Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

3DD!3

FUUUUUUCK! Dost blbá situace co říkáte? Geniální nápad, zavřít chlapa do rakve a jednu po druhé mu pomalu brát všechny naděje, už sám o sobě má potenciál přinejmenším dechberoucí ehm... zábavy (?), která diváka může citově naprosto vyždímat. BURIED zůstává někde na půli cesty a hlavním jeho nepřítelem je čas. Ten film mohl mít hodinu a být naprosto dokonalý, takhle má hodinu a půl a je "jen" nadprůměrný. Dějové odbočky škodí svou nepravděpodobností a odvádí pozornost od toho hlavního a nabourávají dusnou atmosféru, které se podařilo docílit naprosto úžasnou režií. Vůbec celá ta práce s kamerou a nasvícením je na jedničku. No a pak je tu ještě Ryan Reynolds, který podává životní výkon. Výjimečný snímek. Jaké je číslo vašeho sociálního pojištění? ()

Le_Chuck

Píšem si: Cortés sledovať, Reynolds deškatuľkovať. Čisté klaustro hodné Schumacherových svetlejšich časov. 90% ()

Krouťák

Reynolds u mě poslední dobou stoupá v ceně a Buried to jenom potvrzuje... Kdo by čekal, že se bude při téhle jednohubce s předvídatelným závěrem nudit, je na omylu. Čeká Vás velmi dobře rozehraná psychologická hra, odehrávající se na 3x1 metru plném nefalšované hrůzy a beznaděje - 80%. PS: Pokud trpíte klaustrofobií, nedívejte se na film v menších prostorách, protože při sledování tohoto výtvoru, se Vám udělá ouzko i na otevřeném prostranství ;). ()

Jezinka.Jezinka

Pohřben zaživa, ano, ten název je tak trefný, až je spoilerující. Když už únosci nechali unesenému telefon, placatku s oblíbenou lihovinou, domácího mazlíčka a baterku, mohli mu tam dát něco na čtení a kytaru, přeci jen, v rakvi čas tak úplně neutíká, když tam jeden má být sám až do smrti. ()

psy.cho

Film o mojom najhrôzostrašnejšom sne! Film celý odohrávajúci sa v truhle. Na začiatku som si myslel, že ako to chce Cortés zvládnuť ale zvládol. Dokonca z toho spravil aj veľmi napínavý film. ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Noční můra pro všechny klaustrofobiky, kteří po tomhle zážitku nebudou moct pár dnů usnout. Buried je často srovnáván se 127 Hours a upřímně, nedivím se. Jsou tu jisté podobnosti - vše stojí na tom, jak moc budete fandit hlavnímu hrdinovi, který je stále v záběru, oba se dostanou do více méně bezvýchodné situace a oba chtějí přežít. Jenže, rozdíly jsou zde taky (a dost ovlivňují mé hodnocení tohoto snímku) - za prvé, zde jsem si všiml několika logických kiksů, které vyloženě byly do očí (i když tam většinu filmu svítí pomocí zapalovače, který mu "krade" vzduch, ale on ho má do konce filmu dost, boj s hadem byl hodně mimo, místy se zdálo, že rakev je menší/větší, než zpočátku…) a za druhé, Franco pro mě podal mnohem přesvědčivější výkon. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho, ale nechci (zas tak moc) kritizovat tenhle jinak originální a svěží film. Ryanovi fandíte až do samotného (nečekaného) finále a vše s ním prožíváte. Navíc jsou zde jedny z nejpovedenějších začátečních titulků, které jsem kdy u filmu viděl. I když tomuto filmu nedávám plný počet (kvůli chybám, které jsem vyjmenoval výše), přesto Buried má moje sympatie, stejně jako Cortés, který je ohromným příslibem do budoucna. 80 %. ()

castor

Poměrně odhodlaným chlapíkem musí španělský tvůrce Rodrigo Cortés být. Nacpat celý příběh do rakve je docela odvaha. Ocenit lze především to, že tvůrcům málokdy dojdou nápady, i když je škoda, že se tolik báli natočit třeba jen osmdesátiminutovou, a o to víc údernou jednohubku. Naštěstí ale divákům dopřávají, aby si mohli dokreslovat, co se nad zasypaným a pouze ležícím tělem hrdiny děje, jednoduše se mohou zorientovat, kdo nešťastníkovi volá a s jakým záměrem, i když nevidíme jejich tváře, protože kamera nevyleze z rakve. Nabízí nespočet všemožných úhlů, všemožných zoufalých grimas hlavního hrdiny (Ryan Reynolds roste, ale pár krůčků mu ještě pořád schází), několik hodně slušných momentů (předem čitelný a jasný, ale stále velmi dobrý závěr, rozhovor se zaměstnavatelem firmy, pro kterou hrdina filmu pracuje), ale vrchol alespoň pro mě nepřišel. Bohužel.. Pár kompromisů divák prostě udělat musí a přistoupit tak na režisérovu místy nelogickou hru (už jen ta zásoba vzduchu překračující zdravý rozum) je přímo povinností.. ale příjemnou!! 3 a ½.. ()

Rogue

Ryan Reynolds není Uma Thurman a tak ztvrdne pod zemí přes hodinu a půl. Originální nápady vypadají často dobře jen na papíře, naštěstí to není případ Buried. Koncept uvěznění už tu byl (Telefonní budka, 127 hodin), extra vyjímečné nápady se neobjeví (zato jeden extra debilní ano), ale celé to skvěle funguje především díky tomu, že tvůrci odolali pokušení vylézt z rakve. ()

D.Moore

(Ne)Skutečně napínavé, v závěru téměř na infarkt. Uf. Hlasoval bych sice pro, aby se film odehrával kdekoliv jinde než v Iráku, nicméně místo děje bylo nakonec tím posledním, co mě zajímalo. Téma živého pohřbu je čtenářsky a divácky vděčné už od dobe E. A. Poa a režisér Cortés si s ním poradil skvěle. Atmosféra by se dala krájet, dějí se nepředvídatelné věci, a z toho, jak hlavní hrdina telefonuje od čerta k ďáblu a snaží se najít kohokoliv, kdo by mu pomohl, v jedné ze závěrečných scén mrazí více než ze samotného podzemního pobytu. Ryan Reynolds podal skvělý výkon a chválím i poctivě nadupanou hudbu Victora Reyese.__P.S. Film Pohřben zaživa je možno si bez obav pustit i s českým dabingem, Martin Stránský se hlavní role zhostil na jedničku. ()

Spooner

Originální nápad proměněn do dosti napínavé a atmosférické podívané. Pocit zoufalství a stísněného prostor dokázal režisér navodit dokonale, kamera je výborná a Ryan Reynolds dokazuje, že opravdu hrát umí. Jenom škoda, že to není o něco kratší, protože 90 minut je na podobný druh filmu trochu moc a kdyby se vystřihly scény typu volání mamince či had v rakvi, tak by to vůbec nevadilo. I tak jde o velmi nadprůměrný zážitek, který sice ještě trochu kazí nevhodně zvolená hudba, ale i tak ve mně pocit stísněnosti zůstává ještě teď.70% ()

Davies182

Beru zpět vše, co jsem kdy tvrdil o kulervoucích začátcích filmů: Buried hned po úvodních titulcích "vystartuje" s tak úderným knock-outem, že jsem se potmě svíjel nervozitou ještě dvacet následujících minut - absolutně nezapomenutelné. Zpětně - když teď hodnotím po dni - mě ještě příjemně zaráží, že všechno uteklo podivuhodně rychle - člověk by od filmu s tak jednoduchými kulisami čekal, že se bude nudit. Ne. Zářný příklad toho, co všechno se dá vytřískat z talentovaného herce a dobrého nápadu. Škoda těch několika papírem šustících scének navíc, ale moc se nezlobím... P.S. Konec by měl dostat každého, kdo nerad spoilery, a kdo si před shlédnutím nezjišťuje od snímku první poslední. ()

gogo76

Zobudiť sa v drevenej rakve nie je najpríjemnejší pocit a z tohto režisér vyťažil maximum. Divák ani hlavný hrdina nevie, prečo je tam, ani ako sa tam dostal, zvedavosť, či sa z toho dostane je tak veľká, že si ani neuvedomíte, že kamera prakticky neopustí tento priestor. Dobre nápady nepotrebujú veľa peňazí a tento film určite na seba v pohode zarobil. Mám rád takéto komorné snímky, aj keď tento už tesne kolíše na hranici hororu, pretože sa určite nájdu slabšie povahy, ktorým sledovanie nebude dvakrát príjemné. Všetky telefonáty a snaha dostať sa odtiaľ sú neskutočne napínavé. Vnímavý divák vie, že meno Mark White ešte určite zaznie a musím povedať, že záver je šokujúci, ale hlavne neuveriteľne napínavo natočený. Boj o prežitie bol neuveriteľný a mal som snahu vytlačiť tu rakvu spolu s ním. Veselá pesnička v závere má za úlohu určite trošku uvoľniť, pretože depka aká na vás dopadne, je dosť silná. Strašne veľa muziky za málo peňazí. Plný počet nedám len pre pár nelogických vecí, ktoré ale dobrý výsledok nedokážu pokaziť. 80%. ()

Xmilden

Předem upozorním, že mé hodnocení zvedá hlavně poslední minuta. Nejde ani tak o nějaký ten očekávaný zvrat, jako spíš o vytvořenou atmosféru posledních okamžiků. Film se nevyhne slabším chvilkám, možná stačila kratší stopáž. Těch 95 minut se opravdu jeví vražedně. Tím spíše že se kamera zaměřuje pouze na jednu postavu, která celý film stráví pod zemí v bedně. Hodně jsem uvažoval jak by sem se zachoval já v dané situaci, jaká panika by mě ovládla, co bych udělal jinak, komu bych volal. Zajímavý snímek, který nemám důvod vidět podruhé, protože už vím jak skončí. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Tři hvězdy vlastně jen za to, že film výrazněji nenudí, ačkoliv se opravdu celých devadesát minut odehrává v dřevěné bedně. Několik tvůrčích vychytávek se snaží tenhle fakt opticky nahlodat, naštěstí neúspěšně; jako divák bych se bez nich obešel. Navíc je i poněkud hardcore akce s hadem (kdo viděl, pochopí). Velký podíl na úspěchu má Ryan Reynolds, který své hysterické a smířené výrazy střídá přesvědčivě, ačkoliv stejně dobrý výkon podává i neustále zvonící a žvanící mobilní telefon. Scénárista je očividně škodolibý posměváček (doufám, protože brán vážně, byl by film poněkud naivním pokusem o vyjádření lhostejnosti kolosu vůči jedinci), což člověku dojde nejpozději u scény s výpovědí. Mimochodem, to opravdu nikdo nepostřehl drobnou nápovědu s nápisem v rakvi? Tenhle víceméně malý, ale opět ohromně škodolibý zvrat je zopakován po závěrečných titulcích. Pokud jsem tedy situaci pochopil správně... ()

darkrobyk

Tahle klaustrofobie pro jednoho herce mě nenadchla. Chápu, že Paul byl traumatizovaný, ve stresu a trpící úzkostnými stavy. Jenže svým chováním si mě nezískal, a tak mi byl jeho osud lhostejný. Jedna hvězda za kritiku společnosti a hamižných firem bez soucitu, druhá za konec, který potěšil. Příště dám ovšem přednost Předčasnému pohřbu podle E.A.Poa... ()

Hrabka

Natočit hodinu a půl dlouhý film o chlápkovi, co je pohřben zaživa a myslet si, že už jen tento vcelku originální námět stačí k ohromení diváka? Ne ne ne. Já mám rád filmy s klaustrofobickými pocity, takový Pád do tmy je v tomto ohledu skvělý, ale Buried mě docela zklamal. Nevím, nějak mě prostě režisér nedokázal přesvědčit. Pár momentů bylo sice velice povedených, ale jinak jsem to Reynoldsovi moc nevěřil. Z tohoto námětu se dalo podle mě vytěžit víc. I když se "nonstop kamera v rakvi" může zdát jako prvek, který vyšvihne atmosféru ještě o něco výš, tak na mě to působilo spíše naopak a postupem času mi ani nepřišlo, že je vlastně úplně v háji. A navíc mě taky zklamal děj a všechno kolem toho jak se tam dostal, kdo ho tam dostal, proč se tam dostal... Přestože je to prvotřídní nápad a film natočený zhruba na dvou metrech krychlových je opravdu něco co tu ještě nebylo, tak si myslím, že zpracování mělo být lepší - poutavější a údernější. A to jim ještě odpustím pár hloupostí. 60% ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová