vyfuk

The Game, Hra - Film Davida Finchera a Michaela Douglase v hlavní roli mě utvrdil v tom, že Fincher točí takové zamotané mysteriozní thrillery. Klub rváčů mi přišel zklamáním, ale tady už jsem si to tuto "Fincherovost" zvykl. Hra promyšlená do posledního detailu mi řádně zamotala hlavu a šokovala. Toto je snímek Davida Finchera, na který se nezapomíná. Nyní jsem našel bližší a specifistější cestu k Fincherově mysli a dovednosti režie. Mám ze všeho velmi dobrý pocit. ()

TheRoller

"Tisíc dolárov v ťahu." - "Máte topánky za tisíc dolárov?" - "Jednu." Každý režisér má film, ktorý presne vystihuje a ukazuje, aký zručný je vo svojom obore. Nemusí to byť jeho najlepší film - je to proste film, z ktorého najviac vyžarujú režisérove charakteristické črty. Hra je pre mňa takýmto Fincherovým filmom. Pomaly rozbiehajúci, nikam neponáhľajúci sa thriller, ktorý nemá za potreby stavať hlavný bod na prvé miesto hneď od začiatku. Všetko má svoj čas a svoje miesto. To, ako sa Fincher dokáže pohrať s divákom v priebehu vyše dvoch hodín, je miestami neuveriteľnejšie ako samotný dej. Všetky tie pomaly hromadiace sa kúsky skladačky sa odpálili od časti s Zürichšskou bankou - v tom momente mi padla sánka a prakticky sa nezatvorila až do momentu tesne pred koncom. Od tohto okamihu som zároveň mal stále pocit, že to už konečne chápem a prišiel som na to. Nechápal som to a neprišiel som na to. A keď som už konečne pravdu odhalil, tak som sa opäť mýlil. A v tom sa, paradoxne, skrýva aj dôvod, prečo tomuto inak bezchybnému filmu nemôžem dať plný počet. Všetkého veľa škodí a tak to bolo aj s týmito zvratmi - ak by Michael na konci dopadol "na tvrdo" a tým by to skončilo, išlo by o jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl (dokonca horúci kandidát do TOP 10). Prenesene by sa to dalo prirovnať k filmu Hmla, ktorý je presným opakom Hry - celý dej je slabý až trápny, ale záver je tak silný, že celkový dojem je proste ohromný. Hra má naopak dej veľmi silný a jediné čo potreboval, bol záver Hmly - šokujúce, svojim spôsobom podobné zakončenie, ktoré by nenechalo nikoho chladným a nikto by na to len tak ľahko nezabudol. Ďalším (niekto by povedal happyendovým) "twistom" sa však z môjho pohľadu toho dosť pokazilo - atmosféra, no hlavne spomínaný celkový dojem z filmu. Okrem majstrovskej práci Finchera treba vyzdvihnúť kvalitný scenár a výborné obsadenie (Douglasov zatiaľ najlepší výkon, aký som videl). Až ľutujem, že som film nevypol s tou neskutočnou emóciou (ktorá bola vzápätí ušliapaná pokračovaním filmu) v okamihu, keď Michael urobil na streche/ zo strechy bum, a nežil si síce v klamstve, ale totálne spokojný. 85% ()

ghatos

Cesta do svého nitra, jako pád do propasti beznaděje. Sebepoznání-paranoia v předem prohrané bitvě, přesto je někdy možné vyhrát...vyhrát své vlastní já. 94%. ()

Autogram

Samozrejme, na druhýkrát sa zážitok nevyrovná prvému sledovaniu filmu s týmto druhom prekvapujúceho záveru. Hodnotím preto prvý zážitok, ktorý si vybavujem aj po dlhých rokoch. Aj na druhý alebo tretíkrát sa film dá vychutnať a sledovať všetky detaily, s ktorými sa tvorcovia pekne pohrali. Prečo sa niektoré veci dejú akurát tak, niekedy zvláštne, to sa dá pochopiť až pri znalosti celého záveru, ktorý je úžasný. ()

m.a.t.o.

„Práve som prišiel o tisíc dolárov." – „Vaše topánky stáli tisíc dolárov?" – „Iba tá jedna." Strašne hlúpy a naivný film, ktorý by možno nebol až taký hlúpy, ak by skončil inak. Hra sa tvári ako torta, ale pritom je to iba navoňané hovno. 40 % ()

mirec88

Teda, takú hru by som si nikdy nechcel zahrať. Fakt silné kafe. A ten koniec, som zíral s otvorenou hubou, čo to zase Fincher s nami dokázal. Parádička... ()

Death

Napoprve jsem dal 4*, protoze jsem byl trochu zmateny-hlavne z toho konce. Napodruhe je uz situace zcela odlisna a je to jasnych pet. Fincher opet rozjel psycharnu prvniho kalibru. Od zacatku az do konce(skoro) sem citil neprijemne mrazeni, zkratka atmosfera husta, ze by se dala krajet. Navic sem se napodruhe i vice soustredil na hudbu a nutno dodat, ze je vynikajici. Co se tyka zaveru, nekdo ho vychvaluje a nekdo zatracuje. Ja ho jednoznacne chvalim, hlavne kvuli vysokemu stupni originality(v dnesnich filmech spise vyjimecna vec). Drobne vytky bych mel jen k tomu, ze nektere sceny jsou ve zpetnem pohledu dost vykonstruovane a tezko proveditelne. Clovek si zkratka nesmi rikat a co by udelali, kdyby to Dougles udelal jinak(proste mam pocit, ze to neslo dopredu naplanovat.) To vsak nic nemeni na tom, ze se na film dobre kouka i po nekolikerem opakovani a ze se pokazde jedna o vyjimecny zazitek. ()

Almásy

az po 110. minutu to bol asi najnapinavejsi a ktovie ci nie aj najlepsi film svojho zanru. avsak zaver vsetko to napatie dokonale znasilnil, znicil, potopil... michael douglas tu predvadza jeden zo svojich najlepsich vykonov a je fakt skoda ze to fincher dodrbal takym happyendom. ()

Specs

Hlášky: Conrad: - "Pro tebe." Nicholas Van Orton: - "To jsi nemusel." Conrad: - "Co můžeš dát človeku, který má... všechno?" Nicholas Van Orton: - " 'Celoplošné rekreační služby'. Golfové hole už mám." Conrad: - "Zavolej tam." Nicholas Van Orton: - "Proč?" Conrad: - "Změní ti život na zábavu." Nicholas Van Orton: - "Na zábavu?" Conrad: - "Vždyť víš. Viděl jsi už lidi bavit se." & Nicholas Van Orton: - "Tak dobře, nadzvihnu vás." Christine: - "Můžete jít první, prosím?" Nicholas Van Orton: - "Toto není pokus o galantnost. Pokud vás nenadzvihnu, jak se dostanete nahoru?" Christine: - "Můžete mě vytáhnout." Nicholas Van Orton: - "Takhle je to jednodušší." Christine: - "Ne." Nicholas Van Orton: - "Prosím..." Christine: - "Nenosím spodní prádlo. Ok? A je to venku." Nicholas Van Orton: - "Ou, dobře." & (Pes sebral Nicholasovi botu.) Nicholas Van Orton: - "Tak to bylo tisíc dolarů." Christine: - "Vaše boty stály tisíc dolarů?" Nicholas Van Orton: - "Jedna stála." ()

jefff

Jedno z nedoceněných veledíl, které bravurně zrežíroval David Fincher. Hra však stojí ve stínu autorových kvalitnějších snímků, jako je SEDM či Klub rváčů, což je možná ten důvod proč se Hra více neproslavila. Mě osobně Hra nadchla a její rozuzlení je fantastické a nemohlo vzniknout v jiné hlavě než u mistra Finchera. Po celou dobu filmu se od obrazovky nedá odtrhnout, a to i přes to, že má film více než dvě hodiny. ()

sellsakul

David Fincher je pán režisér s veľkým P. Pri jeho filmoch sa človek cíti totálne zmätený a nevie, čo má čakať ďalej. HRA nie je výnimkou. Perfektný film napínavý až do posledných sekúnd a ten záver je "fantázia v pohybe." Čo by som filmu vytkol? No asi iba jedniné a to, že netrval aspoň 4 hodiny :-) 95% ()

rubik1

Celkom príjemná odreagovačka ale potom čo mi kamarát o tomto filme hovoril že je namakaný a má úžasnú pointu, čakal som možno čosi iné. Práve tým vyvrcholením som bol málinko sklamaný, takže práve kvôli tomu dávam "len" 4*. Inak herecký výkon M. Douglasa bol úžasný a naozaj tento film potiahol. Atmosféra bola tiež strhujúca len ako som už spomenul - ten koniec..... ()

Vojtiin

Už to opravdu skončilo? A nebo Hra ještě pokračuje?! Néé, tak tenhle film mě vážně dostal. Ještě teďkon sem z toho trochu zmatenej... ()

manonfire

Od Finchera jsem čekal zvláštní a atmosférický film a to se povedlo. Co jsem ovšem od tohoto řemeslníka nečekal, byl fakt že zrovna on nebude vědět kdy přestat tlačit na pilu. Postupná rezolutní ztráta oficiální existence Nicholase Van Ortena, návaznost a vršení se všech těch schizopříhod...to vše bylo velmi zdařilé, Fincher však měl mít nicméně celou dobu na paměti, že má Nicholase sice nechat prožíval hotové peklo a unikat smrti na poslední chvíli, ovšem nepřipustil momenty, kdy mu ta smrt skutečně hrozí a on přežil jen díky náhodě a nikoli kvůli pečlivému aranžmá společnosti CRS. To se však občas neuhlídalo a v až absurdno se projevilo v hloupé rozzuzlení s pádem skrz prosklený strop. Tvůrci tím udělali ze zajímavého počinu, byť v dílčích scénách výborného, další spektákl, který si prostě určité nabubřelé extrémy nedokázal odpustit. 60% ()

Vercinix

Bylo to celé trochu předvídatelné, ale rozhodně tento senímek udrží člověka stejně celou dobu v pochybnostech a mírném napětí. Na mnoho lidí to dle komentářů působilo jako velké drama, na mě spíše jako drama menší - což mě mrzí, ale filmu to příliš na kvalitě neubralo. A jestli bych zvažoval pátou *, tak jedině za Michaela Douglase, který asi prostě špatně zahrát neumí a velmi často se mu vede zahrát skvěle. Není divu že má za manželku takovu kočku :) ()

standsiller

Keď som to celé dopozeral padla mi sánka. Nie však preto že som bol ohúrený, no preto , že som bol extrémne sklamaný. Práca s napätím a celé až "adventúrové" dejstvo spadne do takýchto plytkých vôd ? Defekty na scenári a mnou nie príliš obľúbené pištoľné scény by boli zanedbateľné pokiaľ by bol iný koniec. Pripadalo mi to totiž, akoby sa Fincher rozhodol že sa pohrá s atmosférou a príliš sa mu nechcelo zamýšľať nad tým, aké to bude dejovo. Nápad mi totiž príde akoby zobral od prvého pomäteného scenáristu na ulici. Tento ho nemusel ani opíjať suchým rožkom , pretože skutočne to smrdí len tým, že "poďme sa hrať." Nuž ale takáto nákladná a navyše zle zakončená hra rozplače filmárske duše nejedného Fincherovho fanúšika. Slabý nadpriemer. ()

voleman

Velmi zajímaví a originální thriller. Skvělá tajemná a paranoidní atmosféra, která filmu neskutečně pomáhá k jeho dokonalosti. V tomhle filmu ale rozhodně nechybí ani bezchybně propracovaný scénář, skvělí herci a výborná režie na což jsem ale u Finchera zvyklí. Výborné zakončení filmu jen potvrzuje to, že si tenhle film určitě zaslouží 5*. ()

tommmy89

Fakt málokedy natrafím na niečo tak zaujímavé ako bol tento film. Je to niečo výnimočné, keď režisér i scenárista dokážu skĺbiť dokopy zmyselný film, ktorý dokáže diváka upútať a zároveň ponúknuť taký materiál na ktorý sa dá pozerať nepretržite bez pauzy ako v kine. :) Jednoducho klobúk dole. P.S.: Koniec bol super. 4* ()