy k divákovi a ještě jednou ta nekonečná hromada odkazů na Bergmana, Felliniho, McLuhana, Chaplina, Groucho Marxe, Freuda, Viscontiho / Manna… Komentovat tyhle filmy připomíná spíš sport a nejvíc bodů získává ten, kdo si udělal čárku pokaždé, když se měl zasmát, dojmout nebo říct "aha, tohle jsem taky pochopil". Mentruace v konverzaci je taky naprostý top. Pokaždé. Vždycky. ()

sud

Životní triumf Woodyho Allena. Jeho nejsvébytnější a nejosobnější dílo. Pro filmové vyprávění si vytvořil naprosto svůj vlastní svět, ve kterém své problémy říká divákům a panoptikálně se ohlíží za svojí minulostí (a účastní se jí). O jeho hereckém výkonu a Diane Keatonové se tak v tomto případě nedá mluvit. Představují totiž před kamerou sami sebe ze všech svých světlých a stinných stránek, jako vždy se značnou dávkou sebeironie. ()

Eddard

Poprvé jsem Annie Hall viděl v Projektu 100. Z kina jsem vyšel jako zfetovaný, naprázdno jsem otvíral a zavíral hubu, prostě jsem nedokázal pochopit, že Allen dokázal natočit něco tak vtipně opravdového, tak tragicky krásného. Nechci to moc rozmazávat, pro mě nejlepší Woody. Asi dva roky potom mě takhle nic nesmetlo (do Kauffmanova opusu jménem Eternal sunshine of spotless mind)... 100% ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem