Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

krumlajs

10 let se něco buduje, každej má svou roli a během 1 dílu to všechno rozmetají na sračky. Během jedno dílu se ze záporáka stane klaďas a naopak. Pěkně jste to posrali David Benioff, D.B. Weiss. Doufám že po týhle serii vám ty Star Wars zruší. ()

Kokos

Tento díl ve mně zanechal hluboké dojmy, proto se z nich potřebuji trošku vypsat. Kdo neviděl, nečíst! Celá série (a včetně té sedmé a částečně už šesté) trpí uspěchaností. Do páté série jsme byli zvyklí na určité tempo vyprávění, kdy byl poctivě budován "build up" na konečný twist. Někdy ta obšírnost působila zdlouhavě, ale nyní víme, že byla potřeba. V těchto posledních sériích je "build up" jen zkratkovitý, nebo úplně chybí. A proto to vyvolává dojem, že se ty zásadní události dějí tak nějak náhodně a nedávají smysl. Ačkoliv třeba pro twist samotné Dany, tam náznaky byly. Už v minulých sériích jsme viděli, že je schopná konat nekompromisně. Nyní přišla o své věrné staré známé (Jorah, Missandei), dva draky, zradil jí Varys a Jon se od ní začíná distancovat (nehledě na to, že teď Dany ví, že Jon má větší nárok na trůn, než ona) pomohla Severu s čím mohla a cítí se navzdory tomu opomenuta, cítí nevděk, vztek, nejistotu. Můj tip je, že twist samotné Daenerys bude i v knihách, protože jednak je tam víc popsána historie Targeryenů (proto to bude dávat větší smysl), jednak ta postava šla po trůnu hned od začátku, proto by bylo moc jednoduché, kdyby na něj prostě jen tak dosáhla a přímočarost není v GRRM kuchařce. Jen to asi bude dávat čtenáři větší smysl. ()

AnthropOcean

Sice to vyzeralo lepsie ako cokolvek v tejto serii a odohravalo sa to cez den, cize sa na to dalo aj pozerat, ale logicke lapsy scenara, ktore si epizodu k epizode kontradikuju a charakterove archy vystavane pocas siedmych rokov do nebies znicene len kvoli prihodnemu oku lahodiacemu zaveru su zaplakania hodne. Je uz vlastne uplne jedno ako to skonci a jedinou nadejou su knihy, ktore snad niekedy uzru svetlo sveta. ()

husak_k

Nejlepší díl série, a přesto jeden z nejhorších dílů seriálu. K největším chybám bych přiřadil osudové změny hlavních postav (Jaime, Dany), se kterými bych i souhlasil, ale byly tak rychle provedené, že se jim nedá ani věřit. Další bych vytknul strašně špatně sestříhaný Cleganebowl, který měl být jeden z největších highlightů posledních dílů. A jako poslední najednou nefungující obří kuše Eurona Greyjoye a docela lacinou smrt V. A hlavně trapný plot armor Aryi. Jako plus bych uvedl, že se konečně do poslední série podařilo dostat emoce, které byly doteď téměř neexistující (scéna Jaimeho s Tyrionem, a Jaimeho se Cersei), které bych hlavně připsal třem stále skvěle hrajícím hercům Lannisterů. 60% ()

Ironhead

Jak jsme byl doteď k 8. řadě velmi kritický hlavně co se scénáře týče, tak za mě osobně konečně nářezová epizoda a skvělá a opravdu výborně a bez příkras natočená asi poslední bitva GoT. Kéž by měla podobnou atmosféru celá poslední série, která byla doteď hodně podprůměrná. Sice moc nedává smysl to, jak skvělá zbraň je jeden drak teď a jak málo efektivní byli v minulých dílech, ale síla draka v této epizodě mi dává větší smysl. Také to "náhodné setkání Eurona a Jaimieho je až moc náhoda, ale budiž. *palec nahoru* ........ *Pozor teď mírné spoilery* A k tomu Jaimiemu jak tu lidi nechápou proč, zamyslete se nad tím, že Cersei byla jeho opravdu životní láska, milovali se od dětství, měli spolu tři děti a čtvrté na cestě... když někoho takového máte, může se ten člověk pak chovat jakkoli a stejně vám nebude nikdy jeho osud jedno. A že Daenerys vypálila s drakem město... zapátrejte trochu v historii lidstva, dřív bylo zcela běžné, že úspěšný dobyvatel, město vyplenil, vydrancoval, muže pobil, ženy znásilnil, co šlo ukrad a nakonec město často i bez draků zapálil. Také v té době ani nešlo často drancování zabránit, protože vojáci plní adrenalinu ze zabíjení a neustálé přítomnosti smrti kolem prostě drancovali a znásilňovali a velitelé nad tím zavírali oči a brali to jako právo vítěze. Tady taky lidi ve městě nezabíjela jen Daenerys, ale i řadoví vojáci... jak neposkvrnění, tak dothraci tak i seveřani. Dokonce Jona neposlouchali ani jeho vlastní vojáci, jednoho i sám zabil, kterým se to pobíjení nenáviděných Lanisterských poskoků a jižanů obecně taky dost zamlouvalo. A k Daenerysiným důvodům, vždyť to tam vše bylo, vezměte kolik toho od první série prošla a obětovala tomu, aby usedla na železný trůn?! A v časech před bitvou... všichni jí opravdu věrní krom Šedého červa jsou mrtví, ostatní včetně Tyriona a Jona ji opakovaně něčím zrazují nebo alespoň velmi špatně/netakticky radí. Cítí se sama a ohrožená, ví že vládnout lůze se dá pouze dvěma způsoby a to tak, že ji lid bude milovat a nebo, že se jí budou bát. A ona vidí, že milovat ji nebudou, že Jon je oblíbenější a navíc se všude rozšíří informace o tom, že on je právoplatným dědicem trůnu. Ona pro ně obětovala dva draky (svoje děti) většinu své armády a blízkých a oni jí teď v jejích očích opravdu zrazují. Já ji celkem chápu, že neměla slitování. ()

Aechato6

Docela mě štve ta stoupající a klesající kvalita jednotlivých epizod. Myslím, že po tom co tahle celá série nastolila za kvalitu, byla tahle epizoda vlastně dost dobrá. Což by se nedalo říct, kdyby byla v jakékoliv jiné sérii než osmé... ()

Tribe

Konečně! První epizoda z osmé řady, která mě nenudila a ve které tak nějak všechno šlapalo bez větších přešlapů. Po strašných epizodách 3 a 4 už jsem ani nedoufal, ale byl jsem příjemně překvapen. Teď už to tedy jen řádně ukončit a můžeme jít o dům dál. ()

Georgeton

Toto bolo co?!! Brutal... Som zastanca skor happyendov, aby sme poukazali na tomto skazenom svete plnom sebeckych ludi ako dokazeme byt k sebe dobri a napomocni. Ale toto bolo nieco co mna sokovalo. Nikto nemoze ocakavat, ze v predposlednej casti celeho serialu sa budeme zaoberat dialogmi a hrami o to kto zasadne na tron. Je to uz cista akcia s par prekvapujucimi prvkami. A nie len takymi ocakavanymi, ale dych-berucimi. Az som dostal chut na grilovane kurca. ()

JoKKeR

Neuveritelne co zdejsi pisalkove dokazi vymyslet aby snad nejlepsi epizodu serialu tak nehorazne pohanily a podhodnotily.. Pro me Epic, masakralni epizoda co nedala do konce vydechnout.. A to neustale rejpani do ruznych malickosti a vrtani se v logice, nechtel bych tak zamyslet a neuzivat si serial jen pro to ze budu pocitat a hledat chyby namisto uzivani si naprosto peckove epizody.. MASAKR!!! ()

mouzi

Zatimco v predchozich dilech se leccos dalo pochopit a rozumne vysvetlit, tady jde veskera racionalita stranou. Tak zmasteny dil jsem jeste nevidel. Jednoznacne vitezstvi formy nad obsahem. ()

Lengom

Spoiler!: Samotný díl stál za 3*. Některé scény byly nerealistické a měnit povahu postav se mi taky moc nelíbí... Ale za CleganeBawl dávám ještě +1*, protože jsem se na něj velice těšil. Takže 4*. ()

Anee

Tenhle díl byl parádní. Po vizuelní stránce, hudební, hereckém.....ano, scénář poněkud pokulhával a celý díl se mohl v klidu vejít do tří, kde by byla chování jednotlivých postav víc vysvětlených. Četla jsem zde, že někteří si stěžují na nelogičnost chování jednotlivých postav a vskutku se tak zdá. Intriky ustupují do pozadí a pokud k nim dojde, jsou amatérsky provedené až hanba (Varys je přece mistrem, neříkejte mi že mohl dělat takové hloupé chyby), Tyrion nejspíš zestránul a jeho mysl není tak ostrá jako dřív, což nejenom mě na něm velmi imponovalo. Mohla bych rozebírat ostatní postavy ale myslím, že jejich chování odpovídá vývoji postavy, kdo GoT pozorně sleduje, mi musí dát za pravdu. Každopádně, show byla vynikající, dojem obrovský. Říkejte si co chcete ale mě se to opravdu líbilo :) ()

doriana.g

Veškerá logika šla do kopru. Jsem otrávená, je mi jedno, kdo bude vládnout, klidně ať pomřou všichni. Zkáza KL ovšem velkolepá, ty 2* si to zaslouží. ()

kacer4

Úvod sa ešte dal. Pred bojom som ešte pociťoval mierne napätie, čo sa vlastne stane. No po nástupe draka to išlo dole vodou. Nebyť rýchleho uzemnenia menšieho kusu v predchádzajúcej časti, vôbec by ma nebilo do očí veľmi rýchle rozmätanie celej flotity a hradieb. Cersei si uvedomuje, že prehrala a ja som rozmýšlal, o čom bude ďalších 40 minúť dielu... Bolo to o padaní kameňov, opätovnom blúdení Aryai (ako aj na Winterfell), padaní kameňov, Cerceinom psychickom zrútení (čakal som "dôstojnejšiu smrť" typu podrezané hrdlo, pri ktorom by sa smiala), padaní kameňov, Cleganbowl (jediný svetlý moment) a padaní kameňov. Škoda ešte zopár častí kde by bol prerod Dany ešte zretelnejší. Seriál dostáva riadne cez hubu a autori sa ho chceli čo najskôr zbaviť. ()