Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

Havala

Nepodařilo se mi uvěřit a dostat se plně koncentrovaný na jeho místo, prostě jen jsem se podíval a hotovo, nijak výrazně mě to neoslovilo. ()

Mugs

Jedno místo, jeden herec a vznikne z toho takováhle pecka. Palec nahoru hlavně Francovi. Podle mě si sošku za tenhle výkon zasloužil. Fakt, že je to podle skutečné události mě vůbec nenutí Arona litovat a dát mu 5*. Dělám to protože jsem se ani chvilku nenudil, i když je v podstatě jasné, co se musí stát! Ba naopak, místy to bylo docela vtipné.Dokonce z toho plyne i určité ponaučení. Pro mě jeden z nejlepších filmů 2011! ()

bakulator

Tvůrcovská originalita mě strašně nudila. Kdyby bylo zkráceno na polovinu stopáže, jedině by to snímku prospělo. Některé pasáže stály za to a věřím že nikdo snad až na Lynche :-) by to nenatočil líp než právě Boyle. Ale takový příběh lidského vzdoru a odhodlání nemůže vystačit obstát jako dobrý koukatelný celovečerní film. 49% ()

Andreas17

Filmy, kde hraje prakticky jen jeden herec, jsou riskantní, ale když se to povede... Výborná atmosféra, film mě zcela vtáhl do svého nitra. Když si Aron kleštičkami přetrhává šlachy v pravé ruce, tak má člověk nutkání sem tam i zavřít oči. V jednu chvíli jsem myslel, že má Aron vyhráno...Vysvobodila ho totiž velká voda. Jenže...zdání klame a když jste zoufalý, žíznivý, hladový a na pokraji svých sil, vstoupí vám do hlavy halucinace a představy na lepší zítřky. Neodmyslitelnou součástí filmu je soundtrack. A tady mě na začátku bavil a navnadil, že se nejspíš budu bavit. A stalo se. Suprové záběry jsou ze společných skoků do krásně modré vody, když si Aron s dvěma babama užívá :-). Navíc film podle skutečné události? To vás dostane! Řekněte, kdo z vás bych si dokázala amputovat ruku, aby přežil? ()

UnholyEvil

Dokázala jsem to! Dokoukala jsem to do konce! Myslím, že jsem teď ještě statečnější, než James Franco v tomhle filmu. To byla ale sračka. Formát byl zbrklý a působil roztěkaně a nepřehledně (takže moderně a kůl) a nepodařilo se moc vystihnout utíkající čas a to, co hlavní postava celou tu dobu dělala. Náš hrdina byl nepřirizeně křečovitý a spíš se celý film snažil dobře vypadat, než dobře hrát (viz. scéna: mám žízeň, tak se napiju, ale v půlce flašky si uvědomím, že bych to neměl vypít celé, načež přestanu pít a budu teatrálně kroutit hlavou, aby to diváci pochopili...). Přišlo mi, že mu bylo víc líto, že nestihne párty s těma dvěma vagínama, než že nejspíš umře. Jeho utrpení mi ale nebylo úplně ukradené jen kvůli špatnému herectví, ale i kvůli tomu, jaká byla hlavní postava imbecilní machírek, který si o to v podstatě říkal... Vše proloženo nesnesitelně nekvalitní hudbou... A takové slibné téma... Ach jo... ()

Mr.Atsor

Vžít se do situace hlavního hrdiny není snadné, stejně tak přijít na jiné - méně bolestivé - řešení. Člověka zamrazí, když si představí, že by musel sám sobě takto ublížit, pokud by se chtěl zachránit. Část, kde k onomu řešení dochází, divák skoro nedýchá. Já měl chvílemi i zavřené oči. Vše je horší o to, že je film natočený podle skutečné události. Už jen za to všechno dávám 5*. Podle mě to lépe natočit nešlo. ()

PAVLIS

Dlouho jsem se 127 hodinám vyhýbal, protože nemám rád, když od začátku vím, o čem film je. Ale zkusil jsem mu dát šanci... Bohužel děj žádné překvapení nepřinesl aneb milé děti, jdete-li do divočiny sami, nezapomeňte mamince říct, kam. Nicméně skvělá hudba, střih, flashbacky, dělení obrazu, Franco... Prostě filmařsky je to natolik výjimečně dobrá práce, že i přes nepřekvapivý děj mě Danny Boyle dostal do kolen! ()

Pitryx

Podle toho co jsem slyšel a četl, jsem čekal děsnou nudu. Povídal jsem si, o čem to může, sakra, být? To bude záběr na chlapa a spousty retrospektiv, takže absolutní nuda. No, nemýlil jsem se až tak moc. Absolutní nuda to sice nebyla, ale zase nic moc na to, jaký byl kolem filmu humbuk. Chápu, že o jednom člověku zaklíněném ve skalách natočit celovečerní film vyžaduje kus odvahy a umění. Já bych si na takové téma netroufl ani v silně podnapilém stavu. Nu, co k filmu samotnému. Retrospektivy byly krátké, takže se špatně přeskakovaly. To už mi více vadily halušky na konci, i když chápu, proč tam byly. Hodnocení snižuje u mne také to, že film zcela jistě podruhé nemusím. 011020118836/9248s.u. ()

kubilov

Dokonalý James Franco, hrající (jak) o život a předvádějící svůj životní výkon, který se mu bude jako převážně komediálnímu herci překonávat velmi těžko, talent na to ale má. Silná existenciální záležitost, kterou kazí snad jen přehnané flashbacky, po právu patří mezi lepší filmy i takového režiséra jakým je Danny Boyle. ()

marek29

Solidní survivor s klasickým příběhem prošpikovaným murphyho naschválama. Bohužel pověst tento film nehorázně předbíhá, takže jsem o uřezání ruky už věděl. To mě však nepřipravilo na trhání nervů a šlach takže chuťovka :D sžít se s postaviu nemám problém takže se mi to moc líbilo. Krásné scenérie Utahu, USA..! EDIT: po další projekci stále vynikající trhák šlach :D tady ta Tumperská 127ka. A asi ne poslední ;) ()

Brano

Veľmi zaujímavý námet, ktorý je k tomu ešte natočený podľa skutočnej udalosti a za to pridávam 1*. Ale spracovanie ma až tak veľmi nezaujalo. Celé je to dosť nudné a plné zbytočných vsunutých spomienok, ktoré mali zobraziť jeho psychický stav. Herecký je obsadený dobre a to je asi jediná vec okrem autentického príbehu, ktorú ocením na filme. Takisto som očakával viac emočnejší a dramatickejší film. Tiež je pravda, že nebývam fanúšikom podobných "statických" filmov, čo sa napokon odzrkadlilo aj na mojom hodnotení. Pre mňa priemerný snímok, nič extra. ()

subic

Jak už napsala KevSpa, i přes několik nudnějších chvil, zejména ve druhé půlce vzpomínky, sny, vidiny a vize budoucnosti, dokáže tenhle malý snímek díky své autentičnosti a Boyleovu atraktivnímu filmařskému stylu diváka vtáhnout do dění. Mě se to líbilo. ()

Guran

Z mého titulku chci dát najevo, že tento film je velice podobný filmu "Pohřben" s Ryanem Raynoldsem. James Franco zde dokázal, že je velice talentovaný herec se skvělým českým dabérem Martinem Písaříkem. Nízkorozpočtový snímek o pravdivém příběhu Arona Ralstona mě dostal. Aron je rozhodně odvážný a statečný člověk, když si odříznul ruku mini řeznickým nástrojem. Jsou tu ale místy i scény, které spíše nudí a jak už tady někdo psal, nutí odvracet pohled mimo obrazovku a koukat na hodinky. ()

Berty00

Danny Boyle dokázal vytvoriť z nudného scenáru neuveriteľný filmový zážitok,ako to už u neho býva zvykom...Naozaj skvelé životopisné drama s fenomenálnym Jamesom Francom v hlavnej úlohe...127 hodín mu trvalo kým prišiel na to že je na ňom čo spraví s vlastným osudom... ()

mrclTV

Film nie je zlý, je práve celkom dobrý. To naj sa začne diať ale až okolo 45 minúty, predtým je to iba naťahovanie času. Ale s prepáčením, to čo spravil Aron, spraví jednoducho iba hlupák. Našťastie, aspoň v úzkych mu to trochu myslelo a dostal sa z toho. Ale ísť niekde úplne sám, s minimom jedla, pitia a výbavy, bez mobilu (OK, možno by nemal signál, ale aj tak) a nikomu nehovoriť, kde som šiel - to spraví iba ignorantský hlupák a tak aj dopadol. A je jedno, či ten terén poznám ako svoje boty, alebo idem niekde prvýkrat - spravil snáď všetky mysliteľné chyby turistiky. Možno okrem jednej, ponožiek v sandáloch, ale to je skôr zločin proti estetike... :D Nemôžem dat vyššie hodnotenie, už len z toho dôvodu ako sa správa hlavná postava a ešte dupľom, keď to je skutočný príbeh - síce silný príbeh prežitia, ale stačilo používať mozog ešte pár hodín pred tým výletom a nemusel sa točiť žiadny takýto film. ()

Sssiksseilor odpad!

To zas byl blbostí přepěchovaný celovečerák; pokud tohle někdo vnímá jako autobiografii, tak je teda hodně narušený. Takhle dementně se nemůže chovat ani mentálně postižený a vůbec! Kdo má čekat téměř celou dobu, než si upižlá ruku? Přitom kdyby se to uťalo po prvních pár minutách, tak je to krásný - týpek jezdí na kole, má radost, hezky se na to kouká; jakmile ale zahučí do díry, je dobrý změnit činnost, obzvlášť pokud nejste fanoušci amputace, zbytek tu je už jen samá halucinace s tupou náplní, jak má být. 'Facepalm' jsem si ale procvičil skvěle, filmy Boyla jsou očividně čím dál tím méně pro Mne. ()

Lweon

Do tohto filmu som siel s obavou, ze sa unudim sledovanim turistu zaseknuteho v skale. Ale uz prve zabery, hudba a odteraz moj novy oblubeny herec Franco ma nadchli a zvysok fimu som zhltol aj s navyjakom. ()

Tominni

Aron se vydá do Utahu, aby strávil víkend v národním parku. Začátek filmu šlape jako dobře namazaný stroj, kamera, střih, hudba - celkově svižné tempo, které uchvátí. Pak spadne Aron do díry, kámen uvězní ruku a film se logicky velmi zpomalí a divák, čeká, jak to vlastně s tím Aronem dopadne. Není to sice nuda, ale i tak je to zkrátka čekání na očekávané řešení, které nakonec přijde. Jen tak mimochodem, nemohl jsem si pomoc, ale při přeříznutí nervu mě snad ruka bolela taky. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání