Naslund

Arnolda hold nikdo nepřekoná, ať už sem dá kolik chce hezky vypadajících ženských, které jsou v záběru dohromady víc ně hlavní hrdina. Není se čemu divit, protože ten je nudnej jak bačkory. A aby mohly být herečky na place co nejvíc, tak se neustále teleportují. Určitě to znáte, když vám dá někdo pěstí, otevřete dveře a chcete utéct a mezi dveřmi stojí ta samá osoba a zase vám dá pěstí. Ve filmu můžete jednoduše očekávat, že se kdokoli objeví kdekoli ať už tam logicky být může nebo nemusí. Prostě proto, aby pořád byla akce a divák nemohl nudit. Zajímalo by mě, kdy už nějakého producenta blockbusterů napadne, že 10 minut kvalitního povídání vyjde levněji než 10 minut akce, která zde není nic výjimečného. Hned při té první se mi dokonce skoro udělalo špatně z toho problikávání. Ale abych jen nehanil, ta infrastruktura byla opravdu future a "čínská čtvrť" vypadala moc pěkně. ()

Alementina

Efekty jsou skvely ... Colin je sexy jako vzdy, Kate je prvotridni chladnokrevna mrcha, Biel je nezazivna, scenar mizernej ... na Marsu to proste bylo lepsi .... ale hlavne to ma cely jeden velky problem ... NUDI TO. ach jo.... dalsi filmove zklamani tohoto roku .... ()

gogos

Nehodlám Total Recall srovnávat s osobitým a legendárním originálem. Nahlédneme-li na nové zpracování zcela samostatně, tak nám Len Wiseman servíruje naprosto úžasné vizuální orgie, perfektně zmáknuté řemeslo s luxusní atmosférou, hudebním podkresem a typickou blockbusterovou hloupostí. Na druhou stranu mi tu děsně chybí nadhled, povedené sci-fi vtípky a výraznější postavy. Ruku na srdce, Colin Farrell není člověk, který utáhné scífko za 130 mega a jestli mě někdo dokázal ve filmu hodně nasrat v poslední době, tak je to Kate terminator Beckinsale. První půle byla famózní, zcelá právem minimálně čtyřhvězdičková, druhá půle pak ztrácí dech, je natahovaná - místy až nezáživná. Total Recall je zkrátka a dobře další z řady úžasně vypadajících, ale hloupých a možná až zbytečných blockbusterů. Jako jednohubkové vyplnění večera určitě neurazí, naopak i solidně zabaví, ale rozhodně nevidím důvod si to někdy pouštět znovu. Zasloužené 3* ()

Makky

Žiadna tragédia sa nekoná a hoci dve hodiny sú fakt príliš, neustála akcia a rozkošná Kate všetko zachraňujú. Jeden z mála zbytočných remakeov, pri ktorom som nemal neustále pocit, že len kopíruje. Očakával som niečo horšie. ()

SarumanKo

Podstatnú skutočnosť, že ide o "total zbytočný" remake vynikajúceho a doteraz nezostarnutého filmu, radšej preskočím, lebo by nebolo o čom písať. Skúsim zhodnotiť výsledný produkt, ktorý má s originálom (našťastie) spoločné iba mená postáv. Najzaujímavejšie momenty nového Total Recallu sú totiž tie, ktoré prinášajú nový pohľad na futuristickú spoločnosť a nie bezducho vykrádajú či odkazujú. Tých je ale málo a očividne nie sú robené zo srdca, film sa totiž naplno vezie na monotónnej vlne videoherných vizuálov a akcie. Platí však to, že mnohé moderné videohry majú odvážnejšiu grafiku a lepší príbeh. Farrell nemá príliš čo hrať a slečny okolo neho majú výlučne dekoratívnu funkciu. Aspoň to tempo je spočiatku nadupané, ale aj to postupne stráca šťavu a posledná, čisto akčná tretina je už iba nasilu dopozerateľná rutina. (5/10) ()

italka63

Vizuelně velmi pěkný, Kate to vážně moc slušelo..Mělo to švih, skvělé triky a já se snažila z hlavy vymazat název filmu a brát to jako úplně jiný příběh, což ovšem pokaždé nešlo. Jen mi přišel popletený výraz android a robot, tam je rozdíl, ale nebudu se chytat blech, dám pěkné čtyři hvězdy. ()

Kaluž

Prý remake. Čistá akční jízda, troška tupého děje (ale má to hlavu a patu), vymazlený vizuál (Blade Runner / Minority Report / Mass Effect, pro každého něco). Spousta triků, efektů, serepetiček a navrch ne jedna, ale rovnou dvě relativně pěkné pipinky. Verhoeven je sice šprýmař a jeho latexová blbina neztrácí kouzlo ani po letech, ale tady se jede natvrdo, protože o prachy jde až v první řadě. Wiseman umí. ()

movieband

"Iluze jakkoliv přesvědčivá je pořád jen iluze." Tak Wisemanův TR se mi líbil tak zhruba nastejno jak původní film od Verhoevena. Je tam víc akce to jo, ale postrádá to důležitý aspekt a sice železného Schwarzeneggera. Film je po vizuálu dost dobře udělaný, ale vykrádá Blade Runnera. Déšť, neony, přelidněné, nepřehledné ulice. Co se herců týče, tak Kate Beckinsale mám rád čím dál míň. Ve filmech si mi už přestává líbit. To, ale nemůžu říct o Jessice Biel, která tu má vcelku dobrou roli a celkově je to pěkná herečka. Hudba od Gregsona-Williamse byla podařená a děj taky nebyl nijak špatný. Na dnešní poměry remaků je tohle vcelku podařené. 63% ()

K.I.N.G. odpad!

Byl pozdní večer, sobota, filmová sobota, byl imbecilních remaků čas. K televizi zvala Tv Hovna zas a naprostou bezvýznamností to zavánělo od prvopočátku. Je to zoufalý film, úplně nejzoufalejší. Navíc tu musí ještě šaškovat ten otřesný Farrell a sekunduje mu nemožná, bezvýrazná Back-in-sale. Vždyť tohle se ani nedá brát vážně. Do tohohle se nedá emocionálně investovat. Na tomto neudržíte svou pozornost ani se značným sebezapřením. Je to mdlé, je to stupidní, je to další prachsprostý, smradlavý novodobý hollywoodský odpad. U srdce mě hřeje akorát fakt, že nejsem a snad už ani nikdy nebudu cílová skupina této nekonečné řady moderních předělávek starých kultovních klasik do formátu pro blbečky. ()

Philcze

Výborné Wisemanovo řemeslo zabalené do průměrného příběhu od Kurta Wimmera. Zní to možná pekelně, ale W+W si vybírají silnou chvilku a Total Recall ve finále nepůsobí tak moc zbytečný dojmem. Do detailu promyšlené akční scény mě přesvědčují o tom, že Wiseman ani zdaleka není rutinér a velká spousta akčňáků dneška by za někoho takového zabíjela. Jinak hateování je samozřejmě mimo mísu, protože debilnost scénáře není ani náhodou tak vysoká, aby kazila zážitek, hlášky se taky nějaké najdou a Farrell je charismatický, i když mu scénář mnoho inteligentních replik nepřihrává. Jasně, je to furt "tupý blockbuster", ale je trochu zbytečné házet to k failům typu Green Lanterna nebo Kovbojů a Vetřelců, když se z toho zrovna náhodou nevyklubal chytrý a emocionální nářez typu Počátku. Šlape to po celou dobu výborně, Cranston si malý prostor ihned krade pro sebe, ženským to sluší a Colin neselhává. Před třiceti lety by se něco podobného cenilo. 70% a na o půl hodiny delší "Wisemanův cut" se vysloveně těšim. ()

Thomassi

Už je to pěkná řádka let, co jsem viděl původní film s Arnoldem. Ale nutno dodat, že i když se to považuje za sci-fi klasiku, mně z toho srdce neplesalo. A přiznám se, z toho důvodu jsem nový Recall obcházel bez většího zájmu. Pak jsem si ale řekl, že jako vizuální procházka po budoucí planetě to nemusí být vůbec špatné. No a ono mě to překvapilo způsobem, že si troufnu říct, že nový Total Recall je pro mě možná největší příjemné překvapení tohoto roku. Příběhově sice neoplývá bůhví jakým dějem, ale přesto dobře ubíhá a má hlavu i patu. S původním filmem to nemá takřka nic společného, zato je zde spoustu originálních nápadů, např. cestování skrz zemské jádro. A na vizuální stránku je radost pohledět. Total Recall je velmi dobré sci-fi, které stojí za to mít na blu-ray. Futuristickou atmosféru dotváří povedená hudba a co se týče herců, Colin Farrell nezklamal, stejně jako Jessica Biel. Zato Kate Beckinsale to rozjela na plný obrátky a jako zuřivý stroj válcovala vše jí přišlo pod ruky. Netradiční, ale parádně zahraná role. Pan režisér se nemá za co stydět. ()

Helo

Ano, točit remaky je ve většině případů zbytečné. Ale když už je natočen, tak je snad nutné předpokládat, že jaksi bude mít společné rysy a více či méně bude vykrádat původní film. Už samotný význam slova "remake" k tomu ten film předurčuje... tak proč to každý řadí do mínusů? To já jsem viděl film s pozměněným místem, kde se to odehrává, trošku změněnou zápletkou a ano - podobné či snad místy téměř scény tam byly, ale od toho je to remake! A ty nepodobné rysy byly přece taky fajn (kyberpunková atmosféra ala Deus Ex, syntetická robopolicie, výtah skrz jádro Země,...). Snad je do té honičky s auty mohli vrazit trošku víc peněz, aby to nevypadalo tak uměle. ()

MATADOR

Total Recall se Schwarzeneggerem je v dnešní době už klasika, přesto nový Recall není žádnou trapnou náhražkou. V první části se jedná o výborně vypadající sci-fi. Klasicky to v druhé půlce jde z kopce a film vypadá silně nezneužit. Námět je i tak dost zajímavý a zpracování patří k těm lepším, škoda že to nebylo dotáhnuto do konce pořádně. ()

togaf

Colin Farrell je lepší herec než Arnold Schwarzeneger. A tím končí výčet kladů tohoto remaku. Reccall je tady naprosto zbytečný, protože Quaidova návštěva tohoto podniku je natočená tak, že nevyvolává pochybnosti, co je realita. A všechno je tak detailně a rychle vysvětlené, asi aby se divák zbytečně netrápil přemýšlením a mohl se dívat na neustávající honičky a rvačky. Melina je nudná a zbytečná, Lori je asi nesmrtelná a opravdu hodně mi chyběli mutanti z Marsu. Proč to mělo dvě hodiny nechápu. ()

Aiax

Tenhle film by mě zhnusil, i kdyby se nejmenoval po svém famózním předchůdci. Po tom totiž nezdědil ani jediný závit DNA. Na Verhoevenův mistrák se svého času chodilo v přilbě s podbradním řemínkem, aby člověku v jednom kuse nepadala čelist. Tak byl starý Total Recall překvapivý, revoluční, charismatický. Nový Total Recall má charisma tapetového lepidla, revoluční je jako iPhone 5 a překvapuje jako návštěva nejbližšího Kauflandu. Všechno, co je tady k vidění, už všichni viděli víckrát než Nastěnku, herci se tváří, jako by už nejradši byli zpátky ve svém skromném karavanu o výměře dvou hektarů naložení ve vířivce plné šampaňského, a scénář nejspíš psali scénáristův sedmiletý syn a jeho retardovaný papoušek. Při pohledu na název a režiséra chystaného fláku asi nikdo nečekal druhý příchod Krista, ale s takovým průserem nepočítali asi ani v pařížských uměleckých kruzích. Vlastně ani nevím, za co tu hvězdičku dávám, nejspíš za standardně nadstandardní práci amerických trikařů, i když i tady jde tentokrát jen o hodnocení technické, poněvadž co se nápaditosti a originality týče, jsou na tom líp i vietnamské tenisky PLIMA. Kulisy a vizuál jsou sakumprásk vykradené z Pátého elementu, Minority Reportu a tuctu dalších scifíček. Wiseman začínal jako hudlař, nalblými céčky o upírech a vlkodlacích. Po prďácké Smrtonosné pasti jsem si ale řekl, že mu dám šanci. Poslušně hlásím, že se u mně Lenny vrací do šuplíku, kde ho od Eda Wooda a Uwe Bolla dělí jen tenké lepenkové dno. ()

Derek

tymto remake-om u mna wiseman specatil svoj osud, lebo po otravnych underworldoch (ktore su tak nudne, ze som mal problem to dopozerat) a potrate menom die hard 4 (ktory ja osobne odmietam zaradit do smrtonosnej serie) opat vyrukoval s nezazivnou mega rozpoctovou (okolo 200 mil.!!!) nudou... nebudem to prilis prirovnavat k verhoevenovej klasike, lebo to ide v podstate vlastnou cestou (i ked to pomrkava viac na fanusikov filmu ako na uctivatelov p.k.dicka), ale kde bol predchodza prijemnou cierno humornou brutalnou sci-fi ktora sa tak vazne nebrala, tu sa wiseman snazi vytvorit post apokalypticku atmosferu (opat za pomoci svojich oblubenych modrych filtrov...), ale ked mate scenar tak tupy ze si to vsimnem do konca i ja tak sa mozete snazit ako chcete ale nic z toho. akcia je navyse bezpohlavna, nakrutena bez nejakeho zaujimaveho napadu a hlavne vdaka obrovskemu mnozstvu CGI tak viac pripomina nejaku pocitacovu hru nez skutocne ludske postavy bojujuce o svoj zivot... farrell a ani zvysok obsadenia vobec neoslni, tak jedine co to zachranuje je celkom nadejnych prvych 15 minut a pasaze ktore daju vzpomenut na original... ()

FilmFan24

Tak jedině je dobře, že nové zpracování starého dobrého Verhoevenova fláku nekopíruje políčko po políčku jak se to běžně u remake děje, ale je podstatně jiné. Spousta akce, technických vychytávek a celkově vymazlená výprava. Rozpočet je znát. Ani mě během sledování díky tomu, že film má švih a spád, nedošlo, že celkem často a dost zaskřípe logika. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011