Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

pipapaja

Bylo pár momentů, kdy jsem se smál, až se za břicho popadal bohužel těchto momentů, bylo opravdu pár jinak většina filmu, je šedivá a nudná. Bohužel potenciál komika Zacha Galifianakisho v tomto filmu nebyl tak využit jako například v pařbě ve Vegas a Robert Downey Junior hraje takovou postavu, která neurazí ale bohužel ani ničím nezaujme. Typická tuctová komedie, která upadne v zapomnění. ()

divak84

nic nového nepřinášející upgrade road tripu ve dvou. Pro mě osobně maximálně nesympatická dvojice, v nichž jednoho totalně nesnáším a druheho beru jako neherce, který profituje z toho, že 98% diváků na světě tvoří hloupé stado, které se směje tupému humoru. Galif...něco něco prostě přehrává, není to podle mě žádný komik a už vubec ne herec. Komedie, která se točí v bludném kruhu marnosti "sem na tebe nasranej - zmlatím tě - omluvím se ti - a zase sme kamoši"... nuda, která utíká pomalu, ale nechci být totálně chladný kritik. určitě tam pár prvků k zasmání pro obecné publikum je, ovšem tenhle film je ryze pro fanoušky teto dvojice. Nevím co Todda Phillipse vedlo k tak razatnímu skoku o několik úrovní níž a spolupracovat opět s rádoby hercem. ()

Hanys_

Po minulém "spálení" s Hangover jsem tentokrát neměl příliš velká očekávání a to se nakonec i vyplatilo, protože jsem dostal nezávadnou jednohubku s klasickým Zachem NikdyNevyslovímTvéJméno a v rámci možností snesitelným Downeym, (jehož parketa je ale prostě někde jinde)...5,5/10 ()

dopita

Příběh je jednoduchej: Peter (Robert Downey Jr.) nemá peníze ani doklady a musí se dostat přes půlku spojených států za rodící manželkou a Ethan (Zach Galifianakis) se nabídne, že ho tam odveze. Peter je upjatej, zatímco Ethan je bohém. Já bych přímo řekl hovado a imbecil kolosálních rozměrů. S někým takovým přijít do styku, tak ho do hodiny umlátím kladivem, nebo čímkoli co by bylo po ruce. Celý film je postavený na těchto dvou postavách a všichni ostatní i docela známí herci (Jamie Foxx, Juliette Lewisová) se filmem jen mihnou. Po celý film Peter (a spolu s ním i divák) nepřestává vycházet z údivu, jakej je Ethan idiot a jak posere vše, na co chmátne. Docela zábavná, i když pořád jen průměrná komedie, u které se divák párkrát zasměje a která docela svižně odsejpá. Nic víc od toho nikdo čekat nemůže. ()

enyama

Velmi zdařilá komedie, která nám zpříjemnila večerní balkónovou párty:-) Vtipné, milé, akční a napínavé, co víc si přát a kombinace Downey a Galifianakis - no skvělá volba. Divím se, že to Downey přežil, já ho asi zazdila!:-D Na druhou stranu je jasné, že si Galifianakisovu postavu buď zamilujete nebo ji odepíšete. Já si ji přes všechny své námitky docela oblíbila:-D ()

alouch

To, že Robert Downey Jr. zahraje perfektně všechny Sherlocky, Iron many, to mě nepřekvapuje. Ale že z šablonovité, sentimentální americké slátaniny všeho možného udělá celkem dobrou zábavu, to jsem fakt nečekala. Po tomhle snímku je pro mě opravdu Pan herec. ()

1860

Něčím tahle komedie opravdu překvapila a byla dost zábavná, ale některé nechutnosti, které jsou se Zachem spjaty, ji táhly dolů, jako kotva přivázaná k noze.. ()

tom.nosek

Podstatně horší alternativa k The Hangover. Celý film stojí čistě na výstřednostech Zacha Galifianakise, který hraje po sto padesáté tu na chlup stejnou postavu. Robert Downey Jr. má také takovou svou typickou roli, každopádně netuším, co ho přimělo, aby v něčem tak slabém hrál. Malé, bezvýznamné plus ode mě film dostává za vedlejší role/camea Michelle Monaghan, Jamieho Foxxe a herců z Two and a Half Men. ()

Ondis

Moc jsem se těšil po dlouhé době do kina a od této komedie jsem čekal pohodičku... Neuvěřitelnej nářez, jízda jízda!!! :-D V kinosále snad neutichl ani na minutu smích a ja se snad 15 minut v kuse svíjel v křeči. Bravo kluci - Zachu i Robetre! Bože dej, ať Galifianakis nadále spolupracuje s režisérem Phillipsem...na vás bych koukal furt! :-) ()

shimpy(CZ)

Velmi osvěžující a vtipnými gagy naplněná komedie s velice sympatickou dvojicí, baví vás je sledovat. Většina filmu je založená na dialogy právě mezi dvěma protagonisty, a ti jsou skvěle sehraní. Nekoná se trhání bránice jako při Pařbě ve Vegas, ale i tak slušné. ()

Kejt.lin

Nebejt Downeyho tak moje hodnocení zní: odpad ! .. panebože, vždyť je to totální blbost :D .. byly sice chvilky kdy jsem se usmála, ale spíš nad hloupostí toho zvláštního týpka ...nebo nad hloupostí samotného filmu? nevím, ale každopádně je to další důvod proč se hodnocení pohybuje na jedné hvězdičce..film postrádá nápad, originalitu, děj, něco co by vás upoutalo, prostě nemá nic co dělá film dobrým filmem.. ()

DannyBoy80

Bavil jsem se celkem to jo, ale muj pocit je, že to je strašně neoriginální. Takových filmů bylo. Průměr co se týče ztřeštěných komedií. ()

tokyno

Ale jo, bavil jsem se. Pro srovnání - Pařba ve vegas pro mě byla o hvězdičku lepší. Ale humor, kterej předvádí Zach Galifianakis mě dokáže pokaždý totálně rozsekat! Jo a docela mě mrzí ta mini role Jamieho Foxxe. ()

iampatrik

Po vzoru Hangover strašně ujeté (což ani nevadí) a přehnané, což už se přehlédnout nedá. Když to tak nějak shrnu, tak vlastně všechny "zákonitosti života, lidí, zákona.." ustupují ústřední dvojici. Na druhou stranu jsou však scény poměrně rozumně vtipné a začínám mít slabost pro skvělého a sympatického Zacha Galifianakise. ()

Rendiss

Zach to celou dobu neskutečně zabíjí, ten člověk co dokáže, někdy mi až zůstává rozum stát. Z bručouna Downeyho udělá nic netušícího chlápka, kterej sedí zkouřenej v autě na mexických hranicích, vysvobodí ho ze zajetí a nakonec ho dostane, tak, kde chce Downey celou dobu být. Pravda, nebát Zacha, tak se nic z toho nestalo, ale stalo se, a byla to neskutečná palba. ()

santiamén

68% ... Za sexy agresivního a ironického Roberta (geniální, jako vždy), za roztomile nesnesitelného Zacha, akčně bláznivý děj a pár výborných vtipů. Ovšem Pařba ve Vegas to není, možná se měl Todd Phillips zaměřit jen na jednu rovinu, tragikomedie se málokdy povedou vyváženě. A některé vtipy si mohl odpustit (nejlépe zbavit se čokla, fuj!). ()

Harapes

Slušná komedie,ale mnoho gagů mohlo býti lepšími a tím lepší i řáchanda.Takhle se film řadí jen do další škatulky filmů,co už jsme ty nápady někde viděly.Bohužel. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)