Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál. (Falcon)

HoncPe

Naprosto mě překvapila scenáristická nápaditost tohoto filmu. Jsem moc rád, že po dlouhé době u nás vznikl film, který můžu s klidným svědomím doporučit. Bohužel nás v kině bylo všehovšudy jen 8. ()

andydufrsn odpad!

Mít nedotažený scénář, trapného formátu, který svým rozsahem vydá tak na krátkou povídku do Bakalářů (či jiné obdobné trapnosti) a pokusit se z něj udělat film, nastavením jeho délky jakýmsi trapným jakoby filmem o filmu, který si hraje s historií jak ten zmiňovaný Führer s evropskými politiky své doby, je zoufalá nechutná trapnost! Mně se snad přestanou líbit i Samotáři protože jsou od Zelenky!! ()

Dunric

Historie, i ta nejaktuálnější, je už z podstaty iluzí psanou vítězi a věci se většinou mají tak trochu, nebo spíš hodně, jinak … Jen pošetilec si nedokáže udržet nezbytný odstup. Nebo hůř, pokud se k nějaké interpretaci přímo upíná a naplňuje jeho život. Řídit se iluzemi se myslím nazývá ignoranství. Děkuji Zelenkovi, že její relativistickou povahu připomíná pro něj tak typickým poetickým stylem a přitom na pozadí chladně racionální matrice. Škoda jen občasné ztráty rytmu, jinak se mi to moc líbilo. ()

Orbeek

Francois Truffaut se v hrobě jistě neobrací, naopak český upgrade jeho Americké noci jej dokonale vzkřísil. Zelenka na hrad! Ondříček do kancléřství.....PS: Inspirace je jedinou ušlechtilou krádeží. ()

Junis07

První polovina filmu - říkal jsem si dobrý, hezky natočená, chytrá mystifikační komedie. Pak najednou střih a druhá půlka - ještě lepší, ještě zajímavější, něco mi to připomíná... už vím, Mňága - Happy End. Zkrátka Zelenka se nezapře. Sice to na první pohled působilo trochu zvláštně, ale když člověk do sledování filmu zapojí hlavu, zjistí, že rozhodně tohle mělo co říct, a myslím si, že se to i povedlo. P.S.: Ta kniha ve filmu zmíněná skutečně existuje. U ostatních informací, událostí a postav je jejich pravdivost či existence více než sporná :-) ()

phoebinka

Slyseli jsme o tom tak moc, ze nas to pripravilo o zvrat v prvni polovine filmu. Zpetne me to mrzi, kazdopadne je to rozhodne cesky must-see film. ()

saman.MM

Geniální ! Pro lidi od filmu dvojnásob zajímavé a zábavné. K tomu ještě donutí k zamyšlení. Zkrátka- povedlo se. ()

L_Into

Velmi zdařilá zelenkovská mystifikace. Jen jestli ne až moc. Trochu se bojím, že mnoho diváků nepochopí, že kniha není její součástí. Ne, Tesařův Mnichovský komplex je skutečná publikace a Ztraceni v Mnichově ji převádí na plátno (v příslušných pasážích) dosti věrně. Doslovně, ale věrně. Tu knihu moc ráda nemám, ale její zásadní myšlenka je nevýslovně důležitá. Proto je škoda, že prostřednictvím filmu dostatečně nevyzní. naopak, myslím si, že zapadne. Právě proto, že to Zelenka tak pěkně celé skoulel.... ()

Indio

Odvážnej film. Čumim, že je na něj tak malej ohlas když každej druhej ma na tema mnichova plnou hubu kecu. Tu knizku si přečtu. ()

Kateeerina

Na české poměry nadprůměrný filmový počin, který pracuje se spoustou bizarních prvků, které opravdu baví, ale i tak mám pocit, že bych si tento příběh raději přečetla, než ho viděla. ()

Pucmeloud

Řemeslně dobře udělaná "rádobymystifikace" s trapným vyzněnním...film o filmu o ničem. Akorát zostuzení díla historika profesora Tesaře. Ale takový už je Zelenka, já ho asi nikdy nepochopím (ale nevadí mi to). Začátek sliboval slušnou zábavu se zajímavou zápletkou, ale druhá a třetí třetina byla tragédie...ale že ta slátanina dostala Českého lva je typicky české:-( ()

Konev odpad!

Další z českých filmů, který je o ničem... Splácaný děj, celková podoba díla je spíš dokument o filmu než samotný film. Škoda, těšil jsem se na něj. ()

Tempter

Dost dobrá prča místy nutící až k zamyšlení o povaze českého národa a jeho roli v kontextu evropských dějin :-D Asi nejvíc by bylo to sledovat v narvaném kině někde ve Francii a umět francouzsky. No nic, francouzsky neumím a v tym kině by asi stejně nebylo narváno... ()

mskarabeus

Asi jsem divný, ale za mě totální blbina, co to jako mělo být? Čekal jsem zábavu a místo toho druhé dvě třetiny jakoby dokument o natáčení filmu? Po tom, co film po půl hodině skončí a začne ten trapas o natáčení jsem to překlikal až nakonec a .....nic.... :-( ()

MAGR

Vyfabulovaná realita se stává absurdním dokumentem o filmu plném absurdních situací a natáčení, kde to národnostně skřípe jako po Mnichovu. Kdyby někdo zkoušel napodobit Zelenkův režíjní a scénáristický styl, vyjde z toho něco, po čem si nebudete hledat, zda zmiňovaná kniha o dohodě čtyř mocností skutečně existuje. Ano existuje, ale nejsou tvrzení, která z ní ve filmu zazní jen další mystifikací? Film skončil a přichází další pátrání. ()

Opeth

Originální, myšlenkové, nezařaditelné a tak. Jenže mě film zklamal a nic na tom nezměnilo, že místama to bylo vtipný. Ztracen v Nudě. ()

movie_freak odpad!

Člověk se nemá těšit, pak to stojí za prd. Stejně jako tenhle film. Začátek se rozbíhá slibně, ale pak to z ničeho nic skočí do hraného filmu o filmu a je to v prdeli. Chápu tu urputnou snahu o originalitu, ale výsledek je tristní. Neuvěřitelná nuda. Za mě odpad. ()

Don_SP

toto ani nemozem hodnotit, lebo som to nedopozeral...vacsiu blbost som uz davno nevidel, namet dobry, avsak uplne nezazivne spracovanie ()

jzhk

Kolegové komentátoři toho řekli tolik, že už nic nebudu přidávat. Snad jen to, aby to každý viděl a vzal si z toho pro budoucnost to nedůležitější. Nedívat se na to jenom jako na film. Toť vše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

tommy.posser

Další zbytečná elitářská hříčka. Příliš nechapu proč takový film někdo natočí. Ani vtipné to moc není, ale tepe to ty čecháčky, takže si to diváka v cílové skupině najde. Hlavně se tam muší mluvit hodně cizími jazyky, aby na to odradilo plebs... ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky