U Konce světa

Na konci sveta

V pätici po opici

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

,,PLÁN JE TAKOVEJ: JEDEME DO NEW HAVENU, ZDOLÁME ZLATOU MÍLI A TENTOKRÁT TO ZVLÁDNEME AŽ NA KONEC SVĚTA. PŘIPOMENEM STARÝ ČASY, KOPNEM PÁR PIV. PROČ BY STÁRNUTÍ MĚLO ZNIČIT NĚCO TAK DŮLEŽITÉHO JAKO PŘÁTELSTVÍ?.…“ /// Newton Haven, jakási verze Stepfordu, která zažije kamarádskej road trip, kterej ze začátku vypadal jakožto jakási verze jediný pařby, kterou jsem fyzicky neabsoloval a přesto se bavil. Tihle týpci měli k onomu přirovnání dlouho našlápnuto. Hlavně díky jeblýmu Peggovi, jehož humor mě baví, ale i nápadu s neobvyklou chlastačkou. Traumata minulosti nakonec nevodnese ,,to“ ráno, který změní význam slova kocovina, protože všechno je (bohužel) nakonec jinak. S chlastem, s pařbou, s humorem, s příběhem... Fajn se na to kouká, je tu dost dobrejch nápadů, ale po půlce už to ničím nepřekvapuje. Takže nejen že nepřekonaj The Hangover (vo což možná ani nešlo), ale ani Hot Fuzz (vo což možná jít mohlo). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak udělat holku z New Haven. 2.) Přemejšlím, co s chlapa podniknout letos v létě. 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(19.9.2013)

Potreti spolu, potreti zase neco jinyho a originalniho a opet totalni naklad. Pribeh je tak akorat vymastenej, aby dokazal bavit, ale zaroven si clovek nerikal, co to je za demenci, navic dej svizne odsejpa a vice nez pulku filmu zabiraj bitky s mimozemstanama. Foru tu je dost, jsou skvely, herci taky perfektni a Pegg tu snad podava svuj zivotni vykon. Co se tyce mimozemstanu, tak trikove super, coz je ale dany urcitou panakovitosti. Kdybych mel neco kritizovat, tak asi souboje, ty jsou super, o tom zadna, jen proste neverim, ze banda ctyricatniku po deseti pivech zvladne delat skoro az kung-fu vypady a bojovat jak nekde v Matrixu. Ale to neni nic, co by clovek neprekous. Proste skvela svizna zabava od zacatku do konce, se spoustou super scen i hlasek, sympatickejma hercema a naprosto mega ultimatnim zaverem, kterej me totalne rozsekal.(11.11.2013)

První půle vcelku pobaví + Pegg mi poprvé poletech nepřipadal tak úplně otravný, ale natahovaná druhá část filmu je naprosto nezajímavá, rvačky jako přes kopírák a vlastně ani ona Peggova ztracená existence, se kterou jste od začátku tak nějak sympatizovali, už Vás bavit taky nemůže. Další takový konec světa v letošních kinech byl pro mě o dost zábavnější... 50%.(19.11.2013)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a to je nakonec jedno z největších překvapení, jež mi film U konce světa přinesl. Těmi dalšími jsou, že SImon Pegg je podobný Tomáši Hajíčkovi ze skupiny Krucipüsk, že Nick Frost hraje alespoň ze začátku úplně, úplně, úplně jinou postavu než jakou byste čekali, a že Edgar Wright asi zanevřel na své typické kulometné záběry, nebo se je přinejmenším snaží omezovat, protože jich znatelně ubylo. Nedá se asi říct, že bych byl úplně zklamaný, ovšem faktem je, že U konce světa se mi líbilo o dost méně než předchozí dva snímky, přišlo mi příliš dlouhé a zbytečně akční (první potyčka s ufony byla výborná, ale další ji pouze opakovaly - a ne v tom vtipném smyslu "déja vu"). Pochvala patří hudbě (neodolatelná scéna s Whiskey Bar od The Doors) a všem hercům, a moc se mi líbil epilog. Až jsem si říkal, jaká je škoda, že se první polovina filmu neodehrávala "před" a druhá "po". Tři a půl hvězdy prozatím s těžkým srdcem zaokrouhluji dolů a počkám si na DVD reprízu.__P.S. Jak moc film bavil ostatní diváky, nevím, v kině jsem byl sám.(10.11.2013)

najslabší film jednak edgara wrighta ako režiséra jednak autorskej dvojice wright & penn. síce možno tematicky naozaj najzrelší a najvážnejší, zrejme aj najosobnejší (verím, že veční chlapci pegg a wright tiež v súčasnosti aktuálne riešia - možno v menšej miere - podobné problémy), ale to nič nemení na tom, že to bola miestami naozaj nuda - čo je trestuhodné jednak vzhľadom na predošlú tvorbu (obzvlášť hott fuzz a shawn) a jednak na prítomnosť britskej hereckej komediálnej elity; efekty a akcia veľmi fajn, ale to sa od režiséra scotta pilgrima dá očakávať... možno som bol len unavený a možno ešte len prídem o pár rokov do štádia, kedy tento kúsok prehovorí priamo k môjmu srdcu (tiež som z malého mesta, ktoré som však vystriedal pred mnohými rokmi za veľkomesto a tiež odmietam dospieť...), no zatiaľ som mierne sklamaný;(21.4.2014)

• - Thomas Law (mladý Gary) bol vyšší ako Simon Pegg (Gary King). Aby obaja herci vyzerali na výšku rovnakí, musel Simon Pegg chodiť vo vypchatých topánkach. (misterz)

• - Ve všech dílech volné trilogie bojovaly hlavní postavy proti obyvatelům města. (Gerron)

• - Postava Garyho (Simon Pegg) nosí celý film tričko kapely Sisters of Mercy. Jeho kovbojský oblek na konci filmu pak nápadně připomíná ten, který nosil Andrew Eldritch, zpěvák této kapely, ve videu k písni "Black Planet". (Corpsegrinder)