Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

cukorek

Kľudným a ústretovým spôsobom smerovali kroky J. Stathama k divákovi v tomto povoľnom, večernom, detektívnom príbehu, ktorý napriek svojej nenáročnosti ukázal, že aj takouto cestou sa dá celkom úspešne dojsť do cieľa. Vzhľadom na to, že na režisérskej stoličke sedel "akýsi" Elliott Lester dodržal pravidlá krimi žánru a obsadením Stathama, ktorý je známi tým, že takmer žiadnu ponuku neodmieta mi to celkom ulahodilo.50% ()

PetrPan

Stathamovo charisma a hlášky zdařile zakrývají středně tupý scénář tohoto jinak fádního thrilleru s ubohým záporákem. ()

nash.

Není to obvyklý příběh obyčejného poldy, který se při pronásledování megapadoucha vypne k památnému výkonu. Tady je to naopak. Ultradrsný hláškovač, který má všechno na háku jde po krku tuctovému afektovanému frajírkovi z ulice, který si jen tak střílí policajty. Prohozené klišé je dobrý nápad, sem tam ho podpoří slušná akce, sem tam hláška, britské klima filmu sedne, stejně jako Statham, kterému bych docela přál nějakou pořádnou a nezapomenutelnou sólovku. Jako nenáročná jednohubka na dlouhej večer je Blitz v pohodě. Ničím víc však není. ()

SeBig

Docela drsná kriminálka s ještě drsnějším Stathamem v roli policajta (něco jako drsný harry) který neustále hláškuje. Za toho taky dávám tu čtvrtou. Hudba tomu dodávala šmrnc a příběh byl spíš honička na vraha s dobrým spádem. Mě se to libilo když se dotoho děje vžijete tak vás to bude bavit :) ()

klerik

Ďalšia Jasonova super oldschoolovka. Scenár s viacerými postavami som plne zožral. Jednoduchá zápletka so zabijakom tak dostala na serióznosti. Aidan Gillen je záporák presne v štýle Michaela Wincotta (POLICAJT SO SAN FRANCISCA, AKO PAVÚK) a celkovo má film atmosféru doby, keď boli problémoví policajti typu Johna McClanea fakt v móde... ()

Chrustyn

Statham jako drsný polda se se svým standardním drsným ksichtem vydává do pochmurných londýnských ulic aby polapil vyšinutého vraha policistů. Silně nepovedený pokus o drsnou kriminálku, která není ani napínavá ani zajímavá a herci to v žádném případě nezachraňují. Možná právě naopak. ()

Flego

Hláškoidný Statham, dynamická hudba, priemerná zápletka, duchaplné vyvrcholenie... Thriller z londýnskych ulíc určite stojí za pozretie. Škoda, že len prefrčí hlavou a hotovo. V poslednom čase filmom, ktoré ťahá len Statham, chýba povestný krôčik, aby neboli len obyčajnou priemernou záležitosťou. ()

honajz

Britská oldschoolovka, která bohužel vypadá jako jeden rozvleklý díl nějakého TV seriálu nebo pokus o pilot, jenž tak nějak jede a jede, zvraty jsou podivné, jednání policie taky, o magorovi nemluvím. Prostě podivné. ()

SOLOM.

Tvrďák „Jásoň“ zase úřaduje, jak umí nejlépe a role tvrdého policajta co si ze zákona ani předpisů nic nedělá, mu sedla velmi dobře. Kudy chodí, tudy hláškuje, s ničím a nikým se nesere tak to mám rád. Jeho protivník je opět pěkně slizké hovado, co rád střílí a mlátí poldy do kebule, docela si tenhle parchant získal mé sympatie, rozhodně víc než černá fetka policajtka, nebo ty tři stopadesáti kilové mašiny tančící na parketě. Mrtvých tu klidně mohlo být více, prostoru i obětí tu bylo na to dost. Vidím to určitě na lepší průměr, závěr se mi taky vcelku líbil. 60% ()

Othello

Ježiši ono je to podle knížky. Nevím jestli je to mnou nebo samotným filmem, ale někdo z nás se nedokázal rozhodnout zdali to má být remake nebo parodie na Dirty Harryho, nešikovně zakomponovaná do současného Londýna. Má to často toho pouličního geista anglických předměstí, celou dobu se pohybujeme mezi zídkami, sociálními paneláky, polomafiánskými obchůdky a tak, ale hlavně to očividně netočil úplný debil, protože v mnoha scénách tam jde vidět jasné překročení zadání "natočte debilní detektivku se Stathamem". Jmenovitě například vražda Robertsona je slušně za čárou. Bohužel samotný Statham tu stojí v roli srandovní karikatury, která stále neumí používat počítač a ač na něj neustále řvou nadřízení ať se drží zkrátka, on je vždycky vyfakuje a dělá si věci po svym. A nedá se mu bohužel uvěřit cokoli jiného než, že v přímym souboji by mi asi rozbil držku. Jak se na týhle párty objevila odtržená, na celé story nezávislá linie s padlou policistkou už je jen takovou řečnickou otázkou. ()

ARI50

Znám Jasona i z lepších stránek a tohle podle mně bylo hodně niž ale co už každý film přece není vydařený a podle vašich představ. Podle mně takový slabší thriller v podáni Jasona postrádal jsem jakoukoli akci a nádech celého příběhu ale zas až tak k zahození to nebudu dávat. ()

becki_tu

Takhle máme rádi Jasona. Naštvanýho, akčního a hláškujícího. Bohužel samotný film nic moc víc nenabízí a ač se snaží Jason co mu jeho bicepsy stačí, ke kulervoucí kriminálce to má pořád daleko. 50% ()

JASON_X

Na stathamovku překvapivě kvalitní práce. Scénář není přímočarý a slaboduchý jako obvykle, ale naopak členitý a dobře vypointovaný, se spoustou zajímavých a výrazných postav, které jednomu přirostou k srdci až natolik, že by si přál hned vidět pokračování. Jediná slabá postava je - světe div se - Statham. Statham jakoby parodující sám sebe, Statham úporně hláškující, Statham klišovitý a předvídatelný. Chápu že jeho fanoušci mají přesně tohle rádi, ale mě tyhle Stathamovy figury moc neba, to už mám radši třeba Seagala v seagalovkách. Kdyby scénárista místo pro Stahama napsal roli pro nějakého bezejmenného poldu, byla by to vysoce nadprůměrná kriminálka. Takhle je to "jen" vysoce nadprůměrná stathamovka... která se mi přiznávám hodně líbila. ()

Morholt

Že hraje Statham pořád stejně a pořád to samý? No a co? Dyť právě proto na něj koukáme ne? Jason je jedinej pevnej bod v rozbouřenym moři filmovýho průmyslu a jako snad nikdy ani tady mě nezklamal. 65% ()

6thSun

Zkraje to má slušný koule, kteréžto se postupem času scvrkávají a scvrkávají, až se scvrknout do rozbředlého čehosi, na co opravdu není dvakrát zajímavý pohled. 55% ()

Lacike

Drsná kriminálka okorenená suchým britským humorom. Stathamova postava mi tu pripomína Eastwoodovho Drsného Harry. Drsniak, ktorého metódy už dávno vyšli z módy. Parťáka mu tu hrá elegantná bukvica Paddy Considine a je veľká škoda, že majú tak málo spoločných scén, lebo charizma medzi nimi je dokonalá a ich doberanie sa hravo strčí do vrecka nasilu hláškujúcich Hobbsa a Shawa. Akčných scén v ktorých ba sa mohol Statham predviesť tu veľa ie je, ale rozhodne mi to nevadí. Je to hlavne kriminálka a nie akčniak. A tie 2 bitky sú prehľadné a hlavne poriadne brutálne. Celkovo je to dosť brutálny film a záporák Aidan Gillen, ktorý je jak besný pes utrhnutý z reťaze sa s nikým neserie. Na jednej strane je to taký debilko, ktorý ma neskutočne sral a na druhej strane som sa celý čas tešil jak mu to spočítajú. No a finále rozhodne nesklamalo. Vo vedlajších úlohách sa objavilo pár ďalších hviezd, ktoré som si všimol až teraz. Trochu zbytočný Luke Evans alebo Mark Rylance. Celkovo mi ten mix humoru, drsnej kriminálky a občasnej akcie pripomenul film The Guard v ktorom sa tiež ústredné duo dokonale doberalo. Filmu dávam iba 3 hviezdičky, ale zato fakt dosť silné. Napriek krátkej stopáži tempo filmu nejak drhne. Chcelo by to viac humoru, alebo napínavejších scén. Proste niečo čo by film urobilo výnimočnejším. Napriek nedostatkom som ale relatívne spokojný. P.S: ten faux pas so zbraňou vo finále je fakt nepochopiteľný. 6/10. ()

Hwaelos

Tohle Jasonovi nerad dělám, ale půl druhé hodiny filmové lobotomie občas způsobí, že ani nevíte, na co klikáte... ()

Terva

CITÁT - Když už se rozhodnete prát, vemte si pořádnou zbraň...... Vypadá to na dost brutální a krvavý snímek. A jak tak poslouchám, nebude chybět ani ironický a krutý humor. DIALOG : ANTHONY - Vy si to nebudete zapisovat ? BRANT (Jason Statham) - Vypadám snad, že mám tušku ?......... Slušný kriminální snímek, kde sice chybí akce, ale vůbec to nevadí. Přítomnost Jasona Stathama je dobrý a povedený tah od tvůrců. Myslím, že každý čekal tak trochu něco jiných, ale tohle je prostě dobrý. CITÁT - Ještě se uvidíme........... Povedený hudební doprovod, který zvláště ke konci příběhu podpoří napětí. CITÁT - Myslím, že tenhle případ zůstane nevyřešen.......... Film je natočen podle stejnojmenného románu Kena Bruena. ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu