Dlouhá noc (S08E03) (epizoda)

 • USA

  The Long Night

 • Velká Británie

  The Long Night

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 22 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ichabod
  *****

  Pro mne top 5 epizoda napříč seriály a rozhodně neskutečný zážitek na televizní seriál. Nekompromisní “zombie” apokalypsa Převážně skvěle natočená, vždy s dokonalou hudbou a na poslední chvíli už jsem netušil co bude dál. A to mám něco nakoukáno. První vlna útoku a měl jsem husí kůži. Prostě seriálová bomba.(30.4.2019)

 • Heisenberg_
  ***

  Definice totálního shitfestu v němž deus ex machina spláchla ten nejvíce potencionální koncept do hajzlu. Chaos v čele s flambováním, uskutečněná nepravděpodobnost, jalová marnotratnost a přílišně hyperaktivní Světová válka Z ve fantasy kabátku... vskutku úžasná groteska. Pokud se prý oproti tomuhle má Bitva o Helmův žleb zahrabat, tak já si jdu nejspíš žíly řezat.(29.4.2019)

 • Darneth
  *****

  Je opravdu vtipné číst tu ty hanlivé komentáře od rádoby odborníků. Evidentně má většina obecenstva haprující monitor, takže buď si stěžujte u výrobce nebo jste banda bambusů, pokud si neumíte nastavit jas. Co se předhazovaných příběhových děr a nedostatků týče, zřejmě tato holota zde zírala jen na sled obrázků a nedala si ani zbla dohromady, jak z předchozích dílů, tak z vyplynuvších situací a daných možností. Nebudu ty lítající lejna nadále pitvat. Třetí díl je hotový masterpiece jak na poli TV show, tak kinematografie jako takové. Celou dobu mě poléval studený pot a husina zároveň, zpocený ruce, rozšířený zornice a zapomínání dýchat, tomu moc nepřidávaly. Nic tak silného jsme tu dosud neměli a jako drakomil si navíc fakt chrochtám. Uchvacující hudba, pohlcující ticho, vygradovaný pocit beznaděje a hutná temnota. Pro ty, kterým přišla temnota příliš temná, mají nejspíše zatmíno na mozkovně. Not today!(29.4.2019)

 • Samuel7
  *****

  Nádherná práce se světlem a stíny, hlavně ta úžasná Melisandřina kouzla, a naprosto ubíjející pocit beznaděje. Opravdu hutná atmosféra. A líbilo se mi i jak se vyplnilo proroctví Melisandry o Arye (a jestli to tak tvůrci zamýšleli, nebo nezamýšleli od začátku, mi je jedno, funguje to), či dojemné rozloučení s Theonem, který kdyby se choval jinak, tak tam nebude stát a vše by mohlo dopadnout jinak. A o dojemné a hlavně vypjaté chvíle tam nebyla nouze. Opravdu intenzivní zážitek, na který jsem čekal přes 10 let.(3.5.2019)

 • Frajer42
  ***

  Spoilery! Z počátku to vypadalo na naprosto luxusní a úžasnou bitvu. Dlouho tato epizoda neměla ani tu nejmenší chybičku. Opravdu luxusní gradace napětí a hra s atmosférou, při čekání na střet, který diváci netrpělivě vyhlíželi 8 sérií. Naprosto všechno bylo správně a byla připravená ta nejlepší možná půda pro nejepičtější díl všech dob. Pak se ale postupně všechno začalo naprosto zbytečně srát a já konečně pochopil, čím tvůrci nasrali celé zástupy diváků. Mohou za to totální černé díry v logice a nekonečný strach odstranit ze světa některou ze zbylých postav. Vznikla epizoda, která je tou nejepičtější, co se týče efektů a válečné vřavy, ovšem s naprostou absencí jakéhokoli náznaku logiky. A tak jsem byl asi milionkrát svědkem toho, že některá z postav zůstala v obležení a v jeden moment se na ni hrnulo dohromady asi 40 zmrzlých nepřátel, načež následoval střih na jinou postavu a jakmile se po chvíli vrátila kamera na původní postavu, kterou každý rozumný divák pokládal za mrtvou, tak jsem s hrůzou zjistil, že to tato postava nějakým nevysvětlitelným způsobem přežila. Když něco takového uvidíte v jednom dílu asi 15x, tak si zatraceně rychle uvědomíte, že je zde něco kurevsky špatně. Také úplně pozitivně nemohu hodnotit vyobrazení noci, neboť to tvůrci s tmou trošku přehnali. Mnohokrát ani netušíte, koho vlastně zrovna vidíte bojovat a umírat. Na rekapitulaci celkových ztrát si tedy budu muset počkat do další epizody. Každopádně jich bohužel nebylo mnoho, a to ani navzdory zcela evidentní přesile a naprosté bezvýchodnosti dané situace. Opravdu jsem byl svědkem obrovských a nechutných scénáristických kliček, což je v rámci tohoto seriálu nový prvek a také spolehlivá zkratka do pekel a seriálového zavržení. Tohle tvůrci posrali v opravdu velkém stylu. K samotnému závěru se asi raději ani nehodlám vyjadřovat. To byla opravdu trapárna a fraška nejhoršího řádu. Takovou čurákovinu si věrní fanoušci nezasloužili. Ani se nechce věřit, že něco takového mají na svědomí ti stejní lidé, kteří pro diváky tolik sérií připravovali naprosto inteligentní a nečekané zvraty. Teď už pravděpodobně můžeme namísto zvratů očekával leda tak zvratky. Se zármutkem v srdci dávám slabé 3 kousky.(21.5.2019)

 • - V bitvě o Zimohrad, zteč zraněné lady Mormont proti obrovi v řadách Nočního krále, náramně připomíná útok zraněného Maniaca, Lunatica, charakteru z hry „Borderlands 2“. Také se jedná o malou a svéhlavou postavu. (MarkysDexter)

 • - Epizoda stála cca 15 milionů amerických dolarů. (asdfasdf)

 • - Spoiler: „Zabila jsem největšího vojáka v armádě Nočního krále, který mě přitom rozmáčkl svou obří rukou! Natáčení této scény bylo opravdu vtipné. Natáčelo se s vysokým strojem, který se mnou házel ze strany na stranu. Musela jsem popadnout skleněnou dýku a vrazit ji do velké polystyrenové koule představující oko obra. Bylo to zábavné a tekla přitom spousta falešné krve,“ prohlásila o své smrti Bella Ramsey (Lyanna Mormont). [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace