Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

pirulka

Áno priznávam, že nejde o nič inovatívne, čo by sme predtým nevideli už v mnohých romantických filmoch, ale myslím, že skutočný príbeh lásky nikdy neomrzí. Veď o čom vlastne život je ak nie o láske? Buď sa z nej zotavujeme, alebo ju prežívame, alebo hľadáme..je proste v nás, všadeprítomná. V tomto filme sú pre mňa špeciálne hlavne veľmi uveriteľné herecké výkony, (okamžite som uverila, aké je medzi nimi connection) civilné hranie /hlavne u Lady Gaga/ a nádherný soundtrack. No a v neposlednom rade, myslím, že úlohou filmu, alebo akéhokoľvek diela je vami pohnúť, a to sa v tomto prípade rozhodne podarilo. Už pred koncom som totiž ronila krokodílie slzy, a nemyslím, že to bolo len tým, že som citlivá dúša :) ()

bearmeedek

Podle některých názorů se jedná o film pro „dámy“. Ti ubožáci vůbec nepochopili, že je to z chlapského světa, kam se dáma náhodou přimotala, a nechala se dobrovolně semlet byznysem, který řídí opět chlapi. Ve světě chlastu a drog exceloval opět chlap. A co se lásky týče, tak ta snad není jen pro ženské? Cooperova třetí až čtvrtá verze známého filmového názvu se drží osy předchozích verzí, takže dějem nepřekvapí. Někoho ano, protože kino bylo téměř zaplněno teenagery. Pro pokročilejší je ale podstatné, že nová Hvězda byla natočena neuvěřitelně propracovaně a taky působivě. Velké překvapení, že Bradley Cooper poctivě natočil a zároveň velmi dobře zahrál. A věnoval se i méně postřehnutelným detailům. Lady Gaga byla dobrou volbou. Neherečka zahrála amatérku přirozeně, takže také pochvala. A k tomu umí zpívat. Divákům vlhlo oko v různých momentech, ale mě se nejvíce dotkly dvě chvilky v průběhu jejich prvního duetu (Shallow) na jevišti. Protože tohle hudba dovede. Filmové scény jsou jen zahrané, ale hudba je v každém okamžiku opravdová. O tom musím něco vědět. A hudba ve filmu vyplnila mezery v jednodušším ději. ()

Likan7

S Infinity War a Ebbingem je Zrodila se hvězda nejlepší film roku. Přes dvě hodiny trvající kolos, který je tak pevně a přitom jemně zrežírovaný, že jsem až s prominutím čuměl, jak to má Cooper v malíku. Jeho výkon je navíc životní, takže po třech nominacích doufám v Oskara, kterýho si doufám odnese i Lady Gaga. Film samotný je na krásný 4, ale ona to svým projevem šroubuje do takových výšin, že jsem ke konci vnímal jen jí, jak mě učarovala. Měla to sice hodně zjednodušené, protože měla tu roli napsanou na míru, to její projev ale vůbec nedevalvuje. Její výkon mě prostě tak oslnil. Mezi ústřední dvojicí funguje skvěle chemie, klape jim to, sluší jim to na pódiu i doma. Cooper zvládá jak velké koncertní scény, tak komorní atmosférický rozhovor mezi čtyřmi oči. A nebylo by fér nezmínit i Sama Elliotta, který si "své" také odvede. Herecky je film špičkový, režií taky. Nevybavuju si jediný slabý místo a já jen doufám, že jak Bradley, tak Gaga budou režírovat a hrát přesně takhle. Tohle je totiž skvělá filmařina. ()

balcazar

Prirodzená a uveriteľná Gaga ako Ally. Bradleyho výkon, z ktorého mi naskakujú zimomriavky doteraz. Silný príbeh, z ktorého sa dá veľa zobrať v rôznych smeroch. Skôr dráma ako romantický film. Jeden z najlepších filmových soundtrackov. Kvalitný soundtrack je síce podmienkou poriadneho hudobného filmu, tu som však mal pocit, že mi film ponúkol niečo viac ako to. Ešte niekoľko dní a dokonca pár týždňov po videní filmu som nad ním rozmýšľal, a tak to má v prípade filmu byť. ()

boni

Asi nejen pro mne obrovské překvapení. Po řemeslné stránce téměř bezchybný počin a z výkonu Lady Gaga mi opravdu spadla brada. Nikdy bych neřekl, že tahle excentrická popová hvězdička může být herečkou, a ještě navíc herečkou, která prostě musí získat Oscara. Při vychvalování hereckých výkonů nesmíme zapomenout ani na Bradleyho Coopera, který předvádí taktéž naprosto precizní akt herecké vysoké ve všech ohledech. __ Vždy jsem chtěl vidět verzi z roku 1955 s Judy Garland, ale nějak jsem se k tomu stále nedostal, a musím říct, že teď už tu chuť ani nepociťuji. __ Při sledování jsem si vzpomněl na Čínskou čtvrť, což je samozřejmě úplně jiná liga, ale připomněl jsem si ji proto, že to je film, kde tvůrci vytěžili vše na 100%, prostě film bez chybičky. Tady sice neměli k ruce tak geniální scénář, naopak je scénář naprosto průměrný, ale vše udělali s takovým citem i pro ten poslední detail, že v rámci možností prostě těžko něco mohli udělat lépe, a hlavně ty herecké výkony… Naposledy mě takhle v klasickém tandemu muž – žena zaujal Nicolas Cage s Elisabeth Shue v Leaving Las Vegas. Tady se prostě jelo na 200%. Pro mě osobně nejlepší hudební film, jaký jsem prozatím viděl, což asi bude způsobeno hlavně tím, že jsem jich moc neviděl, a můžu stále pevně věřit, že to změní Bohemian Rhapsody. Až tedy konečně k jeho zhlédnutí získám odvahu. Ale i tak si jen těžko dovedu představit, že by měl Roman Málek dostat Oscara, protože jestli hrál lépe než Bradley Cooper, tak tu máme asi nového De Nira. Haha. Upřímně jsem sám zvědav, jestli tomuto filmu nechám pět hvězd i po další projekci. Nebo jestli mi náhodou nezačne více vadit fakt, že to je ve své podstatě naprosto průměrný romantický cajdák. V tomhle bych to přirovnal k dalšímu podobnému počinu, kterému jsem taktéž napálil pět hvězd, a to Titanicu. ()

LordMysti

Za mě příjemné překvapení a lepší než Bohemian. Gaga mě překvapila jak to hezky zahrála, o zpěvu jsem nepochyboval. ()

Oonika

Těšila jsem se hodně, protože Bradley je prostě můj favorit a pořádnou romantiku jsem neviděla hodně dlouho. Ale jak už zde bylo napsáno, spousta věcí zůstala jen tak ladem, druhá půlka filmu už mi přišla dost natahována a už to pro mě nefungovalo jako na začátku. Ale to seznamování a duety a vlastně i ten konec, to mi srdce zaplesalo. ()

Maximilianus

Je ťažké rozhodnúť sa, či je väčší rozruch okolo tohto filmu alebo okolo Bohemian Rhapsody, ktoré sú najväčší hudobní rivali za rok 2018. Originálny soudtrack má lepší A Star is Born, nakoľko Queen je Queen a ten nič neporazí, ale nebola to hudba zložená pre ten film, ale iba využitá (ale samozrejme piesne tam sú lepšie). Čo mne vadilo na Zrodila sa hviezda je zbytočne dlhá stopáž, pričom je to iba o umelom naťahovaní. Filmu by stačilo kľudne 105 minút. Taktiež tón filmu bol zbytočne temný, smutný, žiadna radosť z neho nešla, riešili sa tam iba negatívne veci. Pesničky boli super, ako som už spomenul vyššie a pri Shallow som mal zimomriavky. Príbeh je celkom klišoidný, ale ústredné dve postavy sú charakterovo veľmi zaujímavé a taktiež výborne zahrané. Lady Gaga hrá skvele, je neopozeraná, zaujímavá a veľmi ľudsky a prirodzene hrajúca. Byť o pol hodinku kratší a menej smutný, vyslúžil by si odo mňa trochu vyššie hodnotenie. 7,3/10. ()

mira.l

Mám tyhle hudební filmy docela rád, ať už se zakládají na popisu života skutečných osob nebo jsou čistě smyšlené. A výsledný pocit z tohoto? No, ještě že jsem si to naslepo nekoupil na DVD (o čemž jsem taky chvíli uvažoval)!! Jako Bradley Cooper zahrál toho ochlastu dobře, i když jeho osud mi byl naprosto ukradenej a vlastně od začátku bylo jasné, kam ta ožralá, sjetá, umaštěná, huhlající troska spěje. Ještě lepší mi přišel výkon Lady Gaga, já jí nějak nežeru, ale tady se mi líbila dost, I přesto, že mi připadalo, že mezi ní a Cooperem nějak nefunguje žádná chemie, poznali se, najednou se vzali, byli spolu spíš jakoby z musu. Ovšem jestliže mám z dvě a čtvrt hodiny trvajícího filmu hlavní dojem, který by se dal shrnout asi následovně: pár pěkných pěveckých výstupů, vyplněných spoustou nezajímavé, až nudné vaty, tak je to asi trochu málo. Do toho mě postupem času čím dál víc lezla na nervy kamera, roztřesená, snímaná takovou perspektivou ... jak bych to nazval... rybí oko asi 15 cm před obličejem postavy; pro jednou je to zajímavé, ale nesmí se to přehánět. V tuhle chvíli je zdejší procentuální hodnocení 79%, myslím, že na začátku to bylo ještě o něco víc, měl jsem tudíž docela velká očekávání. A musím konstatovat, že mě to docela zklamalo, nějak jsem nepřišel na to, proč jsou z toho všici tak vyndaný. Subjektivně bych se, co se týká děje, snad nebál jít až někam mezi jednu a dvě *, ale to si hlavně Gaga za ten herecký a pěvecký výkon nezaslouží, takže hlavně za ni to budou tři *, ale zcela průměrné tři s tím, že víckrát to vidět nemusím. Což se mi u těchto filmů moc nestává. ()

ER

Obětovat se,aby se zrodila hvězda? Skvělý námět s civilním herectvím Gagy a naprosto přesvědčivým Cooprem. ()

vikino1

Zrodila se NUDA. Filmů o tom, jak z ošklivého káčátka přes noc vyroste krásná labuť je jak hub po dešti. Né teda, že bych byl vyhledávačem tohoto žánru, ale pár jsem jich už viděl. Tohle dílko není ničím vyjmečné. Mě osobně se nejvíc líbily ty pasáže, kdy byl Bradly vylitej jak váza. Zápory - hnusná Gaga, tuctovej příběh, škaredý songy (fakt se mě nelíbil ani jeden). Klady - Cooper tradičně super, předávání Gramy (na takový by se určitě nikdy nezapomnělo), aspoň ten konec měl koule.... Mě osobně daleko víc chytlo za srdíčko Avicii: True Stories... ()

Magnolia666

Další ufňukanej doják o tom, jak je těžký bejt talentovanej a jak si sláva vybírá svou daň a otravuje a zraňuje to všechny kolem...ach jo...Lady Gaga pěkně zpívá a na Bradleyho se na začátku hezky kouká. A to je tak všechno. ()

pulDag

První půlka filmu je výborná. Dojem zkazil téměř instantní přerod z country zpěvačky na absurdní popovej shit a bradleyho nedostatečné vykreslení motivu jeho konečného řešení. ()

E lan

Tak nějak normální. Ani moc to člověka do děje nevtáhne, Cooper i Gaga hrají dobře, ale tak nějak tomu něco chybí. Jen dobrý film se slušnými herci. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz