Andrea Sedláčková pojala svůj první film se sebevědomou jistotou a natočila komorní příběh o jednom sourozeneckém vztahu. Zdatně jí při tom pomohlo herecké obsazení ve kterém nad všechny vyčnívá především Monika Hilmerová a Karel Roden. Naopak za nepříliš štˇastné, ale funkční a do příběhu zapadající, považuji použití klasické hudby Bohuslava Martinů a také jsem měl občas pocit, že mě mnohem více zajímají osudy úplně jiných lidí, než hlavní dvojice. I přesto se jedná o velmi dobrý film.(6.12.2002)

Všechny filmy (viděl jsem tři) Andrey Sedláčkové se mi velice líbily. Pojednávaly o citech a vztazích z tak trošku jiného pohledu, než jsme zvyklí. Tenhle kousek se nevymyká, není IMHO moc poznat, že jde o debut (jeden televizní snímek měla za sebou), takže odpustím i nějaké ty drobné chybičky. TO JÁ TO MÁM JEDNODUŠŠÍ. ROZDĚLUJI LIDI NA DOBRÉ A ZLÉ.(2.5.2006)

• Mylouch

Drama se pro mě nekonalo a nebojím se, že mě historie přesvědčí, že první setkání s fimem bylo jen nepochopením. Není se čeho chytit - herectví, scénář, režie. Snad jen ♫ hudba je samostatným prvkem, který byl vystaven pokusu o znásilnění. Na úrovni paskvilů 70.let. Snad ve snaze najít něco pozitivního - Polička, Buštěhrad, Jaroměř(22.5.2012)

Herecky skvělé, především Karel Roden a nádherná Monika Hilmerová jasně vévodí. Obsahově již o něco slabší, ale stále se pohybující na pomezí mezi průměrem a precizně vykresleným nevšedním a silným sourozeneckým poutem, které již přesahuje onu hranici sourozenecké lásky. Téma mohlo být zpracováno více do hloubky, ale i tak se jedná o zajímavý a zapamatovatelný počin. Jediný, kdo se mi příliš nelíbil, je Vladimír Škultéty coby mladý Mirek. Jeho herectví mi přišlo dost slabé a oproti špičkám tohoto filmu i docela bídné.(24.5.2012)

Dominantní jsou především herecké výkony, v případě Miroslava výtečný Karel Roden (Václav Škultéty mi přišel dost nevýrazný), zatímco u Jany byly výborné jak Ivana Chýlková, tak Monika Hilmerová (mladší verze byla možná ještě lepší, v každém případě velmi blízká podoba obou hereček byla velikým plusem). Příběh nebyl vyloženě špatný, možná trochu absurdní, ale přesto docela dobře uvěřitelný (tedy ta dospělost, mládí trochu skřípalo). Překvapil mě občasný výskyt humoru, který bych v takovém filmu nečekal ("Jé, vy máte ránu."). A nevyhnutelný konec byl asi tím nejlepším možným. Přesto všechno, od dramatu, navíc s takovým nosným tématem, bych čekal mnohem více emocí, silných scén, tento snímek mi přišel poněkud odtažitý, proto hodnotím pouze lepším průměrem.(11.9.2012)

• - Natáčení probíhalo v Poličce, Jaroměři či na nádraží v Kladně. (M.B)

• - Inspirací k natočení filmu byla skutečná událost. (M.B)

• - Režisérka Andrea Sedláčková natočila film podle vlastního scénáře. (M.B)