Laskavé pohlazení dětství, které bylo časem bezstarostným a plným fantazie. Spojením tří ze sedmi dílů poslední třetí série o kouzelném panu Tau (dobrý Otto Šimánek) vzniká dětsky rozkošná podívaná. Až hysterický rozruch v letadle a na letišti, způsobený panem Tau procházkou po křídle letadla. Poprask kolem ztraceného neposedného slůněte Bimba při jeho transportu do Královodvorského safari. A úchvatná honitba na slona v poli, kdy jsou členové myslivecké jednoty poprášené vesnice svoláni na hrdinný lov slona. Mumraj letiště, nepřeberné množství zvířat safari, pan Tau působící zmatek, pozdvižení a po opětovném získání buřinky nastolující nápravu věcí způsobených. Pan Tau, dětská fantazie, vyvolává šok u dospělé populace svojí nelogickou činností. Pouze všechny děti ví, kdo je pan Tau. Z dalších rolí: třetí inspektor bezpečnosti letiště Málek (dobrý Vlastimil Brodský), neúnavně pátrající po panu Tau, zřízenec safari Kalous (Josef Dvořák), který se marně snaží najít ztracené slůně, bláznivý pilot práškovacího letadla (František Husák), na jehož popud se organizuje úchvatný africký lov, vrchní inspektor bezpečnosti letiště (dobrý Josef Bláha), organizující hledání původce provokace na křídle, pilot letadla (Jiří Kodet) zasaženého panikou, řidič safari (Zdeněk Srstka), Alenka (Alena Jirešová), jediná pasažérka letadla nadšená z muže na křídle, Málkův syn Otík (Michael Hofbauer), hledající vajíčka, děti na poli Honzík (Miroslav Vidlák) a Kačenka (Martina Červená), schovávající slůně, a Kalousova dcera Ivanka (Stanislava Coufalová), shánějící peníze jako náhradu za slona. Prvky grotesky, přírodopisné záběry zvěře, technické vybavení letiště, romantika fantazijního dobrodružství dětství, kde všechno končí dobře. Nádherný dětský svět. Kdeže ty časy jsou!(12.6.2012)

Teď už je to s hodně odřenou buřinkou, ale jako malý capart jsem tuhle Šimánkovu odyseu hltal měrou vrchovatou. Ono je to v podstatě o ničem a celý ten slepenec jednotlivých epizod nedává moc velký smysl, ale dětskému divákovi je tohle dočista šumák. Tedy, alespoň mně bylo. Vystačil jsem si s nácvikem prstokladu buřinkové etudy.(3.6.2012)

Jeden z mých TOP dětských filmů. Pan Tau, sloník a scénka na křídle. Zkrátka paráda a jako bonus pro malé kluky polach na letišti a výjezd požární a záchranářské techniky..Dnes ti hasiči v modrých montérkách u červených Tatrovek pravda působí lehce archaicky, ale tenkrát to byli bozi. Nelze také opomenout sestavu hereckých es. * * * *(13.8.2012)

Téměř dokonalý dětský film, který si musí pamatovat prostě každý. Několikrát reprízovaný a to je jen a jen dobře pro další generace dětí. Scénka "letícího letadla a Pan Tau na křídle" je nezapomenutelná a řadím ji do klasiky českých děl. Pan Šimánek k roli Pana Tau prostě patří. Jsem rád, že mu v Třešti postavili sochu!(21.8.2011)

Mé první seznámení s panem Tau. A vlastně jsem si nemohl vybrat lepší. Oproti starším dílům trochu akčnější, modernější a méně lyrické. A bylo to skvělé. Poprask v letadle i na letišti, výborný Nárožný a ještě lepší Pepa Dvořák, který si na chvíli ukradl film pro sebe. Scénka, jak vysvětluje, že po papouškovi ztratil i slona...(17.12.2017)

• - Hlavním hrdinou filmu Poplach v oblacích je slůně Bimbo. Ve skutečnosti se sloní slečna jmenuje Shanti a pochází z indického Ásámu. Od německé firmy Sensen jí za účelem natáčení zakoupilo Filmové studio Barrandov. V době začátku natáčení, bylo slůněti 17 měsíců a po skončení bylo prodáno do ZOO Praha, kde žije dodnes. V lednu 2008 jí bylo 32 let. (CaptainNor)

• - Výjezd požárníků a záchranářů obstarali skuteční profesionálové z letiště Praha Ruzyně, kde se natáčelo za plného provozu. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Letoun, po jehož křídle se pan Tau (Otto Šimánek) prochází, je Tupolev Tu-134. (Foxhound#1)