Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

SLOTH

myslim ze se wright naucil neco o hudbe kdyz delal solistu protoze hudebni doprovod v akcnejsich scenach( hlavne ve scene utek z komplexu) je genialni ()

Ilicka

Hanna je divná. Má skvělou premisu, která by zpracovaná někým jiným mohla být zběsilou akčňárnou nebo psychologickým dramatem nebo mrazivým thrillerem a kdoví čím ještě. Bohužel zůstává zaseknutá, jak už zde někdo vtipně poznamenal, na půl cesty mezi artem a nízkorozpočtovým béčkem. A proto, navzdory neutuchající snaze Saoirse Ronan vzbuzovat v divákovi zájem o její postavu, o její osud a minulost, opakuju, že Hanna je divná. A dost. ()

ARI50

Tahle výjimečná Hanna není špatná a film začíná celkem dost slibně ale nakonec je hrozně jednoduchý. Pohled na Finskou zimu je velice pěkný. ()

Necrotongue

Hanna je zvláštním filmem. Ze startu jsem tak úplně nevěděl, která bije, později se příběh začal vyjasňovat a s každým dalším odhalením mizela má prvotní spokojenost. Taky mě dost obtěžovalo, že mě tvůrci snímku považují za idiota a předkládají mi proto dost zvláštní scény. Hanna v jednu chvíli zažívá téměř orgasmické setkání se zářivkou, neumí vypnout varnou konvici, ale zanedlouho v berlínské internetové kavárně surfuje po internetu. To bylo fakt chabé. Ono tam tedy těch nelogických záležitostí bylo víc, ale zjevně se tu naplno projevila má slabost pro geneticky upravené vražedkyně, takže jsem své původní hodnocení nedegradoval. Ale rovnou přiznám, že kdyby scénárista použil jako hlavního hrdinu mutantního chlapce, asi bych víc jak jednu hvězdičku nepohodil. / Poučení: Řekni mi, jak těžkého soba utáhneš, a Erik ti řekne, kdo jsi. ()

Ištván87

Mělo to potenciál. Mělo to nápad. Mělo to dobrý herce. Mělo to dobrý zástupce technických profesí. A výsledek je dost nudný... Bohužel... Některé akční scény vypadají fakt dost dobře a navíc se zde zase objeví pár těch úžasně dlouhých záběrů jaké Joe Wright tak umí. Nicméně se tady hodně kecá a většinou o ničem zvlášť zajímavém... Škoda. ()

kajda.l

Tak zde už mi chybělo jen finální zjištení, že biologickým fotrem Hančí je Bruce Willis. Pane Wrighte, chápu, že každej čas od času potřebuje uletět na nějakém tom halucinogenu, ale propříště se zkuste vrátit k historickým kostýmovkám, které ovládáte. Takhle ze zděšeným výrazem mi nezbývá nic jiného, než tuto otravně - zdlouhavou, navíc úděsně zahranou (Cate??, u Bany jsem na podobné šou zvyklej) frašku ohodnotit jednou zářivou. Nejhorší ČSFD projekce od dob Brůsových "Náhradníků". 30% ()

JASON_X

Alternativně pojatý akční film, prazvláštní a zajímavý, trochu nesoudržný a chaotický, ve kterém hledat nějakou logiku by bylo značně nelogické, neboť je... zkrátka je alternativní. Myslím že je vhodný především pro dospívající, zmatené, vykořeněné, individualistické a alternativně orientované dívky, které se mohou ztotožnit s hlavní hrdinkou. Tedy líbil se celkem i mně, ovšem to samozřejmě není žádná známka jeho kvality, protože mně se často líbí všelijaké šílenosti a pitomosti. Ale byl jsem stále zvědavý co se z toho vyklube, irská holčina Saoirse Ronan je neokoukaná a zajímavá, Eric Bana slušný a Cate Blanchett si věrohodně střihla roli opravdu hnusné mrchy, zapomeňte na Galadriel... ()

becki_tu

Mohl to být akční thriller roku, ale stejně tak propadák. Hanna zůstala tak napůl cesty, příčemž dolů jí táhne béčkový scénář s několika nelogičnostmi a naopak vyzdvihnout lze téměř vše ostatní počínaje hereckým obsazením, přes úderný soundtrack až po režii. Proto solidních 70% s tím, že z námětu se asi dalo vytěžit i více. ()

Beastmaster4

Hanna je takový rozporuplný film. Na jednu stranu jde o dobrou akční jízdu (místy), na druhé o zbytečně překombinovanou slátaninu. Obrazově a zvukově mi to přišlo, jak mix filmů Salt, Pláž a Lola běží o život. Ano, Hanna opravdu většinu filmu utíká a utíká povzbuzována elektronickou hudbou. Scénář filmu není špatný, ale s ohledem na celkový styl mi to nesedělo, režie tedy mimo můj rámec pochopení. Navíc je film po střihové stránce velmi zmatený. Některé pasáže jsou nadmíru přeblikané a rychlé a jiné zas paradoxně nudné a zdlouhavé. No a nakonec je Hanna plná nesmyslů, nad kterými zůstává rozum stát. Zrovna od takového filmu, bych čekal trochu více realističnosti než např. James Bond, Smrtonosná past 4.0 nebo série Rychle a zběsile (u všech těchto se to dá vzhledem k jejich povaze pochopit), ale když Hanna na konci prošpekuje agentku (Cate Blanchett) šípem vystřeleným pomocí gumičky od kalhot nebo odkud, tak, to už si říká o poťukání čela. Film nabízí slibným začátkem zajímavou podívanou, která ale velmi rychle končí - celkem tedy dobrých cca 30 minut, zbytek podprůměrná podívaná. ()

Hogun

Príbeh z obľúbeného seriálu "Ako logika dostala na frak" s nádychom úplnej zbytočnosti a absolútne "neuveriteľnou" hlavnou killer bábikou. 3/10 ()

mm13

Drogy sú svinstvo. Spočiatku slušný trip, plný zvládnuteľných podivností, ktorý sa ale vo finále mení na zlý sen. To bola zákerne zradná vzorka, fuj s vami! ()

Sawy

Hanna je strašně zvláštní,dalo by se říct nadžánrový film,který jakoukoliv snahu o jeho objektivní uchopení cupuje na kousíčky.Film chladný a emočně skoupý stejně jako jeho hrdinka,který ale zároveň působí jako odrostlá pohádka plná úchylných postav,ve které ti hodní prostě nevyhrávají.Wright filmu vtisknul osobitý a moderní look,který podporuje nadupaný soundtrack Chemical Brothers a režisér sám svými kamerovými jízdami a bezestřihovými záběry,které filmu dodávají šťávu a rozmanitost.Akční béčko natočené jako hypermoderní artovka.Dozajista nesedne každému,ale za zkoušku rozhodně stojí.Berte nebo nechte být. 80 % ()

Morholt

Dynamická podívaná okořeněná parádní muzikou a dokonale trefeným hereckým obsazením, které dalo zapomenout na místy odfláklý béčkový scénář. Vůbec bych se nebránil sledování dalších Hanniných osudů. 70% ()

EXpenza

První půlka filmu zajímavá,jelikož jsem byl aspon trochu napnutý jak se vzala v lese a na co je připravená-jak rázně pronášela. Některé scény byly i zábavné a sál se smál :) člověka to neurazí,ale ani extra nepřekvapí. ()

Vanilla77

Film by byl asi o polovinu slabší nebýt výborného hudebního doprovodu ala Chemical Brothers. Akční scény byly skvělé, ale občasné sci-fi to trochu kazilo, viz. scéna na poušti, kdy se Hanna chytí Hummera z kanálu  Saoirse Ronan se zdá být dobrou nadějí filmového světa. ()

Lacike

Ako pise Cervenak. Dostal som presne to, co som cakal. Artovy akcniak v Bournovskom style. Ale bavilo ma to? Prilis nie. Je to prilis divny experiment, ktory podla mna ani uplne nefunguje, lebo niektore sceny, ktore boli evidentne myslene vazne, mi pripadali komicke az trapne. Obsahom mi to prilis nesadlo, lebo na to ako sa film berie vazne, tak su postavy prilis jednoducho prekreslene a samotna forma je sice efektna (je vidno, ze Joe Wright je talentovany reziser), ale sama o sebe mi nestaci na to, aby ma film nezacal nudit. Najviac ma na filme zaujal skvely soundtrack. 5-6/10. ()

RelaxMan

Kdybych film rozdělil na 3 části, tak bych to hodnotil takto: První půlhodinka je opravdu super, druhá, už je trošku nuda a zbytek filmu ( cca 1hod ), už je takový čistý průměr. Hlavní plus filmu je skvělé obsazení herců. Herečka S. Ronan mi přijde jako nejvýraznější talent mladé generace. Dobře vypadá a má neskutečné charisma. Už v " Pevném poutu " ukázala, že má velkou hereckou kariéru před sebou. Co se týče dalších herců v tomto filmu, tak určitě musím ještě vyzdvyhnout dvě jména a to C. Blanchet a E. Bana. Tyto dva skvělý herce nemusím představovat, protože oba, už toho předvedli na filmovém plátně docela dost. Další plus tohoto filmu je soundtrack, který se " The Chemical Brothers " povedl. Co říci na závěr: Je to dobře natočený film, ovšem ne nijak originální. Toto téma, už taky párkrát bylo, ať, už ve filmech nebo seriálech. Z poslední doby mi to, asi nejvíc připomínalo nepovedené " Salt ". Škoda, že film po první půlhodince ztrácí dech, jinak bych ho ohodnotil mnohem lépe. ()

Gwaihir

Na mě tedy zanechal tento počin poněkud nesourodý dojem. Na jedné straně je vynikající kamera, která dává některým momentům další rozměr, výborná hudba, krerá perfektně pasuje k tomu, co se odehrává na plátně a skvělý herecký výkon Saoirse Ronan, která znovu potvrdila svůj talent a charisma. Na straně druhé je potom hlavně samotný děj, který bohužel do značné míry promarňuje potenciál svého námětu a který nemá, kromě velmi působivé úvodní části představující, skutečně zajímavou, hlavní hrdinku s nejasnou minulostí a ukazující její, na první pohled netušené, zvláštní schopnosti, potřebnou sílu dostatečně zaujmout. 65% (ČSFD premiéra) ()

Dydzej

Již první scéna upotala mojí pozornost. Osamělé zasněžené lesy skrývající tajného agenta, který vycvičuje "svou" dceru. Jakási originalita zde byla, ovšem postupem se ztrácela, až z toho byl nakonec standartní akční Bourn like film. Je tam několik scén, které mi kazí výsledný dojem, (např. výlez z kanálu v Africe) přesto však mohu říct, že i jako klasický akční film má co nabídnout. S. Ronan předvádí úžasný herecký výkon, však měla už ve 13 letech nominaci na oskara. Velkou pochvalu musím vyslovit k soundtracku od The Chemical Brothers, neboť je lehce netradiční a přesto velmi povedený. Musím však stejně jako mnoho ostatních vyslovit lehké zklamání nad koncem. Ke konci film ztrácí šťávu. Výsledné hodnocení tedy 8/10 ()

BoPo

Alenka v ríši divov, verzia pre 21. storočie. Škoda len, že niečo prebýva a dosť chýba. Film u ktorého Vás ani len nenapadne uvažovať nad reprízou. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)