Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

Morholt

Ona je v háji, On je v hajzlu a přes různý peripetie nakonec skončí spolu. Šablona jak vyšitá a proto nechápu, proč je to natahovaný na dvě hodiny. Filmaři pak musí hloupě kombinovat, což se odráží zejména u Ruddovy postavy. Nicméně právě Paul Rudd a Reese Witherspoon tahají celý film alespoň na průměr, protože jako pár působí sympaticky. Naopak Owen Wilson a jedno z hlavních lákadel, Jack Nicholson, filmu příliš nepomáhají. No chtěl jsem nějaký romkom na odreagování a toho se mi dostalo, ale přeci jen mohlo být lépe. 50% ()

N.Strauber

Asi jsem viděl jiný snímek - vtipný, odsýpající, nenudící... A zároveň vůbec ne hloupý, když uvážím, jaké blbosti se v tomto žánru natočily a mají hodnocení minimálně nad 60 %. Toto mi přijde neskutečně podhodnocené. I to mě donutilo dát plný počet. Herci jsou výborní (ani Owen Wilson není špatný), všichni mají velký komediální talent. Samozřejmě nejen komediální. Doufám, že Jack Nicholson (i bez něj bych nedal méně než 4*!) nehodlá na další film čekat do osmdesáti... :-) Chudák James L. Brooks, kdo ví, jestli vzhledem k celkovému "úspěchu" filmu ještě bude moct něco natočit... ()

ScarPoul

Nejedná sa o taký prepadák ako sa všade rozprávalo. Je pravda, že film nemá to čaro predchádzajúcih Brooksových filmov, ale figurky v tejto hre sú rozostavené prvotriedne. Máme tu pár postáv, ktorých vzťahy a osudy sa vzájomne prepletajú a dopĺňajú. V tomto smere sa jedná o naozaj prvotriednu ukážku filmárstva. Scény sú rozmiestnené presne tak ako majú byť, každá postava ma dopodrobna opísaný charakter a s každou sa môžte vo väčšej, alebo menšej miere stotižniť. Jediný prúser tohto filmu je, že aj napriek skvelým hereckým výkonom, je to typická hollywoodska báchorka, ktorej posolstvo je nezaujímavé na dvojhodinový film. Vďaka tomu sa tam vyskytne pár slabších - nudných miest. Rudda mám rád a tu značne prevyšoval svojim výstupom celú zvyšnú elitu, ale aj napriek Zimmerovi a Kaminskému, ktorý ako veľký tvorcovia pridali ruku k dielu, je to celé len "obyčajná romantická komédia" . Niečo čo sa dá hravo prekonať. Inak znova ako vravím, nebola to taká hrôza. Film sa dal dopozerať a niektoré miesta boli veľmi úsmevné. Hlavne štek Tony Shalhouba. ()

Lacike

Strasne unyla a roztahana vztahovka, ktora ked uz nema lepsi scenar, tak by potrebovala aspon poriadne zostrihat. Je to fakt skoda, pretoze obsadenie je hviezdne a to aj v tych najmensich epizodnych ulohach (asi najprijemnejsie je cameo Tonyho Shalhouba). Komedia to nieje. Lebo film neobsahuje prakticky ziadne humorne situacie. Romantika to tiez velmi nie je, pretoze ani jedna z postav az na zaverecne vyznanie lasky, vobec neriesi lubostne problemy. Ustredne trio sa proste viacmenej nahodne stretava. Neuveritelne zdlhavo si pokecaju o svojich problemoch a idu dalej. A tak stale dokola az si nakoniec dvaja z nich uvedomia, ze sa miluju. No a naviac je tu Jack Nicholson, ktory nema absolutne, co hrat. Je skoda, ze ked sa raz za par rokov objavi vo filme, tak si vyberie takuto zbytocnost. Film nestoji ani za jedno pozretie, lebo je konstantne nezaujimavy. A rozpocet 120 mega aspiruje na jednu z najvacsich financnych sprenevier v Hollywoode za posledne roky. 3/10. ()

Gary

Slabý scénář a nepříliš šťastné herecké obsazení v čele s absolutně nevýrazným Ruddem. První polovina je někdy až otravná svými dialogy typu "naše problémy, naše pocity a životní filozofie". Dokonce veliký Jack nám tady v menší roli přehrává, i když vlastně nemá co hrát a hudba Hanse Zimmera je jen znuděným podkladem! Jakžtakž vše zachraňuje poslední půlhodina a alespoň občas vtipný Owen Wilson. Nevím, kam se vytratil Brooksův sympatický humor, nezvyklé vztahy a výrazné postavy. Tady zbývají jen špetky a náznaky jeho největších umů. Na to, že točí filmy tak zřídka, je to zatraceně málo! ()

MoiJe

Na tých Lisiných citátoch som sa celkom bavila. Celkovo som pri pozeraní nijak netrpela, príjemný filmík. ()

Dale

Trošku netradičná romantika s originálnymi dialógmi a výbornými hereckými výkonmi. Miestami síce môže pôsobiť nudne, ale pozitíva jasne prevyšujú negatíva. Mám rád inteligentné filmy a mám rád Jamesa L. Brooksa, takže som si tento film užil. Príjemná zmena oproti tým klasickým romantickým "taškařicím". ()

Lyli

Vůbec se nedivím, že tahle komedie šla úplně mimo mě. Je to totiž další načančané prd, které nezachrání ani Jackoušek. Když nad tím přemýšlím, tak být šouplá jako tihle lidé, nepoznám nikdy nic. A to se řadím i normálně mezi ty pomalejší. Prostě průser, ve kterém se ztratíte. ()

Ajinka126

To bylo trochu divný a hlavně hrozně uječený, téměř jako by to točil Woody, proti němuž nic nemám, ale jeho styl na mě občas takhle působí. Tento film mi rozhodně nic nedal, jenom přemýšlím o co v něm vlastně šlo.. Reese přelétávala mezi dvěma muži jako včelička opilujíc květy. Víc jsem si z toho děje nezapamatovala. To asi o něčem svědčí ;). ()

prkalil

Pořád jsem se dívala dál, protože jsem tomu, co vidím, nemohla uvěřit. Fakt divnej film. Nebozí hrdinové pořád něco překotně melou - jakoby doufali, že třeba náhodou v těch nažvaněných tunách nečekaně vznikne něco jako vtip (asi samovznícením?). A on ne a ne přijít. Jako dnes - vedro - teď v 10 večer je venku pořád osmadvacet - zatáhlo se, ale bouřka si to na hranicích rozmyslela a zůstala raději v Rakousku... ()

hous.enka

Prumerna romanticka komedie o holce, ktera vlastne nevi, co chce. Nakonec ale zjisti, po cem presne touzi a tak by divakum mohla ukapnout slzicka. Lec - neukapla. Nektery hlasky jsou sice vtipny (scena v porodnici), ale vetsinou Reese Whiterspoon hazi hlasky, ktery asi scenarista vycetl ve sbirce aforismu. Postavy jsou ploche, nevyrazne, nicim nezaujmou. Skoda. ()

spaceboyCZ

NEchce se mi verit, ze jsem tohle dokoukal do konce...no...stalo se. Proc se ale necemu takovemu upsal Nicholson, jen tezko soudit...asi starne... A Owen Wilson, zatimco predvadel herecky koncert v Pulnoci v Parizi, tak tady je to ten stary otravny blondak s rozplajzlym nosem, ktery akorat tak celej film drti a tahne dolu... ()

JimWayne

Chyba filmu je určite prestrelený 120 miliónový rozpočet...Ale keďže som veľký fanúšik Reese Witherspoon tak som si to užíval a obdivoval ju v každej sekunde a to ostatné ma netrápilo. ()

Greg

“George, this is my boyfriend Manny. - Nice to meet you. - Who is he? - You didn’t even say hello. - Yah, I think you have to check with me before you invite some guy over so I’m a little bit too pissed off to say hello.“ Čekal jsem víc! Film s takovým hereckým obsazením, takovými hvězdami první kategorie, by podle mě měl být více než průměrný. A je to právě herecké obsazení, které ho drží nad vodou – Reese Witherspoon je úžasná, skvěle hrající i vypadající, sympaťáci Owen Wilson a Paul Rudd ji skvěle doplňují (a hrají taky velmi dobře) a je jen škoda, že dostal Jack Nicholson tak málo prostoru ve filmu. Naopak scénář není moc originální, postrádá jakoukoliv gradaci a až na malé drobnosti skončí tak, jak každý očekává. A hudba ve filmu? Ta tam asi nebyla nebo jsem jí nepostřehl, nevím. Opravdu je to škoda, tenhle film měl navíc, ale nakonec zůstal v šedých vodách průměrných amerických romantických filmů. ()

Rosana

Nepoznám. Proč dávají slavné herce do takového braku? Asi aby nalákali diváky. Ten film není ničím zvláštnía vlastně je docela nudný. Proč já vlastně na tyhle filmy koukám?! ()

Riddick77

Obrovské zklamání a zřejmě nejhorší film Brookse. Nudné, bez nápadu, bez humoru a příšerně sterilní a neohrabané. Příběh se ztrácí sám v sobě a pointa uniká. Sympatickým obsazením se nedá dohnat absence zajímavého příběhu, přičemž z filmu se stává pouze řada jednotlivých scén, které působí velmi toporně. Romantická komedie, která není moc romantická a vtipná, nemůže dopadnout dobře. Fakt bída! 3/10! ()

kaylin

Špatných komedií je nějak moc velkém množství. I v tomhle mém příspěvku budou ještě následovat. Špatných komedií se skvělými herci v poslední době také přibývá. "Poznáš, až to přijde?" je jedním z těch průšvihů. Mohou za to herci. Reese je jako baseballová hráčka příšerná, ale tak v jakém filmu je skvělá? Jenže myslíte si, že je to jenom ona, kdo v tomhle případě sráží film do kolen? Vůbec tomu tak není. Na vině jsou všichni herci. Jack Nicholson dostal na starost roli otce postavy, kterou ztvárnil Paul Rudd. Jack nedostal prostor, aby předvedl, co v něm skutečně je, ale přesto neurazí. Paul Rudd, to už je jiná. Hraje člověka, do kterého by se mohla zamilovat skutečně pouze zoufalá žena. Je nepříjemný od pohledu, podlézavý, zamindrákovaný, nudný, příšerný. Dívat se na něj bylo skutečně utrpení, které nezmírnil ani Owen Wilson, jemuž jsem jeho playboye nevěřil, i když co si budeme povídat, z ústřední trojice je tím nejlepším. Dalším problémem je skutečnost, že tohle má být komedie, ale vtip je tam všeho všudy jeden, navíc si myslím, že spousta lidí ho ani za vtipný považovat nemůže. Svět, který je zde vytvářen, je naprosto nelogický a nesmyslný. Když muž přijde o práci, jediné, po čem touží, je žena. Jestli tahle společnost opravdu funguje, potěš pánbůh. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)