Tváře v davu

Faces in the Crowd

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2011, 103 min

Lehce nadprůměrný film, a to jen díky Mille, jinak by to byl běžný ničím nezajímavý snímek. Váhal jsem, jestli dát 4*, protože první 3/4 filmu byly fajn. Ale konec to celé docela zabil, což je velká škoda, bohužel. Nemám rád, když se zbytečně přehání. Potěšila malá role Michaela Shankse. 60% co je zde mi přijde naprosto adekvátní hodnocení a plně se s ním ztotožňuji.(8.1.2014)

Po nezvyčajnom obsadení v nervovo drásajúcom Štvrtom druhu, M.Jovovich opäť ukázala, že nepatrí len do radovo-akčne nabitej paľby, útočiacej na diváka z každej strany. Jej herecký "duch" stále rastie a dôkazom toho je ďalšie výborne zvládnuté dramatické stvárnenie Anny (kde využila svoju sympatickú tvár, svoje neskutočné oči a výborné vžitie sa do role), ktorá v úlomkoch črepín svojho rozbitého života, bojuje so svojím deficitom, len aby vražedná tvár masového vraha bola odhalená. Film odkrýva zrnka zaujímavosti postupne, ako piesok v presýpacích hodinách, nikde sa nenáhli a až posledné, dopadajúce zrnka odhalia celú skutočnú pravdu, presne tak, ako to má byť. K úplnej dokonalosti mi tam chýbalo ešte niečo viac (možno lepší scenár vyniknutia ďalšej osoby nie len vsadenie všetkého na M.Jovovich, ako aj viac napínavých scén) a filmu mierne poškodil aj neadekvátny koniec.70%(29.4.2012)

Zajímavý návrat k naivně koncipovaným "oldschool" thrillerům. Milla Jovovich, která si film současně produkovala hraje ženu, která se stane korunní svědkyní v případu zvrhlého sériového vraha žen, který nad svými obětmi masturbuje a pláče. A za to dostal legrační přezdívku "fnukna Jack". Nikdo ho nikdy neviděl, policie nemá žádnou stopu, obětí přibývá a jen Anna měla to "štěstí" se s ním jednou v noci setkat, ale když se jeho útoku ubránila, utrpěla úraz hlavy po kterém jí byla diagnostikována zvláštní porucha mozku způsobující obličejovou slepotu. V praxi to znamená, že ženě i důvěrně známé obličeje před očima každou chvíli mění svoje rysy a to ji znemožnuje identifikaci jednotlivých osob. Vrah toho brzy využije a naváže s ní kontakt a ostatně nemusí se přece ničeho bát, protože postižená ho nepozná ani kdyby stál přímo před ní. Tohle je na tomto thrilleru to nejzajímavější a nesnadná orientace a zmatenost v neustále měnících se obličejích se postupně přenese i na totálně zmateného diváka a já bych to nazval hodně originálním a novátorským prvkem, který jsem ještě nikdy předtím v žádném thrilleru neviděl. Vraha sice není vůbec těžké uhádnout, ale ta hra s divákem je dokonalá a rozhodně se neomezí na plytké hádání vrahovy identity, kterou pravděpodobně stejně každý odhalí ještě dlouho před staromodně pojatým finále. Možná to přeženu, ale tenhle film má svým stylem blízko k filmům z dílny Hitchcocka, protože je z rodu těch inteligentních, vystačí si bez potoků krve a dokáže zabavit.svojí efektní rafinovaností. Velký podíl na tom má Milla Jovovich, jež je majitelkou pěkného "chrapláku", a její tvář je celkem uhrančivá, což k dobrému výsledku bylo jen ku prospěchu. Dobré herecké výkony také podal Julian McMahon a David Atrakchi. Pozadu nezůstal ani režisér Julien Magnat, který to kvalitně řemeslně zrežíroval a pochvalu zaslouží i velmi působivá kamera. Za brzké odhalení vraha plný počet nedám, ale ostatní solidně šlapalo. 90%(11.11.2011)

• hladass

Řemeslně dobře zvládnutý mysteriózní thriller, bohužel ničím nepřekvapující, zdlouhavě nudný a se zcela zbytečnou romantickou linií... Během sledování filmu mi asi unikla jedna věc... Chápu, že člověk postihnutý "obličejovou slepotou" se učí rozeznávat lidi podle gest, oblečení atd., ale to opravdu nerozezná lidi (minimálně své přátelé, policisty...) podle hlasu? No, na jedno podívání za nevlídného odpoledne, proč ne, ale pochybuji, že si tenhle kus ještě někdy pustím...(6.4.2013)

• Kity162

Je mi líto, dávat takhle málo, protože to bylo koukatelné, člověk se nenudí a zajímá vás, jak se to bude dál vyvíjet. Jenže ty jejich podivný "chyby" mě naštvaly. Tady jsou ty největší - SPOILER: proč má blonďatý dítě, když tam spala akorát s černovlasym poldou nebo s tím jejím bývalým hnědovlasým? (vlasy se jí neměnily, ty měla vidět spráně) A i ona sama tam hraje brunetu, tak sakra proč to andělsky blonďatý dítě?! A když se tam nakonci prochází po tom tržišti, nebo co to je, tak tam jen tak za ní přiběhne její dítě (cca 4letý), protože se tam jako procházelo? :D Ještě po tom všem, co se jí stalo (Mille), tak nechá svoje malý dítě courat samotné venku? :D(21.3.2013)