Na doraz

Nadoraz

Deadline

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2010, 91 min

A zase se k nám vrací skvělý komik Zach Galigianakis a zase je vybaven kopou skvělých hlášek a vtípků. On to semnou prostě umí a pro road movie je tou nejlepší volbou. Nemohu si ale zase odpustit porovnání s Pařbou ve Vegas, která nasadila laťku opravdu vysoko. A ač má Na doraz nejednu briliantí scénu, na Pařbu prostě nemá. Je to 4,5*.(24.5.2011)

Koukatelná jednorázovka, která splácala do guláše až přehnaně přiblblého hrdinu, fekální humor a drsné scénky, z nichž se některé celkem povedly. Yep, Downeyho podpásovka malýmu bastardovi mi udělala radost, obdobné tendence ve mně vyvolával Ethan Tremblay až do závěrečných titulí. S tím týpkem může doopravdy sympatizovat snad fakt jen retard, nebo vyhulenec (ale věřím, že se i vyjímky najdou). Ubrat trošku na přehnanostech (a že tenhle film je přeháňka v jednom kuse) a udělat z Tremblaye blázna v míře né nepodobné Billu Murraymu v A co Bob?, mohlo to dopadnout lépe. PS: Nejvíc mě ale rozčilovalo to psisko. 60%(15.12.2012)

Narovinu ? Čekal jsem pravděpodobně něco jiného... Opravdový nářez ve stylu Pařby ve Vegas, ale dostal jsem až nečekané množství scén, hrajících na vážnou notu. Neříkám, že je to špatně, ovšem mám dojem, že kdyby se Phillips vydal jen jedním směrem (ať už dramatu, nebo komedie), vyšel by pro diváka mnohem stravitelnější výsledek. Hrát hl. role kdokoli jiný, nešel bych nad 3*, ale pro Downeyho a Galifianakise mám obrovskou slabost, takže nemůžu jinak 70%.(12.12.2010)

Ten film trpí klasickým neduhem nových amerických komedií. I Due Date působí, jako kdyby jeho scénář vznikal ještě během natáčení, někde mezi Dallasem a Grand Canyonem. Film tak ve výsledku připomíná surovou hmotu, kterou nestihl opracovat ani scénárista, ani režisér a ani dramaturg, ale producenti ji již posílali do kin. Chybí tomu kontinuita, návaznost a nakonec to graduje do ztracena (výlet k mexickým hranicím jde zcela mimo mě). Snímek navíc ve finále přiváží i pachuť z toho, že tvůrci měli sakra málo střelného hláškovacího prachu na stominutovou komedii. A ten prach vystříleli sakra rychle... Zach Galifianakis se (zatím) neokoukal a (zatím) neleze na nervy, jeho postava pak doslova žadoní o vlastní spin-off (Aldous Snow pro rok 2010?), Robert Downey junior potom sice potvrzuje status lídra hollywoodské ligy, v roli Petera ale trochu tápe a nepropůjčuje ji skoro žádnou osobitost. Na doraz na oraz funguje. Jen ta křivka zábavnosti padala hodně hluboko a pak se do výšin vracela jen sporadicky. Jedem dál... 60%(14.12.2010)

Zabil bych ho. Já bych ho asi zabil. Vážně přijemná komedie a kupodivu to celé funguje hlavně díky chemii mezi Downeym a Galifianakisem. Downey je tradičně skvělý, s perfektním bonmotem na jazyku každou druhou minutu, zatímco ten druhý je naprostý debil, hnusácký prasák a má masturbujícího psa. Todd Phillips na tomhle kontrastu doslova staví a háže dvojci do situací, které diváka napadají jen v těch nejhorších snech. Občas to už ale malinko přehnal, možná proto to není na plný. Každopádně jsem se výborně bavil a zasmál se jako už dlouho ne. Tati, byl jsi skoro jako můj otec...(11.2.2011)

• - V jedné scéně hovoří Ethan (Zach Galifianakis) o své internetové stránce, která ve skutečnosti vážně existuje: itsrainingtwoandahalfmen.com. (Linkyc)

• - Tesne predtým ako Peter (Robert Downey Jr.) a Ethanem (Zach Galifianakis) havarujú, je Peterovo sedadlo v polohe na ležato, ale v zábere po havárií je už v klasickej polohe. (marciano)

• - Na první společnou schůzku, která se konala v Robertově domě, přijel Zach na kole, takže byl celý upocený. Navíc si hned začal z Roberta utahovat. Ten ho tedy od začátku neměl příliš v lásce. (movieband)