bloodline

Neortodoxný námet pochovalo spracovanie pre masy. Fungujúce maškrty prekričia do neba volajúce chyby. V optimálnom prípade by ma dostal do filmovej brány nebeskej iba výťah, pôvodné osadenstvo a poriadne našľahaný scenár, z ktorého by aj v pekle naskakovala čertom husia koža. To záchranárske krovie popritom a pokusy o mystické rodeo iba marilo čas, peniaze a hodnotenie. 2 a 1/2* ()

Abiosis

*ENTEN TIKY DVA ŠPENDLÍKY* Zaujímavosťou čisto subjektívneho charakteru bolo zistenie, že môj mozog mal problém so spracovaním obrazu počas úvodných minút, kedy všetko bolo hore nohami a neustále ma obťažoval informáciou, že by som mal padať a nie si pohodlne sedieť v kresle. Prišlo mi mierne zle a tento pocit ma už neopustil. I keď z iného dôvodu. Pre mňa bolo najhoršie nájsť si cestu k hercom. Najmä k tým uväzneným vo výťahu, pretože pôsobili ako jeden veľmi nesympatický ansámbel. (Veľmi rád by som videl aj ostatných záujemcov zúčastnených na kastingu.) Výsledkom toho bolo, že som si paradoxne užíval scény mimo výťahu, kde (a opäť je tu paradox) vývoj aspoň mierne zaváňal niečím záhadným a nevysvetliteľným. Výťah nemal čím prekvapiť: jeden z pätice bol diabol a myslím, že už pri prvom pohľade na nich muselo byť jasné, že to bude tá osoba, u ktorej by to človek najmenej predpokladal. Miernym prekvapením bolo priznanie poslednej zostávajúcej obete, ale iné prekvapenia sa nekonali. Nekonalo sa ani napätie. Ani zdesenie. Ani... Nezaujalo ma to, nevtiahlo ma to a sústredil som sa na to, aby som chrumkaním pukancov nevyrušoval prísediacich. Verdikt v 1 vete: Letný horor: mraziť vás nebude. 14.11.2010 ()

Ezekiel1

Na malém prostoru vytvořit takto nervydrásající atmosféru je zkrátka fantazie! Byl jsem zejména ke konci napjatej jak struna. Scénář je kvalitní, co zklame a zaručeně ochudí diváka o celkový zážitek, jsou béčkový herci. Bavil jsem se však královsky. Musim se také poplácat po zádech...v otázce, kdo je ďábel jsem vsadil na správného koně ;) solidních 78% a nevylučuju opětovnou brzkou projekci. ()

shimpy(CZ)

Že by Shyamalan konečně chytil druhý dech? Tento film se povedl. Precizně budovaná atosféra už od úvodních titulků, skvělý hudební podkres, tísnivý pocit a strach z neznámého. Opravdu jsem nečekal, jak to dopadne. Výborná práce. ()

Rendiss

Je to příjemně zasazený do reálného času, občas máte pocit, že scény jsou táhlé, ale když chcete realtime, tak se nedivte. Herci byli přesvědčivý, scénář bych taky vyzdvihl ale zas mi tam chyběli nějaký věci, které by třeba povzbudili člověka, aby nepřemýšlel jen o ďáblu jako takovém, ale i o tom, že je to velice milý chlápek. A že tenhle chlápek si bere jenom opravdu ty zlobivé. Konec mě naštval. Jak to že ďábel umí odpouštět člověku, který sice zabil 2 lidi při nehodě, na kterou se nepřiznal, ale taky zabil pár stovek lidí v Afgánistánu. To už bylo ďáblu jedno? To mi docela zklamalo. A potom mě zklamala další věc, neukázali nám totiž podobu ďábla, až když byl skoro konec, tak ten ďábel byl vlastně...to vám nepovím . A další prohřešek je, že všechny vraždy ve výtahu, byly vykonané v naprosté tmě. Pohodový horor, s velice pomalým začátkem, ale když jsem se díval asi ve 3 ráno, tak mě to skvěle pobavilo. ()

iampatrik

Nemastné, neslané, nehororové a přesto to nebyla zas taková nuda. Zápletka i celý děj je člověku jasný už od začátku, alespoň na konci se to trošku zvrtne a to Ďábla zachraňuje společně s docela dobrou hudbou a stopáží vhodnou takovému snímku. ()

Haymar

Vezměte Omen + Cube a trochu to osolte Poltergeistem 3 a máte DEVILa. To ale není výtka! Naopak! Ze všech zmíněných fláků si bere Ďáblík to nejlepší, přičemž vsází na tíživou atmosféru, námět (mistra žánru) a působivou hru (ne)světel. Dowdle si vystačí s minimem prostředků a umně pracuje nejen s napětím, dynamikou a neviděnou (leč tušenou) hrozbou, ale také se všemi klasickými žánrovými kliše. Hodně dělá i skvělá kamera a výborná hudební složka... Jedinou slabinou tak zůstávají pouze herci, kteří svými průměrnými výkony diváka prostě nestrhnou (jinak by to bylo 5* jak vyšitých)! ()

Hyb_rid

Nic netušíc jsem zkouknul tenhle film a byl jsem velmi mile překvapen ... přátelé, kamarádi není to nic inovativního nebo originálního, prostě je to umě natočené ()

Teabag

Velmi předvídatelný film s mizernými hereckými výkony... Postava Ďábla (co ten modulovaný hlas ala Star Gate?) vyzněla vcelku trapně a snaha vnést do filmu určité biblické poselství tomu nasadila korunu (detektivovo odpuštění, pobožný Mexikánec...). Na druhou stranu je vše po vizuální stránce koukatelné. Prostě film na jedno použití a nic víc - přitom začátek byl tak slibný! ()

Disease

Celkem příjemná spotřební záležitost. Akorat to finále, kdy z toho scénáristické překombinované opičárny udelaly příběh z nedělní školy... ()

Schuldiner

Neni to uplně špatný. Ale bohužel se lidi ve výtahu chovají chvílema tak nelogicky, že to prostě nejde přehlídnout. Např. po tom, kdy je oběšena ta babka... Já bejt jeden z těch lidí a vědět, že jeden z těch dalších dvou to určitě udělal, tak bych jednoznačně jednal jinak. A hlavně, když teda pominu vzhledem k situaci ty nelogický dialogy, určitě bych se pak k těm zbylým dvěma neotáčel zády. A hle, oni to udělají všichni tři. Na rozkaz policajta, kterej na ně mluví z vysílačky. Bych se na něj absolutně vybod. Nicméně - dobrej námět a bejt to líp zpracovaný, zážitek by byl určitě lepší... ()

Drirr

Jen lehounce nadprůměrné a to po všech stránkách. Příliš nezaujali herci, scénář, hudba, ani režie. Jako horor absolutně nefunkční, jako mysteriózní film už lepší. Na jeden ubrečený večer to může být dobrá nenáročná volba. Kdyby byl lépe využit stěžejní nápad a kdyby se režisér víc zajímal o samotný výtah a ne o úplně zbytečné tyjátry okolo (celé to vyšetřování, bla bla bla) mohlo to být i na čtyři. Takhle je to opravdu jen ten průměr. ()

Prochy38

Musím říct, že film mě zaujal už obsahem. Ale stačilo 10 minut z té hodinky a něco málo a dílo si mě celkem podmanilo. Nejslabší na celém filmu je asi dabing, ten nebyl moc povedený, jinak dobrá volba příjemných a nijak moc okoukaných obličejů. napětí by se dalo krájet a do posledních minut jsem neměl páru, co se může dít dál, a kdo je za to všechno zodpovědný. Super práce! Líbilo a vyústění taky dobré. Nebudu spoilovat.... Spokojen!! ()

Hanes88

No já si myslím, že to není vůbec špatné. Dobrý nápad, dobře natočeno, dobré herecké výkony...opravdu nemám problém dát 4*. 65%. ()

Ricky_CZ

Špatně napsáno, dobře natočeno, průměrně zahráno. Ale v celku to zase tak zlé není...Vzhledem k tomu, co dneska horory nabízí...Ale mělo to ten náznak, že bych se snad podíval znovu...Ve větší tmě :)... 63% ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana