serger

Jednoduchý, ale skvělý nápad. Neměl jsem filmu téměř co vytknout, nehrál si na nic, co není... prostě mysteriózní horor od začátku až do konce. K dokonalosti ale přece jen něco chybělo, takže čtyři hvězdičky. ()

Koři

Nuda k uzoufání, má to ubohejch 77 minut a přesto jsem to sledoval po tři večery, pěkně dávkovaný po 25-ti minutách. Na jeden zátah bych to nedal. Kdo to neviděl, a má v úmyslu to někdy zhlídnout, nechť laskavě nečte dál. Bude následovat menší spoiler. Při závěrečném "Odpouštím ti" jsem se málem poblil. ()

Han22

Pět lidí se ocitne náhodou v zaseklém výtahu, ke kterému se nemůže nikdo dostat. Atmosféra houstne a začne houstnout ještě více, když ve výtahu začne vypadávat světlo. Při každém takovém výpadku přibyde nová mrtvola. V druhém plánu se detektiv, ničený žalem nad ztrátou rodiny snaží odhalit co za tím je a my diváci hádáme, kdo je titulním ďáblem a vrahem. Líbilo se mi to takřka bez výhrad - napínavý, chytře vymyšlený nadpřirozený thriler s postupným odhalováním minulosti jednotlivých postav, finální twist byl brutální. Jediná výtka je k morálnímu vyústění SPOILER "přiznej se a bude ti odpuštěno" Horor roku 2010. ()

666Carnage

Výtah + pět lidí + hříchy = setkání s ďáblem. Film měl hlavu a patu. Občas mě štvalo jednání některých zúčastněných a taky herecké výkony trošku volali do nebes ale koukat se na to dalo. Vše bylo tak nějak propojené a ďábel měl nečekanou podobu. Takhle při neděli proč ne. 55% ()

WathanajX

Vlastně jsem od tohoto filmu na začátku nic extra neočekávala. Výtah, ďábel a pětice cizinců, nějak mi to úplně nedávalo smysl… Nakonec jsem ale byla vážně příjemně překvapena. Klady: Herecké obsazení úplně neohromí ale i tak jsem s ním byla spokojená. Opravdu moc se mi líbil nápad s výtahem, který zajišťoval tu správnou děsivou atmosféru. Začátek velmi slušný, člověk je v napětí a čeká co se stane a když ve výtahu zhasnou světla, začne i ta pravá porce vážně dobrého hororu. Atmosféra perfektně zvládnutá od počátečních titulků až po závěrečnou scénu. Příběh je hodně napínavý se zajímavými částmi informací o jednotlivých cestujících. Film se mi také dost zamlouval nejspíše proto, že jsem fanoušek detektivek a spojení detektivky a hororu se mi opravdu líbilo. Napětí, skvělá hororová atmosféra a dobrý soundtrack horor, jak má být. Zápory: Tak nějak jsem tušila, že i přes výborný začátek a skvělý děj bude závěru přeci jen něco scházet. Bohužel tomu tak opět bylo. Nedá se to nazvat úplnou pohromou, ale přeci jenom bohužel celá pointa filmu tak nějak vyšuměla skoro do ztracena a na závěr jsem si nebyla jistá, jestli jsem všechny souvislosti dobře pochopila. Hodnocení: (4*) za skvělou hororovou atmosféru, nápad a za herce ()

MareT.

Parádní, nenapádný, malý a hlavně na první pohled i jednoduchý horor (ale opravdu jenom na první) se právě katapultoval na jeden z nejzajímavějších a nejděsivějších filmů tohoto roku. O tom strašení to teda zase tak není, spíše se dostaví pocity jako úzkost, nervozita a napětí, což je vlastně ještě lepsí, než kdyby na nás každých 5 minut něco bafalo (pár krát se taky stane, ale většinou to není samoúčelné). Dějová linie je nabitá k prasknutí (jestli si myslíte, že vše se bude odehrávat v onom výtahu, tak se mýlíte), film má několik dějových liních (výtah, policejní vyšetřovaní,...), které se od poloviny filmu protnou. Já jsem naprosto nadšený a unešený, že ve mě tvůrci nechali takový zlý pocit (což je velké plus u hororu) a ještě pořád na něho musím myslet. ()

Tydlidáš

3/10 - "Bohužel" nejhorší film viděný v kině za hodně dlouhou dobu. Nápad celkem dobrej, ale nijak extra nevyužitej. Herci hráli celkem dobře, ale že by to bylo něco extra, toho sem si taky nevšim. Ani jednou sem se u lekavý scény nelek a že bych se bál to už vůbec ne, takže hororovost celkem bídná. Úvodní titulky s hudbou velice pěkný, ale jinak pak celej průběh filmu se vším v něm jako velký zklamání a to mam tyhle filmy na malym prostoru hodně rád.... Ach joo =( John E. Dowdle zatim nic moc nepředvedl tak doufejme že příště.... ()

cab

Vytah v kterem je uveznena mala skupinka rozdilnych lidi se stava mistem, kde dabel nema vyrizene sve ucty, ale odpouset je prece lidske. Ve finale neuveritelna zivacka spatne kvality chtela zaujmout lehce odlisnym pristupem k dane latce a zanru, ale povedel se ji pravy opak. 40% ()

thorewi

Typický zástupce filmu, kde si na začátku vsadíte, kdo je vrah, a na konci řeknete "Vždyť jsem to celou dobu říkal", případně "WOW". Devil se vyznačuje zajímavým nápadem, který je však na druhou stranu i značně omezující, nejen pro režiséra, ale i herce. Ono přeci jen se na ploše 2x3 metry tvořící kabinku výtahu nedá tolik vymyslet. Opakující se motivy, přehrávání herců, pár typických horrorových klišé spolu s velkou řadou "náhod" sráží tento film (v mých očích) k běžnému žánrovému průměru, a ani samotná pointa mě bohužel nenadchla. Celkově se divím tak vysokému hodnocení. 50% ()

Hanys_

Jo jo, za bezva nápady, aby se v dnešní době platilo zlatem. Devil není moc originální. Dalo by se i říct, že toho hodně vykrádá, ale pokud od filmu příliš nečekáte, rozhodně nebudete zklamáni. Stopáž kolem 80 minut je v tomhle případě jen plus, protože díky tomu film jede pořád na plný plyn. Ďábel svému žánru ostudu rozhodně nedělá, a to se zrovna o každém thrilleru z poslední doby říct nedá...7/10 ()

Orthank

Shyamalan by sa mal živiť nápadmi. Devil je toho jasným dôkazom, a aj keď ho priamo nerežíroval, myšlienky a prístup je mi odniekiaľ povedomí. Geniálne zahrané dielko, v ktorom neznámy herci dokonale dotvárajú obraz inkognito páchateľa vo výťahu.Okrem podarených úvodných tituliek musím osobitne uznať, že najvychytanejšou súčasťou ne je paradoxne pointa "kto je páchateľ", ale práve to čo nasleduje po nej! Nie, že by nebola zaujímavá, ale pri danom pomere neznámych tvári zahrali tvorcovia na diváka značne neurčito a vám je to nakoniec úplne jedno, pričom sa len pobavene usmejete. Jednoducho toto nebolo možné vytušiť. Žiadne výrazné indície.Jednoducho nič...Nie...Tou podľa mňa najvychytanejšou súčasťou filmu je práve záverečné bravúrne jednoduché a pritom tak citlivo priezračné uzatvorenie kruhu. Katarzia,...zmierenie....nazvite si to, ako chcete. Mimochodom nech sa nikto nevyhovára na logiku. Veci, ktoré nevychádzajú alebo sa náhodne pokazia práve v tú najnevhodnejšiu chvíľku, ešte nevylučujú logiku, ale skôr realistickosť. A tak Devil nie je nelogický, ale možno značne pritiahnutý za vlasy. A to je skutočne rozdiel. Nelogický môže byť scenár, ktorý navzájom vyvracia súvislosti samého seba. Pre účely filmu sa logika ospravedlňuje len veľmi ťažko, zato realistickosť často krát berieme ako fakt, aj keď jej v skutočnosti sami neveríme. Toto je Shymalan, toto je na úplne iné zamyslenie..... ()

Holina

Coby klaustrofob jsem prožíval pocity protagonistů mnohem hlouběji než prostý občan. Přesto jsem od filmu nedostal tolik, kolik jsem očekával. Může za to pověst, která film předchází. Přílišná superlativa mu škodí. Zas taková bomba to totiž není. Napětí jaksi chybí, závěrečná tečka nemá tah, najde se i pár okatých nelogičností. Přesto v rámci možností zřejmě vykřesali tvůrci maximum možného. A přestože jsem do teď plival, uznávám, že asi vidět by se tato výtahová hříčka měla. SOUNDTRACK: Velmi fádní a nezajímavý, vyjma naléhavého ústředního motivu, který si odbudete hned na začátku. Nevýrazné tóny, táhlé, nudné. ()

matias32

Diabol pripravil krvavé predstavenie, ktoré sleduje z prvej rady. Do hlavných úloh obsadil hviezdy v podobe originality, napätia, predvídateľnosti a nelogičnosti. Prvý dvaja menovaný vo svojich rolách skoro excelujú zatiaľčo ich kolegovia posielajú celkový dojem do vôd priemernosti. Silné tri *. ()

DailyDreamer

Má to být horor, ale pokaždé když nějaká scéna začne budovat napětí, vystřídá ji nelogické chování některých postav, nebo úsměvné pokusy o navození strachu. Scéna s chlebem mě pobavila asi nejvíce. Vyzdvihnout lze snad jen kameru s hudbou a zajímavé úvodní titulky. ()

pipapaja

Klaustrofobní horor, který má docela zajímavý námět ale podráží mu nohy špatné herecké výkony a to že kamera snímá vše co se děje po okolí takže se nedala vygradovat ta správná stísněná atmosféra. Ale na ty hororové béčkové sračky co se dnes točí je to docela nadprůměr. ()

dopita

Velmi příjemné překvapení. Že je zápletka dosti jednoduchá nijak nevadí. Režisér film zbytečně nenatahuje a poctivě a účelně vypráví příběh. Film odsejpá, je od začátku až do konce napínavej (plus ňáká ta lekačka) a poenta nijak nesráží předchozí události. Je fajn občas vidět film, kterej je řemeslně zručně natočenej a kterej si zbytečně na nic nehraje. Výborná kamera i hudba. ()

Reckon

Konečně jsem viděl taky horor, který staví víc na atmosféře a ne na lekacích scénách. Už se mi dělá blbě z těch hororů, kde tečou hektolitry krve a holky nosí co nejuplejší tričenka i když to zas tak špatný není :) (6/10) ()

Sancty

Rohatý ber logiku. V rámci žánru Diabol funguje. Neholivúdske krasotinky a nevyrysovaní hezouni sa snažia a vydolovali zo seba emócie, ktorým som poväčšine času veril. S napätím to tiež nie je zlé. Velázquezova znepokojujúca hudba brnká na nervy a výdatne dopuje dianie v scénach, keď sa po útokoch Niekoho z uväznených rozsvieti svetlo v kabíne výťahu a odhalí sa ďalšia obeť. Príbeh je jednoduchý, na vyrozprávanie mu stačí hodinka dvadsať a uzatvorí sa obstojnou pointou. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana