U Konce světa

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

,,PLÁN JE TAKOVEJ: JEDEME DO NEW HAVENU, ZDOLÁME ZLATOU MÍLI A TENTOKRÁT TO ZVLÁDNEME AŽ NA KONEC SVĚTA. PŘIPOMENEM STARÝ ČASY, KOPNEM PÁR PIV. PROČ BY STÁRNUTÍ MĚLO ZNIČIT NĚCO TAK DŮLEŽITÉHO JAKO PŘÁTELSTVÍ?.…“ /// Newton Haven, jakási verze Stepfordu, která zažije kamarádskej road trip, kterej ze začátku vypadal jakožto jakási verze jediný pařby, kterou jsem fyzicky neabsoloval a přesto se bavil. Tihle týpci měli k onomu přirovnání dlouho našlápnuto. Hlavně díky jeblýmu Peggovi, jehož humor mě baví, ale i nápadu s neobvyklou chlastačkou. Traumata minulosti nakonec nevodnese ,,to“ ráno, který změní význam slova kocovina, protože všechno je (bohužel) nakonec jinak. S chlastem, s pařbou, s humorem, s příběhem... Fajn se na to kouká, je tu dost dobrejch nápadů, ale po půlce už to ničím nepřekvapuje. Takže nejen že nepřekonaj The Hangover (vo což možná ani nešlo), ale ani Hot Fuzz (vo což možná jít mohlo). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak udělat holku z New Haven. 2.) Přemejšlím, co s chlapa podniknout letos v létě. 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(19.9.2013)

Sociálně inteligentní komedie, ale přiznám se, že bych si možná radši dal hollywoodskou verzi onoho samého s menším tokem myšlenek a méně zvraty. Ovšem fakt, že pro mnoho lidí nejlepší léta v životě končí s převzetím maturitního vysvědčení (to není můj případ) je pravdivý a celých 109 minut mě to silně zkličovalo.(17.12.2013)

Opět nezklamali. Nejenže znovu diváka zahltili po dobu 110 minut výbušným, nekompromisním a nespecifikovaným humorem, ale také velmi úspěšně navázali na svůj trend odvážné parodie na všechno, co se jim při psaní scénáře v hlavách namane. Již si vzali na paškál zombie horory a akční kriminálky, aby tentokrát nakopali do zadku všechny "revoluční" tvůrce science-fiction, jejichž příběhy už dobrých pár let často nemají s originalitou nic moc společného. První půlka coby čistokrevná komedie funguje výborně především zásluhou notně svérázného Peggova Garyho, který skrze vyprázdněné pivní půllitry atakuje pozici nejlepší Simonem vytvořené postavy vůbec, zatímco ta druhá ve znamení mimozemského spiknutí, robotů s modrou krví a stálé přítomnosti ohromného nadhledu a skvělých gagů je již dokonalou žánrovou jízdou, kterou snad každý od tria Wright-Pegg-Frost netrpělivě očekával. Udělat si ze všeho srandu a dávat absurdní rozměry i samo o sobě absurdním věcem se ne vždy vyplácí a má to pochopitelně svoje mouchy, ale zabaleno do pivního maratonu a zahráno pěticí nesmírně sympatických ožralů to prostě nemohlo dopadnout špatně :D A taky že nedopadlo.. 80%(24.12.2013)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $26,004,851Tržby Celosvetovo $47,508,505Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,052,256 //počet predaných kusov 83,987Tržby za predaj DVD v USA $2,877,982 //počet predaných kusov 136,617║ poslabší rozbeh dobieha a doráža druhá polovica, kde to už sype slušnou akciou aj zábavnosťou /60%/(19.1.2014)

Velmi chutné završení "cornetto" trilogie. A hlavně další potvrzení neskutečného talentu Edgara Wrighta. Zejména pak jeho nebývalého citu pro zběsilé tempo (miluju jeho videoklipový styl střihu), drsný humor a brilantně nasnímané akční scény. Herci výborní, Pegg přímo neodolatený (a to si dokážu celkem snadno představit, že by jeho postava v podání jiného herce mohla velice snadno působit otravně, ne-li rovnou nesnesitelně). Konec je sice trochu rozporuplný, ale i tak je tahle roztomile trhlá sci-fi komedie nadprůměrná zábava. 70 %(22.6.2017)

• - Dohlížejícího koordinátora kaskadérů a režiséra druhého natáčecího štábu na filmu dělal Bradley James Allan, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Brad Allan. (Rominator)

• - Natáčanie filmu prebiehalo prevažne v Letchworth Garden City, kde sa nachádza prvý kruhový objazd vo Veľkej Británii, ktorý bol postavený v roku 1909. (just_pie)

• - V závěru filmu, kdy Andy Knightly (Nick Frost) sedí u ohně a vypráví příběh, který prožil, zmíní se o bratranci Paulovi, což je odkaz na film Paul (2011) kde Simon Pegg a Nick Frost hráli. (Yoshitsune)