Asgy

Mám tak trochu pocit, že díky původnímu TR je hodnocení nižší, než by bylo jinak, ale možná je to jen můj dojem. Nebál bych se dát i čtyři hvězdy. ()

Lamiczka

Trochu jinak vyprávěná klasika nás zavede do budoucnosti, kdy je Země člověkem natolik zničená, že je obyvatelná pouze na dvou místech zeměkoule. V oblasti bývalé Velké Británie a její kolonii, kdysi známou jako Austrálie. Douglas Quaid každý den cestuje středem země z kolonie, která je zoufale přelidněná, do své práce na druhé straně planety. Jeho život se mu zdá rutinní a nudný. Když objeví společnost Rekall, která umí implementovat do mozku falešné vzpomínky kupříkladu na život tajného agenta, přijde mu to jako skvělý nápad si něčím takovým obohatit svůj pokojný život. Netuší, že tím spustí lavinu událostí, které mu pomohou zjistit, kým ve skutečnosti je. A čím blíž pravdě je, tím těžší je udržet se na živu. Těšila jsem se, moc jsem se těšila, a tak i projekce zdarma od ČSFD přišla velmi vhod. Protože tak jak jsem se ohromně těšila, tak mě film i zklamal. Těch věcí, které srážejí snímek k prostému průměru je více. První, zato dle mého úsudku hodně zásadní, je vykradení takových klasik jako je Blade Runner nebo Minority Report. Troufám si říct, že nejsem jediná, kdo v post-apokalyptických scenériích plných deště a japonských deštníků, vidí jasný odkaz na Scottovu klasiku. A další kritika patří bohužel k hereckému obsazení. Snimek se má soustředit na hlavního mužského hrdinu, elitního agenta s vymazanou pamětí. Bohužel po krátké přestřelce je doslova převálcován ženským protějškem, a i když se na jejich společné zápasení na život a na smrt kouká velmi dobře, trošku mi chybí dominantní role tak, jak jsme byli zvyklí z originálu (taky kdo by se chtěl stavět Schwarzeneggerovi do rány, že ano). Ale ať jenom nehaním, líbí se mi, že se scénáristé slepě nedrželi původní filmové předlohy (ale trojprsatka dobrá jako vždy), taktéž u mě boduje originální nápad cestování středem země, post-apokalyptický život pouze na dvou stranách planety a samozřejmě samotný Quaidův zápas o holý život. Vyvrcholení je epesní, jsem ráda, že nesklouzlo do klišé, jak bylo možné v poslední době dost často na filmových plátnech vidět. Po hudební stránce jsem taky byla spokojená. ()

javak810i

Ke skvělým filmům by se prostě neměly dělat remaky. Tím nechci říct, že by byl nový Total Recall špatným filmem, ale srovnání s Verhoenovým originálem se prostě nevyhne. Původní Total Recall se soustředí více na detaily, akce je v menším množství, ale zato krvavější a celým filmem nás provází charakteristický Verhoenův "úchylácký" humor. Spolu s výborným Schwarzíkem a sexy Sharon (nic proti Kate a Jessice, obě jsou dostatečně hot) tvoří alespoň pro mě lepší film. Na druhou stranu se remaku nemůže upřít skvělé vizuální zpracování, opravdu hodně akce a slušné herecké obsazení. PG13 je ale znát a scénář místy dosti pokulhává, takže zůstanu u 3 hvězdiček. ()

Praxis

Vizuálně velice působivý thriller, který sice opisuje z původní TR více než je zdrávo, a zase až tak originálně nevypadá, ale bombastické efekty a vychytané kamerové řemeslo vás místy prostě přiková k židli. Ano, luxusní kamerové průlety, luxusní záběry na futuristická velkoměsta, honička na dálnici - to vše Vás prostě rozseká a nenechá ani chvilku vydechnout, protože pořád se něco děje. Len Wiseman odvedl poctivou práci, i když scénář ho zrovna dvakrát nepodržel. I tak si ale můžu říci, že "u mě dobrý" a ten večer jsem se solidně zabavil. 75% P.S.: Sexy Kate terminátorka se asi párkrát objeví v mých vlhkých snech. ()

ArsenalEagle

Lehce, opravdu lehce nadprůměrná akční jízda, kterou, alespoň pro mě drží dvě hlavní herečky - hlavně Kate Beckinsale je skvělá, co do charakteru mrchy, to do neuvěřitelné krásy. Slabší 4* ()

JJ.Gibson

Pro jednoznačně naprosto luxusní sci-fi!!! Musíme zde zdůraznit, že nebýt kultovního Total Recallu s Arnoldem, tak bychom se remaku nedočkali!!! Nový Total Recall si vzal z původní filmu všechno dobré, včetně různých nápadů a zasadil je do svého kompletně nového světa! Který vypadá úžasně!!!!! Trochu mi to připomínalo Deux Ex: Human Revolution a Quaid je takový Adam Jensen :) Ale zpátky k filmu! Líbily se mi narážky původní dílo, většinou byly zábavné! Je pravda, že jsme v novém TR přišli o Mars, ale to bylo jedině kuprospěchu věci. Akce byla vyvážená a přehledná, soboje vypadali dobře a vše do sebe poměrně pěkně zapadalo! Celých 121minut jsem se bavil a bylo to pro mě příjemné překvapení. I tak se zde našlo pár minel! Souboj s robotem: Je pravda, že zdejší roboti nejsou zrovna terminátoři, spíše taková lehká jízdní, ale i tak by to Farrell asi nedal. A druhá taková vážnější hrubka! Přestřelka ve stavu beztíže: Farrell si pokládá zbraň na zem a ostatní na něj míří, za chvíli má dojít ke stavu beztíže v "Zeměpádu", Farrelovi přiletí zbraň přímo do ruky a všechny dá, zatímco vojací nepochopitelně ztratí své zbraně, z důvodu mě neznámého. Nicméně je to plnohodnotné sci-fi a pitvat každou minutu filmu se nehodí. I přes těchto "pár pochybení" mi to celkový dojem z filmu nemohlo zkazit! A jsem rád, že jsem mohl dát plný počet hvězdiček!!! ()

GodComplex

Ouch, to bolelo (a to i prestoze jsem byl na bolest dobre pripraven). Vubec nema smysl to porovnavat s originalem, tam je predem jasne, ze trio Verhoeven/Goldsmith/Arnie se prekonat neda, ani kdyby se tvurci pretrhli. Otazka byla, jestli se tomu podari alespon postavit na vlastni nohy, nebo to bude uplne znesveceni P.K. Dicka. Ten se ale podle me musi obracet v hrobe, protoze to, co predvedl scenarista Kurt "Ultraviolet" Wimmer, to je cire utrpeni. Pritom je to obrovska skoda, protoze potrebne zdroje v podobe at uz budgetu, sexy Kate, nebo schopneho HG Williamse tam urcite byly a nevypada to vubec spatne, dokonce to ze zacatku buduje peknou atmosferu destiveho sci-fi mesta (to ze si to pujcuje kde se da bych nejak nehrotil, Blade Runnera stejne ripujou vsichni uz pres 30 let). Kdyby v tomhle pekne atmosferickem prostredi tvurci rozjeli nejaky svuj zajimavy originalni pribeh, ktery by do toho puvodni Recall nejlepe vubec netahal, mohlo to byt super a odpustil bych tomu i nevyrazneho Farrella v hlavni roli. Tohle se ale velmi zahy zvrtne ve videoherni akcni slataninu, nad kterou nejprve obratite oci v sloup, v pulce se zacnete nudit, nuda se stupnuje a posledni tretina uz je jen ubijejici otrava. Navrch vas jeste podvedome hloda o kolik je to cele blbejsi, nez Marsovou mystikou nasakly original a koncite. 2/10 ()

Riddick77

Není to úplně zlé, avšak musíte být schopni odprostit se alespoň trošku od originálu. Jasně, je to zbytečné až hanba, ale akční scény jsou zpracované docela chytlavě, občas nějaký fajn nápad (není jich moc) a obsazení také ujde. On Farrell je fakt v pohodě, ale škodí mu to srovnání s Arniem. Charismatický je až na půdu, ale tu roli zmateného a podrážděného býka mu prostě tak úplně nebaštíte. Z mého pohledu si pro sebe film ukradla sexy kočka Kate Beckinsale. Oproti tomu Jessica Biel je totálně nevýrazná a absolutně nestíhá. 200 mega se dalo využít lépe, ale jako akční sci-fi výplach to jde! 6/10! ()

nirvanafan

Film, ve kterém všechno dobře vypadá, hrajou v něm kvalitní herci a dvě hodiny to odsýpá díky téměř nepřetržité akci. Tak kde je problém? Odpověď zní scénář, který vypadá, jakoby autor si při jeho psaní říkal "dám tam ještě tuhle cool věc a ještě tamto bych tam chtěl mít", ale už si ho po sobě zapomněl přečíst, protože jinak by snad každému došlo, jakou blbinu to zplodil. Především celý hlavní konstruk, který nebudu spoilerovat, je jedno velké wtf až za hrob. Nicméně hodnotím shovívě, neboť jistý potenciál to má, akční scény jsou zrežírované skvěle a herci v čele s Colinem Farrellem filmu rozhodně nepodkopávají nohy. Musím se navíc přiznat, že koukat na honičky v létajících autíčkách mě baví už od prvních starwarsek a drží mě to doteď. Až budu jednou zase potřebovat vypnout mozek, tak Total Recall 2012 rozhodně neublíží. ()

Mr. Filuta

I když jsem do toho šel a s nadhledem a minimálním očekáváním, stejně mě remake, jak naskakovaly minuty stopáže, zklamal. To, co si bere z 1990', není lepší a to nové, co tahá z rukávu, je spíše zoufalé. Co naplat, že dostaneme poměrně povedené vizuálno města a přijatelně atraktivní ženskou částí ansámblu, když je to do čtvrt hodiny okleštěno o jakýkoliv náznak atmosféry. Nad Wisemanem tak zavírám krabici s nápisem podprůměrně průměrné filmy ()

Jillen odpad!

Film, který neměl žádný racionální důvod ke svému vzniku. Původně jsem na to nechtěl vůbec koukat, ale mé stálé uklidňování se, že někteří kolegové/ině to nevidí tak skepticky mě přesvědčilo dát tomu alespoň šanci. No, bohužel...nedokoukáno do konce. A že chyběl jen ždibíček. ()

Popluh

Až na dvě scény (vyjednavač a akce na výtazích) naprosto bezpohlavní průměrný a nic a nikoho neurážející film, který ignoruje kouzlo knížek P.K. Dicka. Pokud ani jednou v průběhu adaptace jeho knížky nemáte pocit paranoie a nevědomosti, respektive pokud je vám to po celou dobu jedno a tvůrcům evidentně taky tak to ani jinak dopadnout nemohlo. Hodnocení DC verze. ()

PKD

Squellý high-tech vizuál. Až na ty střípky alá BR. Srandovní a zcela zbytečné. Město, Výtah, Policie, mobil- doslova na...ehm v dlani, etc., etc. Beckinsaleová, neskutečně otravná jak osina v prdeli, která jde dle příkazů scénáře a režie, po Farrellovi (sympatický jako vždy) jako slepice po flusu. Doslova! J. Biel tradičně pěkná a v poho. Nepobaví, neurazí. Patrick Tatopoulos se fakt vyřádil. Hodně dobrá hudba. Asi to nejlepší co doposud tento skladatel složil. A naprostá absence jakéhokoli náznaku Dickovy předlohy, či snad (nedejSatan) jeho světa či vize. Vznikl tak naprosto nový a relativně originální film, který se zcela zbytečně jmenuje Total Recall (Zapamatujeme si to za vás, ve velkém) a odkazuje na PKD v koncových creditech. Trojkozatou prsatici, nepočítám. To nebylo ani tak mrknutí na fanoušky, jako ironická provokace ve stylu...co si ještě můžeme k divákovi dovoliti. Konec, nebudu komentovati. Mělo to šanci díky němu (pokud by byl konečně!!! dle předlohy), překonati paradoxně 1.verzi...leč autoři na to prostě neměli koule.....opět. ()

sta

kate beckinsale dosahla definitivne na titul nejhorsi a nejmene charismaticka herecka, ktery si tak dokonale svymi rolemi vyslouzivala mila jovovich.. ()

buldock

Vynikající akční sci-fi snímek, který rozhodně nelze srovnávat s původní verzí, poněvadž tento remake si jde svou cestou a to je dobře. Doporučuji shlédnout Director´s Cut. Já jsem spokojený. Film: 76% , OST: Harry Gregson-Williams - 84% ()

Lum3n

První polovina filmu je super. Kvalitní akční scény, velice zajímavě (ač trochu vykradačsky) ztvárněná budoucnost, skvělé obsazení... Jenže... pak přijdou na řadu podivné scénáristické zkratky a hlavně akční scény už jdou hodně za hranu. Což je trochu škoda, Wiseman se totiž mohl imho vyrovnat originálu, takhle jen servíruje příjemný akční výplach. ()

Freemind

Zásadní je zde otázka - "proč"? Všem přece muselo být jasné, že fandy původního "Totall Recall" remake nemůže uspokojit i kdyby se tvůrci na hlavu postavili. Ruku na srdce - povídka nebyla natolik světoborná, aby potřebovala dvě nezávislé adaptace, nové verzi navíc chybí šmrnc a odstup, s takhle vážným ksichtem se na to fakt nedá dívat. Takže tady máme další naprosto zbytečnou scifárnu, která prošustí kinem a vydělá zrovna tolik, že se podobné kraviny budou točit dál. Jupí jej. ()

Macejko

Našľapanou a energickou akciou priam nacucaný popcorn s úchvatným výtvarným riešením (každý cent z rozpočtu je vidieť), skvelo záporáckou Kate Beckinsale a neustále duniacou hudbou Harryho Gregsona-Williamsa, ktorá sama o sebe síce nie je nič extra, ale do filmu pasuje dokonale. Logické nezmysly s radosťou odpúšťam, pretože som sa naozaj výborne bavil a celkom ma mrzí, že som si to nedal v kine. ()

erased

Skoro jako by tvůrci remaku vyslyšeli všechny mé stížnosti na původní Verhoevenův film: zbavili se rakouského opičáka a nahradili ho jedním z mých oblíbených Herců, a celou jeho zapomnětlivou pouť za záchranou světa podstatně zvážněli. Vzali něco málo z původní povídky, něco víc z původního filmu a především hodně z vlastní fantazie, čímž vzniklo dost prostoru pro nový děj, který sice jede ve starých kolejích, ale přesto dokáže překvapit. Kupodivu z velké části funguje i Wisemanova akce, především úvodní honička po balkónech a ulicích krásně vypadající multikulti Kolonie se povedla na jedničku, takže si vlastně skoro není na co stěžovat. Velká škoda je jenom toho, že Bill Nighy i Bryan 'Heisenberg' Cranston si sotva stihnou štěknout, a že film se svou víc než dvouhodinovou stopáží občas působí až moc zdlouhavě. Nový Total Recall je samozřejmě stále jenom akční béčko, které i přes tu očividnou snahu a absenci vtipu nedokáže vymáčknout jedinou emoci, ale rád jsem si ho jako takové užil. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011