Jon Sníh je mrtev. Daenerys se setkává se silným mužem. Cersei znovu spatří svou dceru. (HBO Europe)

Nach

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Osudy jdou dál a napínavý konec páté řady zde doznívá v pohledech do jednotlivých osudů postav. Je to jakési navnazení do událostí, které teprve přijdou. Prostě další dávka toho, co na Game of Thrones tolik miluji. Zde to není o žádných zvratech, ale o postavách sžívající se se skutečnostmi, které se minule odehráli. A dané skutečnosti začínají nést své plody. 90% ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Podľa mňa vcelku netradičný začiatok novej série, akoby trochu mimo doterajšej nálady seriálu, ale to je iba subjektívny pocit. Samozrejme sa aj naďalej vraždí ostošesť, dokonca sa vracajú medzi živých tí, ktorých sme považovali za mŕtvych a snáď sa dočkáme časom nejakej logickej odpovede. No a konečne má najzaujímavejší moment celej epizódy Carice van Houten, i keď ono je to trochu zložitejšie. Čaká nás zopár krásnych záberov, ako prírody, tak mesta aj nejakej tej tej tisícky ľudí z panoramatického záberu. Šestka môže byť podľa pilotu riadne hustá, snáď sa očakávania naplnia. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První epizoda šesté sezóny mě "potěšila" mnohými nelogičnostmi, ale nejvíc mě mrzí, že mi tvůrci neukázali ten fantastický parakotoul, který museli předvést Theon se Sansou po svém sebevražedném skoku z hradeb, když neutrpěli ani škrábnutí nebo pěknou tříštivou frakturku. Brienne jasně prokázala, že opravdu jede podle GPS signálu, zase našla svůj cíl uprostřed lesa v pravý čas a tak dále a tak podobně. Co sledovali tvůrci tou závěrečnou scénou? Připadal jsem si, jako by mi někdo znásilnil mozek. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Scénáristicky velmi dobře vyvážená epizoda, kde je mluvení a konání tak akorát 50-50. Velké pozitivum je, že příběhové spletence opět navazují přesně tam, kde předtím skončili. A to se týká bez vyjimky všech. Takže nevzniknou další otazníky. Alespoň tedy prozatím. Záverečná scéna prvního dílu v rukou fenomenálních maskérů a trikařů. ()

kiddo

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ: Boha jeho, tenhle scénář fakt psal ožralý Hodor za vichřice Theonovým pérem do sněhu. 1) Proč Davos nevraždí Mel? Kdo vůbec je Shireen, že jo? 2) Á, tak teď se dozvíme, že Mel měla vize o Jonovi. Bomba. Btw super nenápadné předjímání bitvy u Zimohradu, Jon totálně nebude vzkříšen. 3) Čtyři záběry na Ollyho, bez toho bych tu epizodu fakt nepřežila. 4) Co je Davosovi po nějaké Jonově mrtvole a proč nevraždí Mel? 5) A kruci, slzavé truchlení pro Ramsayho pichnu, zabijte mě dřív, než to stihne záchvat smíchu. 6) Ahá, takže Roose potřebuje Sansu k tomu, aby nasháněl seveřanské spojence. TAK PROČ TO NEDĚLAL CELOU MINULOU SÉRII A CO JSOU ZAČ TY TISÍCOVKY VOJÁKŮ, KTERÝMI DOJEBAL STANNISE? Ježišikriste, to je hovadina. 7) Takže Sansa byla ochotná prvně nechat se zabít Myrandou a pak skočit z kurva vysoké věže do hromady sněhu, která tam správně neměla být, ale trocha studené vody, to prostě nedá? 8) A bum, Sansa je opět totálně neschopná a neumí si poradit. Co že to bylo za kecy, že je potřeba ji znásilnit, aby se z ní konečně stala silná postava? 9) Sansa, Sansa!! SANSA!!!! neví, jak přijmout někoho do služby?! Ta jedna postava, která umí tyhle hovadiny odříkat ze spánku? Nasrat. 10) A Jaime neotočil loď hned po Myrcellině smrti, protože...? 11) OK, co to je za dvě blonďatý štětky do záchodu a kde jsou Jaime a Cersei Lannisterovi? 12) Takže Oberyn byl pomstěn tím, že mu Ellaria vyvraždila celou rodinu? O tolik zajímavější než spory o nástupnictví. Ale ženský vládnou, takže technicky přesná adaptace? 13) A cena za nejnesmyslnější teleportování patří Nym a Obaře 14) A Tyrion je zpátky ve Střetu králů. K čemu je charakterový vývoj dobrý, když nezahrnuje chlast a hlášky, no ne?15) Varys je tejden v Meereenu a už má síť informátorů? 16) A Twenty Goodman zapálil flotilu, kterou Dany nikdy neměla, aniž by ho při tom někdo viděl. 17 OK, já ty kecy o nenávisti k ženám neberu ani trochu vážně, ale přiznejme si, že Drogon byl z rovnice odstraněn jen proto, aby Dany mohla být co nejvíc týraná a absolutně neschopná 18) A Dany se představila na poslední chvíli v ten nejdramatičtější možný okamžik, protože...? 19) Proč se Waif furt chová jak tak strašný debil? 20) PROČ DAVOS NEVRAŽDÍ MEL? 21) A Mel musela bejt v závěru bezpodmínečně nahá, protože… ()