Když unikne jen jediný, bude to vítězství. Frank Sinatra jako strůjce troufalého útěku za hranice fašistické Itálie... Na sklonku fašistické diktatury Benita Mussoliniho se plukovník letectva americké armády Joseph Ryan ocitá v italském zajateckém táboře. Jako zajatec s nejvyšší hodností se stává vůdcem spojeneckých vojáků, kteří plánují útěk z tábora řízeného italským tyranem Battagliou. Po kapitulaci Itálie se podaří vězňům dostat na svobodu, záhy se ovšem ocitnou v rukou německé jednotky, která jim vystaví jednosměrnou jízdenku do Říše. Plukovník Ryan ale vymyslí plán, jak se zmocnit celé vlakové soupravy pod přísným dohledem vrchního nacistického vedení. Stačí využít vhodné příležitosti k převzetí německého expresu. Začíná zběsilá vlaková jízda za nepřátelskou linii v režii neohroženého Ryana, jehož ztvárnil hvězdný Frank Sinatra. Když se podaří dostat za hranice Itálie alespoň jednomu, bude to představovat vítězství. (Česká televize)

brasek

Frank Sinatra mi absolútne prekážal vo filme a prekážalo mi aj vyrozprávanie deja. Samotný príbeh? Pre mňa naivné dobrodružstvo s neznesiteľnými postavami a je mi smutno ak niekto hovorí o skvelom vojnovom filme. ()

Winster

Film o kterem jsem vubec nevedel, ze je...Velice pekny a koukatelný válečný film s F.S (se kterym se pry natacelo hrozne). Az na ten konec, ktery je trosku podobny konci kam orli neletaji a neomezenou munici letadel je to opravdu paradni podivana. ()

Heywood

Zaujalo mne to již dávno, když jsme film viděl poprvé. Podruhé to stále bylo na ty 4 hvězdy, byť prvotní okouzlení trochu vyprchalo, ale stále to stálo za to. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý vojnový film o anglických vojakoch unikajúcich zo zajateckého tábora pod velením amerického leteckého plukovníka. Frank Sinatra si počína prekvapivo dobre a ostatní herci podávajú dobré výkony. Produkcia je výborná a o dramatické momenty vo nemeckom vlaku unesenom zajatcami nie je núdza a pri presmerovaní vlaku na únikovú trasu sa hrdinovia riadne zapotia. Nechýba štipka humoru. ()

hony23

Frank Sinatra v roli plukovníka, který se snaží vlakem dostat celý zajatecký tábor z fašistické Itálie do bezpečí. Povedený válečný film. ()

foehr

Už od děctví můj nejoblíbenější válečný dobrodružný film a taky film se Sinatrou. V porovnání s jinými válečnými filmy té doby je to opravdu něco... ()

Climacterix

Válečné filmy jsou mojí srdeční záležitostí - ale: Sinatra (měl zůstat u zpěvu), příběh, zpracování i scénář jsou nanejvýš průměrné. Co se týče historických realií... no comment...Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Pythonator

I když je film poutavý a jednoduše baví, přesto působí místy hloupě nedokonale. Velký útěk to není ani omylem a Sinatra není McQueen ani žádný jiný velký herec - je to jenom Sinatra. Zato Raffaella Carrà je kočička k nakousnutí. Finální vlaková eskapáda v Alpách je nezapomenutelná, ale tak nějak mi po posledních výstřelech bylo spíše do smíchu, než abych ocenil filmaře za dobře odvedené dílo. Náckovské kulky jsou celý film skoro slepé a není problém nácky střílet po tuctech - padají jak hrušky. No a pak najednou se nechá blbec tak uboze odprásknout do zad - a ostatní namísto krycí palby stojí a čumí jak telata. Místy je stupidita děje a jednání postav opravdu zarážející, ale celkově je to příjemný svižný dobrodružný film, jakých se moc bohužel nenatočilo. ()

nauru

Dobrý válečný film, ale až moc bylo jasné, že to dobře skončí pro celý vlak a zemře v poslední scéně hlavní hrdina. ()

milos.bradik

Mám rád, když se válečné filmy drží nějaké skutečné události, toto byla typická fikce USA o tom, jak všichni váleční zajatci, převážně Angličané, čekají na příchod Američana, který jim ukáže, jak se to má dělat a také nám ukáže, že Italové, Němci a nakonec i ti Angličané jsou naprostí hlupáci a jen on ví co je správné. ()