U Konce světa

The World's End

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

První půle vcelku pobaví + Pegg mi poprvé poletech nepřipadal tak úplně otravný, ale natahovaná druhá část filmu je naprosto nezajímavá, rvačky jako přes kopírák a vlastně ani ona Peggova ztracená existence, se kterou jste od začátku tak nějak sympatizovali, už Vás bavit taky nemůže. Další takový konec světa v letošních kinech byl pro mě o dost zábavnější... 50%.(19.11.2013)

Asi zhruba na podobný úrovni jako Apokalypsa v Holywoodu a v podání jiných herců. Možná o něco slabší, ale zábavné dostatečně i když možná se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale i tak jsem se slušně pobavil. Zbytečný nechutnosti co v komediích moc nemusím si tu odpustili Apokalypsa zase měla přímočařejší tah na branku a lepší konec. Takže tyto dva filmy bych viděl tak nějak zhruba nastejno. U prvního jmenovaného přidává něco navíc ďábelský cameo Chaninga Tatuma. Takže tady to bude o něco míň, ale i tak velmi solidních 80%(2.12.2013)

Simon Pegg, Nick Frost a Edgar Wright do třetice. A do třetice slušná práce. Sice už to není taková legrace, jako Soumrak mrtvých, ale pořád je to slušná práce. Už to totiž není ani tak o legraci, jako spíš o tom, že ti kluci se zase sešli a natočili opět nějakou povedenou bláznivinu, tentokrát proti sci-fi filmům. U Konce světa jsem k tomu všemu viděl asi po šesti pivech, takže moje hodnocení bylo částečně zkreslené. Myslím si ale, že když bych nepřišel z hospody, stejně bych si k tomu pivo dal, protože takovejhle film to prostě potřebuje. Vždyť o hospodách taky je, takže je těžký se nad pivem jako takovým v prvních pěti minutách nezamyslet. I tak ale musím uznat, že klukům se celkově sešla super skvadra. Freeman, Marsan a Considine totiž byli taky super. Každej svůj a to k tomu patří. Takovýhle pivní tripy bych taky někdy uvítal, snad jenom kdyby nebyly s tak globálním přesahem, jako v tomhle filmu. To bych možná vynechal. Ale jinak? Hodně slušná jízda.(18.12.2013)

• H34D

Edgar Wright opět dokazuje, jak umí své obecenstvo mást žánrovými změnami. Chvíli to skoro vypadá na levnější britskou verzi Pařby ve Vegas, jenže pak přijde naprosté WTF a divákům spadne čelist až na zem. Řekl bych, že ani nástup nemrtvých v Shaun of the dead nebyl tak šokující. Jenže zatímco SotD kromě pocitu z nevšedního crossoveru nabízel i poctivou žánrovou režbu a zatímco Hot Fuzz i po řadě "odhalení" dokázal přinášet nové nápady a film někam posunovat, World's End toho schopen není. Zdejší vetřelci již po pár minutách nemají, co nabídnout, nevšední myšlenka jejich plánu je pěkná, ale jinak jde o jednu z nejnudnějších mimozemských invazí, jaké kdy filmové obrazovky spatřily. Navíc tupé závěrečné rozuzlení s rádoby moudrými proslovy ještě vše pro sichr splachuje do záchodu. 5/10(19.9.2013)

Tento film ma neustále nútil pospevovať si pesničku od REM "It's the end of the world as we know it..." - a to som ani netušila, ako sa skončí ;-) No, ale bez spoilerov! Takže, môj frajer začiatok okomentoval slovami "je to ako britský Hangover", na čo som kontrovala "no o to lepší, o čo je britskejší". A veruže som presvedčená o tom, že na množstve detailov (tým pádom aj na celku) človek ľahko rozozná, že keď Briti natočia svoj Hangover, je to úplne iné, než ten americký. Na konci sveta mi pripomenulo Chňapákov, ktorým som síce tiež dala triezvo-dobré 3*, ale oba filmy sa mi páčili. Napokon, 3* sú v hornej polovici hodnotenia ;-)(16.12.2013)

• - Spoiler: Při jízdě v autě v jednom záběru Gary (Simon Pegg) řekne: "Mělo být pět mušketýrů. Kdyby totiž dva zemřeli, pořád by zůstali tři." Jedná se o předpověď Peterovi (Eddie Marsan) a Oliverovi (Martin Freeman) smrti. (HellFire)

• - „Film nádherne poukazuje na to, čo je nám Britom bytostne blízke - schopnosť čeliť aj tej najväčšej katastrofe s kamennou tvárou a typickým suchým humorom," vyjadril sa režisér Edgar Wright. (kacer4)

• - Spoiler: Při pozorném sledování vybavení hospody lze v každé z nich lze spatřit číslo, podle toho, v jakém pořadí je hospoda na mapě. (HellFire)