Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

giovanni3

Ano je to infantilní, ale je to hezky infantilní. Těšil jsme se na tento film a očekávání se potvrdila. Film obsahu spoustu vtipů a hlavně dokonalou postavy - psíka (jméno už nevím) ten byl dokonalý. I Gru se ukázal jako pan zloun. Co mi nesedělo byla postava jeho konkurenta (ač ten sépiomet byl dokonalý vynález :P) a pak i možná až moc prostoru pro ty Gruovi adoptované děti... No prostě 5z5 ač jsou bezesporu lepší animované komedie tudíž jsme zvažoval s odstupem času i 4z5 ()

Trapper33

Infantilní, dětský a dojemný film. Líbil se mi opravdu se na něj dalo koukat. V neposlední řadě vynikající Jiří Lábus a ty malé žluté upovídané věci mě opravdu fascinovali. ()

tommmy89

Neveril som, že by ma tento animák oslovil, ale prekvapivo bol veľmi dobrý. Teším sa na druhú časť a verím, že bude ešte lepšia :) Bolo to milé. Paradox rozprávky spočíva v tom, že sa zlo spája s dobrom a navzájom sa spoja v to dobré ! :-) 4* ()

Soweek

Před každým animákem by nás měli varovat, jestli to je animák pro děti nebo animák "pro děti". Tento je bohužel pro mě tím prvním případem. Kdyby mi bylo 13, tak by to určitě byla nádherná pohádka. ()

Šakalík

Americké animáky mají jednu společnou vlastnost – zpočátku člověka strašně baví, ale postupně to kouzlo toho roztomile ujetého humoru tak nějak vyprchává a jakmile dojde na citové vydírání, jde to do kytek úplně. Takhle to bylo třeba u Up, How to Train Your Dragon, všech tří Toy Story a svým způsobem i WALL-Eho. Je mi jasné, že zrovna u animáků není příběh tím nejdůležitějším činitelem, nicméně nějakou hlavu a patu by to mít přece mohlo, ne? „Já, padouch“ ale bohužel nemá. Když to vezmu jedním vrzem, tak dějově pitomější bylo už jen „Zataženo, občas trakaře“, což je ovšem blbost na kvadrát, takže tímhle skalpem bych se moc nechlubil. Když se nad tím člověk zamyslí, tak Já, padouch je v podstatě děsně kýčovitá kravinka, jejímž jediným artiklem, který prodává, je rádoby dojemné NIC s opravdu „překvapivým“ vývojem příběhu, kteréžto sledování způsobuje především ve své druhé polovině opravdovou bolest. Jako jo, člověk se u toho občas zakření, ale celkově – vo co tam vlastně gou? Nejvíc jsem se pobavil u těch skečů v závěrečných titulcích - a to je přiznejme si poněkud málo... ()

MiaMoonlight

Já osobně teda čekala o mnoho víc. Je pravda že žlutí dělníci mě bavili královsky ale jinak některé části filmu totálně postrádaly jakoukoliv šťávu a vtip. Ani zápletka mě nijak moc nenadchla. ()

slovan1

Super animák. Skvělá animace, roztomilé postavy, padouši vykreslení taky povedeně a nejlepši "žluťácí", kteří film neuveřitelně nakopávají a rozveselují. Něco jako tucty veverek z Doby ledové. O nudě nemůže být řeč, stopáž je v pohodě a neustále se něco děje. Jdu do plných. ()

BMAJTZ

Letos už druhý,vlastně třetí, animák který se mi líbil. Nevím asi už z toho blbnu ale tohle je příjemné. ()

Endorfinka

Příjemně mě to překvapilo, bavilo už od začátku a neměla jsem chuť to přetáčet jako např. u UP nebo Zataženo, občas trakaře. ()

ZkuKol

Rok 2010 byl pro animované filmy zlomový, objevilo se hned několik velkých soků klasického Pixaru, jenž byli zábavné, nápadité a nejen pro nejmenší. Já, padouch mezi ně určitě patří. Animátoři se zde vyřádili, jak v detailech, tak celé stylizaci, film je prošpikován popkulturními pomrknutími (takřka každá scéna něco malého má, nejlepší je asi M:I). Scénář není nic převratného a první půlhodina je až příliš uvádějící a představovací, ale pak vše nabere správné tempo i švih a vy to čekání doceníte. Nebude to animák roku, ale zábavných 90 minut je to určitě! Každý chce vyniknout ve svém oboru a Gru není jiný, jen ten jeho obor má poněkud neobvyklá úskalí... 70% ()

mikulíšek

Hezký, milý, průměrný animák s občas trochu přehnanou stylizací, technicky hezky zvládnutý a nabízející i něco navíc. Jen ti divní "fazoloví" mužíci byly až moc divní. ()

ondra.kymla

Úžasný animák od DreamWorks, který vás dostane svým skvělým příběhem a rozhodně i vtipnýma situacema. Po tomto, co si tento film zhlédnete, tak již nikdy nezapomenete na doktora Nefaria. ()

Firebug

Naprostý souhlas s Rentonem. Despicable Me je pěkný milý filmek, u kterého se dospělý nudit nebude, nadchne ale převážně jen dětské publikum. Megamind je pro mě v soutěži o nejlepšího kreslého padoucha jasným vítězem. ()

vanderbart

7/10.. není špatné. sice místy až moc zaměřené na mladší diváky, ale celkem se na to dá koukat.. Nejvtipnější jsou na filmu malí žlutí mimoňové. celkově neměl animák moc velké tempo, čekal jsem větší smršť.. ()

Sdoom

Poměrně standardní animák posledních let. Skvělá animace (ačkoli tentokrát ne až tak sympatická), snaha o originální příběh, který je ale ve své podstatě jedno velké klišé, pár vtipných momentů a happy end. Potěší některé momenty určené vysloveně pro dospělého diváka. Jednou za čas při hnusném deštivém počasí takovýhle film můžu vidět a být spokojený. (HD, orig.) Edit 14.10.2017: Napodruhé to je přesně na hraně 3 a 4 hvězdiček. Líbilo se mi to asi více než napoprvé, ale to může být dáno i tím, že teď to bylo v parádním 3D na velké televizi. Škoda poměrně klišovité a nudnější závěrečné půlhodiny. Já, padouch možná trošku překvapivě nejlépe funguje v rámci interakce Grua s holkama. (Blu-ray 3D, orig.) ()

civrss

Pro mě celkem velké zklamání. Chyběl mi větší charakter hlavního hrdiny. To co ostatním připadalo nápadité, tak úplně v mém případě nefunguje. Ale nevadí, stane se. Každému něco úplně nesedne, já se co se týče animáků přikloním v roce 2010 na stranu Megamind. ()

tempus

Menší Spoilery: Je to až moc pro děti. A navíc nemám rád pseudopadouchy (tady je v roli "hl. hrdina" i hl. padouch hodně pseudo). Opravdické padoušství tu zachraňuje spoluzloduch Grua, inženýr. Nahoru táhne kromě toho ještě myšlenka kultu mládí, které zasáhlo i superzáporáky a ztvárnění všech letácích prostředků (vznášedlo Vektora konkuruje Star trekovským lodím). ()

Lukoboss

Animáč, kterej není jen pro děti, protože je tam dost vtípků a narážek, který děti prostě nemůžou pochopit. Ale ono to nevadí, jelikož zatímco dospělí se budou smát, děti budou v barevným opojení vizuálu, takže si toho ani nevšimnou. Jinak je to samozřejmě pohádka, takže neočekávejte nějak protřelej příběh. Na pobavení je to OK, ale divák tomu nemůže jít do hloubky, to by prohloupil. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav