U Konce světa

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

• Dellamorte

Nick z môjho pohľadu prevalcoval film a Pegg sa takto stal len alfarozbuškou na chmeľovú trapku s VÝSTIŽNÝMI momentkami ( tá snaha dopiť v tej mele ma teda suck zrolovala). Silne zbytočné, no zábavné s nadrbaným fináleom. Ľúbilo kóz - http://www.youtube.com/watch?v=ZVGf3ePIO04 - hell yah(28.2.2014)

Naprosto výjimečné. Šel jsem na komedii - tam tam pochopitelně je, k ní ale navíc Wright servíruje zdaleka nejvypiplanější, nejpřehlednější, no prostě nejzábavnější choreografii akčních scén, jakou jsem v kině neviděl od... od... Jo, asi od Scotta Pilgrima. Fuck! W-T-F a koukám jako blázen, vážně. Lepší film, po němž si s kamarády velice rádi zajdete na několik pivsonů, neexistuje. Jak to má člověk bez uslintání se xmrti dokoukat, když tam hraje tolik litrů piva? P.S. Tento komentář je čiré popsání faktů, žádné přehánění.(21.10.2013)

Smíchejte Babičky dobíjejte přesně s 12 pintami britského ležáku a máte u Konce světa. Edgar Wright vstoupil po třetí do stejné řeky, vyhrabal stejné herce, uvrtal je opět k barové pípě, vyleveloval míru ztřeštěnosti na max a opět je to neskutečná zábava. Ač se Wright formálně opakuje, originalita záběrů a nápaditost zpracování to nahrazuje. Mnohem zábavnější než nabubřelá post-apo chujovina od Setha Rogena.(5.11.2014)

Po předchozích dvou filmech dvojice Simon Pegg - Edgar Wright je pro mě U Konce světa celkem velké zklamání. Zejména ve druhé polovině už se vše tak nějak opakuje pořád dokola a zatímco v první části filmu jsem se velmi dobře bavila, nadšení postupně ustupovalo. Jako by se s přibývajícími minutami najednou vytratily všechny nápady. Nejsem puberťák ani alkáč, a tak mi nejspíš unikla nějaká zásadní zábavná pointa. A nebo byla má očekávání prostě jen příliš velká.(11.11.2013)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a to je nakonec jedno z největších překvapení, jež mi film U konce světa přinesl. Těmi dalšími jsou, že SImon Pegg je podobný Tomáši Hajíčkovi ze skupiny Krucipüsk, že Nick Frost hraje alespoň ze začátku úplně, úplně, úplně jinou postavu než jakou byste čekali, a že Edgar Wright asi zanevřel na své typické kulometné záběry, nebo se je přinejmenším snaží omezovat, protože jich znatelně ubylo. Nedá se asi říct, že bych byl úplně zklamaný, ovšem faktem je, že U konce světa se mi líbilo o dost méně než předchozí dva snímky, přišlo mi příliš dlouhé a zbytečně akční (první potyčka s ufony byla výborná, ale další ji pouze opakovaly - a ne v tom vtipném smyslu "déja vu"). Pochvala patří hudbě (neodolatelná scéna s Whiskey Bar od The Doors) a všem hercům, a moc se mi líbil epilog. Až jsem si říkal, jaká je škoda, že se první polovina filmu neodehrávala "před" a druhá "po". Tři a půl hvězdy prozatím s těžkým srdcem zaokrouhluji dolů a počkám si na DVD reprízu.__P.S. Jak moc film bavil ostatní diváky, nevím, v kině jsem byl sám.(10.11.2013)

• - Všech 5 hlavních hrdinů má příjmení, která jsou spojená s královským dvorem. Gary King (Simon Pegg), tedy král, Andy Knightly (Nick Frost) je v překladu rytířský, příjmení Petera Page (Eddie Marsan) lze přeložit jako sluha, příjmení postavy Stevena Prince (Paddy Considine) ani překlad nepotřebuje a Oliver Chamberlain (Martin Freeman) má jméno v překladu komorník. (montongery)

• - Thomas Law (mladý Gary) bol vyšší ako Simon Pegg (Gary King). Aby obaja herci vyzerali na výšku rovnakí, musel Simon Pegg chodiť vo vypchatých topánkach. (misterz)

• - Rovnako ako v predchádzajúcich dieloch Cornettovej trilógie, aj v tejto snímke pije Simon Pegg (Gary King) pivo z rovnakého pohára - takzvaného Nonic pint glass, ktorý ma objem 568 ml. (redwik)