Dlouhá noc (S08E03) (epizoda)

The Long Night

The Long Night

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 22 min

• Rocky88

Bitva, kterou předtím ještě nikdo neviděl. A neviděl ji ani tady, protože většina je zahalená v prachu a přehnané tmě. A to jsem koukal na originál na HBO. Úvod bitvy je napínavý, atmosférický, doplněný parádní hudbou. Pak ale začnou hlavní postavy přežívat i vlastní smrt, konec to vysloveně dojebal. Arya má očividně Ant-Manův oblek.(30.4.2019)

• ALIENka_

Tahle epizoda naplnila moje nejhorší obavy a pohřbila všechny moje naděje. Opravdu jsem doufala, že touhle epizodou se zlepší celá osmá série, že se konečně dočkám nějaký akce místo toho neustálýho tlachání v předejšlejch dílech a slibovaná epická největší bitva v historii bude opravdu epická. Akce jsem se sice dočkala, ovšem stála za úplný hovno. Radši bych se dívala zbytek série ne kecy než tohle. Celý to bylo ve tmě, takže jsem neviděla ani píču a než jsem stačila rozeznat, kdo je zrovna v záběru už se přesunul někam jinam, čímž se dostávám k dalšímu bodu a to sice, že jindy skvělá kamera působila jak z béčkovky (krom záběrů z vejšek apod. ale to je spíš vizuál, která je jedna z těch maximálně dvou věcí, který v tomhle díle za něco stojí). Postavy se chovaj nelogicky už od sedmý série, takže to snad ani nemusím víc rozebírat. Taky by mě docela zajímalo, kdy tu bitvu sakra plánovali. V předešlejch sezonách, když se plánovala bitva bylo vidět naplánovaní pozic, diskuze kde budou určitý jednotky lepší apod. Tady? Nic takovýho, jestli bitvu někdo plánoval tipla bych Mormontovou. Poslat Dothraky na sebevražednej výpad? Skvělej nápad! Náhodně bezcílně poletovat s draky? Ještě lepší! Taky bych ráda zmínila náhodný teleportování postav do děje, kdy na začátku přijde úplně odnikud Rudá kněžka, následně se odnikud zjeví Jorah, aby zachránil Daenerys apod. Což ani nemluvím o neustálým zachraňování a nesmyslným přežívání hlavních postav, z kterejch mimochodem NIKDO neumře. Jestli si tvůrci myslí, že mě uspokojí smrt pár vedlejších postav, který si ani nepamatuju, tak to ani náhodou. Co jsem ještě zapomněla zmínit? No jistě smrt Mormontový, což je jedno velký WHAT THE FUCK (převážně její superhrdinský zabítí obra), stejně jako smrt Night Kinga a celkově Arya v tomhle díle, plus chování Ohaře (proč se tak stará o Aryu?). Snad nemusím říkat, jak moc mě tahle epizoda nasrala. Měla jsem hromadu otázek ohledně Night Kinga, odpovědi však zdá se že nedostanu, protože umřel během 2 sekund! Hodnocení: 3/10 Edit: Musím se opravit. Plánování bitvy v předešlým díle tu bylo, úplně mi to vypadlo z hlavy, každopádně to ale nic nemění na tom, že tahle epizoda stála za hovno.(1.5.2019)

Jeden velký SPOILER: Hra o trůny mě dlouhou dobu míjela, ale pak přeci jen zvědavost byla silnější. Za těch pár let jsem si k seriálu vybudovala vztah, ale asi ne tak silný jako někteří tady. Netrpělivě jsem čekala dva roky na závěrečnou sezónu, ale na rozdíl od ostatních, jsem si o tom nic moc nečetla dopředu, takže mě minulo i šílenství okolo "nejlepší bitva všech dob". Každopádně i kdyby ne, tak bych toto označení brala s rezervou. Znáte to, každá matka o svým dítěti tvrdí, že je nejkrásnější na světě, i když je to pro ostatní obluda. Takže proto ať by dopadl tento díl jakkoliv, asi bych to tak "neprožívala" jako ostatní. Když bych tedy zapojila logiku a veškeré generálské zkušenosti, našla bych tolik mezer a nelogičností, ale proč to dělat? Pro všechny absolutní nevyužití, respektive nelogické zapojení do boje koňáků u mě zafungovala tak, jak tvůrci zamýšleli. Sevřel se mi žaludek, v hlavě mi lítaly myšlenky typu "A kurva, to nedopadne dobře", naprosto jsem se vcítila do postav, bylo mi do breku a stát tam, tak mám v kalhotách. Takže na rozdíl od ostatních tady nebudu vypisovat ty nedostatky, ale naopak. Silné momenty pro mě jsou následující: „Výrazy všech po nájezdu Dothraka, příchod Sansy do krypty a pohled na Tyriona, zapalování příkopu Melisandrou a její výrazy při tom, Arya a boj na hradbách, poté její hra na schovávanou v knihovně, Lyanna Mormont a její odvaha postavit se obrovi, draci nad bouří, „Co řekneme Bohu smrti? – Dneska ne!“, dracarys vs. Night King, pohledy Sansy a Tyriona v kryptě, když už čekali na smrt, Theon, závěrečná sekvence, kdy přestáváte věřit, že by mohl přijít zvrat a čekáte, kdo z milovaných postav zařve a nakonec ten úžasný hudební motiv!!“ Závěrem tedy musím říct, ano souhlasím, že nejlepší bitva všech dob to není, ale emocionálně je tento díl jeden z nejlepších. A těším se na závěrečnou bitvu se Cersei ;o)(1.5.2019)

Myslím, že o bitvě je zbytečné se rozepisovat. Jen je třeba si připomenout, že se jedná o TV seriál, nikoliv kinofilm, tudíž srovnávání s LOTRem a podobnými filmy je vskutku liché. Mě osobně nejvíce potěšila rudá kněžka Melisandra, byť nakonec mě tvůrci naštvali. Velmi působivá byla úvodní scéna s jezdci držícími ohnivé meče, napětí měly souboje draků i ohrožení v katakombách. Nejlepší je ale to nekonečné zoufalství, kdy mizí i poslední jiskřičky naděje. Jistě, noční scény mají pro diváka řadu nevýhod, ale zase by přišel o čarování s ohněm. Trochu mi uniká podivný chtíč, aby zařvalo co nejvíce hlavních postav. A proč? To, že je Martin ve svých knihách vraždí jak na běžícím pásu, neznamená, že ho musí tvůrci seriálu v tomhle kopírovat. Jako by smrti na světě nebylo dost. A být po mém, tak vládnout bude nejschopnější postava ze všech, Cersei.... Jinak mám respekt vůči jakýmkoliv názorům, současně se těším, že ti, co první tři díly ztrhali, na další se již dívat nebudou. Tedy alespoň já bych to tak udělal. P.S. psychor je troll.(30.4.2019)

Spoilery! Z počátku to vypadalo na naprosto luxusní a úžasnou bitvu. Dlouho tato epizoda neměla ani tu nejmenší chybičku. Opravdu luxusní gradace napětí a hra s atmosférou, při čekání na střet, který diváci netrpělivě vyhlíželi 8 sérií. Naprosto všechno bylo správně a byla připravená ta nejlepší možná půda pro nejepičtější díl všech dob. Pak se ale postupně všechno začalo naprosto zbytečně srát a já konečně pochopil, čím tvůrci nasrali celé zástupy diváků. Mohou za to totální černé díry v logice a nekonečný strach odstranit ze světa některou ze zbylých postav. Vznikla epizoda, která je tou nejepičtější, co se týče efektů a válečné vřavy, ovšem s naprostou absencí jakéhokoli náznaku logiky. A tak jsem byl asi milionkrát svědkem toho, že některá z postav zůstala v obležení a v jeden moment se na ni hrnulo dohromady asi 40 zmrzlých nepřátel, načež následoval střih na jinou postavu a jakmile se po chvíli vrátila kamera na původní postavu, kterou každý rozumný divák pokládal za mrtvou, tak jsem s hrůzou zjistil, že to tato postava nějakým nevysvětlitelným způsobem přežila. Když něco takového uvidíte v jednom dílu asi 15x, tak si zatraceně rychle uvědomíte, že je zde něco kurevsky špatně. Také úplně pozitivně nemohu hodnotit vyobrazení noci, neboť to tvůrci s tmou trošku přehnali. Mnohokrát ani netušíte, koho vlastně zrovna vidíte bojovat a umírat. Na rekapitulaci celkových ztrát si tedy budu muset počkat do další epizody. Každopádně jich bohužel nebylo mnoho, a to ani navzdory zcela evidentní přesile a naprosté bezvýchodnosti dané situace. Opravdu jsem byl svědkem obrovských a nechutných scénáristických kliček, což je v rámci tohoto seriálu nový prvek a také spolehlivá zkratka do pekel a seriálového zavržení. Tohle tvůrci posrali v opravdu velkém stylu. K samotnému závěru se asi raději ani nehodlám vyjadřovat. To byla opravdu trapárna a fraška nejhoršího řádu. Takovou čurákovinu si věrní fanoušci nezasloužili. Ani se nechce věřit, že něco takového mají na svědomí ti stejní lidé, kteří pro diváky tolik sérií připravovali naprosto inteligentní a nečekané zvraty. Teď už pravděpodobně můžeme namísto zvratů očekával leda tak zvratky. Se zármutkem v srdci dávám slabé 3 kousky.(21.5.2019)

• - V bitvě o Zimohrad, zteč zraněné lady Mormont proti obrovi v řadách Nočního krále, náramně připomíná útok zraněného Maniaca, Lunatica, charakteru z hry „Borderlands 2“. Také se jedná o malou a svéhlavou postavu. (MarkysDexter)

• - Spoiler: „Zabila jsem největšího vojáka v armádě Nočního krále, který mě přitom rozmáčkl svou obří rukou! Natáčení této scény bylo opravdu vtipné. Natáčelo se s vysokým strojem, který se mnou házel ze strany na stranu. Musela jsem popadnout skleněnou dýku a vrazit ji do velké polystyrenové koule představující oko obra. Bylo to zábavné a tekla přitom spousta falešné krve,“ prohlásila o své smrti Bella Ramsey (Lyanna Mormont). [Zdroj: iDnes.cz] (Duoscop)

• - Epizoda stála cca 15 milionů amerických dolarů. (asdfasdf)