punk_zero

Fúha, tento film je riadne atmosférou nabitý. Od začiatku som sa dosť bál, veľa scénok vo filme boli na zamyslenie. Ja som si povedal, že ten "Zlý" bude vlastne tá osoba, ktorá na konci vlastne ožila kedže takýto ľudia sú na tom najhorśie a majú blízko smrti. Koniec filmu bol pochopiteľný, všetko do seba zapadlo. Pokánie a odpustenie sú hlavné témy tohto hororu. ()

Andresito

Pár náznaků filmovosti by tu bylo, ale celek má i do průměrného thrilleru dost daleko. Herci otravní, logika veškerá žádná plus nemastná neslaná pointa, která táhne film ještě hlouběji, než by si zasloužil. 50% ()

cutugno

Takmer po celý film som bol v napätí a okusoval si nechty ako malý chlapec, keď zhasli tie svetlá vo výtahu. Mal som desivý pocit pri sledovaní,lebo som netušil čo príde ďalej. A v ktorom s tých ludí vo výtahu je diabol, to som len počas filmu hádal a v závere som bol priam šokovaný! Napätie ako má byt... ()

Stocki

Výborné. Jednou jsem taky uvízl asi tak na 45 minut ve výtahu a ten byl sakra maličký. Sice jsem tam nebyl s ďáblem ale s mámou, nicméně už bych to nikdy zažít nechtěl. Na tenhle snímek se však rád podívám ještě jednou. Atmosféra s blížící se bouří funguje na jedničku, párkrát mi přejel mráz po zádech a hudba tomu dodává ještě větší kus napětí. Nemůžu si pomoci, já jsem byl maximálně spokojen. Více takovýchto filmů prosím... ()

waits

Vlastně nakonec průměr, ale klidně po týhle věci šáhněte! Uzavřený prostor a cizí lidé na dosah, nemožnost utéct a nebezpečí zvenku (?..!) evokují první povedenou Kostku, nájezdy na výškové budovy pod pomračeným philadelpským nebem a případná hudba budují opdovídající atmosféru. No, pokude nejste ukázkovými klaustrofobiky, asi se nějak zvlášt bát nebudete, ale práce s temnými prostory a blikajícím světlem svoje odvede a nebýt konce, spojujícího zbytečně dějovou linku, moc prostoru pro útrpná povzdechnutí není. ()

Ronaldo79

Úvodní ojedinělá titulková scéna solidně navnadila a zbytek nezklamal. Pět lidí zavřených v pasti a jeden z nich je ďábel, to znamená, že od nástupu do výtahu dumáte, kdo by to mohl být? Měl jsem svůj tip, bohužel mi nevyšel. Je dobře, že se celý snímek neodehrává jenom v plechové pasti a je do toho zapojen hasičský sbor, správci budovy i detektiv, který by mohl s onou pěticí mít něco společného. Vraždy jsou provedeny po tmě, aby logicky nebyla prozrazena postava ďábla. Postavy(herci) mohli být vybráni štastněji, interakce mezi nimi je kolikrát neuvěřitelná a celkově trochu kazí dojem z jinak kvalitního snímku. Závěrečná pointa vydařená, ale to závěrečná poučení bylo zbytečné. 7/10* ()

Flopik

Ale tak klobúk dolu.Po nudnom obsahu som čakal nudu . Trailer ma nato celkom navnadil a po pozretí som milo prekvapený.Samozrejme horor to nebol.Ale inak to bolo veľmi zábavné.Náhodou celkom sympatický herci až na niektorých , výborná pointa za to jednoznačne plus.Nápad sa mi páčil.No a koniec nič nepokazil pre mňa 4* a 75% málo lakačiek. ()

Silviaxx

Film som videla dávnejšie, ale absolútne som si nepamätala súvislosti iba tváre, a to tiež len matne. Neviem, či je to dobré alebo zlé, každopádne som to pozrela zas, pre istotu. Určite nepríjemný kúsok pre klaustrofobických jedincov, ale pre mňa veľmi sympatický počin. Na rozbeh filmu netreba vôbec dlho čakať a začína sa zábava s piatimi postavičkami. Utvára sa "príjemná" atmosféra, miestami prichádza dusno a nakoniec vyvrcholenie, ktoré bolo technicky dosť dobré, aj keď vo všeobecnosti mi prišlo trošku vtipné. Nikto sa vo výťahu neocitol náhodou, a preto je zaujímavé sledovať samotné rozuzlenie. Konečná a najpodstatnejšia súvislosť je pomerne nepríjemná. Síce by som čakala o niečo drsnejšie finále (v aute), ale zachránila to myšlienka "Ak existuje diabol, musí existovať aj Boh". S prižmúreným okom slabšie 4*. ()

Heero

Horor odehrávající se svou velkou částí ve výtahu. Furt nějak nemůžu pochopit, proč někdo, kdokoliv, neotevřel dveře u výtahu o patro výš a nevyšplhali po laně nebo se pro ně hasiči nespustili? Místo toho rozbourávají beton, paráda, logika je v tu ránu tatam. Jinak děj ve výtahu mě vcelku bavil, hlavně z psychologického hlediska, to okolo bylo vcelku o ničem, ale furt jsem od toho čekal méně, a tak je to docela příjemné překvapení na tři hvězdy. ()

Hernycztek

Ukázkový případ jak málo stačí k natočení výborného hororu za málo peněz. Je až překvapující jak skvělou atmosféru to má, a jak je to chytlavé, když se většina děje odehrává v jednom malém výtahu. Nejspíš to bude tím jednoduchým, lehce mysteriózním scénářem, kdy si nemůžete být jistí, co že vlastně sledujete a co se bude dít dál. Pro bodycount tu máme pět lidí s různými charaktery a různými hříchy, takže svého favorita na ,,last man standing'' si určitě vyberete. Klaustrofobické scény ve výtahu, především při výpadku světla, dokázaly nejednou pořádně sevřít žaludek. Na jump scares ani gore se tu nehrálo, takže tyhle prvky jsou jen v lehčím provedení a z finálního rozuzlení byl cítit Shyamalan, protože takovéhle twisty umí snad jen on. Devil je tak jeden z mála hororů, který je plně funkční i bez lekaček a násilí a i když byla v roce 2010 dost velká konkurence, tak top pětka mu rozhodně patří. ()

petikacka

A mě se to líbilo moc. Bylo to napínavé, mělo to atmosféru a ten prostor výtahu byl klaustrofobický i pro mě. Já jsem si dokonale pošmákla. Za mě 88% ()

G900

Nevidim duvod, proc tomu nedat krasnych 80 % Film by ale mel byt hodnocen jako Thriller, ne jako horor. Protoze horor to kazdopadne neni. Proto prave Vy, kteri nemate radi horory (jako ja), byste se do kina meli vypravit. Garantuji Vam, ze budete prijemne (ne-li vic) prekvapeni hlavne atmosferou, ktera Vas uz na zacatku vtahne do deje a nepusti Vas do posledni minuty. Take je potreba pochvalit herce, skvely casting nam vybral neokoukane, nerku-li primo nezname tvare, avsak o to dokonalejsi je pak pozitek z celeho filmu. Protoze odpada klasicke: ,,Tam hral lip, ted se tvari stejne jako tam'' atd. Proto, bezte do kina a pomozte tomuto filmu se dostat do 'cervena', protoze tam rozhodne patri... ()

ashtangi

Docela jsem se i v kině bál a po delší době je to zajímavý horor. Byl jsem napnutý od začátku až do konce. Skvělá hudba podtrhující děsivou atmosféru. ()

Money_too

Na plnej počet to úplně nemá,ale rozhodně k tomu nemá daleko... Nejde ani tak o horror jako o dokonalou hru v klaustrofobickém prostředí. Mladí neznámí charizmatičtí herci zahráli výborně a až na menší chybičky, film, u kterého se nudit nebudete ! ()

Betmän

Už z fotek tady v profilu filmu bylo bohužel poznat, kdo tim ďáblem teda bude. Ale jinak vcelku dobrý, Shyamalan se pomalu odráží od dna. ()

jorgus

velmi slusny minimalisticky horror, dalsi dustojny nastupce meho oblibeneho Cube..skoda konce, kdyby byl pode meho tak bych tam hodil o mrtvolu jeste vice..:) ()

KOZEL84

Tak hororové mě to moc nepřišlo a pokud jde o atmosféru,tak sou to jen mírné záchvěvy.Že bych si nějak oddychl z toho,že bydlím v přízemí,říct nemůžu.Celou dobu sem byl napjatý ani ne tak díky filmu,ale ohlasům na něj,v očekávání něčeho (!) a ono nakonec příjde celkem hovno.Kdo je Devil sem neuhod a ani nevím podle čeho bych měl,ale to tu roli stejně nehraje.Souhlasím s JASMem,že nechápe proč to Devil dělal.Si ve finále synek moc nepomohl.A ten kousek s pizzou (nebo chlebem či co to bylo)?No tady scénáristovi řádně zamrdalo v hlavě.Nenudilo to,tak 3,ale být film delší,byl by za 2.Hlavně filmu děkuju za toho brouka v hlavě!Já tu pointu už totiž někde viděl nebo četl a ted' nebudu mít klid dokud si nevzpomenu kde.K čertu!! ()

KoleckoR

Nejkrásnější částí filmu byl začátek - titulky. Kdy to začíná parádní temnou hudbou a titulky běží na pozadí obráceného pohledu na velkoměsto, prostě vzhůru nohama. To jsem si pustli několikrát za sebou. Pomalu a jistě se mě začínají tyhle "klaustrofobické" horory líbit (jako Buried apod.), kdy valná část filmu, ne-li celý, se odehrává v malém prostoru a brzy tam dojde ke knofliktu, ať už jedné osobnosti, nebo mezi podrážděnými a nervózními lidmi. Krásně tam pak vyplouvá lidská psychika. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana