Jedna z mých milovaných francouzských komedií se skvělým hereckým obsazením! Mladý Belmondo je jako obvykle frajer od první minuty a mě vždycky baví koukat na něj, Bourvil je skvělý, Davida Nivena mám taky moc ráda a třešničkou je nejvtipnější záporák Eli Wallach v roli siciliána - mafiána. Vždycky se mi líbilo jak se krásná Silvia Monti spouštěla z balkonu za písně Cento Giorni. Legrace a naprostá pohoda! ''Kdo to byl? To jsem byl já! Šéfe! Kdybych věděl, že to bylo schválně... No to si pište, že to bylo schválně. Nachystal jsem si mejdlo a vodičku, no a vyšlo to.'' :) http://www.youtube.com/watch?v=9qy5sWCFokM............. http://www.youtube.com/watch?v=twCoVcS9YgA(6.7.2010)

Skvělé gagy se střídají s těmi slabšími a občas nastupuje nuda a šeď. Také film tu a tam vypadá, jako by měl být co nejrychleji hotový. A Bourvil už je těžce nemocný muž bez šťávy. A k tomu ta děsivá, snad už ani ne psychedelická titulková sekvence. Přesto pár věcí je dobrých (nebudu prozrazovat) a jedna je skvělá (animovaná instruktáž).(26.10.2009)

Zostarnutá krimikomédia, ktorú každý z mojich súčasníkov videl a dodnes si pamätá z nej minimálne nabok padajúcu hlavu Davida Nivena. V súčasnosti to je už ťažko pozerateľný film plný naivít a trápností, ktoré nezachraňuje ani slávna herecká štvorka. Tri hviezdičky šéfovi ponechávam najmä preto, že aj v súčasnosti možno pri jeho pozornom sledovaní objaviť viacero skvelých nápadov a na niekoľkých gagoch sa dodnes pobaviť.(8.10.2012)

Belmondo snáď ani nevie zahrať zle a tu utiahol aj trochu prehnane absurdné situácie. Hlavne na začiatku, neskôr, keď sa to už rozbehlo s vlakovou naháňačkou, tak to išlo samo. Za bazénovú zmyselnú scénu s lanom prižmúrim oko aj nad hneď nasledujúcou trapošinou s nafukovacími kreslami. Režisér akoby chvíľami nemal oponenta, ktorý by mu povedal, že to je už príliš a patrilo by to skôr do kresleného filmu so zvieratkami. Kreslená je aj časť tohto filmu a tá je výborná.(19.10.2014)

..... a nejvíc jsem milovala scénu, jak se krásná Italka elegantně spouští po laně z balkónu v černých plavkách a klobouku, přes rameno tranďák, z kterého se line tklivá píseň (Cento Giorni zpívá Caterina Caselli), a zatímco se na vysokých podpatcích přesune pod sprchu, chlapum v bazénu padaj brady a .... tak tomu řikám antré...... teď ještě mít to lano a ten tranzistór...... :-))(6.7.2005)

• - Film byl natáčen ve dvou jazycích (Francouštině a Angličtině), pokaždé ve stejném obsazení. (Musak)

• - Film měl premiéru 7. března 1969. S 5 539 933 diváky v kinech se jedná o nejúspěšnější film celé Belmondovy kariéry. (vangobseck)

• - Ve filmu se objevily automobily Citroën 11BL Légère, rok výroby 1956, Citroën DS 19, rok výroby 1965, BMW 2000 CS rok výroby 1967 nebo Mercedes 280 SE W108, rok výroby 1968. (Cucina_Rc)