Šťastný a veselý Madagaskar (TV film)

Merry Madagascar

Šťastný a veselý Madagaskar

Animovaný / Krátkometrážní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 25 min

David Soren

James Ryan

Tak tohle byla docela příjemná záležitost. Madagaskar se dočkal svého vánočního speciálu a já musím říci, že ze všech vánočních speciálů slavných animáků tohle dopadlo asi nejlépe. Navíc se musím přiznat, že na tohle jsem kouknul hlavně proto, že se mi docela stýskalo po seriálu "Tučňáci z Madagaskaru", ze kterého už jsem viděl všech 52 dílů, které Nova odvysílala, a tenhle vánoční speciál jsem tak bral především jako další díl výše zmíněného seriálu, a jako takový mě vůbec nezklamal, ale naopak potěšil. Tučňácké komando zde exceluje, jejich válka severopolních proti jihopolním , neboli válka tučňáků proti sobí letce Santa Clause byla okouzlující, stejně jako Vojínova láska ke člence létajícího sobího stáda, a létající tučňáci táhnoucí Santovy saně, to už byl jen příjemný bonus. Nesmím zapomenout taky na Jelimánoce, které neměly chybu, to byl přesně ten král Jelimán, jak ho znám a jak ho mám rád. A samozřejmě ústřední čtveřice zvířecích hrdinů ze seriálu Madagaskar, která roznášela dárky místo Santy a evidentně si to užívala byla taky úžasná. Celkově jsem velice spokojený, a proto uděluji lepší tři hvězdičky.(6.1.2012)

Toto krátké setkání s hrdiny animovaného Madagaskaru není nijak zlé, je určeno především malým dětem a těm se bude líbit. Dospěláka zaujme maximálně příjemné rypání sobů ze severu s tučňáky z jihu s tvrzením, že Santa pochází z jihu. V rámci madagaskarovské série zcela standartní kousek. Hudba: Heitor Pereira(25.12.2009)

• tron

„Šťastný a veselý džulianár.“ – „Čože?“ – „Pomenovali sme to po svojom vodcovi.“ Séria MADAGASCAR (dva celovečerné filmy, vianočný kraťas THE MADAGASCAR PENGUINS IN A CHRISTMAS CAPER) je zaujímavá tým, že kým štyria ústrední hrdinovia (žirafa, lev, zebra, hrošica) sú nudní, situáciu zachraňujú božské podporné figúrky. Okrem komanda špičkovo vycvičených tučniakov je to národ madagaskarských lemurov, pozostávajúceho zo samoľúbeho vodcu Džuliana, jeho suchého zástupcu alebo drobučkého, zraniteľného a ustráchaného Morta, ktorému stále niekto ubližuje. V roku 2009 priletel ďalší krátkometrážny počin z madagaskarského univerza – ŠŤASTNÝ A VESELÝ MADAGASKAR. Štyria hrdinovia sa takmer už-už dostali z ostrova, resp. nad ostrov... keď sú zostrelení naspäť. Miestni obyvatelia si ich totiž pomýlili s „Tučným červeným škriatkom“. Čoskoro zostrelia aj túto tajomnú bytosť, aby sa ukázalo, že je to samozrejme Santa Claus. Po páde však trpí amnéziou a tak sa lev, žirafa, zebra a hrošica rozhodnú rozniesť darčeky namiesto neho. Do koča namiesto sobov zapriahnu adrenalínom natrepaných tučniakov. Medzitým samoľúby Džulian na ostrove zistí, že dávať je krajšie, ako brať. Ak pominieme trápne moralizovanie a k sérii už automaticky patriacu školácku animáciu, ostane k dobru hŕstka nápadov (súdruhovia zo Severného pólu, „Ja tak rád trsam trsam“).(7.1.2010)

Vianočné tučniaky (Madagascar Penguins in a Christmas Caper) sa mi páčili viac. Je však chválihodné, že vznikajú takéto bonusy - deti budú nadšené. Nám ostatným by sa nič nestalo, keby tento film nevznikol... Je tu však pár prijateľných fórikov, aj základná zápletka je fajn, len je to vážne trochu zbytočné...(26.12.2009)

A zase klasický "Madagaskar". Místy je to docela otravné, ale sem tam se najde dobrý vtip, který vás nadchne. Mám tyhle postavy rád, ale delší filmy jim slučí asi trochu víc, hlavně proto, že tohle šroubování na svátky je takové příliš umělé. Santa v "Madagaskaru" mi prostě nesedí. Hodně osobní pocit, ale myslím, že nebudu jediný. Rozehrávají se zde zajímavé vztahy, ale vlastně zbytečně, protože na hlavní film nemají vliv. Jako televizní chuťovka? Proč ne, nakonec. Na Vánoce člověk skousne hodně.(5.11.2013)