Jeden z mých TOP dětských filmů. Pan Tau, sloník a scénka na křídle. Zkrátka paráda a jako bonus pro malé kluky polach na letišti a výjezd požární a záchranářské techniky..Dnes ti hasiči v modrých montérkách u červených Tatrovek pravda působí lehce archaicky, ale tenkrát to byli bozi. Nelze také opomenout sestavu hereckých es. * * * *(13.8.2012)

Snímek o Panu Tau mě moc nezaujal. Seriál o Panu Tau je skvělý. Vtipný, plný kvalitních hereckých výkonů. Ale tenhle film, ač vytvořený sloučených seriálových epizod, což jsem dosud nevěděl, prostě není nic extra. Na mě to působí, jakoby tyhle tři díly byly ze seriálu vyloučeny, z různých důvodů, a na základě úspěchu seriálu se rozhodl někdo na tom celém ještě vydělat. Pár komických situací a dialogů zde najdeme, ale celkově film moc vtipný není. Připadá mi to spíše jako takové rozloučení s Panem Tau. Nenadchne, ani neurazí. Ale z Pana Tau je to to nejhorší.(19.9.2015)

Teď už je to s hodně odřenou buřinkou, ale jako malý capart jsem tuhle Šimánkovu odyseu hltal měrou vrchovatou. Ono je to v podstatě o ničem a celý ten slepenec jednotlivých epizod nedává moc velký smysl, ale dětskému divákovi je tohle dočista šumák. Tedy, alespoň mně bylo. Vystačil jsem si s nácvikem prstokladu buřinkové etudy.(3.6.2012)

Téměř dokonalý dětský film, který si musí pamatovat prostě každý. Několikrát reprízovaný a to je jen a jen dobře pro další generace dětí. Scénka "letícího letadla a Pan Tau na křídle" je nezapomenutelná a řadím ji do klasiky českých děl. Pan Šimánek k roli Pana Tau prostě patří. Jsem rád, že mu v Třešti postavili sochu!(21.8.2011)

• MM_Ramone

Nepáčia sa mi detské filmy, v ktorých je ústredným hrdinom nemý čudák s trapnou buřinkou na hlave - Pan Tau. Veď ani to meno nemá poriadne. Nesympatický, retardovaný podivín. Vizerá a správa sa ako nejaký pedofilný úchylák, čo číha na malé deti pred školou a ponúka im sladkosti. Presne tak na mňa pôsobí táto postavička. Nepomohla tomu ani, v dobách socializmu nevšedná, západonemecká koprodukcia, ktorá sa podieľala na vzniku tohto produktu. "Poplach v oblakoch" je celovečerný kinofilm, ktorý vznikol zostrihaním troch epizód pôvodného televízneho seriálu. *(4.12.2011)

• - Otto Šimánek za sebe odmítal dubla, vše si hrál sám. (cariada)

• - Výjezd požárníků a záchranářů obstarali skuteční profesionálové z letiště Praha Ruzyně, kde se natáčelo za plného provozu. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Jméno pana Tau vzniklo zcela spontánně. Tvůrci filmu Polák a Hofman jeli prstem po řecké abecedě a písmeno Tau se jim zalíbilo nejvíce. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)