Reklama

Reklama

U Konce světa

  • Česko Na konci světa (festivalový název) (více)
Trailer 2

Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

(více)

Videa (22)

Trailer 2

Recenze (789)

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Briti vbiehajú do finišu a... ja takmer nemám výhrad. Nestotožňujem sa s tvrdením, že je to z cornettovej trilógie najslabší kúsok, i keď o poznanie, ako to povedať... no, jednoducho je kvalitatívne niekde medzi geniálnym Hot Fuzz a Úsvitom mŕtvych, ktorý ma akosi nechytil. Najviac si film jednoznačne užijete, ak ste príslušník mužského pohlavia v strednom veku, radi obrážate miestne krčmičky a prenikavá farba zlatistého moku je vašim Svätým grálom, ste otvorený Wrightovým skvostným nápadom a odkazom a dokážete sa pri jeho úletoch so starou známou bandou (doplnenou o nemenej skvostného Considina a Marsana, ale zasa mi tu chýbal tradičný Nightyho štek) skutočne skvele baviť. V Na konci sveta sa Wright už neinšpiruje a neparoduje len iné filmy, ale dokonca svoje vlastné - šup akcia a preskakovanie plotov z Hot Fuzz, šup trochu hororových prvkov z Shaun of the Dead tam. A je toho viac. Dokonca ešte primiešava Asimovovskú esenciu bytostí, ktoré sa vlastne !!!SPOILER!!! snažia o naše blaho, ale spôsobom nie práve všetkým príjemným. Lenže drsný Gary nemá v pláne podrobiť sa vesmírnym šmejdom. Takže čo? VYLIŽTE SI!!! !!!KONIEC SPOILERU!!! Verdikt: 80% ()

Toren 

všechny recenze uživatele

7/10. Cornetto trilogie je za mnou. A poslední skládanka zapadla. Vždy mě u filmů Edgara Wrighta zaráží, s jakou energií dokáže natočit na papíře relativně obyčejné výplňové scény a jak je v jeho podání cool takřka cokoliv, co postavy ve scénách dělají. Má to švih, má to řízlé dialogy a absurdní zápletku, která zmutovala hned do několika žánrů. Jen je škoda, že jsme v minulosti viděli, že to jde dotáhnout ještě k větší dokonalosti. Ale i tak parádní věc! ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Mládí v hajzlu a do důchodu daleko, řekl si nejspíš v duchu Gary a svolal zbytek bandy, aby ten chlastací maratón, co tehdy nedoběhli, nyní dokončili. A protože se jedná o komedii, není jistě náhodou, že na záchodcích jedné z putyk v Newton Haven zjistí, jak se věci mají. Městečko je ve spárech mimozemšťanů, kteří z obyvatel nadělali robotické duplikáty. Tak trochu Lupiči těl, něco ze Stapfordských paniček a také ze Saint-Tropez. Místo krve modrý inkoust a místo násilné invaze mírumilovné splynutí. Jenže o to Gary a jeho kamarádi vůbec nestojí. Nevyrovnaný snímek, který mě chvíli bavil a chvíli ne, jako na vlnách. Drama lidí procházejících krizí středního věku se promění v taškařici, když dojde na bitku, při níž létají hlavy, ruce i nohy. „Andy, chci tě cítit uvnitř."„Tak jo!" Obstojný průměr se skvělou muzikou - The Doors, The Sisters of Mercy, Inspiral Carpets, Pulp, Blur, Primal Scream, Happy Mondays, The Stone Roses, Suede, The Charlatans... ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Velmi chutné završení "cornetto" trilogie. A hlavně další potvrzení neskutečného talentu Edgara Wrighta. Zejména pak jeho nebývalého citu pro zběsilé tempo (miluju jeho videoklipový styl střihu), drsný humor a brilantně nasnímané akční scény. Herci výborní, Pegg přímo neodolatený (a to si dokážu celkem snadno představit, že by jeho postava v podání jiného herce mohla velice snadno působit otravně, ne-li rovnou nesnesitelně). Konec je sice trochu rozporuplný, ale i tak je tahle roztomile trhlá sci-fi komedie nadprůměrná zábava. 70 % ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Je teda fakt, že se určitě za fanouška Cornetto trilogie nepovažuji, ale stejně mě třetí díl jistým způsobem zklamal. V podstatě to jediné, co mě u filmu drželo dál byl, pořád fantastický, Simon Pegg. Zbytek party na mě první půlku filmu působil jako spolek nudnejch páprdů, kteří mě nedokázali ničím zaujmout. Pak se to teda naštěstí rozjelo a gradovalo to parádním CGI koncem, ovšem i tak jsem se po většinu filmu nudil a jen občas se zasmál pár Peggovým vtipům. Celkově tedy pro mě nic moc, ale faktem je, že jsem od toho nic nečekal a neber si to osobně, Edgare Wrighte, já obecně moc britskýmu suchýmu humoru nefandím. Věřím, že Ant-mana zvládneš na výbornou (PS: tak nic :D)...50% ()

Galerie (59)

Zajímavosti (26)

  • Ve všech dílech volné trilogie bojovaly hlavní postavy proti obyvatelům města. (Gerron)
  • Dívka, která sedí na začátku filmu vedle Garyho (Simon Pegg), je ta samá dívka, kterou Simon Pegg shodí na tyč na zahradě ve filmu Soumrak mrtvých (2004). (HellFire)
  • Thomas Law (mladý Gary) bol vyšší ako Simon Pegg (Gary King). Aby obaja herci vyzerali na výšku rovnakí, musel Simon Pegg chodiť vo vypchatých topánkach. (misterz)

Související novinky

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)

Reklama

Reklama