Reklama

Reklama

Šťastný a veselý Madagaskar

(TV film)
  • USA Merry Madagascar (více)
všechny plakáty

Je to už skoro rok, co se čtveřice oblíbených hrdinů z Madagaskaru ocitla na exotickém ostrově. Blíží se Vánoce a mají jedno velké společné přání – strávit svátky ve své milované newyorské zoo. Jenže jejich plán na dlouhý let balónem do zimního New Yorku zhatí zlobivý král Jelimán. Aby toho nebylo málo, ještě se jim přitom podaří nedopatřením sestřelit sobí spřežení se Santou. Ten se při pádu praští do hlavy a ztratí paměť. Vánoce jsou ve vážném ohrožení a jedinou naději představují Marty, Alex, Melman a Glorie. Společně musí zastat roli Santových pomocníků a včas doručit dětem dárky. Podaří se jim nakonec zachránit Vánoce? (Česká televize)

(více)

Recenze (121)

tron 

všechny recenze uživatele

„Šťastný a veselý džulianár.“ – „Čože?“ – „Pomenovali sme to po svojom vodcovi.“ Séria MADAGASCAR (dva celovečerné filmy, vianočný kraťas THE MADAGASCAR PENGUINS IN A CHRISTMAS CAPER) je zaujímavá tým, že kým štyria ústrední hrdinovia (žirafa, lev, zebra, hrošica) sú nudní, situáciu zachraňujú božské podporné figúrky. Okrem komanda špičkovo vycvičených tučniakov je to národ madagaskarských lemurov, pozostávajúceho zo samoľúbeho vodcu Džuliana, jeho suchého zástupcu alebo drobučkého, zraniteľného a ustráchaného Morta, ktorému stále niekto ubližuje. V roku 2009 priletel ďalší krátkometrážny počin z madagaskarského univerza – ŠŤASTNÝ A VESELÝ MADAGASKAR. Štyria hrdinovia sa takmer už-už dostali z ostrova, resp. nad ostrov... keď sú zostrelení naspäť. Miestni obyvatelia si ich totiž pomýlili s „Tučným červeným škriatkom“. Čoskoro zostrelia aj túto tajomnú bytosť, aby sa ukázalo, že je to samozrejme Santa Claus. Po páde však trpí amnéziou a tak sa lev, žirafa, zebra a hrošica rozhodnú rozniesť darčeky namiesto neho. Do koča namiesto sobov zapriahnu adrenalínom natrepaných tučniakov. Medzitým samoľúby Džulian na ostrove zistí, že dávať je krajšie, ako brať. Ak pominieme trápne moralizovanie a k sérii už automaticky patriacu školácku animáciu, ostane k dobru hŕstka nápadov (súdruhovia zo Severného pólu, „Ja tak rád trsam trsam“). ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Sobíci jsou roztomilí, ale nelíbili se mi tak, jako jiní sobi v jiných filmech, navíc nevěřím na Santu Clause. O ostatních postavách vcelku zbytečné mluvit. Nemám zvláštní vztah k tučňákům, natož ke škaredým lvům, žirafám a hrochům. Moralizování o tom, jak je lepší dávat než dostávat mi potom vyloženě vadí. Nejlepší mi na tom přišla ta sněžící koule. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla docela příjemná záležitost. Madagaskar se dočkal svého vánočního speciálu a já musím říci, že ze všech vánočních speciálů slavných animáků tohle dopadlo asi nejlépe. Navíc se musím přiznat, že na tohle jsem kouknul hlavně proto, že se mi docela stýskalo po seriálu "Tučňáci z Madagaskaru", ze kterého už jsem viděl všech 52 dílů, které Nova odvysílala, a tenhle vánoční speciál jsem tak bral především jako další díl výše zmíněného seriálu, a jako takový mě vůbec nezklamal, ale naopak potěšil. Tučňácké komando zde exceluje, jejich válka severopolních proti jihopolním , neboli válka tučňáků proti sobí letce Santa Clause byla okouzlující, stejně jako Vojínova láska ke člence létajícího sobího stáda, a létající tučňáci táhnoucí Santovy saně, to už byl jen příjemný bonus. Nesmím zapomenout taky na Jelimánoce, které neměly chybu, to byl přesně ten král Jelimán, jak ho znám a jak ho mám rád. A samozřejmě ústřední čtveřice zvířecích hrdinů ze seriálu Madagaskar, která roznášela dárky místo Santy a evidentně si to užívala byla taky úžasná. Celkově jsem velice spokojený, a proto uděluji lepší tři hvězdičky. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Při sledování s celou rodinou stoupá hodnocení podle toho, s kolika lidmi se na podobné ztřeštěniny člověk dívá :-). Tenhle krátký příběh ze známého animovaného universa je o dost lepší než podobně tématicky zaměřený krátký film se Shrekem. Hvězdičku k dobru přidávají opět výborní tučnáci, teď navíc ve spolupráci s kolegy sobíky, kterým ruský dialekt sluší snad ještě více. Je to vtipné, několik hlášek (santaklaustrofobie, "jééé, kokosový ořech!") bombastických a celkově se to ke 24.12. velice hodí... ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Dej je zasazenej nekam mezi prvni a druhej dil a nejde tu o nic jinyho, nez dorucovani darku misto Santy, coz uz tu bylo nekolikrat. A tohle neprinasi nic moc novyho, akorat tu jsou proste stary znamy postavy, infantilni vtipky a cely je to jeste jednodussi nez celoveceraky. Nicmene tech 20 minut je to docela zabava a sceny se Santou jsou fajn. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama