• Anderton

So žiadnou osobou z tohto filmu by som sa nikdy nechcel stretnúť. Jeden z viacerých českých pokusov o psychologický art, ktorý je príliš vyumelkovaný na to, aby sa za art mohol vydávať. Dialogy sú na hrane uveritelnosti a tým pádom neverím ani tomu, že takéto postavy by mohli reálne existovať. Oni by mohli, ale to by musel byť film nakrútený iným spôsobom. Film má svoje svetlé momenty, svojim spôsobom sa jedná o sympatický pokus, ale cítiť z neho pachuť akejsi autorskej chcenosti, ktorú nedokáže Sedláčková zakryť. Ani prechody medzi minulosťou a prítomnosťou nie sú zvládnuté bez problémov, nedodržujú totiž žiaden časový rytmus, proste ak sa prechod chodí, tak tam je a je jedno, že raz po pár minútach a potom zase po pár sekundách.(25.2.2016)

• lennyd

Jen oni dva ví, že smrt jejich otce nebyla taková náhoda, jak si okolí myslí. I když se oba snaží žít svoje životy jejich společné tajemství je vždy dožene a spojí ... Málokdy se mi stane, že u filmu normálně usnu - tak jako se mi stalo u Obětí a vrahů. Sice na podruhé jsem to dokoukal, ale kromě hereckého výkonu Karla Rodena zde není nic, co by stálo za zmíňku (no dobře, ještě Ivana Chýlková). Nicméně DVD dávám do nejhlubší skříně, a doufám že už na něj nikdy nenarazím :)(9.2.2010)

Sourozeneckou závislost s výborným prolínám minulého a přítomného děje drží v mém hodnocení hlavně závěr, který nakonec jednoznačně rozhodl, ale i lehký humor. Film plný hledání, ženského chtíče, obětování se i zrady. Dvojice Roden Chýlková perfektní. S dvojicí Hilmerová Škultéty je to trošku horší, ovšem podobnost herců je skoro dokonalá. Režie slušná, nenucená a chvílemi opravdu překvapí. Na novodobé poměry českého filmu, je tento snímek výjimečný.(10.8.2013)

Zajímavý a hutný námět, který ale sráží trochu do kolen nevyrovnané herecké výkony. Zatímco Roden je vynikající, tak hlavní ženské představitelky jdou jen po lajně průměru a to, co tam předváděl Škultéty, to byla tragédie - kdykoliv se objevil, šel film o hodně procentních bodů dolů. Ale Roden a nikdo jiný to zase dokázal vytáhnout nahoru. Škoda, chtělo to lépe obsadit a dát ve scénáři lepší příležitost těm dobrým herečkám.(22.10.2009)

Rodenův herecký koncert, který si i v podstatě sám oddirigoval. Z českých filmů poslední doby patří Oběti a vrazi k tomu lepšímu, co u nás bylo natočeno. Příběh je odvyprávěn pomocí flashbacků velmi chytře, ale bohužel vygraduje k očekávanému konci. Přesto se ale jedná, i přes prkenného Škultétyho, který se svému staršímu já v podání Karla Rodena nemůže rovnat, o velmi zdařilý film.(8.5.2008)

• - Natáčení probíhalo v Poličce, Jaroměři či na nádraží v Kladně. (M.B)

• - Inspirací k natočení filmu byla skutečná událost. (M.B)

• - Režisérka Andrea Sedláčková natočila film podle vlastního scénáře. (M.B)