U Konce světa

The World's End

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Poprvdě řečeno, žádná sláva. Je to na mě ujetý až moc. Ale párkát jsem se zasmál; Pegg to drží nad vodou. A na Rosamund se dobře kouká. A v neposlední řadě mi to připomnělo pivní běh Plzní; třeba ho taky zopakujeme... # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(18.11.2013)

Tak tohle mě opravdu zklamalo. Hodně slabé zakončení této trilogie. Přirovnal bych to k Sousedské hlídce. Dokud se neobjevili ti mimozemšťani, tak to bylo dobré. Ale pak to šlo z kopce. Všechny ty bitky mi přišly ujeté a divně udělané. Stejně jako celý děj vlastně. Ani herecké hvězdy to nezachránily. Simon Pegg se celou dobu chová jak puberťák. Aspoň mě potěšila přítomnost roztomilé Rosamund Pike. :) Spolier: Hlavně bych chtěl vidět, jak by se mimozemšťani tak snadno vzdali... A ten konec už vůbec nekomentuju. "Město je plné robotů." :D(27.2.2014)

Vše, co bylo na Wrightovi zábavné, už je zde odfiltrováno někam do pryč. Zbyla jen namachrovanost, prázdná gesta, bezradnost, jak dát ději důvod ještě pokračovat. Nabízí se, že tenhle film natočila robotická kopie Edgara Wrighta. Vzpomínky zůstaly, ale duše zmizela. A natažený stupidní konec je poslední hřebíček. Mám hodně co dělat, abych našel důvod pro třetí hvězdu. 2 a 1/2(20.10.2013)

najslabší film jednak edgara wrighta ako režiséra jednak autorskej dvojice wright & penn. síce možno tematicky naozaj najzrelší a najvážnejší, zrejme aj najosobnejší (verím, že veční chlapci pegg a wright tiež v súčasnosti aktuálne riešia - možno v menšej miere - podobné problémy), ale to nič nemení na tom, že to bola miestami naozaj nuda - čo je trestuhodné jednak vzhľadom na predošlú tvorbu (obzvlášť hott fuzz a shawn) a jednak na prítomnosť britskej hereckej komediálnej elity; efekty a akcia veľmi fajn, ale to sa od režiséra scotta pilgrima dá očakávať... možno som bol len unavený a možno ešte len prídem o pár rokov do štádia, kedy tento kúsok prehovorí priamo k môjmu srdcu (tiež som z malého mesta, ktoré som však vystriedal pred mnohými rokmi za veľkomesto a tiež odmietam dospieť...), no zatiaľ som mierne sklamaný;(21.4.2014)

Pamatuju si, jako by to bylo dnes - po nářezu v podobě Shaun of the Dead jsem zažil trošičku zklamání jménem Hot Fuzz. Nicméně to nemůžu říct teď 100%, protože tento film jsem viděl s dabingem před pár lety a chci si jej co nejdřív zopakovat pěkně v originále. A jak to souvisí s tímto filmem? Asi tak, že jsem se na něj po trailerech opravdu těšil a doufal jsem, že závěr této neoficiální trilogie bude našlapaný stejně jako její start a že mě nečeká podobné "zklamání", kdy jsem doufal v něco jiného. Nečekalo. The World's End je parádní komedie, u které jsem upřímně zasmál, zrelaxoval a na konci jsem byl i hrdý, že jsem člověk, který má právo na to být kretén. :-) Prostě a jednoduše, trefa do černého a už se těším, až si tuhle "Three Flavors Cornetto Trilogy" zopakuju. Nejlépe s cornettem v jedné ruce a pintou piva v druhé. 100 %.(15.1.2014)

• - Andy Knight (Nick Frost) pracuje v právnickej firme Beckingham Davies Knightley LLB. Beckingham je skutočné priezvisko Simona Pegga (Gary King). (stefi7773)

• - Ve scéně, kdy se Gary (Simon Pegg) snaží přeskočit plot, odkazuje tím na dva předchozí snímky tzv. „The Blood and Ice Cream" trilogie. Jeho postava se o totéž pokusila jak ve snímku Soumrak mrtvých (2004), tak i ve filmu Jednotka příliš rychlého nasazení (2007). (vyfuk)

• - Na všech parkovištích v Newton Haven stojí vozidla stejného typu, a to Opel Ampera. (Adrai)