Dlouhá noc (S08E03) (epizoda)

The Long Night

The Long Night

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 22 min

Pro mne top 5 epizoda napříč seriály a rozhodně neskutečný zážitek na televizní seriál. Nekompromisní “zombie” apokalypsa Převážně skvěle natočená, vždy s dokonalou hudbou a na poslední chvíli už jsem netušil co bude dál. A to mám něco nakoukáno. První vlna útoku a měl jsem husí kůži. Prostě seriálová bomba.(30.4.2019)

Definice totálního shitfestu v němž deus ex machina spláchla ten nejvíce potencionální koncept do hajzlu. Chaos v čele s flambováním, uskutečněná nepravděpodobnost, jalová marnotratnost a přílišně hyperaktivní Světová válka Z ve fantasy kabátku... vskutku úžasná groteska. Pokud se prý oproti tomuhle má Bitva o Helmův žleb zahrabat, tak já si jdu nejspíš žíly řezat.(29.4.2019)

Je opravdu vtipné číst tu ty hanlivé komentáře od rádoby odborníků. Evidentně má většina obecenstva haprující monitor, takže buď si stěžujte u výrobce nebo jste banda bambusů, pokud si neumíte nastavit jas. Co se předhazovaných příběhových děr a nedostatků týče, zřejmě tato holota zde zírala jen na sled obrázků a nedala si ani zbla dohromady, jak z předchozích dílů, tak z vyplynuvších situací a daných možností. Nebudu ty lítající lejna nadále pitvat. Třetí díl je hotový masterpiece jak na poli TV show, tak kinematografie jako takové. Celou dobu mě poléval studený pot a husina zároveň, zpocený ruce, rozšířený zornice a zapomínání dýchat, tomu moc nepřidávaly. Nic tak silného jsme tu dosud neměli a jako drakomil si navíc fakt chrochtám. Uchvacující hudba, pohlcující ticho, vygradovaný pocit beznaděje a hutná temnota. Pro ty, kterým přišla temnota příliš temná, mají nejspíše zatmíno na mozkovně. Not today!(29.4.2019)

Nádherná práce se světlem a stíny, hlavně ta úžasná Melisandřina kouzla, a naprosto ubíjející pocit beznaděje. Opravdu hutná atmosféra. A líbilo se mi i jak se vyplnilo proroctví Melisandry o Arye (a jestli to tak tvůrci zamýšleli, nebo nezamýšleli od začátku, mi je jedno, funguje to), či dojemné rozloučení s Theonem, který kdyby se choval jinak, tak tam nebude stát a vše by mohlo dopadnout jinak. A o dojemné a hlavně vypjaté chvíle tam nebyla nouze. Opravdu intenzivní zážitek, na který jsem čekal přes 10 let.(3.5.2019)

Spoilery! Z počátku to vypadalo na naprosto luxusní a úžasnou bitvu. Dlouho tato epizoda neměla ani tu nejmenší chybičku. Opravdu luxusní gradace napětí a hra s atmosférou, při čekání na střet, který diváci netrpělivě vyhlíželi 8 sérií. Naprosto všechno bylo správně a byla připravená ta nejlepší možná půda pro nejepičtější díl všech dob. Pak se ale postupně všechno začalo naprosto zbytečně srát a já konečně pochopil, čím tvůrci nasrali celé zástupy diváků. Mohou za to totální černé díry v logice a nekonečný strach odstranit ze světa některou ze zbylých postav. Vznikla epizoda, která je tou nejepičtější, co se týče efektů a válečné vřavy, ovšem s naprostou absencí jakéhokoli náznaku logiky. A tak jsem byl asi milionkrát svědkem toho, že některá z postav zůstala v obležení a v jeden moment se na ni hrnulo dohromady asi 40 zmrzlých nepřátel, načež následoval střih na jinou postavu a jakmile se po chvíli vrátila kamera na původní postavu, kterou každý rozumný divák pokládal za mrtvou, tak jsem s hrůzou zjistil, že to tato postava nějakým nevysvětlitelným způsobem přežila. Když něco takového uvidíte v jednom dílu asi 15x, tak si zatraceně rychle uvědomíte, že je zde něco kurevsky špatně. Také úplně pozitivně nemohu hodnotit vyobrazení noci, neboť to tvůrci s tmou trošku přehnali. Mnohokrát ani netušíte, koho vlastně zrovna vidíte bojovat a umírat. Na rekapitulaci celkových ztrát si tedy budu muset počkat do další epizody. Každopádně jich bohužel nebylo mnoho, a to ani navzdory zcela evidentní přesile a naprosté bezvýchodnosti dané situace. Opravdu jsem byl svědkem obrovských a nechutných scénáristických kliček, což je v rámci tohoto seriálu nový prvek a také spolehlivá zkratka do pekel a seriálového zavržení. Tohle tvůrci posrali v opravdu velkém stylu. K samotnému závěru se asi raději ani nehodlám vyjadřovat. To byla opravdu trapárna a fraška nejhoršího řádu. Takovou čurákovinu si věrní fanoušci nezasloužili. Ani se nechce věřit, že něco takového mají na svědomí ti stejní lidé, kteří pro diváky tolik sérií připravovali naprosto inteligentní a nečekané zvraty. Teď už pravděpodobně můžeme namísto zvratů očekával leda tak zvratky. Se zármutkem v srdci dávám slabé 3 kousky.(21.5.2019)

• - V bitvě o Zimohrad, zteč zraněné lady Mormont proti obrovi v řadách Nočního krále, náramně připomíná útok zraněného Maniaca, Lunatica, charakteru z hry „Borderlands 2“. Také se jedná o malou a svéhlavou postavu. (MarkysDexter)

• - Epizoda stála cca 15 milionů amerických dolarů. (asdfasdf)

• - Spoiler: „Zabila jsem největšího vojáka v armádě Nočního krále, který mě přitom rozmáčkl svou obří rukou! Natáčení této scény bylo opravdu vtipné. Natáčelo se s vysokým strojem, který se mnou házel ze strany na stranu. Musela jsem popadnout skleněnou dýku a vrazit ji do velké polystyrenové koule představující oko obra. Bylo to zábavné a tekla přitom spousta falešné krve,“ prohlásila o své smrti Bella Ramsey (Lyanna Mormont). [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)