Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Renie42

Líbilo se mi to, Lady Gaga vypadala konečně normálně, taková holka od vedle, že si ji ani venku nevšimnete a i když není extra krásná, furt líp vypadá než v jejích šílených outfitech, bláznivých botách nebo šatů z masa. Je to taková romantika a líbili se mi písničky. Nemělo to na mě nějaký ten wow efekt, ale film není špatný. ()

pridala

Proč to bylo tak dlouhýýý.....? A proč tu vypadá fešák Bradley jak starej hnusnej dědek, co smrdí, že to člověk cítí přes obrazovku? ()

Tominni

Od filmu jsem tentokrát toho moc neočekával, ale překvapivě jsem toho dostal celkem dost a toto sladko/hořké hudební romantické drama na mě fungovalo, přestože podvědomě víte, jak to skončí.......filmu rozhodně emoce nechybí a když se k tomu přidá velmi povedený soundtrack - je z toho jeden z nejlepších filmů roku 2018. ()

mikhail

Klasická romantika, ktorú ťahá hore najmä hudba. A Gaga ma príjemne čoby herečka prekvapila. SPOILER: Popravde opakovane si to asi nepozriem, najmä preto, že Cooper to sebazničenie zahral až veľmi dobre :D ()

Ukrizku

Příjemná harmonie hezkých tváří, krásných písní a celkově milého designu. Žádná špína, násilí, nic hnusného a podlého, jen upřímné pohnutky a bolestné slabosti. ()

slowfox

Cooper jako nemuzikant a Gaga jako neherečka skvělej výkon, ale jinak jsem tam nic dechberoucího neviděla, takže recenze mi teď přijdou trochu přeceněné. Děj je klasický, nic nového. Chvilkama je to natočeno spíš jako dokument což nebylo na škodu. Taková příjemná romantická oddychovka. ()

janahorova

Tohle je nějak hrozně přeceňovaný film ne? Před filmem jsem viděla videoklip s písničkou Shallow a ten se mi docela líbil, bohužel film mi nepřinesl nic navíc. Lady Gaga je roztomilá ale ten příběh mě strašně nudil a pořád jsem čekala, kdy už se tam začne něco dít. ()

Pete

Jedna hvězda se zrodila, druhá padla. Ten pád je mnohem zajímavější, a musím říct, ze kromě postavy Coopera mě na filmu vůbec nic nebavilo. Rozporuplné je, jak se snímek lehce posmívá popíku pro masy, a sám je přitom tou nejhorší limonádou. Na debut je to zručně natočené, snažil jsem se to mít rád, ale ty písničky a ostatní postavy jsou celkově tak otravné, že prostě nemůžu. Nakonec se u mě však přece zrodila i druhá hvězda Cooperovi za režii. Vyber si, chlape, příště nějaký lepší příběh. ()

Katka232

Hmmm... Celý film jsem musela srovnávat se Zrodila se hvězda s Barbrou Streisand a Krisem Kristoffersonem. Písničky Barbry a Krise mám velmi ráda a i country. Ovšem dnešní popmusic mi nic neříká. Takže jsem z tohoto filmu spíš rozpačitá. Bradleyho Coopera mám taky ráda. Jen tý Lady Gaga jsem tu roli nějak moc nevěřila. ()

MirkaP

Jak zde spousta lidí píše, začátek bomba, pak předvídatelné nic moc. Ani ten pes před garáží mě nedojal. Ovšem pohled na Sama Elliota, ten mě potěšil. ()

Honzimir67

8/10 - Film se povedl. Hercům se perfektně podařilo vystihnout postavy a jde vidět, že to měl Kopr pod kontrolou. Přecijen jsem měl dojem, že je to na mě až moc americké - zkrátka samý "fucking" snad za každým druhým slovem. I tak si myslím, že se člověk u příběhu nenudí, pořád se něco dějě, a můžete si taky vytvořit představu o tom, jak to mezi celebritami a zpěváky chodí, nebo jak se jedním dokonce čirou náhodou stát. No a závěr může hezky dojmout. I tak jsem spíše na straně Bohemské Rhapsody, který se mi více líbil, to však neznamená, že je tento film špatný - zkouknutím tohoto výtvoru určitě nic nezkazíte! ()

MyrnaAlec

Melodramatický stokrát viděný příběh o vzestupu neznámé amatérky v hvězdu. Lady Gaga musí mít i něco navíc, když i v reálu obloudila pana herce a následně se rozvedl s jednou z nejhezčích žen světa. Nutno podotknout, že Bradley taky není k zahození, obzvlášť bez trička. ()

yntelygent

Jednu hvezdu davam za to,ze som prvy krat videl ako vyzera v skutocnosti Lady GaGa,bez parochni a excentrickych kostymov.Mozno skusim v buducnosti najst odvahu a pozriem si to ked budem ozraty,aby som pochopil tie filozoficke mudrosti prepitej trosky,ktora sa z hviezdy prechlastala do stavu totalnej spinavej socky.Keby som bol v kine sam a sedel niekde na kraji,tak odidem v cca 30 minute,takto som nechcel ostatnych obtazovat pocas filmu a zaclanat im pri mojom odchode,takze som to videl cele a este som si stihol pocas toho vybavit kopec mailovej komunikacie,stacilo mi sporadicky raz za 5 minut jednym ockom pozriet na platno...pre playerov odporucam nejaku dobru hru,sluchadla a da sa to vydrzat,lutujem vsetkych , ktori si to musia odtrpiet koli priatelke...ale pre lasku je chlap ochotny podstupit aj horsie veci ako sa cez dve hodiny divat na prepity ksicht.... ()

PlysovyMacko

Hudobný film s tuctovým príbehom dokáže zaujať presvedčivými hereckými výkonmi a výbornou hudbou. Prirodzene vyzerajúca Lady Gaga dokáže aj hrať. Okrem hudby je film aj o vzťahu dvoch ľudí, z ktorých každý má svoje problémy.  Najlepšia scéna je spievanie Shallow na koncerte. ()

subic

Jeden z mála filmů, kde mi fakt fakt nevadí jeho délka. Na to, že je to režijní počin přímo od Bradleyho Coopera, tak je to fakt fakt působivé. ()

martingaga

Tento film je potrebné vidieť v kine, tá atmosféra vás uplne pohltí a absolutne nemusite pozerať na hodiny, pretože by ste sa nebodaj nudili. Posledných 20 minut filmu už len hľadíte na dokonalú Lady Gagu vo svojej životnej role ako precíti každú emóciu a songy ako I'll never love again a Shallow budú patriť k najlepším filmovým skladbám. Chápem že niektoré dialógy môžu len naťahovať stopáž, ale sú potrebné pre budovanie vzťahov, ktoré naozaj aj vybudujú, naozaj by som druhej návštevy kina neľutoval, pretože takýto zážitok som nezažil už poriadne dávno ()

SEGATiK

Přestože bych spoustu věcí rád viděl natočeny jinak a nepovedlo se mi dostatečně proniknout do nitra postav pro přílišnou dějovou uspěchanost (přitom má film přes 2h ???), jedná se stále o něco výjimečného. Uznávám, přesto mám mnoho osobních výtek. Slabší 4*. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz