Dlouhá noc (S08E03) (epizoda)

The Long Night

The Long Night

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 22 min

• Rocky88

Bitva, kterou předtím ještě nikdo neviděl. A neviděl ji ani tady, protože většina je zahalená v prachu a přehnané tmě. A to jsem koukal na originál na HBO. Úvod bitvy je napínavý, atmosférický, doplněný parádní hudbou. Pak ale začnou hlavní postavy přežívat i vlastní smrt, konec to vysloveně dojebal. Arya má očividně Ant-Manův oblek.(30.4.2019)

• Jufonka

Jednotlivý díly seriálů, jejichž série tvoří příběh, hodnotím fakt výjimečně. Vlastně i jednotlový série většinou nehodnotím. Spíš uděluju počet hvězd seriálu jako celku. Ale v tomhle případě si nemůžu pomoct a musím dát špatný hodnocení. Třetí a čtvrtej díl poslední série GoT jsou bohužel absolutní kravina. Mrzí mě to, ale je to tak. Nejsem žádnej zarytej milovník GoT, nečetla jsem knihy atd. Ale tohle je opravdu jak nějakej trapnej blockbuster v kině... Nemá to nic společnýho s předchozíma sériema. A to jsme na to čekali 2 roky. Opravdu mega největší zklamání. Achjo.(6.5.2019)

Pro mne top 5 epizoda napříč seriály a rozhodně neskutečný zážitek na televizní seriál. Nekompromisní “zombie” apokalypsa Převážně skvěle natočená, vždy s dokonalou hudbou a na poslední chvíli už jsem netušil co bude dál. A to mám něco nakoukáno. První vlna útoku a měl jsem husí kůži. Prostě seriálová bomba.(30.4.2019)

• Sidonka

Se všemi kritickými komentáři, argumenty a připomínkami naprosto souhlasím. Je to opravdu slabé a dopředu slibovat divákům, že uvidí nejlepší filmovou bitvu všech dob byl vážně přešlap, na který si již delší dobu dosti bezradní tvůrci definitivně naběhli. Osobně nejsem fanouškem válečných scén a akčních kousků, ale porovnávat tohle s povedenou, sugestivní Bitvou bastardů nebo bitvou o zeď a ještě tvrdit, že tohle předčí vše dosud viděné, je už naprostá ztráta soudnosti. Nechci kazit dojem těm, kterým se zakončování seriálu líbí (nebo tento díl ještě neviděli). Za mě osobně však musím říci: "Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným." Hra o trůny, kterou jsem dříve znala, je už zkrátka nějaký čas mrtvá. Obávám se, že už nadobro.(29.4.2019)

Já bych to tak černě neviděl. Ano, je tam spousta nelogičností, mohlo zemřít více známých postav atd., ale u mě to nemohlo přebít jinak parádní, napínavý a silný zážitek z celého dílu. Srovnávání s Pánem prstenů moc nechápu - jasně, třeba na takovou bitvu o Helmův žleb to nemá, na druhou stranu na GoT je super, že bitvy a válku se snaží představovat reálněji než ve fantasy pohádce. Je to prostě chaotická a brutální řežba. Ostatně Bitva Bastardů nebyla o moc jinačí, jen se prostě odehrávala ve dne. Navíc už tam se ukázalo, že Jon není moc velký válečný taktik, když už je potřeba v epizodě hledat minely ve vojenské strategii. Oceňuju, že to mělo atmosféru, napětí a gradovalo to až k velkému finále, které mě osobně neurazilo. Nejvíce mi tak vadí postava Brana, která je (kromě odhalení pravého původu Jona) v seriálu už drahnou dobu v podstatě zbytečná. Ale třeba nás ještě tvůrci v tomhle směru překvapí.(2.5.2019)

• - Před odvysíláním epizody vypsaly české i světové sázkové kanceláře kurzy na to, kdo přežije a kdo zemře v největší bitvě v historii kinematografie. [Zdroj: Lidovky.cz] (Bioscop)

• - V bitvě o Zimohrad, zteč zraněné lady Mormont proti obrovi v řadách Nočního krále, náramně připomíná útok zraněného Maniaca, Lunatica, charakteru z hry „Borderlands 2“. Také se jedná o malou a svéhlavou postavu. (MarkysDexter)

• - Spoiler: „Zabila jsem největšího vojáka v armádě Nočního krále, který mě přitom rozmáčkl svou obří rukou! Natáčení této scény bylo opravdu vtipné. Natáčelo se s vysokým strojem, který se mnou házel ze strany na stranu. Musela jsem popadnout skleněnou dýku a vrazit ji do velké polystyrenové koule představující oko obra. Bylo to zábavné a tekla přitom spousta falešné krve,“ prohlásila o své smrti Bella Ramsey (Lyanna Mormont). [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)