Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

Videa (2)

Trailer

Recenze (358)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přežil jsem, rozdýchal a rozchodil. Solidní rozbor se spoustou spoilerů https://oserialoch.pravda.sk/drama/clanok/510359-hra-o-trony-priniesla-krvave-jatky-smrt-temnotu-a-absolutny-necakany-zvrat/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox Myslím si: 1) Diváci jsou namlsaní a chtějí stále víc a víc. V nějaké druhé nebo třetí sérii by toto byla naprostá bomba. Když se vrátíme ke kořenům a první sérii a uvědomíme si, o co tam šlo, tak teď se vlastně dostaneme (asi) zpět. Nenamítám. 2) Tvůrci třetí epizody udělali dvě úpravy, které finálně způsobily u diváků pocit nereálnosti. Úvodní nájezd trval nerealisticky krátce a na závěr několik postav přežilo obklopeno nepřáteli. Vnímám to, že úvodní nájezd zkrátili, protože, kdyby byl realisticky dlouhý, trval by příliš dlouho. Filmařská zkratka, která zvýšila dynamiku, ale jde proti realističnosti. Postavy obklopené nepřáteli - vnímám to, že mají kolem sebe další spolubojovníky, které ale ze záběru vyhodili, protože by to už bylo moc nepřehledné (i teď si dost lidí na nepřehlednost stěžovalo). Kdyby se oba tyto prvky zrealističnili, vypadala by epizoda uvěřitelně, ale zase by ztratila dynamiku a ještě víc se natáhla - což je otázka, jestli by šlo. 3) Nevadila mi noční bitva a chaos na obrazovce, protože to bylo přesně to, co by se při reálné bitvě dělo. 4) Ultimativní beznaděj, jakou jsem už dlouho nezažil (a právě ono obklopení nepřáteli ji umocnilo). Za toto tleskám, přestože jsem se cítil (i manželka) všelijak. 5) Pozor SPOILER (!!!) Napadlo mě, že pokud má Noční král skončit, bude to už tady a zbytek se bude odehrávat PO. Takže mě nevadí a nepřekvapuje, že se tak stalo. Konec SPOILERu. 5) Celkově je to opět jiné, než jsme dosud v GoT viděli a proto dávám maximum. ■ P.S. A že to byla celkem slabá strategie? No a? John Snow nikdy nebyl stratég. SPOILER: Ona by v podstatě i fungovala, kdyby nebylo té bouře. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden musí vlastně obdivovat, jak silnou fanouškovskou základnu něco má, že milovníci odpustí svým favoritům i ty nejzákladnější dějové prohřešky, kostrbaté skoky v čase a opravdu komicky špatné ne/využívání draků (a vlastně nakonec i jejich nadbytečnost, což v rámci bitvy platí pro většinu postav). Souhlasím, že při maximálním napojení na postavy to může mít emocionální sílu. Ale nejlepší bitva filmovo/televizní historie? Nenechte se vysmát. Tomu se tenhle mizerně sestříhaný, problematicky nasvícený a graficky nevyvážený souboj vážně ani neblíží. Pán prstenů je úplně, ale úplně jiná liga. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Imdb 9,6/10. Československá filmová hnojbáza 75%...Ďalší komentár by síce potrebný nebol,ale tentokrát si zoberieme na pretras človeka, ktorý píše filmové recenzie pre Refresher. Prekvapilo ho, že bitka nočného kráľa a nočných chodcov sa odohrávala v noci, lebo chudáčik v tme zle videl. Ale HBO podľa jeho názoru potrebovalo ušetriť tak sa preto bitka odohrávala v tme. A nepochopil ani záver. Avšak bez toho,aby som prezradil podstatnú časť z deja nie je možné tomu chudákovi, ktorý dosiahne polúciu pri každom sne o Avangers:End game vysvetliť ako to bolo možné. Čo však čakať od recenzie stránky,ktorej cieľovou skupinou sú 13 ročné deti (samozrejme aj im sa niekto musí venovať). A koniec koncov,stačí si pozrieť ich rebríčky povedzme najlepších filmov v ktorých pernamentne dominujú Avangers...Spolu s bitkou bastardov sme boli svedkami jednej z najlepších epizód. ČSFD by mala pouvažovať nad tým, aby svojim užívateľom umožnila blokovať iných užívateľov v tom zmysle, aby sme boli ušetrený pohľadu na hodnotenia a komentáre tunajších samozvaných filmových expertov. Na druhej strane možno to je dobre že si ich môžem prečítať, pretože ľudská hlúposť ma vždy fascinovala a niekedy dokáže prekonať všetky očakávania... ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všechno co jsi udělal, tě zavedlo až sem. Hmm, takže se postupně maže všechno špatný každý postavy, protože na konci si vybrala správnou stranu. Tu, která možná prohraje, ale je ta správná. Krásně natočeny díl, kterému dá korunu nádherný začátek průletu všech stanic bitvy. Stejně jako emotivní konec a nádherně použité slow motion, kde mě mrazilo. Ať už na zemi nebo ve vzduchu, nádhera. Četla jsem nějaké kraviny o tmě v dílu. Hele, když jsi stáhnete 500 mb, tak tam h@%$o uvidíte, i kdyby se to odehrávalo přes den. Bylo to jako bejt tam a cejtila jsem se skvěle! A shit, na konci nezůstane voko suchý. Jenom škoda, že na konci nebylo dalších pět vteřin. Vy víte na koho. Jak se jenom škodibě ušklíbne a je připravená. Potom se sice půjde vybrečet do rohu, ale v záběru kameru "vždy ready". ()

draggo 

všechny recenze uživatele

Ohledně celkových pocitů z téhle epizody jsem rozpolcený, přesto však převládá spokojenost. Samotné ztvárnění bitvy bylo podle mě úžasné a dost možná nejlepší ze všeho, co jsme zatím viděli (spolu s bitvou bastardů). Podařilo se skvěle vykreslit pochmurnou až zoufalou atmosféru, a ačkoliv se objevilo několik momentů, které vzbudily naději, tak se celým dílem táhla atmosféra zoufalé bitvy, kde jsou obránci přečísleni a postupně prohrávají. Tomu odpovídalo i množství odchodů jednotlivých postav - jednotlivé scény smrtí byly vždy hodně emotivní momenty a dotyční ve svých posledních chvílích ukázali, co jsou doopravdy zač a čelili smrti čelem a s odvahou. Audiovizuální stránka byla jako vždy u režiséra M. Sapochnika vymakaná. A to nemluvím jen o vizuálních efektech, které byly tradičně skvělé, ale hlavně o celkovém způsobu nasnímání epizody - třeba úvodní dlouhý nepřerušovaný záběr, útok Dothraků s hořícími meči, prostřihy mezi příběhy jednotlivých postav, celková realistická špinavost a krvavost nebo závěrečná sekvence s perfektně padnoucí dramatickou hudbou. Hodně jsem viděl stížnosti na tmavost epizody - já osobně tenhle problém nezaznamenal a moc tu kritiku nechápu. Bitva se celá odehrává v noci a jediné světlo pochází z loučí a ohňů, v pozdějších fází z většího ohně, který dává scénám hodně efektní oranžové nasvícení. Já jsem se díval na laptopu přes den a vždy jsem v pohodě viděl, co se na obrazovce děje a tmavé ladění podle mě dodalo epizodě tu pravou atmosféru. Přes tohle všechno však má epizoda dle mého názoru jednu zásadní vadu, a to je samotné zakončení. Vůbec nerozumím tomu, že když se celý díl buduje atmosféra zmaru a zoufalého boje a skrze prostřihy jsou sledovány snad všechny účastnící se postavy, tak se vše zakončí hloupým deus-ex-machina momentem, který je sice nečekaný, ale podle mě úplně blbě podaný a shazující svou snadností celou atmosféru epizody. Zároveň je také tímto dílem ukončeno podle mě hlavní téma seriálu, hrozba, která byla budována napříč 8 sériemi. Osobně jsem čekal završení této linky v úplně závěrečném dílu, takže teď mám z těch zbývajících 3 dost podivný pocit - aneb co tam vlastně chtějí řešit? Vím, zbývá ještě rozhodnout zápas o trůn, ale to mi v porovnání s hrozbou ze Severu přijde jako takové až trochu malicherné. Inu, v seriálu budu pokračovat, ale vůči zbývajícím dílům jsem mírně skeptický. /80% a 4*/ ()

Galerie (36)

Zajímavosti (4)

  • Jedná se o nejdelší epizodu ze série Hry o trůny.
    (asdfasdf)
  • Natáčení Bitvy o Zimohrad zabralo štábu se 750 lidmi v nepříznivých podmínkách celých 11 týdnů. Točilo se pouze v noci, v teplotách pod nulou s častým deštěm nebo sněžením. (Geralt z Rivie)
  • Epizoda stála cca 15 milionů amerických dolarů. (asdfasdf)

Související novinky

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (více)

Reklama

Reklama