Když se spojí Belmondíček s Bourvilem a je proti nim sicilská parta, to je opravdu velká zábava. A za ty nafukovací křesla v bazénu, (ve kterých dováděl v civilu mimojiné i Delon), za ty musím dát plný počet, to fakt jinak nejde. Ulítlé, bláznivé, sexy... tak jak to umí pouze v zemi galského kohouta.(28.6.2014)

Belmondo je sympaťák jak řemen, Bourvil dokáže rozesmát pouhým pohledem, David Niven je gentleman s velkým G, Eli Wallach všechny své zlouny náležitě zparodoval a Silvia Monti je prostě k sežrání. Druhý Velký flám se sice nekoná, ale i tak je to zábava ve velkém stylu. 80%.(13.2.2005)

Dobrá herecká parta ještě jaro nedělá. Mísení anglického a francouzského humoru může být fajn, jenže story kolem šéfa lupičské bandy s mimořádně vyvinutým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma a drobného zlodějíčka Artura prchajícího z vězení mě zrovna nechytla. Nic na tom nezměnilo ani kvalitní herecké obsazení, hravost a komediálnost mi chyběla, pitvoření vadilo. Až mi místy trapno bylo. Spokojenost jiných diváků ale dokážu pochopit, já si ale radši zaplavu v trošku jiných francouzských komediích – když to navíc bude s půvabnou a tady na stříbrném plátně debutující Silvií Monti, která si je přesně vědomá svých zbraní, zlobit se rozhodně nebudu..(4.5.2013)

Já vlastně ani nevím, co se mi na tom filmu tolik líbí, ale něco to asi bude, že dávám čtyři hvězdičky. Ať už je to jakkoliv, pořád bude platit, že Velký šéf je jedna z těch nejlepších francouzských komedií, které jsem měl tu čest vidět a to jednak kvůli samotné postavě velkého šéfa (miluji animaci, ve které představuje plán loupeže, kde skáče z vagónu na vagón jako kdyby to byla nejlehčí věc na světě), ale i parťáků Artura a Anatola. Jo a ještě tu je ta titulní písnička - "The Braiiiinnnnn", ta mi vždycky hraje minimálně den v hlavě! :D(5.9.2010)

Jedna z mých milovaných francouzských komedií se skvělým hereckým obsazením! Mladý Belmondo je jako obvykle frajer od první minuty a mě vždycky baví koukat na něj, Bourvil je skvělý, Davida Nivena mám taky moc ráda a třešničkou je nejvtipnější záporák Eli Wallach v roli siciliána - mafiána. Vždycky se mi líbilo jak se krásná Silvia Monti spouštěla z balkonu za písně Cento Giorni. Legrace a naprostá pohoda! ''Kdo to byl? To jsem byl já! Šéfe! Kdybych věděl, že to bylo schválně... No to si pište, že to bylo schválně. Nachystal jsem si mejdlo a vodičku, no a vyšlo to.'' :) http://www.youtube.com/watch?v=9qy5sWCFokM............. http://www.youtube.com/watch?v=twCoVcS9YgA(6.7.2010)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach vo francúzskom hlavnom meste Paríž a v anglickom Londýne. (dyfur)

• - Zřícenina hradu, kde na konci filmu vypukne ohňostroj, je Château des Pontevès ve Var. (Cucina_Rc)

• - Film měl premiéru 7. března 1969. S 5 539 933 diváky v kinech se jedná o nejúspěšnější film celé Belmondovy kariéry. (vangobseck)