Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

LadyVader

Film co rozhodně neurazí (pokud nejste válečnej veterán na vozíčku :D). Rozhodně jsem na něj koukala s jistou škodolibou radostí, pač vidět Roberta jak mu tečou nervy z naprostýho magora Galifianakise bylo fakt kouzelný :D. Body plus za nářez teleskopem :))) (achjo, já jsem fakt škodolibá :)) 75% ()

Bazi

Ani slavné jméno nezachránilo tento podpůrměrný film. Snad možná jen scéna se psem provozujícím autoerotiku... ()

Seti

Rozhodně slabší než Pařba ve Vegas, ale pořád jsem se slušně bavil. Souhlasím, že film působí dost nevyváženě a výborné scény a vtípky střídají ty mimózní. Duo Downey - Galifianakis ovšem šlape víc než solidně. Docela mě překvapilo, jak se Phillipsovi podařilo zapracovat i silnější scény, které fungovaly naprosto přirozeně. Due Date je takový mezičlánek, který obstojně krátí čekání na druhý Hangover. Ovšem běda, jestli ho Phillips posere...tak všechna shovívavost končí. ()

BlackTom

Hangover po druhé. Naozaj, nič výnimočné sa nekoná. Jedine ak sa vám páči (mne sa teda páčil) fuckujúci a nepríjemný Robert Downey Jr., pretože práve on sa stal kráľom plátna. Ten tučný Grék mal väčšie čaro vo vyššie uvedenom filme, kde síce hovoril menej, no všetko čo povedal bola perla. Tu to na mňa bolo príliš. Niektoré scény sa hodia totiž skôr do filmov bratov Farrellyovcov (masturbujúci pes, inhalovanie trávy) ako do naoko serióznej komédie. Schéma je rovnaká ako v Hangover - hrdina sa musí dostať čo najskôr k svojej manželke. No áno, vtipné to bolo. Ale opakovaný vtip už stráca svoje čaro. Napriek tomu, **** si zaslúži. ()

DavidS.

Čemu jsem se měl zasmát? Psí masturbaci nebo nasranému vozíčkáři? Čím jsem se měl dojmout? Vyprávěním o tom, že někoho opustil v dětství otec? Prostě jen nudná cesta pana slušňáka a jednoho individua...Žádná originalita, nic opravdu nadoraz, ale zato celou dobu primitivní...A nechápu ten všeobecný povyk ohledně "komediálního" talentu Zacha Galifianakise... ()

darwin

Čekal jsem docela slušnou komedii, protože přesně takové Todd Phillips kdysi točil. Bohužel jsem dost zklamán. Film je nudný a až na pár vtipných scének také nezábavný. Ústřední dvojice je jako WTF?!, Downey je nepříjemný a Galifianakis otravný. Tvůrci těžce přestřelili. ()

Torimmer

Tyhle komedie jsou super. Tenhle typ humoru, plno bláznivých událostí, postavy přitom reagují celkem realisticky a přesvědčivě (což už bylo možné vidět v Hangoveru), pokud ovšem postava není nějaký magor (jako v případě Hangoveru, tak v tomto filmu je to bláznivý Galifianakis). Člověka už toho tolik nepřekvapí pokud viděl Phillipsův předchozí film Hangover. Já ho viděl a díky toho jsem se těšil na skvělý humor, který je podobný. Příběh zas není tolik odlišný od toho v Pařbě ve Vegas (hrdinové musí něco stihnout). A přijde mi, že tvůrci z toho ještě mohli udělat větší bláznivost, ale ještě v mezích komedie a ne parodie. Takhle to ke konci ztrácí dech. Nevadí, bavil jsem se skvěle a dokonce se tu celkem povedly vážnější scény. Vynervovaný R. Downey Jr. a blbeček Z. Galifianakis (zas tak velký blbec jako v Hangoveru tu ale není) byli senzační a utvořili zábavné duo. Příště více nápadů a taky by se to mohlo obejít bez Galifianakise. Ovšem je to paráda a těším se na další Phillipsovu komediální perlu. ()

Herráček

Phillipsův styl mi asi opravdu nemáco nabídnout. Pařbě ve Vegas jsem se radši vyhnul velkým obloukem, humor Due Date mi dost nesedl... Downey Jr. má roli psanou snad přímo pro sebe, jelikož ten jeho roztržitej styl naprosto zapadá... To však neznamená, že to jinak nebyla naprostá kravina, s příměsí nadsazené absurdity, místa fekálního humoru a tak dál... Božíčku... ()

Spike23

Za poslední dobu jedna z nejlepších road komedíí s hlavním duem, které snad nemá vůbec nic společného. Hned, jak jsem v traileru spatřil toho zarostlého týpka z Hangover, už mi bylo hned jasné, že se hodnocení pod průměr ani náhodou nedostane. Právě naopak, nevím o nikom jiném, kdo by tak perfektně zvládl jeho roli, takže klobouk dolu. Jinak samé originální, vtipné situace a hlášky. Skvěle jsem se bavil ()

Nassau

V podstatě stejný jako Pařba ve Vegas, ale o něco horší. Downey i Galifianakis jsou skvělí, ale film působí lehce nedotaženě a příliš se na mé gusto snaží "navázat" na Pařbu. Výsledkem je solidní road movie, která párkrát bránici přeci jenom polechtá. ()

Devadesát Dva

-proč máš pozůstatky svýho táty v plechovce od kávy? -protože je mrtvej, Pete! Galifianakis je génius, o čemž se utrvzuju stále víc a víc... a stačí mu tak málo. podle mě s ním nastupuje nová generace humoru. taková nepopsatelná. a je až podivuhodný, že se sešel právě s Downeym, kterej je hned na druhým místě za ním... a hlavně proto je podle mě škoda, že Downey se (kupodivu) drží tak při zemi a stejně jako všechny ostatní složky filmu, s vyjímkou Zacha se jede jen na půl plynu. Phillipse chválím, jakým způsobem vždycky zdevastuje hlavní hrdiny svých filmů. po dlouhé době film, u kterýho jsem si musel zacpávat pusu, jak jsem se některým hláškám tlemil. jedna ze situací, co mě zkrátka skoro zabíjí je, když Zach Galifianakis stojí nad Grand Canyonem s plechovkou od kávy, v níž má popel svého otce a řekne: -Tati, byl jsi pro mě jako otec. - to je na Oscara. ()

Pollock

Celá komedie visí na Zachu Galifianakisovi a na jeho nechutnostech a prasárnách, s kterými se musí vyrovnávat "tvrďák" Robert Downey Jr. Párkrát jsem se zasmál (jednou opravdu hodně, to když se zastavili na kafe u dlouholetého kamaráda), ale jinak již mockrát obehrané scény, se psem, trávou apod. Když přetrpíte začátek a nechutnosti, tak se to vcelku dá. ()

Mistickzz

No čakal som čo sa z tohto filmu vykluje, a myslím, že sa podarilo. Ide o vtipnú, inteligentnú a pohodovú road movie s výbornou dvojicou Downey jr. a Galifianakis. Aj minutáž je v pohode, ani dlhé ani krátke na túto tému. 77% ()

sidny

Ze začátku to nebylo nic extra. Ale od scény kdy objevili v autě zbraň až do konce to bylo skvělé. A vzhledem k tomu, že jsem velký fanda bláznivě trhlých komedií, určitě musím dát čtyři hvězdy. A Zach se v tomto filmu opravdu skvěle rozjel a stále mě mile překvapoval. Celkový děj byl dobrý, ale to jak se oba k sobě chovali, byl perfektní příklad. Že i ti nejrozdílnější lidé si po delší době mohou začít rozumnět a být si navzájem prospěšný, ikdyž je jasné že sem tam vznikne nějaká ta malá neshoda. ()

Ragdoll

První věc, co napadne všechny, kdo film viděli, je remake Pařby ve Vegas s (ne)úplně jinými herci a odlišným příběhem, avšak jinak se všichni spokojíme s definicí úspěšná kopie celé pointy komediálního snímku, všech vtipných situací a dobrého konce, ale stále jen obyčejná kopie a i když u tohoto žánru je těžké vymýšlet něco nového, opakovaný vtip není vtipem. Pobavil jsem se, pravda, hodina a půl uběhla velmi svižně, také pravda. Ale to napodobování nerad vidím a zde to opravdu bolelo. 50%. ()

velkyvezir

Galifianakis sice hraje téhož dementa jako v Pařbě v Las Vegas, ale přesto on i Downey ve dvojici celý film utáhnout. Vystřihnout scénu s Mexikem a dal bych pět hvězd. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)