Jon Sníh je mrtev. Daenerys se setkává se silným mužem. Cersei znovu spatří svou dceru. (HBO Europe)

kubixix

Pokud bych to bral jako úvodní díl do nové série, není to zrovna kdovíjaká podívaná. Stále je to ale skvělé pokračování, kde jsem si užil mnoho zábavy. Děj se moc neposunul, ale to přikládám tomu, že jsme se podívali do mnoha dějových linií. Snad jim to nezačíná přerůstat přes hlavu. ()

mourek10100

Klasicky rozjetý první díl hned se třema mrtvolama. Daenerys fajn, ale v minulé sérii mě nejvíc zaujala Tyene, která tady moc prostoru nedostala. Ta sice o železný trůn nebojuje, ale tak fandím jí. Jinak asi nic extra, krom klasických hlášek Tyriona a Varise. A jedním wtf :D. ()

killberrybil

Divácký zážitek bohužel ovlivňuje několik aspektů. Tím největším je asi plejáda nesmyslů a klišé. Na druhou stranu, Dorne už asi více zkaženo být nemohlo, takže zde se to dá odpustit. Mizející psi jsou asi novým fantasy prvkem, a Jorah je největším luckerem na světě. A předloha už je pro seriál taky takovým fantasy... Na druhou stranu, celé linie na zdi udržuje seriál v pořád slušné kvalitě. ()

SimcaJB

První díl nové sezóny není až tak dokonalý, viděl jsem i lepší epizody, ale jako začátek nové série je to velmi slušný úvod pro dalších 9 dílů, kde se dozvíme další příběhy postav, které máme rádi. A určitě bude zase hodně uťatých hlav, zabitých vojáků a samozřejmě i nahých mužských i ženských těl. ()