Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

pakobylka

O tom, co vám může sebrat - a co vám může dát hospodářská krize ... kdy je - a kdy není nezbytná krutost ... jak se zabíjí - a jak se probouzí láska ... komu (a kdy) lze - a komu nelze věřit. V kostce o tom, co je - a co není iluze ... a taky o tom, čím je vykoupena. Maličko podbízivé představení, řekla bych - ale ne tak, aby mě odradilo. P.S.: Drezúra slonice je na můj vkus přespříliš - a zcela zbytečně - zjednodušená ... nebo - lépe řečeno: Prakticky neexistuje (----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- o-o-o-h ... jaká náhoda, když objevíte něco, co v potu tváře odpracoval někdo jiný) - ale ve výsledku to nemá až tak zásadní význam, jak by se snad mohlo zdát. ()

Juto

Príjemne to prekvapilo. Vo filme odohrávajúcom sa v cirkusovom svete 20. storočia drží a ukazuje kúzlo cirkusu na plátne, pretože je krásne natočený a vyrozprávaný. Je to výborná romantická dráma. 8/10 ()

Mamie

Na film jsem se několik měsíců těšila, když jsem poté viděla trailer, nijak zvláště ohromená jsem nebyla, ale tohle jsem si v kině prostě nemohla nechat ujít. Příběhem to sice nepřekvapilo, ale to co mě (a to mile) překvapilo, byl Pattinson - ten kluk vážně umí hrát. Reese, ta si drží svůj obvyklý standart, kterým neurazí, a Christoph Waltz... utvrdila jsem se v tom, že ten Oscar za Hanebné pancharty byl naprosto zasloužený, role tohohle typu mu prostě sedí. Možná to není čistých 5*, ale když jsem odcházela z kina měla jsem takový ten příjemný pocit "uspokojení", takže nemůžu jinak, ta pátá tam pro mě prostě patří. ()

frings

Naprosto napínavá, citlivá a dramatická podívaná s mnohým překvapením a nečekanými zvraty. Dechberoucí scény, velkolepý Hollywood, tak, jak ho mám rád! ()

campix

''Budete držet rekord. Nejstarší člověk, který kdy utekl s cirkusem. Já nikam neutíkám. Vracím se domů!'' Klasická romantika, kterou od průměru žánru odlišuje velmi zajímavý námět dobového prostředí cirkusu 30tých let minulého století. A také Pattinson, který mi opravdu všude jinde nevadí než ve Stmívání a klasicky skvělý padouch Waltz, který je pro mě opravdu hereckým objevem minulého roku. Zhruba v polovině filmu se začíná děj vléct ale na druhou stranu se povedl vcelku slušný a svižný konec s klasickým happy-endem. Prostě romantika za kterou bude vaše přitelkyně velmi ráda a vy u ní nudou neumřete. Alternativy: Australie, The Notebook, Jana Eyerová. ()

Ice123

Velice silný film po emoční stránce (mimo prostředka, kde je pár hluchých míst, proto i o hvězdu míň) s nádhernou hudbou a Christopher Waltz opět dokazuje, že zahrát záporáka s "nacistickými" sklony zvládne jak nikdo před ním... Jinak Reese i Pattison odvedli svojí práci taky velice dobře a dovolím si říct, že z Pattisona se začíná stávat Pan herec. 85%. ()

Carrie_3

Na tento snímek jsem se velmi těšila, což potvrzuje i fakt, že jsem si koupila knižní předlohu, na kterou doposud uléhal prach. Myslím si, že právě nastal čas, abych ji oprášila a trochu se zpožděním se do ní pustila. Voda pro slony je krásná - krásná kamera, krásná hudba, krásné scenérie, krásní herci a mohla bych pokračoval dále. Ovšem v té kráse je podle mě problém - ze snahy natočit líbivou romanci o zakázané lásce se vyklubal snímek, který hollywoodské trháky nemůže ani omylem ohrozit. Po velmi dobrém rozjezdu, který diváka nepochybně musel přitáhnout k plátnům, se děj pomalu zpomaluje a staví na nepříliš hluboké zápletce, která by se v rychlosti dala charakterizovat takto: dva se do sebe zamilují, ovšem stojí mezi nimi spousty překážek, pokud je ale dokáží překonat, čeká je láska na celý život. Cirkusové prostředí je samo o sobě velmi dobré místo, kde se může odehrát mnoho nejrůznějších příběhů, škoda jen, že se více filmů netočí zde. V případě tohoto snímku mi ani nevadilo, že děj se odehrával v tak kýčovitém prostředí, protože to prostě k cirkusům patří a mně se to opravdu líbilo, musím uznat, že jsem zde našla mnoho krásných záběrů, kdy se můj zrak skutečně rozplýval blahem. Osobně jsem největší problém měla s ústřední dvojicí, pominu-li Christopha Waltze, jehož výkon se mi líbil. Co se týče Reese Witherspoon a Roberta Pattinsona, oba na mě působili jako mladší bratr a jeho sestra a v tom případě jsem jim jejich "hlubokou lásku" nemohla věřit ani na vteřinu. Škoda, Reese to ve své roli opravdu slušelo, možná, kdyby dostala jiného filmového partnera, snímek mohl být o stupeň lepší. Vzhledem k tomu, že jsem se již příliš rozepsala, co bych řekla závěrem? Myslím si, že film nedostatečně využil svého potenciálu, který rozhodně měl. A cirkusové prostředí je místo, které může diváky naladit na tu správnou vlnu, jen ho správně zužitkovat. ()

Iwus.ka

Já téměř nenacházím slova. Nádherná filmová výprava, pěkný příběh a pro mě, jako velkého milovníka zvířat, velice emotivní. S nemocným koněm jsem prožívala bolest, se slonem špatné zacházení. Před čím smekám, je vynikající herecký výkon Christopha Waltze coby principála. On ty záporácké hajzly umí tak přesvědčivě, až byste věřili, že je takový doopravdy. Ke všemu přidejte ještě výbornou hudbu a emocemi se to ve vás jen hemží. Doporučuju. ()

WolfR

Prostředí cirkusu je fajn a celkově look filmu a hudba velmi potěší. Ale předvídatelný příběh a téměř žádné zapamatovatelné scény právě naopak. Pattinson průměrný, Reese Witherspoon krásná ale bez nějakého hlubšího osobního kouzla. A konečně Christoph Waltz, dobrý, ale nejvíce mu sluší spolupráce s Tarantinem, 3 hvězdy. ()

danliofer

V rámci hollywoodských bijáků je pro mě tento film velmi milým překvapením. Christoph Waltz má našlápnuto hodně dobře. To muselo trvat Tarantinovi tak dlouho objevit ho pro filmový svět? Jeho principál není jen černý... spíše naopak... je to absolutně nešťastná duše, která není schopna překročit svůj stín, ani ukočírovat svého démona...myslím, že ani nebylo třeba z něj dělat většího zloducha, aby mohlo dojít k naplnění jiného vztahu... ale to už by pak nebylo třeba efektního závěru, který neradno prozrazovat předem pro ty, co se do kina teprve chystají... jak už tu padlo v jednom komentáři scéna vypořádání účtů se slonicí je jedna z nejtvrdších, jakou jsem měla za poslední dobu možnost vidět... není vidět nic a přesto to v člověku zanechá hrozný pocit... Pátá hvězdička za výkon Christopha Waltze. ()

Madlenka26

No a co, že to je příběh o zakázané lásce, takové jsou skoro všechny filmy , já si myslím že je to o tom, že i stejný děj se dá podat jinak. Jelikož jsem byla v pochmurné náladě, tento film se mě dotknul a i místy rozplakal. Roberta jsem za herce vůbec nepovažovala, bylo to pro mě jen komerční upíří loutka, ale po tomto ho zařazuji do škatulky : on je docela talentovanej. Nechci urazit ostatní, a¨le hodnotit tento film podle těch vašich nesmyslnách pravidel mě vadí. Je to takový klidný film, u kterého jsem ztrávila klidné 2 hodiny a cítila se tak nějak odpočatá. Dávám 4* a je i možné že se přikloním k té 5, protože souhra rosie, Jacoba a Marlene mě pohladila na duši. ()

ivet.ka

Přiznávám, k filmu Voda pro slony mě přivedlo především jméno režiséra. Francis Lawrence totiž skvěle filmově zpracoval komiks Constantine. A tak jsem byla zvědavá, jak se vypořádá s touto romantickou látkou. K mému překvapení se s ní vypořádal velice slušně. Hodně mi vadil mramorový Pattison, který je mi bytostně nesympatický. Ale přítomnost charismatického fešáka Waltze mi tyto ztráty kompenzovala. Příběh je pak téměř tuctový. Zakázaná láska, jeden velký útěk a porážka zloducha. Ale atmosféru má film výbornou. Ne že by mě snímek úplně chytl za srdce, přeci jen romantická dramata nejsou úplně můj žánr. (Pokud nejsou tak skvělá jako Pokání) Hal Holbrook mě jako starý Jacob bavil víc než ten mladý. (Ne, nejsem gerontofilní jedinec) Ale celkově mě film velice potěšil. Svou nostalgickou atmosférou cirkusu třicátých let. Jen ten existenciální přesah si mohli klidně nechat... Přečtěte si celou recenzi. ()

Radiq

Jakože ta láska mi připomněla scény z Titanicu, akorát že tady to mezi těma dvěma podle mě vubec nejiskřilo. Reese moc nemusim, Pattisona taky ne, takže to možná taky bude tim. Ani Waltz nezatancoval svůj mistrovskej walc, i když zbytek týmu asi přewálcoval. Sloník chobotnatý hezkej a týranej, ale to se dalo čekat. + plno zkaženejch detailů + několik blbých scén + předvídatelnost děje... to nám z toho dělá docela kravinu. Jo a cirkusy, obzvlášť ty americký, nemám rád... a filmy o nich taky ne... ()

Immortal17

Nádherně smutný film. Roberta Pattisona osobně moc nemusím, ale jeho obsazení v roli Jacoba na mě udělal velký dojem. Reese Witherspoon mám ráda sama o sobě a byla naprosto ohromující, ostatně tak jako vždy. Příběh byl dechberoucí, nejen díky hereckému obsazení, ale i díky tomu, že mají diváci možnost podívat se do skutečného života cirkusáků a na smutný osud zvířat, který jej obývají spolu s nimi. ()

Noviik

Film, co nezklamal, nenadchl. Film, který má skvělé obsazení, film, který nepřinesl výjimečné herecké výkony. Romantický film, kterých je mraky. ()

vesper001

Poslyšte, co jsem se dočetla o patizonech: Charakteristickým poznávacím znamením je především tvar a barva. Zploštělý, diskovitý tvar s výraznými žebry a bílá barva (pokud se jedná o zralý patizon). Fakt je, že Robertek opravdu hraje jako tykev a navíc má zlé oči. Je vhodný pro děti a osoby držící diety. To se dá říct o celém filmu. Voda pro slony je totiž jen banální romance, u které se dá vydržet jen díky jejímu zasazení do efektního cirkusáckého mikrokosmu. Reese je jako vždycky nádherná, ale i slonice Rosie má víc prostoru, než ona. Zkrátka Christoph Waltz si v roli psychopatického principála ukradl nejen každou svou scénu, ale v podstatě celý snímek pro sebe. ()

panMartin

Lawrence má na víc. Slušná podívaná se vším, co má hollywoodský romantický biják mít. Prostě to bylo hezký, ale rychle Vám to vyšumí z hlavy. Má to svoje mouchy, ale je to slušně zahrané, má to příběh a slonice je skvělá. Robert Pattison je zde kupodivu velice snesitelný, Reese Witherspoon si odehraje svůj dobrý standart a největší pozornost na sebe opět strhává Christhoph Waltz. Reese Witherspoon krásná ale bez nějakého hlubšího osobního kouzla. Těch zvířat mi bylo opravdu líto, samozřejmě i lidí, ale ty se mohli alespoň trochu bránit sami. Bohužel to týrání zvířat mi je hrozně nepříjemné a kazí mi to celý dojem z filmu. Romantický film, kterých je mraky. ()

Doudis19

3 a 1/2. Bohužel dost utahaná, za to ale okulahodícně natočená romance z originálního prostředí cirkusu třicátých let. Pattinson opět dokazuje, že nenávist která se po Twillight snesla na jeho hlavu, nemá co dočinění s hereckým umem. Do role pasoval více než dobře, stejně jako Christoph "Landa" Waltz, který měl ovšem úlohu usnadněnou faktem, že filmové grázly má zkrátka v krvi. Dále potěší pár emočně funkčích míst, slušně vygradované finále a herecký koncert jedné postarší slonice :-). ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)