GeusX

Solidní svižná akční sci-fi, co si půjčila námět. Trochu si s ním pohráli, tu poupravili, aby to nebyla úplná kopie, tam zase pomrkli na fanoušky původního Total Recall, jinde si to okořenili něčím připomínající jiné sci-fi trháky. Arnoldův Total Recall je však jen jeden, i když chápu, že pokud se dnes někdo poprvé podívá na onen film z roku 1990, zaujme ho zřejmě méně než nás, kdo ho viděli před patnácti lety. (viděno 3x) ()

Hismael

Se schopnostmi které Quaid od tvůrců dostal, by klidně mohl konkurovat Supermanovi. Na původní Total recall jsem si vzpomněl snad jen díky třem prsům zmutované prostitutky. 80% filmu je zaplněno převážně přehnanou akcí, kde Quaid dokáže vždy zázračně uniknout nebo pozabíjet protivníky a když už je v opravdu beznadějné situaci, objeví se náhodně někdo, kdo mu pomůže. Vzhledově jsou to poměrně pěkné scény, ve kterých pobíhá část nepřátel jak z Half-lifu a Terminátora. Do toho jsou přidány hrátky s gravitací a máme na světě docela ucházející akční podívanou. Jen to chtělo trochu ubrat páru. ()

MoiJe

Nasrata drsnacka Beckinsale v tesnom oblecku taha dalsi stupidny film... :) S filmom s Arnoldom to skoro nic nema. Vypinacia pohoda, vacsina filmu je futuristicka nahanacka. PS: I Ben Aflek spominal napaditejsie. :) ()

Dale

Priemerné sci-fi, ktoré má vďaka 22 rokom možno mierne navrch v efektoch, no vo všetkom ostatnom výrazne zaostáva. Prvá polovica je celkom zaujímavá, no v druhej je to už len samé klišé prešpikované nelogickosťami. To už sú vážne v Hollywoode takí zúfalí, že musia prerábať klasiky? Tudy cesta nevede... Ale Kate je božská. :) ()

Johny_fork

Ukázka toho, že i ramake se dá udělat slušně. Scénář si ponechává pouze základní myšlenku původního filmu, jež pro mě stále zůstává číslem 1. Fanouška potěší několik chytře umístěných odkazů na původní dílo.. No a pokud se smíříte s tím, že v remaku jde především o akci, která sice možná může místy postrádat trošku logiky, ale na druhou stranu skvělý vizuál a prostorový zvuk se postarají o kvalitní dvě hodinky zábavy. ()

Terva

Právě jsem se vrátil z projekce. Otřesný film. Hned v úvodu jsem si myslel, že koukám na Vetřelce, pak mi to evokovalo Minority report (honička na magnetické dálnici), Colin Farrell málem převzal Arnoldovu hlášku, ale naštěstí místo "Já se vrátím" řekl "Já si tě najdu". Rvačka ve výtahové šachtě je nevěrohodná, zmatená a nepřehledná. Nástup vojáků mi připoměl Hvězdné války a jen jsem čekal, kdy někde v pozadí projde 3PO nebo R2D2. POZOR SPOILER - To co dělalo původní film filmem jsou mutanti a Mars. Zde zůstala je tříprsá žena. Žádný mutanti ani Mars KONEC SPOILERU. Jsem silně zklamán a film už ani nikdy neuvidím. 10.12.2012 viděno znovu. Tentokrát na DVD ve 2D, Na 3D verzi jsem nechtěl obětovat peníze, ten film za to nestojí. Na původní snímek z Arnoldem Schwarzeneggerem to prostě zdaleka nemá. Zítra si ten původní pustím, úplně se na něj těším. CITÁT - Musím stihnout Zeměpád v 6:30......... Musím však do těch záporů vnést alespoň jeden klad. Kamera. Kamera okolo 25 minuty ve společnosti Recall je velmi povedená. Jen škoda, že tento záběr je tak krátký. CITÁT - Do prdele........... Vynecháni Marsu a naopak vloudění různých odkazů na vynikající původní film, dělá z tohoto snímku jen dětskou kašičku. ()

Chermy

Tak předně si myslím, že to nebyla taková tragédie, jak mnozí říkají....ten film je mnohem inteligentnější, než celý Prometheus. Problém je ten, že scénář napsal Kurt Wimmer..tedy člověk odpovědný za Ultraviolet. Tento pán sedl k psacímu stroji, vzal si scénář z původního Verhoevenova scifi a pomalu ho vykleštil. Zápletku jen trochu upravil, dosadil jiné lokace a tradá na plátno..... O nejzbytečnějším filmu posledních let tedy netřeba diskutovat. Verhoeven je osobitý filmař a většina jeho filmů má jasný rukopis a vtip.....Wiseman je pouze vizuální hračička a Wimmer břídil....vytratila se tedy veškerá nadsázka, zábava a tempo....i když je film plný akce, nudí. Je to jen naleštěná váza, na kterou bude padat prach.. ()

moviesfan

S filmem jsem neměl nějak zvlášť zásadní problém. Vše vypadalo dobře, jen mě to nechytlo tak, jak by mělo. Ovšem klady u mě převažují. ()

JohnCZ

Parádní remake, který se mi možná i o chlup líbil více jak originál. Farell působí mnohem civilnější, než nabušenej Arnie, scénář je sice jak přes kopírák, ale když už to má nějaké ty změny, tak jsou jednoznačně ku prospěchu věci a celý film působí mnohem reálnější než okatě béčkový původní Total Recall. Nejsilnější stránkou jsou však efekty, díky kterým hodně lituju, že jsem na film nešel do kina, jelikož to i na 22' byla neskutečná podívaná (i co se týče burácejícího soundtracku) a co teprve na velkém plátně. Nebýt to remaké původního filmu, neváhal bych hodnocení zvýšit, protože se na to fakt hodně příjemně koukalo. ()

Skrk odpad!

Co čekat od béčkového rutinéra Wisemana než další nezajímavý scifi výplach, který svojí kyberpunkovou vizualizací vykrádá Blade Runnera nebo Minority Report? Tupá akce na každém rohu, špatně napsaný scénář a obyčejná Wisemanova režie. Je to spíš na jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, že se mi nelíbil ani originál (díky svému osmdesátkovému akčnímu stylu), odpad je nejlepší volbou. Sorry, Coline, ale poslední dobou hraješ v pěkných kekelech. ()

corpsy

TOTAL RECALL je...TOTAL RECALL. Na rovnakú niť sú ale navlečené iné korálky, s miernou zmenou príbehu. Niektoré z postáv pôvodného snímku, sú tu zlúčené do jednej osoby, iné prostredie atď. a tak podobne. Ako akčný snímok obstojí naozaj takmer na jedničku, ale nečakajte krvavé masakre ala Verhoeven. Rovnako postavy tu nepôsobia až tak cool a pravdu povediac, azda najväčším castingovým nezdarom je postava hlavná v podaní Colina Farrella. Pôvodný snímok z roku 1990, ale zanecháva až príliš veľké echo na to, aby sa tu neporovnávalo a to je jeden z hlavných faktorov prečo sa na tento adrenalinový kúsok čo nevidieť zabudne. ()

Zeebonk

Remake zbytečnější než ukrajinská šlapka v centru Vatikánu. Originál je kultovní, schizoidní, politicky nekorektní nářez a s ohledem na tehdejší konkurenci i nehorázně inteligentní podívaná, zkrátka statný, lehce pokřivený poník v nejlepších letech a zároveň jeden obrovský mokrý sen všech zoofilů. Otázka zní: Proč by si v takhle dokonalém poníkovi někdo smáčel skalpel a proč by někdo svěřoval režii tomu škodolibému przniteli Smrtonosné pasti? Jsem si jist, že odpověď všichni znají, přesto si však neodpustím rozezlený výkřik do ticha: Je to banda chamtivých bezbožných zmrdů nemající úctu ke kousku klasiky! Len Wiseman posral, co se dalo. Začal s tím, že vzal do ruky rezavý pilníček na nehty a odřezal originálu varlata, tedy mutanty, šoustání a explicitní násilí, nevoněl mu i všudypřítomný nádech paranoie, tak nejednoznačné vyznění zastříkal lacinou vůní do hajzlu a diváka vedl po celou dobu stopáže za ručičku jako postiženého předškoláka. Následně vykradl pár kultovních bratříčků, postavám nasadil náhubek, z Marsu přešel do středu země a zbyla mu hloupá, nudná, nematná, neslaná a hlavně skrz na skrz zbytečná kapka semene na čele mexické imigrantky, která sice nekopíruje originál záběr od záběru, ale co na tom záleží, když je sama o sobě debilní až na půdu. ()

Marek1991

Film Total Recall sa dočkal prerobenia približne o 22 rokov. Chytil sa ho typický americký režisér, ktorý si do filmu prizval do filmu jednu z najväčších krások, svoju manželku a moju obľúbenú herečku Kate Beckinsale. Ona je pre mňa herečkou, ktorej akčné filmy verím, vie byť energická, ale naopak vie na mňa pôsobiť ako super manželka, od ktorej by som tých jej hereckých kolegov najradšej vykopal a hneď sa k nej pritúlil. S Kate v tomto filme nemám problém ako to zahrala, problém vidím v tom, že z nej urobili jednu z najväčších záporných postáv, najväčšiu prenasledovateľku zmäteného agenta, ktorého skvelo zahral Colin Farrell. Jessica Biel je veľmi nevýrazná vo filme. Filmové prostredie má naozaj črty iných filmov, nie je originálne, ale je presvedčivé v obraze nahustenia zvyškov a tých, ktorí prežili, na malé miesto. Tento film je veľkým ekologickým nezmyslom, vzhľadom na to, že keby bola celosvetová chemická vojna, kvôli vetru, atmosfére, by neušlo nič bez ujmy, muselo by to biť izolované od svetla, vzduchu, v akejsi bubline. Hudba je skvelá, ale nie je v nej nejaký výraznejší moment, ktorý by som si zapamätal. Aj tento film sa chytil témy okolo sporu pravdy a ilúzií, sporu konšpirácií. V živote som zistil, že niečo z nich býva pravda, niečo nie a páčilo sa mi, že to viedlo k niečomu konkrétnemu, že neurobili z postavy, ktorú hral Farrell blázna, aj keď počas filmu som už mal pocit, že sa tak stane. Prerobený americký film Američanmi je naozaj čudné a vyzerá to na odvážnu vec, ktorá priam volá tým, že bude komerčná, že chce veľa zarobiť a zo zvedavosti pritiahnuť pamätníkov prvého filmu. Konšpirácie k tomu mali napomôcť a svet div sa, ono to nevyznelo hlúpo a naivne, dokonca to vyznelo dosť protiamericky, protikapitalisticky, žeby režiséra nahnevali ľudia na Wall Street a hospodárska kríza a chcel svojou troškou prispieť k premýšľaniu, k živšiemu vnímaniu skutočnosti, no mne to tak pripadalo. Pripadalo mi to, že chce zobudiť ľudí a keďže som nevidel všetky možné americké sci-fi, vôbec som sa nezamýšľal nad hľadaním chýb, ale film som si užil a podivuhodne bola akcia uveriteľná a nastali zvraty, ktoré keby neboli, myslel by som si, že tamojšia vláda sú neschopáci slabší než naši súčasníci. Najväčší problém je tu to, že to mnohí dopredu odsúdili, taký prístup sa mi hnusí, ale chápem ho, lebo to nebolo správne natočiť niečo s rovnakým názvom, pokiaľ to nebolo super originálne a poučné. Poučné to aj bolo, ale najmä tá originalita v mnohých bodoch a detailoch chýbala a preto ani u mňa to nedostane najvyššie hodnotenie, ale rozhodne je to pre mňa jedným z najväčších prekvapení roku, lebo som v tom videl komerčnú "srajdu" so zlým názorom verejnosti, ktorá sa nestotožnila so všetkým vo filme. ()

Ajinka126

Já jsem původní TR se Schwarzeneggerem neviděla. Takže nevím na kolik je to stejné, jiné, vylepšené či pokažené. Vím jen, že to mělo 2 hodiny a já mám pocit, že se tam nic nestalo!! Pamatuji si z toho ženu z ocele Kate Beckinsale, jak svým tělíčkem dusila Colina Farrella.. potom mobil v dlani a tím jsem asi nějak skončila. Potom tam už jen byla bitka, superbitka, superschopnosti Colina Farrella, bitka a šmitec. Divný, takhle je to v originále?? :)) ()

ConanVJ

Parádní scifárna nabitá akcí, skvělými efekty a parádně natočeným příběhem, který je i není remake původního Total Recalla s Arniem. Film se neodehrává na Marsu, ale na Zemi, která je zničená po chemické válce a kupodivu se ani neodehrává v USA jak by se dalo čekat. Dějištěm filmu je futuristické ztvárnění Londýna, které připomíná Blade Runner. Příběh je svižný a plný akce. Ta je pěkně natočená a v podání Kate jsou souboje pastva pro oči. Mě se film hodně líbí a dávám 100% :) ()

draculca

Pozor spoiler. Mno, nejsem úplně technický typ, ale je možné šplhat zvenku po výtahu, který zrovna jede rychlostí 45 000 km/hod? A je možné, aby někdo skočil z výšky tak 15 m a neměl ani škrábanec?? A taky by mě zajímalo kde bych mohla sehnat ty šminky, který se ani trochu nerozmažou když ženskou někdo zmlátí, nechá vybuchnout apod. A stratég taky nejsem, ale je normální, že státu vyhlásí invazi jinej stát, kterej se tam může dostat pouze jednou šachtou a ten napadenej stát ani na chvíli nezapřemejšlí nad tim, že by nebylo špatný tu šachtu zničit?? Tak ji za ně musí zničit sám supermuž... No prostě a jednoduše kravina:) ()

salisbury

Nejsem si jist zda se dá toto zpracování srovnávat s verzí z roku 1990. Myslím, že nedá. I přes základní linii příběhu film zní jinak. Není horší, není ani lepší, ale rozhodně v dnešní době v něm není nic v čem by měl vyniknout nad ostatními filmy. Původní verze v tomto jasně vede. Pro mě velkým plusem byla Kate Beckinsale, která byla více než úžasně roztomilá a svou záporností udělala pro tento film klad. ()

PauloZ

Lenův zatím asi nejslabší film, a těžko se mi to píše, protože jsem se opravdu těšil. Po parádní smrtonosné pasti jsem čekal, že tak kreativně bohatý námět, jako je remake Total recall, je ve více než dobrých rukou. Ano, částečně jsem se spletl. Hlavně teda co se dynamičnosti dějové linky týká. Prostředí světa, ve kterém se film odehrává, je přímo skvělé, rozmanité, členité a nabízelo obrovský potenciál ke stavění kvalitního sci-fi děje. Nechci říct, že je to úplně špatné, protože není. Po pomalejším rozjezdu je tam spoustu akce a zajímavých scén. Na druhou stranu snad ani jedna akce nevyzněla tak úderně, jak bych si přál. Děj je místy monotóní, chýbí svižnost a bohužel se ztrácí i napětí. Osobně jsem byl do filmu nejvíc zažraný při scéně, kdy Colin sleduje první záznam z nemocnice. Pak to mělo jenom gradovat! Ústřední trojka je taky dobře vybraná. Hlavně ukrutně drsná Kate, jí ta akce sluší! Celkově mě to ale táhne ke 3*, a to i přes skvělou hudbu v kině. Nevím, jestli je to jenom scénářem, ale ten by zasloužil kvalitněji zpracovat. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011