Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

..Lucas..

Podle komentářů a hodnocení jsem si myslel, že mě film zaujme mnohem víc. Ze začátku mi byla postava Nicolase Cage hrozně protivná, ale postupem času jsem si celkem zvyknul, ale ani tak to ve mě nedokázalo vyvolat nějaké větší nadšení. Zato musím říct, že Nicolas i Elisabeth byli oba skvělí a jejich výkony byly na filmu tím nejlepším. ()

Maq

Silně idealizovaná tragiromance alkoholika a prostitutky. Bylo to zřejmě míněno jako art, ale je to jen nuda a hromada klišé. ()

salalala

Hodně silný snímek s bravurními hereckými výkony. Cage hraje jako nikdy v životě (Oscar po právu), Shue je úplně výborná (zasloužila by taky cenu). Velice dobrý je scénář, který asi částečně opisuje od skutečnosti (postava prostitutky, věřim, že za čas tohle dolehne na každou) a ten nápad se sebevraždou uchlastáním je geniální. V určitých momentech je ten film neskutečně silný, bohužel trošku nechápu tu Seřinu zpověď (komu to řikala, působilo to jako dokument, ale zbytek filmu ne), proto dávám ty čtyři hvězdy. Ale je to spíš čtyři a půl, poněvadž ten film má hroznou sílu a Figgis navíc dokonale vystihl atmosféru kýčovitého Las Vegas, kde je místo úplně pro všechny. ()

Lucjen

Chcela som napísať, že na takéto filmy ťažko nachádzam slová. No vzápätí som si uvedomila, že som nič podobné Leaving Las Vegas nevidela. Pohľady Cagea a Shue doslova kričia, aj keď nič nehovoria. Ani si nespomeniem, kedy naposledy ma nejaký snímok takto dostal. Hypnotické, depresívne a nádherné. ()

Vědma

Původně jsem chtěla jít ještě níž. Ale doopravdy krásná hudba s krásným západem slunce nad Las Vegas mi v tom zabránila. Nevím, prostě jsem se nudila a všichni mi byli vrcholně nesympatičtí. Všudypřítomný sex bez lásky mě spíše znechucoval a Elisabeth Shue byla krásná, ale nepodařilo se jí, abych zcela pochopila její lásku k Benovi . Snad jenom v jeden krátký okamžik poprvé v hotelu, ale to byl jenom takový záblesk. Ten herecký výkon Cage - no lít si gin z flašky přímo do krku je možná výkon, ale nevím jestli herecký. Nic z něj nevyzařovalo, ani kladného ani záporného.Připadá mi, že takhle se alkoholici nechovají. Když je vám ve filmu sympatická jediná postava a je to černošský taxikář, který je tam dvě minuty, není to pro vás moc povznášející divácký zážitek. Film, který už nechci vidět znovu. ()

kajas

Nebudu oslavovat film, který se mi v podstatě hnusí. Alkohol mě nijak neláká, a tak jsem jenom v duchu kroutila hlavou nad člověkem, který chlastá, kudy chodí. Být Serou, prostě se na něj vykašlu a najdu si normální práci. Nelituji, že jsem tento film viděla, Cage si nejspíš "Oscara" zasloužil, některé scény byly docela zajímavé (to znásilnění bylo hodně nečekané), ale znovu už to vidět nemusím. Jo a mimochodem, Cageův dabing mi trhal uši. ()

Anglie

Cage získal za roli alkoholika Oscara naprosto zaslouženě, i nominace Elisabeth Shue je v pořádku. Brilantní studie člověka, jenž chce dosáhnout sebezničení za každou cenu. Neskutečně přesvědčivé. Pro zajímavost - film, na který se ti dva koukají, když leží spolu u bazénu, je Třetí muž. ()

wipeout

To, že romantika nie je len prvoplánovým artiklom zabalená do trblietavého balenia a jej sila sa vyplaví na povrch práve vo svojej naplno obnaženej forme, keď sa očistí o nánosy zbytočného balastu, dokazuje existencionálna romantika v podaní na smrť odhodlaného alkoholika a životom ťažko skúšanej prostitútky. To s akou invenciou a originalitou Mike Figgis prichádza priam vyráža dych. Hudba, neustála žiara Las Vegaských neónov, puch hotelových izieb slúžiacich predaju tela, neustále opojenie do stavu vykúpenia z väzenia vedomia...to všetko vás strháva ponoriť sa do tejto fascinujúcej atmosféry zapadajúceho svetielka nádeje, ktoré nám umožňuje všetku tú hrôzu navôkol prehliadnuť.4,5* ()

Huntelaar

SPOILER: Nicku, Nicku. Docela mě zaraží, proč si s tím chlastem neskončil, potom co ti Lizzy vyznala lásku. Nebo si měl svůj plán, kterej si musel dokončit. Nebo to jen bylo silnější než ty?! Někdy jindy, někde jinde možná těch 5 hvězd usmolím, takhle mi nějak utek konec a na pět to zatím není. ()

fmash

Divoké i ubíjející v jednom. Jedna z nejsilnějších scén, která mi uvízla v paměti i po letech, je konflikt s bytnou u bazénu. Ač je celá zápletka tragická, divák nemá pocit, že se udusí, než přijdou titulky. Chvílemi ale možná uvažuje, proč vlastně to všechno. 80 %. ()

Lauri

Ne že by mě snímek vyloženě nudil a Nicolas Cage podal bezpochyby svůj životní výkon, jen na takovéhle temné, depresivní a ponuré snímky zrovna moc nejsem, navíc ještě když mám dobrou náladu. Ani ve mně nic moc bohužel nenechal, což je škoda.. Znovu už bych do toho nešla.. ()

GILLWANDER

Dokonalý životabudič na pokrivenú životnú perspektívu a na celkovú cestu každého z nás. Zmiernenie sa sám so sebou a varovný prst pre okolie, že napraviteľná zmena nepripadá v úvahu. Existujú dva typy ľudí: ty čo sa rozhodnú stoj čo stoj zmeniť svoje staré ja na konzumne vyspelé a ti druhí, ktorí sú so sebou spokojní, i keď sa nechcú na seba pozrieť do zrkadla. Nicolas Cage a jeho postava alkoholika akoby dala zkazenému svetu nový rozmer, ktorý predstavuje znesiteľnejšiu tvár v utápajúcej sa závislosti. Elizabeth Shue ako pomocná ruka v ťažkých chvíľach a anjel strážny pri pomaly skonajúcom Benovi. Oba spriaznený v jednom harmonickom vzťahu, i keď s tragickým koncom. Film s čistými hereckými základmi, kde si jednotlivé dialógy zaslúžia nevídanej pozornosti. Scenárista, skladateľ hudby a v neposlednom rade aj režisér dal svetu vzťah, odlišný, pre niekoho neokázaly no s novým uhlom pohľadu. A ten prekonáva aj načačkanú romantiku pri sviečkach ze všim všudy... 90% ()

donvitoso

95% ...Když jsem viděl LLV poprvé, byl jsem jím doslova "opilý" stejně jak Ben při svých nočních výletech po Las Vegas, při dalším shlédnutí už jsem zůstal celkem střízlivý, ale i přes to mě to nedonutilo žádnou hvězdičku ubrat. Film, který sice dost stojí na výborném Cageově výkonu , ale i jako celek působí nerušivým, avšak dosti depresivním dojmem. ()

/Pablo

Výjimečný filmový zážitek s velmi silným příběhem, ve kterém není žádná postava černobílá. Notorický opilec Ben v podání Nicolase Cage mi ještě dlouho zůstane v paměti (občas jsem měl dojem, že to snad Cage ani nehraje). Podle mého názoru se Oscar za nejlepší mužský výkon v hlavní roli za rok 1995 ocitl v těch správných rukou. I Elisabeth Shue mě zaujala stejně jako slušný soundtrack Mika Figgise. Existuje vůbec něco, co se mi na tomhle filmu nelíbilo?! ()

MartinNDL

Tohle sem si s Cagem prožil a protrpěl od začátku do konce. Tady se sešlo kurevsky hodně lidí, kteří věděli moc dobře, co dělaj a udělali to úžasně. Bezvýchodný a krutý. Nádherně procítěný. Skvělí lidé padaj do propasti, nikdo je nemůže zachránit, musej spadnout a vědí, co to znamená. Takovej pád je jen jeden. Jediná cesta, po který může v životě jít, je utrpení. Masochistická deprese, která zanechává ohromný množství pocitů. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007