Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Shitonit

Kdo ji neměl rád do teď, tak od těď ji prostě musí milovat. Lady Gaga je nádherná, a jaká je výborná pěvkyně, tak je snad i ještě lepší herka. Ke konci mi slzy tiše stékaly po tvářích.. ()

KillerZeli

Prvních 30 minut je super a vše funguje - postavy jsou vykresleny, herci odvádí skvělou práci, Bradley Cooper nechává všechny scény dýchat a romance mezi hlavními postavami je uvěřitelná. Ale pak jsem se prostě nedokázal vcítit do hlavních postav a už vůbec ne do postavy Ally, která jako by najednou se stala úplně vedlejší postavou a neměla žádnou vlastní iniciativu. Po shlédnutí mě napadlo, že možná člověk musel vidět předchozí verze, které doplnili některá chybějící místa nebo tak, protože netuším, že tento film tak moc fungoval u většiny lidí, ale mě si nezískal. A není to tím, že bych byl chlap - byl jsem na filmu s kamarádkou a měla úplně přesně stejné pocity. Jako bychom začaly sledovat postavy, které jdou od jedné scény k další, ale už ne reálné lidi. ()

masino

Uf. Tak bud som nemal naladu, alebo som malo pil. Pretoze nieco tak umele a z mojho pohladu nadhodnotene som uz dlho veru nevidel. Pribeh bol klasicka romanca s jasnym koncom od zaciatku. Vsetko bolo tak vykonstruovane a napisane aby to silno hralo na city divaka. Hudba vo filme je uplne mimo moj vkus tak to mi len napomohlo k hodnoteniu. Cely ten pribeh mi pripadal ako keby sa odohral v priebehu par dni, mozno tyzdna. Dnes stala prvykrat na podiu, par strihov a uz prebera Grammy. Jedna hviezda za Coopera, jedna za Gagu. Stacilo mi to vidiet raz. Uz nikdy viac. ** ()

will.i.am

Kazdy to ospevuje. Mozno na zaklade toho som mal prilis vysoke naroky. No okrem kvalitneho soundtracku to nejako extra neohuri. Za pozretie urcite stoji. A bradley tam dal naozaj dobry herecky vykon. Ak znizite ocakavania a prekusnete nudne pasaze bude sa vam pacit :) ()

groz122

Již třetí recyklát původního filmu z roku 1937. Všechny tři snímky si odnesly cenu akademie. Dokáže nejnovější adaptace prodloužit vítěznou sérii? Bylo by opravdu divné kdyby ne. Cooperův herecký výkon považuji za ten nejlepší v minulém roce. Snad mi to Freddie Mercury odpustí. Iritujícím faktorem je však pro mě jeho protějšek. Lady Gaga buď ostrouhala na debilním úsudku Coopera coby režisera a nebo si svůj nesympatický projev přenesla z koncertů i do celovečerního snímku. Líbí se mi také střet klasického Rocku s všudypřítomnou populární hudbou. Tato válka se již vede dlouho a hned se mi vybavilo několik interpretů, kteří se nechali strhnout vlnou mokrých školaček a vyměnili umění za láskyplné sténání na pódiu. Dívam se na vás Imagine Dragons! V tomto ohledu jsem byl od začátku #TeamCooper. Bylo mi smutno, jak lidé zapomínají na klasickou a originální hudbu. Na to také Cooper ve filmu párkrát poukazuje. Celkově se ale jedná o slušný snímek. Možná se mohl film trochu více chytnout nitě závislostí a nebo se soustředit na špinavé triky showbyznysu. Chvílemi se film tváří, jako věčná romantika a to hned plynule přechází v Cooperův hrozivý psychický stav. Kdyby film zabrouzdal více do mělčin čistého dramatu, tak by to byla tak krásná tragédie. Tolik stromů přišlo nazmar kvůli promočeným kapesníkům nešťastných dívek. - -84%- - Shallow má oscara už v kapse. ()

Scraffy

No mňa zas tak tento film neohúril. Áno, obsadenie je silné a natočené to je špičkovo, ale všetko to klišé a celkovo celý scenár nemá ako prekvapiť. Už dopredu viac menej viete, čo sa stane. Nič sa ale nemení na tom, že piesne sú hodne dobré a po celý film to vo vás vyvoláva takmer všetky pocity od smútku, radosti až hnevu. Je to solídne remeslo bez jedinej chyby, ktoré ide vo vyšľapaných chodníkoch a ani na chvíľku sa z nich nepohne. Bradley Cooper si svoj režisérsky debut nemohol urobiť lepší. U mňa lepší priemer. ()

hazdrova

Celkom sklamanie. Po tomto celom roku som si počkala až ustane veľká a star is born vlna a musím povedať, že film ako taký vo mne zanechal rozpačitosť. Akože je to romantika a je to aj muzikál. Obe mám rada a obe považujem za solídne žánre, ale tu mi to nejako spolu úrovňou nehralo. Pesničky výborné, ale dej trošku pretiahnutý a pomalý, nedynamický k dynamickým pesničkám. Súhlasím s Maximilianusom, že to bolo celé príliš smutné, aj tam, kde by to smutné byť nemuselo. Čo sa týka vykreslenia ich vzťahu, páčila sa mi veľmi žiarlivostná scéna s koláčom na tvári. 3,6* ()

hospoda96

Bradley Cooper vystřihnul sebejistý režijní debut kde je vidět jak jeho herecký tak pěvecký talent a Lady Gaga to taky zahrála nad očekávání klidně bych jí toho Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli šoupnul + samozřejmě pěkný soundtrack. ()

Maniik88

Film s priemerným scenárom, ktorý ale robí výnimočným skvelý Cooper a to aj režijne aj herecky a tak isto skvelá Gaga. Vo filme sú krásne pesničky, ktoré dotvárajú príbeh a vzťah postáv. Pre mňa osobne bol vrchol Shallow, ktorý naspievali spolu priamo na koncerte. Gaga hrala tak trochu samú seba a šlo jej to výborne, dokonca mi bola prvýkrát v živote sympatická. Film má hneď iný rozmer, keď tie pesničky spievajú samotní herci. No a ten záver som nečakal. Proste ideálny film pre vás a vašu partnerku, ktorá na beton bude revať ako malá a bude myslieť na film zo pár dní. Aj ja som dostal emocionálne zabrať, najmä tým záverom. Toto patrí k tomu najlepšiemu z romantických filmov. ()

Alojs

Film, který sice není tak dokonalý, jak hlásaly prvotní komentáře, ale kterému naprosto nepokrytě fandíte. Nová Hvězda představuje jeden z nejvíce sympatických počinů minulého roku. Možná za to může filmařská upřímnost a předem prohrané karty, které ji pasovaly do pozice komerčního outsidera... Relativně přímočarý děj (tu zrychlený, tu naivní, tu až příliš nevyhnutelný...) je dobře popoháněn chytlavými songy, zručnou režisérkou taktovkou a pak - v neposlední řadě - hereckými výkony. A nejde jen o Lady Gagu, která zdatně navazuje na tradici hrajících zpěvaček (Cher, Streisand...), ale i o Elliotta a Coopera, který si přece jen... i zásluhou dojemného závěru... krade film pro sebe. A když už jsme u toho konce...to je snad jediná piha na krase. Alespoň pro mě. Diametrálně odlišné zašněrování bych v současném rozpoložení ocenil mnohem více. Byť ve světle posledních událostí ze světa rockového je vlastně všechno v "plném pořádku". ()

ANTYCHRYST

Nemůžu si pomoci...ale na mě to působilo jako slabší odvar walk the line..s tím že tady to ve mě zanechalo mnohem menší stopu... Jako s country k popu.. docela daleko... Lady Gaga jako neherecka překvapila.. osobně bych radši viděl film o ní...s aktuální hudbou.. 70% ta společná píseň se jim ale povedla :) je to flak ()

Zombiepod

Hype bol asi priveľký. Po zhliadnutí si uvedomujem, že to nebol taký veľký emočný nápor, aký film spočiatku sľuboval, a v podstate nejde o viac, ako len dejovo priemernú hudobnú romancu, ktorej príbeh sa posúva len štandardným, tuctovým spôsobom. Čo však film robí zaujímavým, je bezchybný Bradley (za kamerou, i pred ňou), pravdepodobne životná rola Lady Gagy, a predovšetkým skladby, ktorých obsah bol silnejší, ako celý tento film. ()

dawnie

Já vlastně nevim, proč jsem tenhle film brala na lehkou váhu. Než jsem si ho pustila, měla jsem z něj pocit povrchnosti a mainstreamový vypočítavosti - ale ten se okýnko po okýnku (filmovým) vytrácel. Viděla jsem, jak se tady všichni snažili - úspěšně - do toho příběhu dát skutečnost v různejch podobách. Allyina nervozita, nedostatek sebevědomí nejen u její pěvecký osobnosti (se kterým se ztotožňuju), Jackovo deadly smyčka závislosti, jejich povznášející love bublina. Všechno tohle mi vyvolalo zimomriavky a slzy a jsem za to, kurňa, ráda. Je dobrý strávit 2 hodiny s upřímnym filmem, to je samozřejmý. Ale ještě lepší je strávit 2 hodiny s filmem, kterej tě inspiruje. P.S. Bradley za ty otěže vzal úplně neuvěřitelně. Ta pocitová kontinuitá, jakou svojí režií stvořil, mě nenechala si dát ani malou pauzičku. ()

Emafera

Celý film jsem si říkala, jak může taková malá ošklivá ženská tak krásně zpívat? Ale i hrát, to se musí Lady Gaga nechat. Romantika jak vyšitá, ale kýč to není, nebo jestli jo, tak jen malinkej. ()

Bezda22

Miluju hudební filmy. Bradley Cooper dal do placu hodně slušnou záležitost. Trochu zklamání ze závěru. Ale písničky úplně úžasný a jdou ze srdce. Ústřední dvojici věřím všechno, co dělali a zpívali. Lady Gaga mi do role seděla a byla vcelku sympatická. Od pátý hvězdy dělí opravdu jen kousek, chybí tam takový to "něco"... 80% ()

Dampfer

Když je velkým kladem filmu Lady Gaga a není to tím, že by zbytek byl tak úděsný. Příjemné překvapení, až neskutečně! Tedy, ne že bych Gagu neměl na seznamu nenáviděných tvůrců, ale její hudba jde mimo mé spektrum, a určitě jsem od ní neočekával tak dobře zahranou postavu, kdy v podstatě je na ni velmi trefně nastavena (při zjištění, koho chtěl obsazovat Eastwood, no nevím...) Navíc, když zpívá ty "klidnější" z písniček, páni, ona je fakt dobrá! A Bradley jede, ono někdy mám u filmů "jednoho muže" (režie, produkce, scénář, hlavní role) strach, aby to nebyly nepovedená oneman show, ovšem tady platí opak, on ví co dělá a vše pěkně odsejpá. Ústřední píseň fajn, i když osobně mým uším více "zachutnaly" ty vedlejší, hlavně ty country-rockové od Jacka. A že to bylo "sladké"? Není to náhodou romantický film? Když ve mne po konci zůstával opravdu dobrý pocit, a pokyvoval jsem hlavou nad fungující chemií Bradlyho a Gagy, s občasnými vstupy sympatických vedlejších postav (otec, řidič, bratr), říkal jsem si i "Není to nejlepší hudební film minulého roku?". A ano, viděl jsem Bohemian Rhapsody. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Příběhově ničím výjimečné...klasická romanťárna, skoro až zívačka, ale hlavní dvojka zahrála tak výborně, že poslední třetina byla opravdu silná. ()

Azrail

Dlouho jsem se na tento kousek zdráhal podívat, protože jsem si myslel, že půjde jen o další z řady romantických slátanin. Nemohl jsem být dále od pravdy. Ano - jde o romantické melodrama, to bezpochyby. Ale tak výborně uchopené, skvělé zrežírované, výtečně zahrané i odzpívané, že mi to ve finále vůbec nevadí. Bradleyho Coopera mám jako herce rád už delší dobu, ale toto byl jeho nejlepší herecký výkon, co jsem viděl. Velmi mile mě vedle něj překvapila Gaga, u které jsem si nedovedl představit, že by mohla takto dobře zahrát, ale stalo se - též výborný výkon. Co se týče hudebních vložek, užil jsem si je úplně všechny a duet hlavních protagonistů mě doslova způsobil husí kůži. Plné hodnocení nedám jen kvůli lehce předvídatelnému ději a opakujícím se zápletkám. Jinak ale výtečný počin, jsem naprosto spokojen. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz