U Konce světa

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

První třetina je jako květnatě chmelený, chlapsky tělnatý ALE s lahodným svěžím dojezdem, druhá začíná zavánět tuctovým eurolagerem, ale je svižná a pitelná, třetí je jako zatuchlý sklepní patok s tupou dochutí zapařených fuseklí lidí, kteří se až příliš shlédli ve svém nápadu. Film, se kterým to jde z kopce. Plýtvání talentem i dobrými ingrediencemi na něco, co opět neztratí nadhled nad žánrem, ale zoufale ztratí nadhled samo nad sebou. Historie se opakuje, ale oproti Hot Fuzz je tohle ještě o stupeň řidší snaha o drzou meta-řachandu. Hlavně je docela smutné pozorovat, jak veškerý přesah film doslova vydupává na konci doslovností a stejně zůstane jen u několika špatně naroubovaných odkazů. Tohle prostě není drzé, ani bystré, jen zvětralé. Závěr vylévám z okna. [65%].(22.10.2013)

Vše, co bylo na Wrightovi zábavné, už je zde odfiltrováno někam do pryč. Zbyla jen namachrovanost, prázdná gesta, bezradnost, jak dát ději důvod ještě pokračovat. Nabízí se, že tenhle film natočila robotická kopie Edgara Wrighta. Vzpomínky zůstaly, ale duše zmizela. A natažený stupidní konec je poslední hřebíček. Mám hodně co dělat, abych našel důvod pro třetí hvězdu. 2 a 1/2(20.10.2013)

Kvalitní zakončení Cornettové trilogie, i když naprosté geniality Hott Fuzz nedosahuje. Záplavu zběsilostí tu brzdí překvapivě až příliš seriozní a vážný přístup k problematickým charakterům postav, ale na druhou stranu ji nakopávají do výšin excelentně natočené akční scény (lépe řečeno hospodské bitky). 8/10(7.1.2014)

U KONCE SVĚTA se k předcházejícím dvěma kouskům tria Wright-Pegg-Frost váže podobně jako pozdní filmy bratří Marxů k těm dřívějším. V řadě aspektů je jistě slabší, ale pořád jsou to oni a pořád je výsledek o tolik provokativnější, odvážnější a nevypočitatelnější než u většiny dalších soudobých filmů, že za lístek do kina prostě stojí. Moji analytickou kritiku z doby premiéry najdete tady.(13.2.2020)

• TeeAge

|| Scenár: Edgar Wright, Simon Pegg | Hudba: Steven Price | Produkcia: Nira Park, Tim Bevan, Eric Fellner | Distribúcia: Universal, Focus Features | Štúdio: Relativity Media, Working Title Films, Big Talk Pro. | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 46,089,287 $ || Nemastný, neslaný pokus o legendárny pivný maratón. Je to presne ten žáner, ktorý buď v ten daný večer zhliadnutia maximálne sadne, alebo naopak, prieči sa s momentálnou náladou a vkusom. Išlo to mimo mňa a je veľmi málo pravdepodobné, že tomu ešte niekedy dám šancu - k tvoriacej dvojici Pegg-Wright nemám žiadny vzťah a možno je to aj tým, prečo ma to nevedelo zaujať. 2 za to, že nostalgické comeback maratóny sa robiť musia, a že wtf nápaditosti je tam predsalen neuveriteľne veľa. 45% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(8.12.2013)

• - Andy Knight (Nick Frost) pracuje v právnickej firme Beckingham Davies Knightley LLB. Beckingham je skutočné priezvisko Simona Pegga (Gary King). (just_pie)

• - Spoiler: V prvním díle volné trilogie Soumrak mrtvých (2004) řekl Shaun (Simon Pegg) větu: "Ale mimozemšťani tu nejsou." V tomto pokračování se však přesto objevují. (Gerron)

• - Na vývěsce hospody The King's Head je vyobrazen Gary (Simon Pegg) v královském převleku. (Corpsegrinder)