U Konce světa

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Velmi chutné završení "cornetto" trilogie. A hlavně další potvrzení neskutečného talentu Edgara Wrighta. Zejména pak jeho nebývalého citu pro zběsilé tempo (miluju jeho videoklipový styl střihu), drsný humor a brilantně nasnímané akční scény. Herci výborní, Pegg přímo neodolatený (a to si dokážu celkem snadno představit, že by jeho postava v podání jiného herce mohla velice snadno působit otravně, ne-li rovnou nesnesitelně). Konec je sice trochu rozporuplný, ale i tak je tahle roztomile trhlá sci-fi komedie nadprůměrná zábava. 70 %(22.6.2017)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a to je nakonec jedno z největších překvapení, jež mi film U konce světa přinesl. Těmi dalšími jsou, že SImon Pegg je podobný Tomáši Hajíčkovi ze skupiny Krucipüsk, že Nick Frost hraje alespoň ze začátku úplně, úplně, úplně jinou postavu než jakou byste čekali, a že Edgar Wright asi zanevřel na své typické kulometné záběry, nebo se je přinejmenším snaží omezovat, protože jich znatelně ubylo. Nedá se asi říct, že bych byl úplně zklamaný, ovšem faktem je, že U konce světa se mi líbilo o dost méně než předchozí dva snímky, přišlo mi příliš dlouhé a zbytečně akční (první potyčka s ufony byla výborná, ale další ji pouze opakovaly - a ne v tom vtipném smyslu "déja vu"). Pochvala patří hudbě (neodolatelná scéna s Whiskey Bar od The Doors) a všem hercům, a moc se mi líbil epilog. Až jsem si říkal, jaká je škoda, že se první polovina filmu neodehrávala "před" a druhá "po". Tři a půl hvězdy prozatím s těžkým srdcem zaokrouhluji dolů a počkám si na DVD reprízu.__P.S. Jak moc film bavil ostatní diváky, nevím, v kině jsem byl sám.(10.11.2013)

• misterz

Po obstojnej Jednotke príliš rýchleho nasadenia a výbornom Súmraku mŕtvych prišlo veľké sklamanie. Simon Pegg bol skvelý to áno, ale duo Pegg-Frost tu proste nefungovalo. Alebo som neporozumel až príliš britskému humoru? O dutých porcelánových panákoch naplnených nejakou modrou brečkou ani radšej nehovorím. Celý príbeh je charakteristický jednou obrovskou nudou a kopcom vaty, ktorý sa zakladá na tom, ako chlapíci utekajú pred dutými prerastenými šmolkami zamaskovanými do podoby ľudí a pritom ešte stihnú navštíviť 12 krčiem a dať si pivečko. Tak to končí keď mám príliš veľké očakávania. 40/100(13.11.2013)

Je to dosť dobrá sci-fi komédia, ktorá je už tretím projektom tejto vydarenej komediálnej trojice. Má výborný príbeh o skupine dávnych priateľov, ktorí si už žijú svoje vlastné životy, ale jeden z nich sa rozhodne dať znovu partiu dokopy, aby dokončili to, čo začali pred rokmi, teda vo svojom rodnom mestečku zvládli pivný maratón naprieč dvanástimi pohostinstvami. Lenže čoskoro si uvedomujú, že množstvo piva a nevyriešené rozpory z minulosti nie sú ani zďaleka ich jediným problémom, keďže musia čeliť mimozemskej invázii. So spracovaním som dosť spokojný, ešte spočiatku som pociťoval trochu sklamanie, ale našťastie sa úroveň filmu po celý čas len vylepšuje. A tak po spojení starej partie ma to už začalo celkom baviť, po pripojení sci-fi prvku sa to ešte vylepší a úroveň filmu ide aj potom stále hore. Jedine by som trochu vytkol, že pomerne často už cítiť opakovanie a to nielen v rámci série, ale aj filmu, takže viacero typov scén sa zopakuje aj niekoľkokrát a tak to nepôsobí až tak rozmanito, ako by som chcel. Ale aj tak je pre mňa najdôležitejšie, že ma to väčšinu času dosť bavilo a vďaka samotného nápadu s mimozemskou inváziou som bol skutočne zvedavý, ako to bude pokračovať a všetko to vyvrcholí výbornou záverečnou dvadsaťminútovkou, to sa skutočne vydarilo. Ale za najväčší klad filmu považujem zvládnutie jednotlivých žánrov, či už samostatne, ale aj ich prepojenie. Ako komédia ma to sklamalo jedine zo začiatku, ale časom už začnú dobré vtipné situácie a hlášky pribúdať a hlavne záverečný veľkolepý dialóg medzi dvomi stranami je perfektný, sci-fi sa veľmi vydarilo, spôsob invázie a triky sa mi dosť páčili a veľkú pochvalu si zaslúži aj akcia, nájde sa tu niekoľko výborne natočených súbojov, ktoré sú nielen zábavné, ale aj nadmieru dynamické a potešia aj nejaké tie naháňačky. Herecké obsadenie je skvelé, samozrejme obzvlášť hlavné duo Simon Pegg a Nick Frost, ale potešia aj Martin Freeman, Paddy Considine, Rosamund Pike a v menšej úlohe aj Pierce Brosnan. Réžia a technická stránka sú perfektné, skvelá vizuálna stránka, efekty, ale aj zvládnutie jednotlivých žánrov, Edgar Wright opäť nesklamal. Z tejto neoficiálnej trilógie mi síce práve The World's end príde najslabší, ale to je len kvôli jej vysokej úrovni, inak v rámci žánru patrí stále medzi to najlepšie, čo sa dá v posledných rokoch nájsť. 74%(11.11.2013)

// 1 noc, 5 přátel, 12 hospod a spousta modrých nerobotů, rvaček, nadávek, dabljů tý ef -ucků, hlášek a jedno menší drama na závěr - cheers guys, dnešní maraton letošních "komedií" byl završen a já mám svého vítěze. And now.. "Why don't you just get in your rocket, and fuck off back to Legoland, you cunts!"(20.9.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo prevažne v Letchworth Garden City, kde sa nachádza prvý kruhový objazd vo Veľkej Británii, ktorý bol postavený v roku 1909. (just_pie)

• - Postava Garyho (Simon Pegg) nosí celý film tričko kapely Sisters of Mercy. Jeho kovbojský oblek na konci filmu pak nápadně připomíná ten, který nosil Andrew Eldritch, zpěvák této kapely, ve videu k písni "Black Planet". (Corpsegrinder)

• - Na všech parkovištích v Newton Haven stojí vozidla stejného typu, a to Opel Ampera. (Adrai)