Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

anli

Režisér"Já,legenda"a"Constantine"nám servíruje romantické drama z období hospodářské krize a prostředí cirkusu.Cirkus je pro většinu diváků velmi atraktivní prostředí a tady je to jeden z hlavních tahounů filmu.K tomu je tu opravdu dokonalá kamera,zvuk a střih,o výpravě ani nemluvě-je opravdu skvělá.Velká škoda,že scénář je trochu(místy více)odfláklý a režisér se taky s vyprávěním příběhu a vykreslením postav nijak zvlášť nevytáhl.O atmosféře ani nemluvě.První polovina filmu šlape opravdu slušně,zejména díky prosředí a díky hercům(trio Witherspoon-Waltz-Pattinson sem opravdu skvěle zapadá a hodně zachraňují).V druhé polovině se filmu zvolní tempo vyprávění a vypadá to,že scénarista nevěděl jak dál a to ani s příběhem,ani s postavami.Chemie mezi Robertem a Reese se kamsi vytratí(začátek vypadal věru slibně) a příběh stagnuje a neví kudy kam.Je to vlastně takový mix"Titanicu"a"Vzpomínek na Afriku",jako vystřižený ze staré školy.Škoda,že scénárista se více nesnažil a nebyl trochu nápaditější,tenhle film mohl dopadnout mnohem líp.Zase to ale nedopadlo tak špatně,protože druhou půlku zvedá opravdu skvělý záporák,jedna talentovaná slonice a velmi slušné finále.Ano,mohl to být velký příběh a je škoda,že není,protože našlápnuto na to měl.Někdo bude určitě zklamán,že se tu vlastně"skoro"nic neděje a na filmu není nic zvláštního.Na mě film působil příjemně a zajímavě,zejména díky cirkusovému prostředí a odvěkému tématu vztah člověk-zvíře.Třicátá léta jsou z filmu také příjemně cítit a myslím,že celkově vzato je to slušná rodinná a romantická podívaná.Takže u mě je to příjemně sloních 70% a jdu se mrknout,kdy k nám dorazí nějaký cirkus. ()

DonHUS

Líbivá romantická pohádka, jejíž hlavní odlišností je prostředí cirkusu. Audiovizuálně výborné, emočně ale na nule. Na vině je kromě naivního scénáře samozřejmě Pattinson, který hází tři výrazy dokola. Reese se taky dvakrát nesnažila, ale asi neměla proč. ()

venison

Další slaďárna o dvou mužích a jedné femme fatale tentokrát v cirkusové manéži navlečené na vyprávění staříka.. Francis Lawrence si hodně pohrál s atmosférou filmu (kamera, hudba..), ale celý příběh i přes to vyzněl trošku ploše.. Velké plus za zasazení děje do Ameriky 30. let a obsazení spousty opravdových zvířat.. Mínus za hlavní roli svěřenou Robertu Pattinsonovi (ten kluk se tváří, ten nehraje).. ()

Bobik9

Tuctový příběh zasazený do originálního prostředí. Myslím, že Francis Lawrence ukázal Constantinem a Já, legendou, že dokáže udělat super fantasy potažmo sci-fi film. To všechna čest. Ale na romantický doják asi není ten pravý. Robert Pattison si u mě sice trošku narovnal reputaci po Twilight, ale žádný zázrak to také nebyl. Reese Witherspoon podle mě zažila nejlepší romantickou roli ve Velmi nebezpečných známostech a těžko jí někdy ještě překoná. Christopher Waltz byl ale podle očekávání výborný. Pro jednou to nebylo špatné vidět, ale znovu již ne. ()

Hnedoocko

Konečně taky film z cirkusového prostředí. Pro hlavní pár nemohli být zvoleni lepší herci a i děj mi přišel opravdu zajímavý. Zkrátka milá podívaná s dobrou zápletkou. A ať mi nikdo netvrdí, že R. Pattinson neumí hrát! ()

terunka003

Zvířata, cirkus, nějaká to romantika, Christoph, spád × právě ta romantika. Nápad ušel, zpracování dejme tomu, herecké výkony hrůza. Upřímně jsem se na to dívala jen kvůli Christophovi, který celý děj nějakým způsobem zachraňoval. K srdci mi přirostl ještě "poslky mluvící" slon. Jinak emoce naprosto nulové, vůbec mě tam nic nezasáhlo a tu kýčovitou lásku jsem jim teda vůbec nevěřila. Herecké výkony ostatních taky nijak extra nevyčnívaly. Film na sobotní odpoledne oukej. ..že všechny ty cirkusy tak braly, mě teda nijak nelákaj, stačí mi ty moje.. ()

asirtes

Pamätám sa, ako mi tak cestou z kina napadlo. Čo to tam v tom filme vlastne nefunguje? Reese je fajn. Waltz je fajn. Pattison je... znesiteľný. V súvislosti s názvom som celú vec uzavrel veľmi rýchlo a neplytval zbytočne energiou, keďže som mal lepšie veci na programe ako napríklad pozorovať stromy v parku ako sa nakláňajú doprava, keď z ľavej strany fúka. Diagnóza Lawrenceovho Water for Elephants: Tu bolo rozhodne niečo opomenuté. ()

0lie

Přijemná oddychová záležitost s opět výborným Waltzem, který by mohl zaskočit i za bezzubého lva.. ()

Narya89

Příběh formou vyprávění jednoho přestárlého muže. Příběh, který je o životě v jeho nelehké podobě, o nutnosti práce, o nešťastné lásce, o zvířatech...a tak nějak nenacházím nic, co bych mu vytkla. Dostatečná realističnost filmu pro mě byla důvodem skutečně silného prožitku, včetně dalších aspektů jako nádherné slonice Rosie, cirkusového prostředí, boje o lásku a proti nespravedlnosti a týrání zvířat. Kupodivu i Robert Pattinson, který je mi už od Stmívání tak trochu protivný, zde působil přesvědčivě a poměrně úspěšně se pro mě zbavil své upírské třpytivé nálepky. No, možná celý děj vyznívá klišoidně a přesně takhle to mělo působit, možná je to šablonovité a kýčovité se samými dojemnými prvky, ale pro mě to byl jeden dlouhý nádherný životní příběh, který mi zůstane v paměti. ()

drake31

Som prekvapený a ohromený. Od filmu kde som čakal nejakú nechutnú presladenú romancu, som dostal romancu s mierne sladkou, miestami trpkou príchuťou a s pekným zobrazením cirkusového života. Water for Elephants je z môjho pohľadu zaujímavým filmom, ktorý mi učaroval a kameňom úrazu je to že ani neviem čím presne. Ale čo viem s istotou že je to pekný film ktorý druhýkrát nebudem riskovať. Na záver dodám že Pattison nie je až taký zlý herec, len si to posral tým Twilightom čo mu bude veľa ľudí zazlievať a s touto nálepkou bude žiť do konca jeho kariéry. ()

immortalis

Zaručeně jedno z překvapení roku! Zamilovaná dvojice se mi líbila a Robert mile překvapil. Zaručeně nejlepší, ale byla Rosie a násilnický ředitel Christoph Waltz ()

anusha

herci, prostredie a celkovo vizual sa pacil ale dej a celkovo koniec filmu bol tazko o nicom takyto pribeh by som cakala v stredu vecer na markize nie vo filme s takymito hercami ()

Brain-D

Velmi pěkný film, který se odehrává o jedné lásce v cirkuse. Robert Pattinson a jeho první role, které jsem věřil a fandil jsem jeho postavě. Waltz byl zase výbornej záporák a slon se tu taky pěkně ukáže :) ()

zdenny

Dvouhodinový film tohoto typu by si určitě čtyři hvězdy zasloužil. Také jsem s tímto hodnocením koketoval. Jenže mě nakonec toto romantické drama k takovému hodnocení nedonutilo. Film to byl pěkný, příjemný, pěkně barevný. Jenže místo toho, aby šlo o život v cirkusácké komunitě, šlo o poměřování se dvou charakterů - o jejich souboj nebo otevřený boj, který byl maskován společným úsilím dostat cirkusovou show na úroveň, kterou by si měla zasloužit. Na jedné straně majetnický a agresivní opilec, na straně druhé jemný a laskavý nedostudovaný lékař. Na jedné straně majitel cirkusu se zodpovědností, se kterou se neuměl vyrovnat a na straně druhé zvěrolékař, který se neuměl vyrovnat s tím, že majitelova manželka chováním svého manžela trpí. Možná by se dal film vygradovat ještě víc. To je ale záležitost filmařského týmu. Je jen na lidech, na kolik se jim film coby mezilidské drama líbí. ()

Millanium

Hezká líbivá pohádka z cirkusového prostředí s výborně hrajícím Waltzem, který film ústřední dvojici přímo ukradl. Pattisnon a Whiterspoon sice hrají dobře, ale magie mezi nimi mě tolik nebavila. 70% ()

hroubek

Dlouho mě trvalo než jsem se rozhodl, že se na tento snímek podívám.Z nějakého prostého důvodu jsem tomuto filmu vůbec nevěřil, i když jména tvůrců měli evokovat něco jiného.Přesto jméno režiséra Constantina a Já,legendy mě přesvědčilo o opaku.Voda pro slony mě velmi často připomínala jeden úsek z filmu Velká ryba natažený do dvou hodin a okořeněn o slona.To co ve Velké rybě fungovalo dokonale, tady ale dře.Problém filmu je v tom, že nemá pořádný příběh.Příběh, který dokáže být zajímavý, i když ho prokouknete už od prvních deseti minut.Tam, kde se selhává příběh nastupuje všechno ostatní.Výprava,kamera,hudba,choreografie čísel(jejich málo na film o cirkusu),režie a herci.Herci tento film tahají nahoru a nejvíce famózní Christoph Waltz, který perfektně obsazený a dává své postavě emoce např. ve scéně, kdy mlátí slonici.Pattinson ukazuje, že dokáže hrát a Reese Witherspoon dává zapomenout na to, že kdysi byla pravou blondýnou.O hodnocení nakonec rozhodl závěr, kde se konečně režisér aspoň trochu utrhl ze řetězu a ukázal něco překvapivého, jinak by to byla za silný tři.S lepším příběh by to bylo mnohem lepší. ()

skretik

Tak trocha akoby francúzsky film... Zaujímavé, občas až príliš... hudba, no čo povedať k Jamesovi? Úchvat :) ()

Kicune

Film je krásně natočený, slušně zahraný a doprovázený nádhernou hudbou. Příběh cirkusu se jen tak nevidí, o to víc je zajímavé, že se odehrává ve 30. letech v Americe, v době krize a prohibice. Velkofilm se ovšem nekoná. Voda pro slony má jen nádech oscarovosti, trochu cirkusové kýčovitosti a naprosto nulovou chemii mezi hlavní dvojicí. Příjemně strávený večer - ano, delší hloubání po skončení - ne. ()

Ace.Anita

Ještě týden po shlédnutí mnou cloumají iracionální pochvalné výkřiky, které připomínají úryvky recenzí na přebalu špatné knížky. Akorát, že tentokrát to není na zakázku. Nemůžu si pomoct, ale musím: Vždyť v tom filmu je celý svět!! ()

Sany33

Čakám romantiku, plač, zápletku? Všetko čo od toho očakávam to má a aj o čosi viac. Patizón sa konečne prestal hrať na diamantového upíra a začal sa venovať filmom ktoré mu sadnú. Veľmi podarená snímka, ktorá nám nie len že ponúkla veľmi romantický príbeh, ktorý sa odohráva medzi chlapcom ktorý musel nechať školu pretože na ňu nemal a následne sa zhodou okolností priplietol do cirkusu a principálovou manželkou ale ponúka nám aj náhľad za oponu sveta Cirkusu ako ju mnohý nepoznáme ... V tom tkvie čaro celého príbehu. 89% ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)