Wallis3

Stoicky klidní pasažéři výtahu tomu moc nedali, chci říct, že být ve výtahu, kde se začnou zjevovat mrtváci, tak si určitě nedělám hlavu s tím, že se mi někdo pokoušel sundat halenku, ale asi by se jančilo až do stropu. Ale propracování a napětí bylo a i stopáž byla adekvátní, mě bavilo. ()

MickeyStuma

Snímek nám tímto velice skvěle připomíná éru 80. let, kdy takovýchto počinů vzniklo přehršel. Strašidelný příběh o uvězněných lidech ve výtahu někde v mrakodrapu, ve kterých se projevuje psychologie a tím i charakter jednotlivců. Každý se přirozeně zachová jinak. Někdo klidně, někdo ustrašeně, někdo ďábelsky. A o tom to vlastně celé je. O zlu mezi lidmi bez ohledu na dobu a prostředí. Trochu to má náboženský charakter a nakonec i samotnou pointu, což může být pro někoho přeci jen krapet těžkopádnější, tudíž nepochopitelné. Ve výtahu se dějí věci podivné, avšak i pro diváka nevysvětlitelné. Souhra světla a tmy si pohrávají s myslí a nutí diváka se do dění myšlenkově zapojit. Jen hrůza a děs. Film bez potoků krve a useknutých údů. Takže se v podstatě jedná o hrůzostrašný thriller, který je natočen, jak už bylo zmíněno, ve stylu 80. let, proto celkově vypadá tak jak vypadá, a který rozhodně není pro diváky trpící klaustrofobií. ()

Rathalos

Tlieskam tejto hororovej zalezitosti,mega tajomna a napinava vec odohravajuca sa vo vytahu,v ktorom sa stretne pat ludi a zacina boj o zivot,taketo filmy milujem,jasna volba...:-) ()

Olík

„A spodek, pane, spodek, to je ďábel!“ Pětice postupně umírajících lidí v zaseklém výtahu…..detektiv, který byl původně povolán k jiné události…..Mikuláš s andělem postrádající rohatýho…..postupně do sebe zapadající kolečka. S tímhle se dalo pracovat. Zápletka tam je, atmosféra tam je, mystično tam je…..všechno tam je až na….jak to říct?.....dejme tomu profesionální přístup. Dowdleův „čert vyletěl ze zdviže, bez klobouku bos, hříšníkům natloukl nos“ je….ani ne možná béčkový….ale působí až příliš televizně. ()

bif

Typický Shayamalan - námět a scénář, tak moc typický, až to zamrzí, ta atmosféra už mu prostě nejde tak jako dřív a nyní už se nechtěl shodit režírováním celkem průměrného hororu a tak to hodil na "kolegu" a nedopadlo to zase tak špatně, zejména počasí skvěle podbarvuje atmosféru filmu a satanistický nádech zneklidní opravdu kdekoho, ale nakonec jsem se docela slušně bavil 65%. ()

helraiser

Tak musím říct, že jsem byl opravdu mile překvapen i když jsem čekal podle traileru dobrou podivanou. Tvůrci opravdu překvapili a divákovi naservírovali opravdu výbornou atmosférickou jízdu jedním výtahem s ďablem mezi cestujícími, kteří uvíznou ve výtahu. Tvůrci si vypůjčili jednu babskou povídačku o ďablu a jeden výtah a stvořili vskutku povedený horor, který zaručeně nezklame. A i když jsem uhodl prakticky na začátku kdo je ďábel tak mi to v žádném případě nezkazilo požitek z celého filmu. Co se týče pointy tak ta byla opravdu dobrá. Celkově jasnej nadprůměr a dobrá zábava na dlouhý večer. ()

n3uro

Po dlouhé, opravdu dlouhé, době je tu velmi slušný horror, kombinující nadpřirozeno tak i realitu. Moc pěkné a chvilkama mi šel mráz po zádech. ()

Harts

perfektní hororový thriller, s fajn scénářem a napínavým dějem. A takhle by to mělo být v realitě, zaujalo mě už to vyprávění na začátku. ()

LojZza

Doufam si tvrdit ze sousta zapornych reakci na tenhle snimek operuje s tim , ze ten film je horor. Horor to neni. Alespon ne v tom smyslu, ze by se clovek budil ze spani kvuli vyjevum z filmu. Spise bych rekl, ze tak nejak udrzuje stale napeti ve stylu Sesteho Smyslu. Rozhodne necekejte rozrezane mrtvoly a streva na stenach. Toliko na okraj. Film, i kdyz casto predvidatelny, nenudil a drzel mne v napeti a nejistote po celou stopaz az do zaverecnych titulku. Je onen tajemny vrah ten slizky obchodnik, u nehoz primo bije do oci to, ze neni uplne v poradku? Nebo je to snad ta sympaticka slecna? Nebo snad bezpecak s pochybnou minulosti? Nicmene i tady se najdou slabe chvilky...zvlaste hodne divny konec ten film strhava dolu. ()

Filmárik

Časy keď filmy spájané s M. Night Shyamalanom vzbudzovali v človeku pocit istoty zo zaručenej kvalitky sú už dávno preč no napriek tomu Devil nieje úplne zlá vec. Klaustrofobici si na svoje síce neprídu no je pozoruhodné čo všetko sa dá rozohrať len v jednej kabínke výťahu. Príbehom a pointou je to len obyčajný klon prvého Saw a Omen ale ako jednorázovka bohate postačí. ()

Mr.FreeZer

Tyhle thrillerovky mě baví a bavit budou. Celý film odehrávající se skoro jenom ve výtahu, producent Shyamalan dal konečně prachy do něčeho lepšího. ()

foundation

Asi tak v polovici som sa ukajal ze presne viem ako to skonci. Nestalo sa tak ale v tomto pripade sa mi to paradoxne prave preto pacilo menej pretoze ten moj koniec bol pre mna ovela lepsi :D. No nic. Aj tak slusne pozeratelny horror s celkom dobrou atmosferou a ani technicka stranka filmu nebola zla. Skratka taky trochu lepsi priemer. Pozerat ci nepozerat? Hluposti su natocene ovela ovela ovela vacsie. Zhltnut na jeden krat sa to dalo uplne v pohode. ()

emdvojka

Taký rýchly a skutočne zbytočný film, ktorý ma síce vedel zaujať ale už onedlho si nespomeniem o čom to bolo. Jedno však viem, toto dielo patrí do kategórie raz vidieť a dosť. ()

Nail

Zajímavý námět i scénář. Po delší době zase nějaký horror, který je fakt na úrovni po všech stránkách. Začátek filmu se sice rozjíždí pomaleji, ale film má spád a postupně graduje. ()

Tomo

Přesně takovéto filmy můžu. Nenudíte se, je to napínavý, má to atmosféru ..a mělo by to sloužit 90 procentům hollywoodským tvůrcům dneška jako návod na to, jak udělat něco z minima. ()

Naki

Poměrně poutavý, i přes množství hororů na trhu, za to předvídatelný děj, včetně vyústění. Přesto skvěle zvládnuté zapracování do výtahového prostředí, kde neustálé výpadky světel dodávají typický a nezaměnitelný podkres hororového žánru. Nejspíš bude strašidelný pouze pro děti, které doposud neslyšely o Saw, ale přesto určitě stojí za shlédnutí. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana