Šťastný a veselý Madagaskar

(TV film)
  • USA Merry Madagascar (více)

Je to už skoro rok, co se čtveřice oblíbených hrdinů z Madagaskaru ocitla na exotickém ostrově. Blíží se Vánoce a mají jedno velké společné přání – strávit svátky ve své milované newyorské zoo. Jenže jejich plán na dlouhý let balónem do zimního New Yorku zhatí zlobivý král Jelimán. Aby toho nebylo málo, ještě se jim přitom podaří nedopatřením sestřelit sobí spřežení se Santou. Ten se při pádu praští do hlavy a ztratí paměť. Vánoce jsou ve vážném ohrožení a jedinou naději představují Marty, Alex, Melman a Glorie. Společně musí zastat roli Santových pomocníků a včas doručit dětem dárky. Podaří se jim nakonec zachránit Vánoce? (Česká televize)

otík

Toto krátké setkání s hrdiny animovaného Madagaskaru není nijak zlé, je určeno především malým dětem a těm se bude líbit. Dospěláka zaujme maximálně příjemné rypání sobů ze severu s tučňáky z jihu s tvrzením, že Santa pochází z jihu. V rámci madagaskarovské série zcela standartní kousek. Hudba: Heitor Pereira ()

tron

„Šťastný a veselý džulianár.“ – „Čože?“ – „Pomenovali sme to po svojom vodcovi.“ Séria MADAGASCAR (dva celovečerné filmy, vianočný kraťas THE MADAGASCAR PENGUINS IN A CHRISTMAS CAPER) je zaujímavá tým, že kým štyria ústrední hrdinovia (žirafa, lev, zebra, hrošica) sú nudní, situáciu zachraňujú božské podporné figúrky. Okrem komanda špičkovo vycvičených tučniakov je to národ madagaskarských lemurov, pozostávajúceho zo samoľúbeho vodcu Džuliana, jeho suchého zástupcu alebo drobučkého, zraniteľného a ustráchaného Morta, ktorému stále niekto ubližuje. V roku 2009 priletel ďalší krátkometrážny počin z madagaskarského univerza – ŠŤASTNÝ A VESELÝ MADAGASKAR. Štyria hrdinovia sa takmer už-už dostali z ostrova, resp. nad ostrov... keď sú zostrelení naspäť. Miestni obyvatelia si ich totiž pomýlili s „Tučným červeným škriatkom“. Čoskoro zostrelia aj túto tajomnú bytosť, aby sa ukázalo, že je to samozrejme Santa Claus. Po páde však trpí amnéziou a tak sa lev, žirafa, zebra a hrošica rozhodnú rozniesť darčeky namiesto neho. Do koča namiesto sobov zapriahnu adrenalínom natrepaných tučniakov. Medzitým samoľúby Džulian na ostrove zistí, že dávať je krajšie, ako brať. Ak pominieme trápne moralizovanie a k sérii už automaticky patriacu školácku animáciu, ostane k dobru hŕstka nápadov (súdruhovia zo Severného pólu, „Ja tak rád trsam trsam“). ()

ABLABLABLA

Tyto vánoční "dodělávky" jsou nic moc. Člověk se pobaví, zabije chvíli nudy, ale za 30 minut je rád, že je konec. Neříkám Madagaskar byl skvělý, ale tohle je slabý odvar. Stejně jako Shrekoleda. I když musím uznat že létající tučnáci a válka mezi jihopoláky a severopoláky mě pobavila. "my chceme být bipolární" :D Původně jsem chtěla dát dvě, ale jak píšu ten komentář, tak si uvědomuju, že tak strašné to nebylo. ()

Kryton

Někteří by mohli být zmatení, protože se vánoční Madagaskar odehrává mezi prvním a druhým dílem. Tento vánoční bonus je lepší než vánoční Shrek, ale stále funguje na stejných vtípcích. Opět to nejlepší předvádí tučnáci a jejich "studená válka" mezi jihopolníky a severopolníky. Zbytek ansámblu je opět tradičně nudný a Julián otravný. Ušlo to, ale podruhé bych si to nepustil. ()

AdelleR

Bývala doba, kdy všechny animáky měly svou vánoční verzi a já jako dítě vysedávala před televizí a čekala, kdy se objeví. Škoda, že teď už se to nedělá - každopádně jsem si letos pustila všechny ty, na nichž jsem vyrůstala, pro změnu z pohledu dospělého člověka. A vánoční Madagaskar splnil na výbornou všechno, co od takového kraťasu očekávám - bylo to vtipné, drželo se to i filmů, aniž by se to s hlavní trilogií kdovíjak rozcházelo, má to v sobě klasickou vánoční poučku, bylo to originální - a hlavně si s tím český dabing na výsost vyhrál. Studená válka, bipolarita, parodie na koledy... Ocenila jsem i to, co jsem jako malá nechápala. Za mě tedy jeden z těch nejlepších vánočních animovaných kraťasů. ()