Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Mrkvič

Prostě paráda a ještě větší radost mám z nenávistných komentářů tady :) Jestli ti hejteři nadávali i po Krvavé svatbě? Takovéhle finále se dalo očekávat. I někteří z moudrých rádců to tušili. Snad jen vzdání se jedné pomsty je trochu méně pochopitelné, ale ani tomu se moc nedivím, když vidím ten spálený ksicht říkat "dopadneš jako já". ()

Samuel7

Tuto epizodu jsem si musel pouštět na vícekrát, protože z Dany jsem byl naprosto na nervy, nikdy jsem nevěděl, co udělá příště. Už když stála s kruhy pod očima u okna na Dragonstone, myslel jsem, že spáchá sebevraždu ve stylu Tommena. A nakonec by to asi tak bylo nejlepší. Naprosto tragické - Varys měl pravdu a zaplatil za to, navíc zrazen nejlepším přítelem. A nejhrůznější moment pravděpodobně celého seriálu byl ve chvíli, kdy zazvonily zvony a Dany přesto udělala to, co udělala. Myslel jsem, že třeba ve výbuchu hněvu tedy rozboří Red Keep, ale ne, ona jela uličku po uličce, dokud celé město a skoro všichni v něm nehořeli. Ale i to dává smysl, chtěla přece Cersei odstranit "root and stem". Přišla ve chvíli o všechny, které milovala (ještě ale, že se toho Jorah nedožil), krom Jona, který ji v jejích očích zradil, stejně jako Tyrion. A ve svých očích dělala dobrou věc. Nakonec tedy stejně převládlo Targaryenské šílenství... Dany jako postava byla rozhodně velice komplikovaná a tento její pád není vůbec neopodstatněný (už její reakce na Viserysovu smrt v první sérii byla znepokojující). Je mi líto lidí, co vše hejtí jen proto, že se postava nezachovala podle jejich představ. Dany nám připomíná, jak snadno se můžeme zmýlit i v lidech, kterým věříme, či dokonce milujeme. Ani já bych si nemyslel, že udělá to, co se stalo, rozhodně ne poté, co zazvonily zvony... Ale také jsem se spletl. A zaslouží si kvůli tomu epizoda odpad? Nemyslím si. Co ty úžasné momenty jako dojemné rozloučení Tyriona a Jaimeho, poté Ohaře a Aryi - a velice se mi líbila ta její scéná s bílým koněm, která pro mě symbolizovala, že nakonec v ní zvítězila něžná stránka, že není živa jen touhou po pomstě, protože její příběh k tomu dlouho směřoval. Vizuálně a hudebně navíc opět nádhera. A znovu nám GoT ukázalo, že můžeme soucítit i s těmi "zlými", jako se Cersei. Její scéna, kdy se bojí o své miminko a říká, že nechci umřít, byl další naprosto srdceryvný moment. A opět to ukazuje, že kdyby ty postavy nešly sobecky po moci, mohly být šťastné. V posledních momentech i Cersei poznala, že to nejdůležitější je láska. Zkrátka nakonec šlo o boj mezi dvěma teroristkami a s oběma lze soucítit. Zklamala mě Dany? Jistě. Zklamaly mě GoT? Rozhodně ne. ()

Zek

Tak nejdřív s jednou balistou dokážou sundat pomalu dva draky a teď jich je tam celej arzenál a ani jednou se netrefí? To mohla rovnou Deanarys zničit celou obranu králova přístaviště už dávno a ne se tam pořád dohadovat. Na tenhle díl jsem se hodně těšil, ale to co jsem viděl bylo jedno velké zklamání. ()

ZeroCZ1233

Moje dojmy jsou strašně rozpolcené. V mé mysli a srdci fanouška se to mísí smutkem, zlostí, hysterií a mnoha dalšími extrémy. Ale k epizodě samotné. Ta má hodně paralel s epizodou Long Night. Tvůrci slibovaná epičnost se v jisté nezměřitelné míře dostavila, ale scénářem to je zase řídce rozmazaný exkrement s dobrými nápady co by se za nehet vešlo a se špatnými nápady, které by svým enormním počtem zaplnily všechny světové oceány. Přeháním? Rozhodně ano, ale zas ne tolik. Nezačnu pozitivy, prvně sem vysypu hromadu negativ. Mně přijde, jakoby ty výplňové epizody psalo úplně jiné duo. Protože v té minulé byly dobře rozjeté nové menší oblouky, které ale měly znamenat změnu hry, dostalo se na intriky, pěkné zvraty, i nelogičností bylo pomálu. A to vše se v epizodě této spláchlo do hajzlu. Intriky se smrtí hlavního intrikáře a nejrozumnějšího člověka skončily. Ten pocit, že obě strany jsou silově vyrovnané a že možná na první pohled vítězná strana by mohla být ta prohrávající. V této epizodě byla Daenerys s jedním drakem schopna udělat více škody než kdy byla schopna se všemi třemi. Samotný Drogon dostal neskutečné zvýšení síly a balisty, kterých bylo nepočitatelně hodně a které právě minule zastávaly ten "game changer" moment, zde byli k ničemu. A tím se dostáváme zase do rybníčku nelogičností. Těch je tady na každém rohu hodně. Já nemám sílu jich zde vypsat pár, natož všechny, na to jsem stále moc psychicky nestabilní. Co ale přehlédnout nemohu je Daenerys. Mně nevadí, že se s ní stala šílená. Ale chtělo to víc prostoru na build-up, který byl nejvýraznější v zase v minulé epizodě, ale strašně urychlený. A zrovna smrt "dítěte" a nejlepší kamarádky není stále dost na to, aby se v jednom momentu její chování změnilo o 180 stupňů. A to ani nemluvím o tom, že v době jejího přepnutí bylo vítězství stoprocentně jisté. Víc k tomu říkat nebudu, videí, které skvěle popisují sračky a nelogičnosti, které to pohřbívají, je požehnaně mnoho. Z anglických doporučuji kanál IdeasOfIceAndFire a kanál Preston Jacobs. Z českých kanál Lukas IV. House a ze slovenských kanál House Vinstor. Teď k pozitivům. Řemeslně je to nádherné, kamera a efekty skvělé, naturalistický pocit strachu, chaosu, teroru, utrpení a bezvýchodnosti situace je vynikající. To samé platí pro hudbu. Ramin je pan skladatel. Další věci. Varysova noblesa s jakou se vyrovnal se smrtí. Sice tento charakter dělal občas stupidní rozhodnutí, ale svůj základ si držel až do konce. RIP. Rozloučení Tyriona a Jaimieho. To, co tomu předcházelo a celkový nelogický průběh a následky, které se nestaly, se mi nelíbily, ale samotný dialog těchto dvou byl emočně vymazlený. Rozloučení Aryi a Hounda. Emočně ne tak silné, ale stále to tam bylo, pěkné. Smrt Jaimieho a Cersei. Jejich výskyt v místě úmrtí logický, jejich chemie se rozjela na stejnou úroveň jako v minulých sériích a smrt jako taková poetická, romantická, motiv Petra a Lucie pěkně využitý. Claganebowl. Konflikt začal ohněm, konflikt ohněm skončil. Kruh se uzavřel. Prostřihy a paralela mezi Houndem a Aryou (pády atd.), se mi líbily. A to je vše. Je vidět ten hrubý skvělý základ, který pochází od Martina (Daenerys), na který ale on bude mít čas a jistě ho mnohem lépe vybuduje a nebude žádný náhlý přeskok, jako zde. Ale na tom základu je velká hromada negativ, které prostě nejsem schopen přejít, když vím, jak geniální to dříve bylo. Tento komentář nemá žádnou úroveň. Je to plácání smutného fanouška v jeho emocích, je to rozházené a neupravené. Ale tak se teď cítím a chci, aby to bylo vidět. 4/10. Nadcházejícího závěru celého tohoto eposu se neskutečně bojím. () (méně) (více)

Eleanor05

SPOILERY!!! Když už od Hry o trůny nic neočekáváte, což je při kvalitě posledních dvou sérií celkem nasnadě, tak v rámci zábavy bez logiky, se na to dobře dívalo. Daenerys hráblo, a ačkoli minulou sérii nezaútočila na Královo přístaviště rovnou, aby "nevládla hromadě popela", o sérii později už upaluje ženy a děti zaživa, vojáci Starků a Neposkvrnění jsou rovněž vrazi vzdávajících se civilistů a Cersei zabijou šutry. Arya už od setnutí Neda dělá vše proto, aby zabila Cersei (výcvik v Domě černé a bílé atd.), aby jí pak Ohař v Rudé baště po sedmi letech jednou větou její pomstu na poslední chvíli rozmluvil... Ano, je to padlé na hlavu, ano, je to občas nechtěně směšné a trapné, ale jak už jsem psala výše, rozhodně to nebylo nudné nebo špatně natočené. Atmosféra chaosu a šílenství války tomu navíc přidala na osudovosti. Slabší 3*. ()

SamVimes

Epická bitevní epizoda, jež je denním a ohnivým protipólem noční a ledové třetí. Střet Cleganů mě až tak nebral, vzhledem k tomu že Hora už vlastně moc není sám sebou, ale všechna lannisterská loučení i Jon s Dany ždímali emoce na maximum. Kdo říká, že se charakter Daenerys otočil během jednoho dílu, ten poslední dvě řady (ale i předcházejících šest) nedával pozor. ()

immortalis

Skvělá kamera. Výtečná hudba. Bezkonkurenční Emilie Clarke. Ten pohled stál za vše. Dlouho mi jeden pohled v seriálu/filmu neřekl tolik jako tady. Devastace města s hutnou atmosférou. ()

Dagoussek

Tady snad nebyl nikdo ve své kůži. Jen snad konečně se dočkal pomsty Clegan s bratrem. Jon stále měl růžové brýle. Arya se moc nepředvedla, což mě zklamalo nejvíc.Tyrion změknul. A nejtrapnější byla Cersey(čekala jsem ji drsnější) s bratříčkem. ()

DeathTheKid

Kromě opodstatněnému chování Daenerys byla tahle epizoda snad nejhorší v celé sérii. Všichni nechali mozky doma nebo co, a scénáristi jsou bez předlohy knih úplně k hovnu. Kdo takové hovada dobrovolně platí??? ()

shabazza

Buďte sbohem brilantní dialogy, sbohem precizní scénáři, vítej formo, jež jsi zvítězila nad obsahem. Ještě že už jen jeden díl, a tahle fraška, zvaná "Serie 8" skončí. ()

Arkanoid

Ak chcete vidieť ďalší vtip o stratégii obrany, vitajte v Game of Thrones! Veľa logických a scenáristických lapsusov, aj keď sa mi ich zdá menej, ako v predošlej bitke série. Výborne natočené, súboj bratov asi najlepšia scéna, no potvrdzovať nesmrteľnosť postavy príliš veľkou minutážou alebo zahadzovať starostlivo budované charaktery bez väčších scén je dosť mimo. Chýba tu citeľnejší obrys pera Georgea R. R. Martina. ()

LEATHERFAC

Tak máme za sebou předposlední díl série a zároveň celého seriálu a já se nějak nemůžu zbavit, že se cosi kdesi pokazilo. Začalo to bitvou o Zimohrad, kde byla spousta nelogičností, ale dalo se to ještě pořád koukat a trochu omlouvat tím, že přijde ještě nějaké velké překvapení a zvrat, který to všechno nějak vyrovná, opraví a posadí nás na prdel, jak jsme bývali u GOT zvyklí. No po shlédnutí tohoto dílu se obávám veškeré naděje dohasly a je jasné, že očekávaný zázrak se prostě nekoná. Místo geniálního vyvrcholení geniálního seriálu se nám od tvůrců dostává čím dál větší scénáristická tragédie, která celý seriál naprosto pohřbívá. Chytré, sebevědomé a cynicky vtipné postavy se najednou chovají hloupě a bázlivě (Tyrion), Stateční hrdinové se najednou chovají jako zarputilí podpantofláci (Jon). Z bojovných a spravedlivých ochránců chudých a slabých, jsou najednou slabí, žárliví, psychopatičtí tyrani (Daenerys). Tajuplní a významně působící, jsou najednou zbyteční a bezvýznamní (Brandon). Postavy, které měly až fantastické příběhové linie, které slibovaly velké vyvrcholení, najednou ztrácejí dech a ty velké věci se poděly bůhví kam. Nápadité díly plné zvratů a překvapení, jsou pryč, místo toho jsou tu černobílé díly bez špetky invence a překvapení. Ze závěrečné bitvy zbyl jen nesmyslný masakr. Síla Cercei, která byla avizována v předchozím dílu, jakoby najednou neexistovala. Slibovaný velký souboj, nahradil oheň a pustošení. Mimochodem neměla by být královna těhotná? Od první zmínky o jejím těhotenství muselo uběhnout minimálně 5 až 6 měsíců, měla by mít tedy břicho těsně před porodem – kde je? A její trapnou smrt, by mohlo trapností trumfnout už jen její zázračné přežití. A upřímně, celkový dojem z pátého dílu? Vlastně mnohem zajímavější linií než boj o trůn, byla ve skutečnosti tajemná linie Nočního krále a nemrtvých. Ve chvíli kdy tato linie najednou pominula, je otázka trůnu skoro už téměř nezajímavá. Hlavní záporák seriálu zapíchnut malou holkou kuchyňským nožem a hlavní záporačka zasypána kamením. Jedno velké Ach… To ne matka draků začala šílet, ale spíš tvůrci seriálu. …PS: s ročním odstupem, když nad tím přemýšlím, nelikvidovala Daenerys svoje nepřátele nemilosrdně už od začátku? Otrokář od kterého koupila svoji armádu, dothracké vedení spálené na uhel, Samův otec a bratr - vlastně ta reakce není až tak překvapivá...a konec konců natočeno je to opravdu impozantně. ()

Krabak

Konečně něco nečekanýho... Totálně nečekanýho. Jen mám takový pocit, že scénaristi a režiséři dohánějí poslední 2 serie v posledních 2 dílech. No...tady bych už možná věřil, že takovýhle závěr Martin plánuje a je potřeba začít se k němu urychleně přibližovat. I když opět... logika totálně nakopaná do koulí.--->80% ()

SpaceOdyseus

Jako jo, stredoveka verze Black Hawk Down byla super. Ale zase se budu opakovat a motivace fakt stoji na vode. Scenariste si meli dat vic prostoru na charakterove oblouky a venovat se vic postavam. Vzdyt v predeslych seriich meli toto tak zmaknute! ()