slovan1

Trailer na mě působil mnohem lépe, než je výsledný film. Z traileru jde hrůza a děs a na to jsem se těšil. No ale jak už to tak někdy býva, film nebyl tak lákavý. Štěstím je krátká stopáž a poměrně dobře vybraní herci, kteří zahráli strach na jedničku. ()

Forsberg11

John Erick Dowdle prichádza po zbytočnej kópii REC konečne s niečim originálnym. Päť ľudí uväznených vo výťahu výškovej budovy postupne odhaľujú čo sú zač, každý z nich má niečo na svedomí, no jeden nie je človek. Kto z nich to len môže byť? Nenápadný Devil ma neohúril, ale je to určite príjemné spestrenie medzi stovkami dnešných ducharín, zombie hororov, či exploitation. Konečne niečo netypické, čo ani poriadne nemám k čomu prirovnať. Je to jednoducho taká malá detektívka odohrávajúca sa po väčšinu filmu len v dvoch lokalitách (výťah, monitorovacia miestnosť) so zvláštnymi aj keď vcelku sympatickými postavami, a s celkom nečakaným rozuzlením. Strata času to určite nie je. A pre fanúšikov hororu v dnešnej dobe dokonca povinnosť. (Kino) ()

LuciusWlk

Mělo to snahu být zajímavým snímkem. Jenomže, zůstalo u snahy. Horor by měl být děsivý, a mohl. Thriller by měl mít napětí a nečekaný závěr, a mohl. Ale nic s toho. Někde se to zadrhlo a je to škoda. Ale úvodní titulky zaujmou, to se musí nechat. Začínáme v pekle. Končíme v nebi. ()

Cejny

Tak prý to bylo jednoduché, bez efektů, bez atmosféry, nikdo se u toho nebál...to je zvláštní. Mně to přišlo právě naopak. Nápad to byl sice jednoduchý, ale skvěle natočený, atmosféra ve výtahu s neznámými lidmi by se dala krájet. Dalším velkým kladem je stopáž filmu, která je naprosto vyhovující a během 80 minut jsem se ani jednou nezačal nudit. Kladný pocit z tohoto hororu navíc podtrhuje parádní hudba. 70 % ()

sedm.1

Ďábel vznikl podle jedné z povídek M.Night Shyamalana a to tento film naprosto dokonale charakterizuje.Má napětí,styl a především opravdu skvělý a nečekaný závěr,zkrátka vše,na co jsme u Shyamalana zvyklí,ale celé to prostě na mě nezapůsobilo jako tradiční film,ale jen jako právě jednohubková povídka.Ďáblovi chybí nějaký daleko rozsáhlejší koncept,ikdyž trvá pouhých 80 minut,obsahuje spoustu zbytečně natahovaných scén a naopak třeba na vykreslení postav tu nezbyl čas vůbec žádný,čímž jsou vesměs extrémně ploché a tím pádem i nezajímavé.Aby film skutečně bavil po celou dobu,musel by zkrátka trvat tak akorát seriálových 50 minut a pak by byl Ďábel asi opravdu skvělým thrillerem,takto jde ale o zbytečně nudně natahovanou podívanou.Každopádně,Ďábel má i velmi mnoho kladů.Sympatičtí herci,velká porce napětí,opravdu výtečná hudba,nevšední atmosféra a již zmiňovaná ďábelská pointa,to vše přeci jen povyšuje tuto povídku na slušnou filmovou zábavu.Co ovšem nesmím ještě zapomenout vytknout jsou momenty,kdy úřaduje sám Ďábel ve výtahu.Filmový postup,kdy se má něco dít,nastane tma,padne rána a divák vidí už jen výsledek,je pro mě jedním z nejzbabělejších a nejpodlejších autorských přístup,jaký může zvolit a už hodně dlouho jsem se s tím nesetkal a doufám,že zas už ani jen tak nesetkám.Ďábel je prostě průměrným thrillerem,který má stejný počet skvělých momentů jako těch zbytečných a nepovedených,ale jako jednohubkový napínák funguje docela dobře. ()

Babous

Snaha o natočení Dvanácti rozhněvaných mužů ve výtahu a v hororovém hávu. Nápad dobrý, provedení pokulhává - ani jsem se nebál, jako spíš přemýšlel, kdo je vrah a jak to do sebe podivně zapadá. ()

pavcas

Neotřelej nápad, neznámí herci, působivá atmosféra a dobrá kamera a vůbec .. proč ne?! Skoro bych dala 4 hvězdičky, ale to bych křivdila některejm jinejm filmům.Shaymalana tam bylo cejtit v dobrým slova smyslu, ačkoli já osobně si myslím,že je přeceňovanej, protože po Šestým smyslu potopa. ()

herr_carter

Jak se říká, v jednoduchosti je síla a tady se to režisérovi celkem zadařilo - jenom škoda, že nastavenou laťku tak nějak nedokáže držet v průběhu celého filmu a byť má film stopáž jen 77 minut, ke konci už jsem se přistihl,že si vícekrát pro sebe mumlám,ať už tedy nějak hergot doprdele rozseknou himllaudón...............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

bari68

Je dobre, že konečne Shyamalan zanechal nepodarených rozprávkových story(Žena ve vode...) a napísal pre jeho rukopis overený thrillerový príbeh.Napokon je aj v poriadku to, že film nemal strašiť, ale skorej navodiť na diváka napínavú a klaustrofobickú atmosféru, ktorá veľmi dobre fungovala.Len škoda, že pointa, ktorá už od názvu bola očakávaná sa stala nechcene úsmevnou. ()

BlackTom

V poslednej dobe som všetko stavil na jednu kartu a do kina chodím jedine na horory. Pri Diablovi som sa bál, že nás v kine nebude dosť. Nakoniec som mal skoro pravdu - bolo nás 6. To však stačilo na premietanie. Už úvodná sekvencia s úžasnou hudbou a obráteným svetom mi dávala najavo, že asi uvidím niečo výnimočné. A tak aj bolo. Príbeh o rozmarnom Diablovi sa mi páčil, herci boli viac než dobrí, no a záverečná pointa to celé zaklincovala a takmer ma pribila na sedačku. Klobúk dole, Diabla chcem vidieť ešte raz ;) ()

Pollock

Dobře zpracované, plné napětí se slušným spádem. Pár logických trhlin určitě neubere na originalitě zpracování. 80 min uteklo jak voda a jak napsal POMO skvělý úvod! ()

Spike23

Předem říkám, že Devil není ani zdaleka nepochopitelná a nelogická blbost, jako už poměrně velké množství filmů, kterých každým rokem přibývá více a více ( pokud se zrovna nejedná vyloženě o nějaké trháky ). Naopak právě celkem většina věcí zde dává smysl a podívaná je to skvělá. Od začátku vás to nutí myslet, kdo by mohl ten ďábel být. Jediný problém je, když jako v mém případě hned po nástupu všech lidí do výtahu poznáte, kdo to je. Nečekal jsem, že ještě někdy ten název zopakuji, ale vcelku ještě nový film Legion ( který je mimochodem jedna z největších blbostí ) mi bezpochybně naznačil, kdo to bude a na finální scénu ze starého dobrého Saw nikdy nezapomenu, takže ani ten konec nebyl zdaleka žádné překvapení. Je to ale promyšlené a kouká se na to skvěle, sice jedna zásadní chyba tam je, ale ve finále se pod tlakem napětí ztratí. Myslím ale, že na někoho, kdo neviděl Saw, Legion a více dílů Lie To Me než je třeba, čeká nejspíš úžasný zážitek :-D ()

Wally

Povídka pana Shyamalana mohla klidně zůstat jen na papíře a nebylo ji potřeba hnedka dávat do filmové podoby. Bohužel časy, kdy jeho filmy dokázaly ohromit jsou již pryč (Šestý smysl, Vesnice, Vyvolený..). Jemné mražení v zádech máte pokaždé, když se ve výtahu rozbliká světlo...konec ale bohužel není nijak ohromující a suma sumárum to dělá z tohoto snímku jen průměrnou zábavu. ()

jondoe

Velmi zaujimavy a tak trosku aj originalny maly filmik, ktory je skor thrillerom ako cistokrvnym hororom. Na minimalistyckom priestore sa zacina boj piatych ludi a jeden z nich je sam diabol. Zaujimava zapletka, ktora by si zasluzila o trosicku lepsich hercov a aj na samotnom zavere by sa dalo este trosicka popracovat. Ale aj napriek tymto nedostatkom je to slusna zanrovka ktora ma spad a velmi dobru kameru. Po paradnych uvodnych titulkoch sa rozohrava boj o prezitie, ktory vas nepusti az do samotneho zaveru. Odporucam. ()

iXtr3m3

V jednoduchosti je krása. Devil je jednoduchý, nízkorozpočtový ale profesionálne zvládnutý mrazivý horor/thriller, ktorý dokazuje, že: za prvé - autora Šiesteho zmyslu sme odsúdili priskoro, za druhé - schody sú predsa len bezpečnejšie ako ten najrýchlejší a najmodernejší výťah... ale zasa na druhú stranu, urobiť psycho na uzatvorenom bezpečnostnom schodisku ála P2, to by bol iný masaker. Ten záver, ten záver... :-) ()

!Borec!

Atmosféra je sice dobrá a ve výtahu se děje věcí až až, což je jedině dobře. Problém je, že ve filmu není jasně daná hranice mezi sci-fi a klasickým thrillerem/hororem. Tajně jsem doufal v co nejmenší sci-fi, ale prakticky je to hlavní myšlenka tohoto filmu, což samozřejmě ubírá na originalitě a zjednodušuje vše, co se dá. Scénáristi si tak mohou dělat co chtějí, a to bez omluvy, což mi vadí. Ale napětí si to drží, myšlení si nechám na jindy :) ()

KoRner

Veľmi napínavý film, ktorého najväčšia slabina je to, že stojí na jednom nápade, pod ktorý sa tým pádom podpísala aj minutáž. Avšak budovanie napätia na malom priestore je slušné, trochu to kazili slabí herci. ()

Testament

Na film jménem "Ďábel" jsem byl zvědavý. Shymalanovy poslední filmy nestály za nic, tento sice netočil,ale napsal scénář, tak jsem byl moc a moc zvědavý, jak to všechno dopadlo. Stopáž mě lehce zaskočila, ale tak co, aspoň bude film svižně utíkat a ...taky že jo. Ve výtahu uvízne skupinka pěti lidí a postupně jeden po druhém umírají (ve stylu ala "Záhada Blair Witch", tzn.: během tmy). Proud postupně vypadává, skupinka se ztenčuje a detektiv, spolu se záchranáři se pokouší, aspoň zbývalé, zachránit. Moc neprozradím, že v konečné fázi snímku film připomíná "Deset malých černoušků", tím, jak jeden obviˇnuje druhého. Nechybí závěrečná šokující pointa... Je to prostě takový propletenec mnoha známých hororůú thrillerů, ale proč ne. Krom výše uvedených snímků bych jako zdroj inspirace uvedl i "Kostku" a "Vyvoleného"- obzvláště v závěru, kdy hlavní hrdina zjistí, že...Ale to bych moc prozrazoval. Osobně doporučuji a i když se nejedná o nic originálního, tak z mého pohledu-bavil jsem se dobře, takže hodnotím 4*. ()

killjezor

Průměrný horůrek s výbornou atmosférou první poloviny. Ta se bohužel někam vytratí a tak jen samotné rozuzlení může být překvapující. Zpracování filmu jako horor, by si vyžadovalo asi někoho krapet lepšího. Tolik asi k označení "horor". Ale...na tenhle film se můžete podívat taky jako na mysteriozní triler a pak vše dostává jiný náboj. Při sledování jsem se nenudil, ikdyž celková atnosféra vymizela, tak mírné napětí zůstalo. Takže kdo chce horor, ať si pustí něco jiného. Pro všechny ostatní doporučuji. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana