Dimo

Další ujištění se, že jednoduché věci zkrátka fungují. A vskutku, atmosféra se dá budovat i v obyčejném výtahu. Pravda, uvízlém, nedostupném, blikajícím... Fajn herci, fajn kamera a žádná nuda, ale především, žádné nesnesitelné pánbíčkářské hemty, jen jedna mexická modlitba. Čekal jsem podobný průšvih, jako je "Stáhni mě do pekla", po projekci jsem byl ale tak spokojen, že jsem chtěl udělit i čtyři hvězdy, ale je pravdou, že nadšení rychle zmizí. Nutno zmínit velmi originální plakáty k filmu a dobrý trailer, který nenaláká zbytečně. * * * + ()

Yancl

Sympatická žánrová jednohubka, která si zakládá malém prostoru a přesvědčivém výkonu herců. Docela se to daří, ale chybí tomu štává - holt, není ten horor tak hororový a Ďábel tak ďábelský .. [57%] ()

cerbygerby

Od tohohle filmu jsem čekal hodně..samotný název mě dost nalákal, ale celý film se odehrával jen v tom výtahu...no ale i přesto si udržoval napětí a dalo se na to v poho koukat... těchto filmů je více, kde se vše odehrává jen v jedné místnosti nebo jen s jedním člověkem a hodně záleží na tom kdo to režíruje a kdo v tom hraje a když se oboje povede tak to nenudí, ba naopak... Takže tento film hodnotím 4* jen kvůli většímu očekávání ()

mira22

Příjemný film tvářící se jako horor, ale jde spíše jen o thriller na dobrou noc. Celý film nevíte kdo by to tak mohl být a můžete si jen tipovat, což je celkem dobře propracovaná a poutavá atrakce filmu. Nicméně něco víc temného pořád chybí a nezapadá to do úplně funkčního hororu, u kterého bych se vážně moc bál a den poté se bál nastoupit do výtahu. Je to škoda, potřebovali jsme víc vyděsit. ()

VerenaLord

Laciný námět, herecké obsazení taktéž a celkově velice podprůměrné. Rozhodně bych nezařazovala do kategorie horor, ani mysteriózní. Zvláštní konec - odpuštění člověku policistou, kterému zabil rodinu, a odpuštění od samotného ďábla. Velice nepovedené... ()

Eilean Donan

Zaujímavé obsadenie, "dobré" charaktery, milý devil a fachčiaca atmosféra bez nejakých obrazových zbytočností, aj keď si sem-tam ťahali vysvetlenie z päty, ale budiš. Ako výsledok nesklame. ()

Ondr@932

Tak toto byla naprostá hororová pecka! "Neboli za málo peněž, hodně muziky" Já jsem se bavil hodně! Hororová atmosféra naprosto pořádná jak má být! Drsné napínavé ozvučení filmu, skvělé herecké výkony. 85% ()

AxelWers

Veľmi tesne 4*. Námet dosť dobrý, ale dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. Viac šokových situácií by som vrelo uvítal, napočítal som len asi tri, nebudem písať ktoré, lebo potom iní nenapíšu už žiadnu. ()

CharlieSs

Naprosto souhlasím s komentářek TheMaker - absolutně jeden z nejlepších hororů za poslední dobu. Napínavé, tísnivé, věrohodné... Co víc si přát? Víc takových filmů! A režisérovi ocenění! ()

KafuR

Mysteriózní film s mystickým poselstvím a tomu je podřízeno úplně vše. Postavy, jejich chování, závěr, prostě vše. Hororová linie je zde omezena pouze na to, aby napětí budovala, ale zároveň aby sloužila jen a jen myšlence filmu a nestrašila víc, než je třeba. Což o to, napětí ve výtahu by se dalo krájet a tvůrci rádi několikrát zkomplikovali rozhodnutí, který z nich je ten "bubák", ale závěrečná pointa měla být víc sofistikovaná, a ne na konci filmu s jakž takž reálným dějem jít cestou nejmenšího odporu i za cenu toho, že se najednou realita pošle k šípku. ()

cinemaboy7

Zklamání se nekonalo, očekávání se nenaplnilo. Levný a jednoduchý, na druhou stranu neokoukaný a nápaditý. Zajímavé části ve výtahu, kdy je jen slyšet, co se děje. Pro klaustrofobiky připisuji další 2*. ()

bakeero

Trailer mě hodně navnadil, ale samotný film už taková pecka není. Přesto jde o koukatelnou žánrovku, která neurazí. ()

GodKnows

Tak ja som sa celkom nudil. A to viac nez dost. Skoda lebo som mal vacsie ocakavania ako by sa patrilo. Niekto tu spominal uvodne titulky s hudbou, tie boli fakt super....Inak to bolo slabe, prinajlepsom priemerne... 50% ()

Acrobat

...a hľadá koho by zožral. Pravda zjavená sv. Pavlom by mala byť esenciálnou zložkou nášho podvedomia, aby sme sa mali na pozore. Táto veta z intro predhovoru je jediná pravdivá, pretože sa opiera o Písmo. Ostatné sú názory scenáristu, či režiséra – nie sú však až tak klamlivé. Tam, kde by film mohol skĺznuť našťastie nedôjde, a úctyhodne zobrazená hra diabla s obeťami je prevedená bez zbytočného krviprelievania a predlžovania, avšak trocha iracionálna. Dajme tomu, že film môžeme beztrestne prirovnať k snímku Telefónna búdka. Jednota miesta, času, postáv. Tu máme výťah, pár osôb, rozohraná metafyzická hra. Ak by námet, či scenár nepojal tu „mystickú“ stránku (diabol), kino by bolo len vtedy nelogické. Nevedieť – aj po tme – čo sa deje vedľa mňa v uzučkom výťahu je scestné, preto tá mystická agenda robí z diela predsa prijateľnú kombináciu. To, že takéto hranie sa diabla v reáli neexistuje nebudem ani nechcem riešiť. Ak to zoberiem čisto filmovo, to by sa dalo. Scenár je šikovný, jeho zapletenie do osudov – dobrých, zlých, útrpných, smutných, odpúšťajúcich, preklínajúcich, zlostných – je jednoducho dobré. Číha na podvedomie, našu bytosť nepozná, len vytuší tie najzraniteľnejšie miesta skrz naše konanie, myslenie. Čítam, že každý druhý tu chcel jatky vo výťahu a odpustiť si záverečnú desaťminútovku či tak nejako. Nemyslím. Policajtovo skvelé, i keď ťažké rozhodnutie aj priznanie „chlapca z Afganistanu“ je tou zlomovou situáciou keď je ON nútený povedať „damned“. Tam končí, viac nezmôže, pretože nastupuje ten Druhý. Škoda, že v beznásilnej, duchovno-praktickej viere sa zúžil boj len posledného „výťahára“. Fyzická likvidácia ďalších osôb je v reáli absolútne nepravdepodobná, vo filme ale spĺňajúca hororovo-thrillerové pravidlá. Je len na prospech, keď sa tvorcovia obmedzili v čase, ktorý bohato stačí. Z osôb je skvelý Mexičan Ramirez, vrah, snúbenica a policajt, avšak v podstate tvoria všetci zúčastnení tzv. spoločného hrdinu. Pocity zo snímku sú relatívne pozitívne, výhoda je nezobrazenie „devila“ (aj keď len na jednu milisekundu). Má správne klaustrofobické napätie, napätie z neznáma. Neviem, či autori chceli aby sme sa mali mať na pozore. Na to samozrejme netreba film, je stále aktívny, a hľadá koho by zožral. Záverečná bodka, že „ak existuje diabol, musí aj Boh“ je nesprávna. Jednak nemôže tam byť podmienka, ani nutnosť. Existuje Boh. A aj diabol. Ale ten navyše robí všetko preto, aby sme si mysleli, že neexistuje. (videné 15.12.2010, BD) ()

Respex

Nelogičnost je největší problém tohoto filmu... jako by scénárista nevěděl, jestli píše mystický horor nebo logicky vypiplanou detektivku. Když už se k jedné straně přikloní, tak to zabije nějakou totálně tupou scénou. Snad nejvíce mě urážela poslední 20minutovka. Kvalitní 2*. ()

cyright

Fajnová jednohubka. Sice dosti předvídatelná a prvoplánová, zato však šťavnatá a svižná. Myslím, že nikoho neurazí a mnohé třeba i nadchne. Jako mě. Nečekal jsem nic, pořádně se nadlábnul a na patře mám takovou příjemnou pachuť :) ()

Bart16

Od dob Vesnice je tohle rozhodně nejlepší film na kterém se nějak Shymalan podílel.I když z jeho hlavy pochází pouze námět,tak nutno uznat,že film je po všech směrech povedenější než jeho Stalo se.Debutující Dowdle má očividně talent.Film je napínavý a vizuálně povedený už od prvních minut(průlet obráceným městem přijemně navnadil). Shymalan si tak u mě opět trošičku zlepšil pověst,doufejme,že Ďábel nebyl jen nějaké povedené překvapení a dál nás začne zásobovat kvalitnými a atmosférickými filmy,tak jako to uměl dřív.Nebýt filmů,jako Saw,nebo Kostka,tak bych dal možná i 4. hvězdičku. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana