Na velkolepou galashow do vyprodané pražské O2 Arény přišlo 130 hostů a 15 tisíc diváků blahopřát Karlu Gottovi k 70. narozeninám. Na koncertě se představila řada hostů, od mladé generace, kterou zastupovali například Ewa Farna, Tereza Kerndlová, Sámer Issa, Petr Bende, Vlasta Horváth, přes rockové gratulanty, jako je Ondřej Hejma, Michael Kocáb, skupiny Clou, Support Lesbiens, No Name a Gipsy.cz až po ty, kteří mají dlouholeté zkušenosti v hudební branži, například Eva Pilarová, Lucie Bílá, Věra Špinarová, Marie Rottrová, Jitka Zelenková, Lenka Filipová, Iveta Bartošová, Petra Janů, Václav Neckář, Josef Zíma, Pavel Bobek, Jiří Suchý a řada dalších. Koncert je rozdělen do 7 dekád a na konci dané dekády si Karel Gott vždy se svými hosty společně zazpívá. Kromě zpěváků přišla Karlovi pogratulovat také Jiřina Bohdalová s Lubomírem Lipským, Karel Šíp, Jiří Krampol, Barbora Špotáková, Michal Viewegh a Taťána Kuchařová. (oficiální text distributora)

triatlet

Oslavenec se asi bavil. Já taky. Viděl jsem jen kousek z druhé poloviny, ale ve chvíli, kdy např. Standa Hložek zpíval oslavenci Zůstanu svůj nebo když KG grimasami povzbuzoval Ilonu Csákovou,"aby vydržela", tak jsem se skutečně musel smát. Ovšem když Martin Maxa pěl Nestarej se, kamaráde smích mě přešel... Nepovedená šou, nevhodně zařazená do hlavního vysílacího času... Naprostý kontrast ke střihovému pořadu Co takhle dát si Gotta. Srovnatelné s oslavou sedmdesátin Leonarda Cohena. ()

heyda

Pokud si někdo opravdu zaslouží takový megakoncert, tak jedině božský Kája!!! Nejvíc se mi líbil Kájův výraz v obličeji, když začal zpívat Sámer Issa. To jsem se mohl potrhat smíchy. :-D Jinak celkově se mi to líbilo. Nevidím v tom nic špatného. Karel Gott prostě pěvecky shrábne do kapsy všechny naše zpěváky (na záda mu dýchají maximálně Kolář se Střihavkou, ikdyž já osobně si vážím i jiných zpěváků jako např.: Hapka nebo Kerndl) a je jako jeden z mála slavný i v zahraničí. Sbírá Slavíky jako já podzimní houby, ale není se čemu divit. Nemá zatím konkurenci. Takže tenhle koncert je podle mě zasloužený, pěkně udělaný, uslyšíme i samotného božskýho Káju, ale též zahlédneme mezi gratulanty i herce nebo sportovce. Takže až na pár pěveckých vystoupení v čele se Sámerem se mi to líbilo a dávám maximum a k tomu bych rád popřál Kájovi hodně optimismu do dalších let a klidně i pár dalších Slavíků. Btw je mi 20 let. ()

poz3n odpad!

Bože to je zase brak. Milion rádoby zpěváků z naší (ne)populární scény a neustále se smějící Gott. ()

argenson

Přecijen si myslím, že tohle by měli vidět všichni, kdo mají výhrady ke Karlu Gottovi. Bezmála všichni umělci zvolili ve svých verzích hlasově úspornější polohu a tam, kde to měli vytáhnout do výšek, se o to ani nepokusili. Už jenom tím lze snadno dokázat, že Karel Gott je jedinečný. Jeho vrstevníci dejme tomu, že byli nejistí v pohybu, ale intonačně naprosto pevně v kramflecích a o třídu výš než o dvě generace mladší hvězdičky. Nicméně i v televizním přenosu bylo slyšet dozvučování mikrofónů podle toho, kdo kolik uzpívá a myslím, že návštěvníci si to naživo až tak neužili (kromě oslavence snad). Jako celek je ale tenhle spektákl docela průser a záležitost na jednu sezónu. Nemyslím, že bylo nutné tohle celé opakovat, jako se stalo v roce 2012. Mistrovi lze popřát k narozeninám mnohem lepšími archívními pořady, tímhle akorát dáváme národu do ruky další argument, kam spěje česká televizní zábava. ()

mysiak

Veľkolepá pompézna oslava Karla Gotta, ktorá bola zaujímavá množstvom známych tvári, ale aj typickou trápnosťou niektorých ľudí... ()

ivishka

Čeho je moc tak toho je skutečně příliš.Uznávám,že Kája na svůj věk je opravdu čipera a taky jako člověk,který rozumí hudbě uznávám to, co Gott dokázal ve světě hudby a že se neproslavil jen u nás ale také za hranicemi téhle málo známé země. Ale všeliké takové galashow nebo či co to je mi přijdou zbytečné,přehnané,vlezdop**elácké nejen od "hvězd" u nás ale také od mé "oblíbené"komerční televizky nova...Nikdy nepochopím takovéto trapárny a jako umělce na volné noze by mě takové galashow nebo co hluboce urazily a nejen proto,že bych raději vyjela za hranice a působila tam ale proto,že tento způsob "pocty"je velice okázalý.Takže 2*za to co Gott dokázal za celý svůj život,protože pouze 20% z celkové "show" mělo váhu na tom co právě tenhle pan zpěvák dokázal. ()

slunicko2

Pěkně udělaná benefice má švih a tempo. 1) Uslyšíme výhradně písničky z Gottova repertoáru v podání gratulantů v novém či upraveném aranžmá. Aby se jich vešlo více, zazní vždy jen část songu, což je očividně ku prospěchu věci._____ 2) Slovní gratulace jsou vtipné (snad jen s výjimkou zdravice prezidenta Klause) a hlavně krátké._____ 3) Mezi gratulanty je zastoupen především popmusicový mainstream. Mladých zpěváků je tu málo, příležitost dostali Gottovi souputníci anebo alespoň dobře zavedené stars (například Lucie Bílá). 4) Gottovi to tehdy ještě zpívalo dobře. Místy byl rozdíl mezi možnostmi jeho hlasu a gratulanty velmi patrný._____ 5) Dojemný koment: sportovec*****, výstižný koment: argenson*._____ 6) Nesdílím rozhořčení některých komentátorů z toho, že nešlo o dostatečně důstojný koncert podle vkusu lidí, kteří stejně Gotta neposlouchají. Nikdy jsem Gotta moc nemusel, ale vážím si ho a nezpochybňuji fakt, že se stal fenoménem doby._____ 7) Mé pocity vyjádřil celkem přesně Jiří Krampol: Kde jsou ty doby velebné, kdy údy byly ohebné? Až na jeden, až na jeden. Pryč jsou ty doby minulé, teď údy mé jsou strnulé, až na jeden, až na jeden. ()

FilmFan24

...to ale máme "celebrit" na tom našem malém českém písečku! Ale Gotta jenom jednoho! Žasl jsem já, žasl i místy Karel Gott. ()

Martin741

Nejdem hodnotit Karla Gotta ako spevaka, iba tuto relaciu. Relacia vznikla na oslavu 70 rokov zivota uz spominaneho spevaka. A teda tvorcovia relaciu dost odflakli, je tocena akoby bez zaujmu a bez snahy divaka vyraznejsie zaujat. Priemer, nic viac, nez priemer. 60 % ()

pakobylka

Nechci hodnotit úroveň "zpěvu" některých účinkujících, kteří by se rádi počítali mezi zářivé hvězdy našeho hudebního nebe - nicméně možná právě i díky nim náležitě vyniklo, že Karel Gott je formát, který ve svých sedmdesáti (!) letech s přehledem strčí do kapsy NEJENOM tyhle bídně blikající hvězdičky … Pro srovnání to vůbec nebylo marné ... :-) ... Všechno dobré, Mistře ! ()

KajusaK

Opravdu nechápu význam tohoto pořadu..Proč musela být oslava veřejná? 1* pouze za účinkující, kteří vystupovali. ()

Noviik odpad!

Důvod? Není to jen nechutenství ke Gottovi, ale hlavně (a to podotýkám) to, jak někteří lezou do televize a snaží se zpívat! Vždyť to je něco tak nemožného a trapného, že se ti lidé nestydí vylézt na pódium a otevírat hubu... ()

otík

Mega akce, kterou si divák moc neužil, protože mnohé písničky v podání různých zpěváků byly občas fakt hrozné, navíc to byla většinou jedna sloka a pak honem další host a další píseň. Úroveň to mělo pouze tehdy, když Karel vstal z křesla a šel také zpívat. Neskutečně dlouhý pořad ve své podstatě zbytečný. Mix hudby: Milan Jílek ()

fabecc1222

Záznam na naše poměry opravdu MEGA koncertu, který se pravidelně reprízuje na obrazovkách ČT, a nabízí přehlídku snad všech hudebních, ale i dalších osobností české populární scény. Pořad vcelku odsýpá, jedno vystoupení střídá druhé, Gottovi písničky jsou chytlavé, legendární, každý si tam najde tu svoji. Sehnat tolik hvězd, připravit takový pořad určitě dalo na jednu stranu dost zabrat, ale na druhou stranu je to scénáristicky vlastně úplně primitivní, a ideální na takové to puštění, kdy vám to doma běží na pozadí, a vy si u toho děláte nějaké jiné věci. ()

ghatos

To byl jeb :) . Co tam někteří herci nebo pseudozpěváci dělali? Hvězdičku dávám za své oblíbence Dalibora Jandu a Pepíčka Zímu. 23%. ()

Autogram

Kája je len jeden, nikoho podobného tu, ani v blízkom okolí nemáme, a ani tak skoro nebudeme mať. Na tento program sa budeme pozerať ešte veľa krát počas silvestrovskych osláv, a kto nechce, nemusí. Nad veľkosťou akcie je zbytočné sa pozastavovať, čakal snáď niekto, že oslava sedemdesiatky prebehne iba potichu doma pri rodinnom kozube? Playback tam bezpochyby bol pri interpretoch, ktorí sú v pokročilom veku alebo zjavne mimo formy, ale Gott na playback nešiel, to nech pochybujúci otvoria oči aj uši a nestrápňujú sa "múdrymi" komentármi. ()

U.Tarare

Byla to teda pěkná fekálie, vůbec nevim, co to dělalo v televizi, ale za to, že se tam zpívalo všechno na živo dávám alespoň tu jednu hvězdu. Jinak Karel je frajer, pořád mu to zpívá, a dokonce líp než nějakejm Sámerům a podobnejm řiťolezcům, kteří se tam objevili. ()