U Konce světa

The World's End

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Přestože hodnotím stejným počtem hvězd, je tahle britská komedie mnohem lepší než nedávný hollywoodský snímek podobného ražení - This is the end. Jedná se o třetí díl tzv. cornettovské trilogie režiséra Edgara Wrighta, kterou spojuje režisér, dvojice Pegg / Frost a samozřejmě Cornetto (tak trochu). Bohužel se mezi svými bratříčky - Shaun of the dead a Hot fuzz - nijak zvlášť nevyjímá a patří kvalitativně bohužel na třetí místo. I tak se ale jedná o neskutečně šílenou podívanou, které však ke konci výrazně dochází dech... ale to nevadí!(19.11.2013)

Naprosto výjimečné. Šel jsem na komedii - tam tam pochopitelně je, k ní ale navíc Wright servíruje zdaleka nejvypiplanější, nejpřehlednější, no prostě nejzábavnější choreografii akčních scén, jakou jsem v kině neviděl od... od... Jo, asi od Scotta Pilgrima. Fuck! W-T-F a koukám jako blázen, vážně. Lepší film, po němž si s kamarády velice rádi zajdete na několik pivsonů, neexistuje. Jak to má člověk bez uslintání se xmrti dokoukat, když tam hraje tolik litrů piva? P.S. Tento komentář je čiré popsání faktů, žádné přehánění.(21.10.2013)

,,PLÁN JE TAKOVEJ: JEDEME DO NEW HAVENU, ZDOLÁME ZLATOU MÍLI A TENTOKRÁT TO ZVLÁDNEME AŽ NA KONEC SVĚTA. PŘIPOMENEM STARÝ ČASY, KOPNEM PÁR PIV. PROČ BY STÁRNUTÍ MĚLO ZNIČIT NĚCO TAK DŮLEŽITÉHO JAKO PŘÁTELSTVÍ?.…“ /// Newton Haven, jakási verze Stepfordu, která zažije kamarádskej road trip, kterej ze začátku vypadal jakožto jakási verze jediný pařby, kterou jsem fyzicky neabsoloval a přesto se bavil. Tihle týpci měli k onomu přirovnání dlouho našlápnuto. Hlavně díky jeblýmu Peggovi, jehož humor mě baví, ale i nápadu s neobvyklou chlastačkou. Traumata minulosti nakonec nevodnese ,,to“ ráno, který změní význam slova kocovina, protože všechno je (bohužel) nakonec jinak. S chlastem, s pařbou, s humorem, s příběhem... Fajn se na to kouká, je tu dost dobrejch nápadů, ale po půlce už to ničím nepřekvapuje. Takže nejen že nepřekonaj The Hangover (vo což možná ani nešlo), ale ani Hot Fuzz (vo což možná jít mohlo). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak udělat holku z New Haven. 2.) Přemejšlím, co s chlapa podniknout letos v létě. 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(19.9.2013)

No nebyl Gary King nakonec ze všech kámošů tím nejšťastnějším? Rozhodně měl být oceněn nějakým metálem za ekologii, protože vystačit od střední s jedním tričkem, autem a audio kazetou, tomu se říká opravdu šetrný postoj k životnímu prostředí, neboť krom sebe nenadělal společnosti žádný odpad... První polovina se vyznačuje skvělou zábavou, která se odhalením vetřelců začne točit ve smyčce podivné bezradnosti, i tam ovšem dochází k vtipným momentům a dokonce i podnětům k hloubání - například je zajímavé, jak hladina alkoholu vyrovnává IQ, v momentě, kdy se pivní tažení blíží k svému cíli, se ti usedlí a životním stylem zmoudřelí gentlemani dostanou na Garyho úroveň, zatímco on zůstává neměnný a tudíž nezesměšnitelný, přitom stále zábavný, a proto - svět bez loserů? Nikdy!(25.10.2013)

Dobré, ale očekávání byla vyšší, Hot Fuzz nasadil laťku příliš vysoko - ten mnohem ladněji zkombinoval vážnou zápletku mysteriózního thrilleru s parodickým humorem. The World's End se tento styl humoru snaží zkombinovat s hororovým sci-fi thrillerem, ale trochu to drhne (ale ne tak moc, jak to podle mne drhlo v Shaun of the Dead), respektive občas je toho humoru příliš moc, občas příliš málo. Nejvíc je mi líto divného a zbytečného závěrečného dovětku, který úplně ničí pozitivní dojem z odvážné a překvapivé pointy, kterou si mě film těsně předtím definitivně získal na svou stranu.(29.9.2013)

• - Spoiler: Při jízdě v autě v jednom záběru Gary (Simon Pegg) řekne: "Mělo být pět mušketýrů. Kdyby totiž dva zemřeli, pořád by zůstali tři." Jedná se o předpověď Peterovi (Eddie Marsan) a Oliverovi (Martin Freeman) smrti. (HellFire)

• - Na vývěsce hospody The King's Head je vyobrazen Gary (Simon Pegg) v královském převleku. (Corpsegrinder)

• - Natáčanie filmu prebiehalo prevažne v Letchworth Garden City, kde sa nachádza prvý kruhový objazd vo Veľkej Británii, ktorý bol postavený v roku 1909. (stefi7773)