Překrásný pohádkový film o panu Tau, který je podle mě tím nejlepším, kde se tento chlap s buřinou a deštníkem objevil. Muž na křídle letadla a následující panika nemá chybu. To co poté následovalo, byla parádní zábava. Davová psychóza v útrobách letiště, prchající slon Bimbo, práškovací letadlo v rybníce... [2365. hodnocení, 39. komentář, 64%](28.4.2019)

Jeden z mých TOP dětských filmů. Pan Tau, sloník a scénka na křídle. Zkrátka paráda a jako bonus pro malé kluky polach na letišti a výjezd požární a záchranářské techniky..Dnes ti hasiči v modrých montérkách u červených Tatrovek a Avií pravda působí lehce archaicky, ale tenkrát to byli bozi. Nelze také opomenout sestavu hereckých es. * * * *(13.8.2012)

Téměř dokonalý dětský film, který si musí pamatovat prostě každý. Několikrát reprízovaný a to je jen a jen dobře pro další generace dětí. Scénka "letícího letadla a Pan Tau na křídle" je nezapomenutelná a řadím ji do klasiky českých děl. Pan Šimánek k roli Pana Tau prostě patří. Jsem rád, že mu v Třešti postavili sochu!(21.8.2011)

Snímek o Panu Tau mě moc nezaujal. Seriál o Panu Tau je skvělý. Vtipný, plný kvalitních hereckých výkonů. Ale tenhle film, ač vytvořený sloučených seriálových epizod, což jsem dosud nevěděl, prostě není nic extra. Na mě to působí, jakoby tyhle tři díly byly ze seriálu vyloučeny, z různých důvodů, a na základě úspěchu seriálu se rozhodl někdo na tom celém ještě vydělat. Pár komických situací a dialogů zde najdeme, ale celkově film moc vtipný není. Připadá mi to spíše jako takové rozloučení s Panem Tau. Nenadchne, ani neurazí. Ale z Pana Tau je to to nejhorší.(19.9.2015)

Mé první seznámení s panem Tau. A vlastně jsem si nemohl vybrat lepší. Oproti starším dílům trochu akčnější, modernější a méně lyrické. A bylo to skvělé. Poprask v letadle i na letišti, výborný Nárožný a ještě lepší Pepa Dvořák, který si na chvíli ukradl film pro sebe. Scénka, jak vysvětluje, že po papouškovi ztratil i slona...(17.12.2017)

• - Hlavním hrdinou filmu Poplach v oblacích je slůně Bimbo. Ve skutečnosti se sloní slečna jmenuje Shanti a pochází z indického Ásámu. Od německé firmy Sensen jí za účelem natáčení zakoupilo Filmové studio Barrandov. V době začátku natáčení, bylo slůněti 17 měsíců a po skončení bylo prodáno do ZOO Praha, kde žije dodnes. V lednu 2008 jí bylo 32 let. (CaptainNor)

• - Otto Šimánek za sebe odmítal dubla, vše si hrál sám. (cariada)

• - Jméno pana Tau vzniklo zcela spontánně. Tvůrci filmu Polák a Hofman jeli prstem po řecké abecedě a písmeno Tau se jim zalíbilo nejvíce. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)