• Radiq

Jak mám Rodena rád, tak v tomhle filmu teda asi ne. Respektive on je tam to jediný, co by mě tak mohlo zajímat. Je tam podle mě plno nejasností a není mi třeba jasný, proč šla na potrat kvůli tomu, že z děcka bude kripl, když to byli nevlastní sourozenci. Některý scény mi přišly zbytečně vykonstruované a umělé. A ty jejich mladší klony se mi tam nelíbily vůbec.(27.10.2007)

Karel Roden podal výkon, který musí nutněusadit každého Holli Woodského herce kamsi tiše do kouta a nechat ho jen závidět takový talent!!!Ivana chýlková rovněž exsceluje a společně s výborným scénářem a hudbou je to dokonalý film! Kulisy, masky a režije stačí již jen nadprůměrné aby dotvořili a podtrhli jeden z nejlepších českých snímků vůbec!(20.5.2009)

Herecky skvělé, především Karel Roden a nádherná Monika Hilmerová jasně vévodí. Obsahově již o něco slabší, ale stále se pohybující na pomezí mezi průměrem a precizně vykresleným nevšedním a silným sourozeneckým poutem, které již přesahuje onu hranici sourozenecké lásky. Téma mohlo být zpracováno více do hloubky, ale i tak se jedná o zajímavý a zapamatovatelný počin. Jediný, kdo se mi příliš nelíbil, je Vladimír Škultéty coby mladý Mirek. Jeho herectví mi přišlo dost slabé a oproti špičkám tohoto filmu i docela bídné.(24.5.2012)

Zajímavý a hutný námět, který ale sráží trochu do kolen nevyrovnané herecké výkony. Zatímco Roden je vynikající, tak hlavní ženské představitelky jdou jen po lajně průměru a to, co tam předváděl Škultéty, to byla tragédie - kdykoliv se objevil, šel film o hodně procentních bodů dolů. Ale Roden a nikdo jiný to zase dokázal vytáhnout nahoru. Škoda, chtělo to lépe obsadit a dát ve scénáři lepší příležitost těm dobrým herečkám.(22.10.2009)

Komorní drama o dvou sourozencích, kteří nemohou žít sami spolu a nedokážou žít s nikým jiným. Na rozdíl od mnoha děl s podobným námětem je zde méně tragické romantiky, méně lásky, která se všemu vzepře, kterou nic nezlomí. Naopak, vztah postav Rodena a Chýlkové svým nenaplněním řádně zhořkl, ba zjedovatěl. Nikdy však nezmizel. Této odlišnosti, zvláště je-li podpořena skvělým herectvím Rodenovým, si cením. Zbylým hercům bych nevyčítal nevýraznost, od zahořklých stárnoucích lidí lze těžko očekávat výbuchy vášně. Silné ***(20.9.2008)

• - Natáčení probíhalo v Poličce, Jaroměři či na nádraží v Kladně. (M.B)

• - Andrea Sedláčková napsala scénář přímo pro Karla Rodena a Ivanu Chýlkovou. (rakovnik)

• - Režisérka Andrea Sedláčková natočila film podle vlastního scénáře. (M.B)