Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

chinano

Dobré na tomhle filmu je, že to není přímočará honba typu "Bethany je dobrá surfaka - přijde o ruku - ale hrooozně tvrdě trénuje - ... - a zase je nejlepší. Ne, tenhle má na víc. Ukazuje,dospívajícího člověka, který ztratil sám sebe hledá cestu zpět tam, kde mu bylo nejlíp a nachází jí úplně jinudy, než by čekal. A výborné herecké výkony (AnnaSophia je vážně talent) a to, že tenhle film neskončil superultrahappyendem, jak jsem se tak trochu obával, jej pro mě posouvá do pětihvězdičkových vod. ()

belinko

4" za úžasnú Annu, do ktorej som platonicky zamilovaný, za úžasný príbeh podľa skutočných udalostí a za úžasnú myšlienku, ktorú sa snaží Sean vtĺcť do hlavy divákov - nikdy sa nevzdávať. Klobúk dolu, Bethany! ()

Paserak

Nechce se mi hodnotit sílu příběhu. Fajn, silný...true story. Chci hlavně vyzvednout Dennise Quaida. Krásnou surfařku Birch. Naopak jsem zíral na tu vyžilotinu Helen Hunt? Kde se stala chyba? To je zub času opravdu tak neuprosný? Asi ano. Pěkný film, ale podruhý si ho už nedám. Zato bych šel na surf.... ()

imaginer21

Může to být sebevětší patos se sebenaivnějšími dialogy, ale pořád je to technicky vyspělá podívaná se skvělou Beltramiho hudbou podle skutečných motivů. ()

ariari

nie každý má v srdci útlm. To že je skvele natočený, ešte nič nie je. Ale mladá dáma bola naozaj naozajská. Kto je to ten verbal preboha? pomôžte mu niekto. ()

punco

Nedávno som skukol Chasing Mavericks a musím uznať že tematika surfovania ma zaujala a keďže mám panický strach zo žralokov, tento film som si nenechal ujsť. Konečne sympatická mladá neokukaná herecká tvár v peknom skutočnom príbehu, aj keď sa dej nevyhol množstvu klišé fráz (ty máš ten dar, cíti to), ale patrí moj obdiv takým ľudom. Možno je moj názor aj vďaka tomu skreslený ale mne to šmakovalo ()

kverula

Namísto podívané ze surfingu jsem si odnesla džbán plný slz. Je to doják plný rodičovské lásky a rádoby moudra. Slabší 3. Za ty slzy. ()

FantoMaSk

Ale lepší tři. AnnaSophia je kouzelná a dokázala by zaujmout snad i v dokumentu o pozadí přímé volby českého prezidenta, záběry z pod moře čarovné a překvapí i závěrečné home video reálné Bettany, které ukazuje, že příběh je based on true events zjevně mnohem více, než bývá u podobného filmu pravidlem. Vadilo však přehnané pánbíčkářství a chvílemi přílišný Beverly Hills feeling. No a že by Herkules a Booby Sixkiller nezvládli jednoho žraloka? To bych se na to podíval! :) ()

Jandovka

76% filmu, který staví na silném životním příběhu, který má inspirovat, a dělá z něj americký fujtajbl kýč. Rodina Hamiltonových, pokud se podíváte na skutečné fotografie a videa, byla zkrátka normální rodina. To, co má být rodinou Hamiltonových filmu dost ubírá na pointě. S Bethany udělali supermodelku, její bratři jsou metrosexuálového prvního řádu a rodiče jak vystřihlí z příručky "Jak být správný rodič". Každému hned na začátku musí dojít, že tahle rodina nevypadá ani trochu přirozeně. Můj druhý šok nastáva, když Bethany přijde o ruku..... vážně se takhle chová teenagerka (ve filmu rozhodně nevypadá jako 13letá a ani se tak nechová), když se jí zboží celý svět? Ušlechtile myslící na druhé, nezoufající a nekňučící, že si ji nikdo nevezme? Místo toho tam prostě leží a utěšuje svoje vlastní rodiče, že to bude v pohodě...to jako vážně???? 2 hvězdičky za zfilmování pěkného příběhu, naopak 3 dolů za to, jakou pitomost napěchovanou hezounama a modelkama z toho udělali. ()

gpx

Hodně předvídatelné (naprosto jasně jsem tušil, že jí žralok ukousne ruku!!!), banální (ano, některé věci se s jednou rukou dělají hůře), černobílé (hodná bezruká a její zlá černovlasá soupeřka), laciné (škaredí rozhodčí, kteří neuznali jasné a zasloužené vítězství disablované dívky). Jo a hlavní hrdinka filmu mi byla navíc hrozně nesympatická a vůbec jsem jí nepřál. ()

RealHonza

Zajímavý inspirativní příběh o dívce, která nachází chuť do života poté, co jí potkalo neštěstí. Film má spoustu elánu a je i přes tragédii nabitý pozitivní energií. Film hraje sice dost na city, ale to nebylo nic překvapivého. ()

Billiecz

Bethany se zhroutil v jeden okamžik celý svět. Dostala dvě možnosti - vzdát se a litovat se nebo i přes překážky vstát a bít se za svůj sen. A tak si zvolila druhou variantu a uspěla:) Kdo tvrdí, že AnnaSophia Robb je o ničem, měl by jít k očnímu. ()

Kozlowski8

Příběh mladé nadějné surfařky, jejíž život zcela změní jediný - osudový okamžik... Velice dojemný životní příběh, jenž je o to dojemnější a hlubší, jelikož se jedná o příběh, který se skutečně stal a jehož hlavní aktérka Bethany Hamilton reálně existuje, což krásně umocňují autentické záběry z jejího života, běžící spolu se závěrečnými titulky. K tomu je třeba vyzvednout výborný herecký výkon AnnySophie Robb a oku lahodící překrásné scenérie hawaiské přírody. Vcelku jasná čitelnost příběhu a předvídatelnost jeho dalšího vývoje v tomto případě nijak nevadí a na síle mu pranic neubírá. 80%. ()

Rodriguess

Kasabian v jednej scene sa tam velmi hodil, zaciatok bol dost sladky a trosku pomalsie sa to rozbiehalo ale potom to bolo emočne riadne vypate. ()

petr.al

Životní příběh Bethany Hamilton (před shlédnutím snímku jsem o této sportovkyni nic nevěděl) si sám o sobě hravě obhájí, proč byl důvod ho uvésti na filmové plátno. Pokud však po filmovém náčiní sáhnou tvůrci, kteří z něj udělají teen podívanou, nejsem schopen, jakožto uhrů prostý divák, se na ,,Surfařku" plnohodnotně soustředit. Jednotlivé pasáže jsem byl nucen přeskakovat, protože mně přišly jako z nějakého 90210 seriálu. Sportovní filmy můžu, avšak s přiměřeným množstvím patosu. Abych nepůsobil jako frfňa, tak AnnaSophia Robb předvedla sympatický herecký výkon. P.S. Rodiče Dennis Quaid a Helen Hunt byli tak kladní až byli nekoukatelní. ()

01.01.2012

01.01.2011